Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים לקריאת המגזין - לחצו כאן Designer חדש באקסטרה: גיליון ינואר 2020 של מגזין העיצוב

מעצבת סביבת עבודה

הדרך אל ליבו של העובד עוברת בסביבת עבודה מעוצבת והרמונית. זאת על פי מעצבת הפנים טלי גוטהילף, המתמחה בעיצוב משרדים וחללי עבודה, המאמינה בחשיבות עיצוב חווייתי ונוח - גם למעסיקים וגם לעובדים

משרד למיתוג גרפי בתל אביב (צילום: ינאי דייטש)

טלי גוטהילף
(צילום: לירון כלב)

"בעידן של שינויים מהירים ודימויים ויזואליים חזקים, האתגר העומד בפני מעצב הפנים, ביצירת סביבות עבודה, הוא עצום. החשיפה הגדולה למסכים והתזזיתיות הוויזואלית המהירה דורשים מהמעצב ליצור סביבות ייחודיות ומעניינות יותר מתמיד", אומרת טלי גוטהילף, מעצבת פנים ובעלת "סטודיו טלי גוטהילף".

עיצוב בוטיק

"סטודיו טלי גוטהילף – עיצוב מסחרי", הוא סטודיו בוטיק לעיצוב פנים, המתמחה בביצוע תהליכי שינוי בעיצוב פנים מסחרי עבור חברות וארגונים מהמובילים במשק. את הסטודיו ייסדה טלי גוטהילף, בעלת תואר B.Sc.T.E לעיצוב פנים מאוניברסיטת תל אביב, עם סיום לימודיה בשנת 1991. "הסטודיו מתמחה בעיצוב ובשדרוג משרדים מ-100 מ"ר ומעלה, בכל רמה של תקציב, בתוספת שירותי פיקוח וקבלנות – הכל תחת קורת גג אחת", מספרת גוטהילף.

"יש לנו ניסיון רב הנובע ממאות הפרויקטים שביצענו, יחד עם אמביציה להמשיך ולחדש. האתגר של יצירת דברים שעוד לא עשינו מדרבן אותנו לעצב חללים ייחודיים ומפתיעים. לשם כך אנחנו מרעננים את הידע המקצועי שלנו בארץ ובחו"ל, ומשתמשים בחומרים ובצבעים חדשים. להפתיע כדי לא להשתעמם – זה המוטו שלי".

חדר ישיבות אפורמלי מפתיע בצבעוניותו ברעננה (צילום: שי אדם)

"לסביבת עבודה אטרקטיבית יש היום חשיבות רבה בעיניו של העובד בבואו לבחור את מקום העבודה הבא שלו", מאמינה גוטהילף. "בעידן שבו חברות מתחרות על גיוס כוח אדם איכותי, זהו נתון שהמעסיקים מודעים לו היום יותר מבעבר ולכן משקיעים משאבים לא מבוטלים בעיצוב הפנים. פעם המטרה הייתה לעשות רושם על הלקוחות ופחות השקיעו בעובדים. היום, מבחינת ההיקפים, ההשקעה בעובד הרבה יותר גדולה.

"שוק העבודה עובר שינויים", מוסיפה גוטהילף. "כיום העובד מבלה שעות רבות יותר במשרד, ובמקרים רבים המשרד הופך להיות ביתו הראשון. בסביבה כזאת אנחנו חייבים לספק לו תוך כדי עבודה גם אמצעי בידור ופנאי, כמו מטבחון, מתחמי רגיעה ואפילו חדרי לינה. עובד צריך להירגע, לצאת מעמדת העבודה שלו, ולכן אנחנו שמים דגש על עיצוב החללים הציבוריים כמו חדרי ישיבות, לובי, חדרי אוכל, קפטריות, חדרי שירותים וכן הלאה. בחללים מהסוג הזה, שאינם חדרי עבודה פרטיים, נוח יותר לבצע שינויים וחידושים עיצוביים".

חדר אוכל בעיצוב א-פורמלי בחברת הייטק (צילום: שי אדם)

משרדה של גוטהילף מלווה ארגונים גדולים שרוצים לבצע שינוי בחלל העבודה, כשלפעמים מדובר בעיצוב אלפי מ"ר. "יש ארגונים שרוצים רק לשדרג את המשרדים הקיימים", מסבירה גוטהילף. "שינוי במקום קיים מציב אתגרים שונים. לא עושים אותו בן-לילה ולא ממסד עד הטפחות, אלא בצעדים מדודים ולאורך זמן – בכפוף לתקציב ולצורכי הלקוח. המטרה שלנו היא ליצור תהליך שתהיה בו חוויה של התלהבות מהשינוי ולא יצור התנגדות כלפיו, לספק הן את צורכי העובד והן את אלו של המעסיק.

"לעומת זאת, כשחברה עוברת למשרדים חדשים, הגישה שלנו שונה. חללים חדשים דורשים התייחסות של התאמה לבניין, ולצד זה יש מקום ליצירה של סביבת עבודה, הן מבחינת האווירה והן בחלוקה הפונקציונלית של החלל. הדגש תמיד הוא על יצירת ערך מוסף לעובד".

עיצוב לא שגרתי במשרדי הנהלה ברמת גן (צילום: שי אדם)

חללים מעניינים

בשש השנים האחרונות משמש הסטודיו כ"סטודיו הבית" של חברת אמדוקס ישראל, חברת הייטק שנמצאת בחזית הטכנולוגיה העולמית גם בתפישת ההשקעה שלה בעובד, באמצעות סביבת העבודה שלו.

גוטהילף מקפידה לעקוב אחר הטרנדים המתהווים ועל הנעשה בתחום ברחבי העולם. לדבריה, "העתיד בעיצוב מקומות עבודה נמצא בסגנון הקפסולה, שיוצר סביבת עבודה 'סגורה' עיצובית ובעלת זהות ברורה, בשונה מסביבה אקלקטית שמשלבת סגנונות וצורות מעולמות עיצוב שונים. השפה העיצובית רגועה יותר, מאופיינת וממותגת. ממחקרים בנושא עולה כי חשוב לתת דגש לאקטיביות ולתנועה בסביבת העבודה. כשאנחנו בתנועה, כך הוכח, אנחנו חושבים בצורה בהירה יותר. למשל, כולנו מכירים את הדחף לקום ולהתהלך תוך כדי שיחת טלפון חשובה".

"לאור הניסיון שלי", אומרת גוטהילף, "אני ממליצה לחברות להשקיע ביצירת מיתוג עיצובי מאופיין של החברה. מיתוג כזה יעזור ליצירת זהות בין העובדים לבין מקום עבודתם. הסטודיו שלנו פועל עם העובדים בבחירת חלק מהאלמנטים השונים בעמדות העבודה, ממגוון אפשרויות הצבעים והחומרים. על ידי כך מתחזק הקשר האישי וחוויית המשתמש מועצמת".


סטודיו טלי גוטהילף – עיצוב פנים מסחרי 03-6479114 | www.taligo.co.il

פינות ישיבה בחלל הדרכה לא סטנדרטי (צילום: אורית אלפסי)

חדר אוכל לעובדים בחברת הייטק בשדרות (צילום: שי אדם)

מטבחון מסוגנן לרווחת העובדים (צילום: אורית אלפסי)

מטבחון צבעוני במשרדי סטודיו למיתוג גראפי בתל אביב (צילום: ינאי דייטש)

טוב לדעת
נגישות