Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים לקריאת המגזין - לחצו כאן Designer חדש באקסטרה: גיליון ינואר 2020 של מגזין העיצוב

יאנה ואסטון בסיבוב אופנתי

50 שנה ל'בשירות הוד מלכותה', מסדרת סרטי ג'יימס בונד, שבו יצא בונד אחרי האיש שתכנן ליצור וירוס להשמדת כל המינים החיים על כדור הארץ. הדוגמנית והשחקנית יאנה יוסף יצאה לסיבוב אופנתי עם ה'אסטון מרטין' דגם DB11, רכבו של בונד. איך הדברים היו נראים אילו בונד היה אישה ישראלית?

מערכת שמנת (צילומים: בנימין אדם) שמנת אפריל 2019
צילום: בנימין אדם
חליפה שחורה וחולצה: באמוס סקוור כיכר המדינה; תכשיטים: SAGA; נעליים: אלדו; משקפי שמש: ורסאצ'ה

"בילדותי, הייתי צופה יחד עם אבי בסרטי אקשן ומתח. אני זוכרת שהייתי מביטה על גברים חזקים, ולצדם נשים חזקות, נוסעים ברכבים מפוארים ומתעופפים. כבר אז סימנתי לעצמי: 'שם אהיה, שם אשחק, ממש כך, אתעופף לי בתוך הרכבים המטורפים, עם נשקים, לבושה בהתאם, בסטייל חכם, מוקפד ואסתטי.

בעלי היקר חובב מכוניות מושבע. בזכותו אני מכירה את כל סמלי הרכבים, אי אפשר להתקיל אותי בעניין. אין ספק, אסטון מרטין הוא רכב מרתק למבינים בלבד. אני אוהבת שהעולם מתפתח לכיוון שהנשים ניצבות בפרונט, הן חזקות, מובילות ולעתים עומדות לפני הגברים. והשאלה: 'מה יקרה אם ג'יימס בונד יהיה אישה?', צריכה להתחלף בשאלה: 'מה יקרה כשג'יימס בונד יהיה אישה?'". יאנה יוסף

צילום: בנימין אדם

שמלה פרחונית: מארק קיין; ז'קט: טופ שופ; נעליים: דניאלה להבי (לחצו להגדלה)

צילום: בנימין אדם

שמלה: אייזן שטיין; עגילים ושרשרת: סברובסקי לפלאנט; טבעת: SAGA; נעליים: אלדו; משקפי שמש: אלן מיקלי (לחצו להגדלה)

צילום: בנימין אדם

שמלה: מיכל ומורן, כיכר המדינה; תכשיטים: SAGA; נעליים: אוסף פרטי; משקפי שמש: דולצ'ה וגבאנה

מנוער, לא מעורבב

חוויית הנסיעה באסטון מרטין DB11

דרורי לב

ברגעי ההמתנה לרכב, עברו בראשי סצנות מטריפות מסרטי ג'יימס בונד, עם הגבר המסוקס ששבר קופות, הרבה אקשן וסטייל. ואז, ברגע אחד, הוא הגיע: רכב בצבע לבן, שצורתו החיצונית לא מותירה מקום לאדישות. הנהג חייך לעברי ועשה סימן להיכנס פנימה.

זה היה הרגע בו נכנסתי לסרט: "איך לעזאזל פותחים את הדלת הזו?"; "היכן הידית?". ובכן, ידית הדלת אינה נראית לעין, היא מתגלה אחרי קליק אחד, יוצאת החוצה בזווית של לחיצת יד המברכת לשלום. יש קטע, אין ספק. לאחר שצלחתי את המבוכה הקטנה הזו, התיישבתי על מושב שהרגיש כמו ספת עור איכותי, ממש כמו בארמונות מלוכה.

העיצוב הפנימי של האסטון נכון, מדויק, יפה, עדין, חף מכל קיטש, ועדיין – ייחודי. הצורה הפנימית משתלבת בהרמוניה עם צורתה החיצונית, הרקמות על ריפודי העור, ההגה, חגורות הביטחון, השטיחים, המערכות האלקטרוניות, כל אלה מספרים סיפור של קלאסה מעולם אחר.

ואז החלה הנסיעה. חוויה מטורפת שמחייבת הסדרת נשימה. הדבר היחיד הנשמע באוזן הוא רעש המנוע, שמנהל לו שיח עם הנהג בנונשלנט. הרכב מצליח להאיץ מ-60 ל-100 קמ"ש ב-2 שניות בלבד. וזו חוויה שזורקת אותך לסרטי מרדפי מכוניות: ככל שהנהג מאמץ את המנוע, המנוע נענה לאתגר כאילו רק מחכה להוראות מהבוס / הבונד.

מומלץ להכין מראש כוס וודקה-מרטיני, מנוער לא מעורבב, עם שני זיתים.

צילום: בנימין אדם

שמלה שחורה: עדיקה; נעליים ומטפחת: אלדו; טבעת: ענבר שטרית (לחצו להגדלה)

צילום: בנימין אדם

חליפה: ZADIG&VOLTAIRE; חולצה: טופ שופ; טבעת ועגילים: SAGA; נעליים: אלדו (לחצו להגדלה)

אסטון מרטין DB11: טוב להכיר

צילום: בנימין אדם

שמלה פרחונית: מיכל ומורן כיכר המדינה; עגילים: סברובסקי לפלאנט; טבעת: ענבר שטרית; משקפי שמש: דולצ'ה וגבאנה; נעליים: אלדו (לחצו להגדלה)

✦ זהו הדגם שהחליף את ה-DB9 המפורסם. DB11 היא חלוצה מרהיבה של דור חדש של מכוניות, דגם רב-עוצמה וחסכוני ביותר בהיסטוריה של אסטון מרטין.

✦ בכבישי ישראל נוסעים 17 רכבים מדגם זה.

✦ כדי לפתוח את דלת הרכב, יש ללחוץ על הידית. עם הלחיצה תיפתח הידית בזווית של לחיצת יד ואמירת "שלום".

✦ פנים הרכב עשוי כולו מעורות מיוחדים מסוגים שונים, כגון קייטנס או בלמורל.

✦ תיקי עור נתפרים עבור הלקוחות מאותם עורות המעצבים את פנים הרכב.

✦ עוד ברכב, משענת ראש רקומה עם סמל הכנפיים של Aston Martin, עיטורי פנים בעיצובי קרבון פייבר (סיבי פחמן) בגוונים שונים.

✦ חגורות הבטיחות יופיעו בגוונים לפי בחירה, כגון שמפניה, אדום מתובל, מוקה, גרפיט ועוד.

✦ על המנוע חתימתו של בקר האיכות. 1,000 הרכבים הראשונים שיוצרו נבדקו סופית ע"י נשיא החברה, ד"ר אנדי פאלמר, וקיבלו את חתימתו האישית. האיש נחשב לסוג של אגדה בעולם הרכב.

✦ מחיר הרכב החל מ- 1,706,000 לגרסת ה-V8, ועד 1,935,000 לגרסת ה-V12.


קונספט, סגנון והפקה: גילי סיוון-כהן מפיקה בפועל: סהר אואקנין איפור: בן קדר במוצרי איפור DIOR שיער: רפאל טפלוב עוזרת סטיילינג: מאיה צלאל דגמנה, נסעה ברכב ונהנתה מכל רגע: יאנה יוסף לסברס ופרזנטורית סטודיו C רכב: אסטון מרטין DB11
תודה מיוחדת ליבואנים תומר דותן ומאיר אוחיון בעלי רשת אוטודיל ואסטון מרטין בישראל, ולאבי משולם מנהל מותג אסטון מרטין, ישראל
טוב לדעת
נגישות