Search magnifier

חיפוש

עכשיו קל ונוח יותר למצוא כל כתבה ברוכים הבאים לאתר אקסטרה המחודש - עדכני ומגוון בשפע כתבות ומאמרים מקצועיים

מתי בפעם האחרונה הלכתם על אוויר?

הסיפור של דני קציר מגלם בתוכו את האימרה "מעז יצא מתוק". העז – המכאובים מהם סבל קציר בשל בעיות אורתופדיות קשות; המתוק – תחושת הריחוף באוויר מאז נעל לראשונה את נעלי kyBoot

הפיזיותרפיסטית ליאורה רוזן פרס (צילום: בנימין אדם)

קרוב לוודאי שאם דני קצירי לא היה סובל מבעיות אורתופדיות חמורות שפגעו באיכות חייו, הוא כנראה גם לא היה פוגש את מותג הנעליים kyBoot. הנעליים עם סוליה שהיא בעצם כרית אוויר, פיתוח שוויצרי חדשני, נמכרות כאן בישראל ומהוות את ההוכחה שאפשר להלך על הקרקע ולהרגיש כאילו מרחפים באוויר.

"כל החיים אני מחפש נעליים", מספר קציר. "אל נעלי kyBoot הגעתי אחרי ש-20 שנה אני מחפש נעליים נוחות. הגעתי אליהן כשאני סובל מבעיה אורתופדית אקוטית – דורבן דלוק ברגל ימין, כאבים וצליעה. וברגע שהכנסתי את הרגל לנעל – הפסקתי לצלוע. מאז אני לא מוריד את הנעליים, לא נועל נעליים אחרות, רק אותן. הנעליים האלה שינו את חיי ושיפרו אותם. הן מאפשרות לי ללכת ו/או לעמוד 12 שעות ביום, אני לא סובל מכאבים, ולמרות שכל הבעיות האורתופדיות שלי עדיין קיימות, אני לא מרגיש אותן והן לא מטרידות אותי יותר", מסביר קציר.

רוזן פרס בנעליים מדגם Sion
(צילום: בנימין אדם)

מה מיוחד בנעלי kyBoot?

"נעלי kyBoot הן בעלות סוליה מתנדנדת ועשיות מחומר פוליאוריטן רך במיוחד. החומר הזה הופך את הנעל לייחודית, שכן היא עשויה מכרית אוויר רכה, קפיצית וגמישה, המתאימה את עצמה באופן ייחודי פרטני לכף הרגל בכל צעד מחדש ולכן אין צורך בשימוש במדרסים", משיב קציר.

כלומר, כיצד מתרגמת ההליכה על אוויר בפועל?

"האפקט הדינמי שלה מאפשר לכף הרגל תנועה עדינה מתמדת בעמידה ובהליכה. מצב זה מחזק את השרירים תומכי המפרקים, מפתח גמישות ברצועות ובגידים, מאמן את שרירי היציבה, ומבטיח חלוקת עומס שווה על כל כף הרגל. התנועתיות משפרת את הניקוז הוורידי ברגליים, יתרון משמעותי וייחודי לחולי סוכרת".

מדובר בטכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך?

"בהחלט, לנעלי kyBoot יש סוליה פורצת דרך ראשונה מסוגה, שמאפשרת לכף הרגל לקבל גירוי עדין צעד אחר צעד. החידוש העולמי הזה מורגש במיוחד על אבני חצץ או קובלסטון. מבנה כוורת האוויר של סוליית kyBoot יוצר כרית אוויר בין כף הרגל לקרקע, כשחמישית מנפח האוויר נדחסת לאזור כף הרגל בכל צעד. מצב זה מעניק סביבה מושלמת לרגל".

מי אחראי על הפיתוח של נעליים עם סוליה על אוויר?

"נעלי kyBoot פותחו בשווייץ על ידי המהנדס השווייצרי קארל מילר, ובזכות הפיתוח הזה, ניתן ללכת על אוויר עם כפכפים בבית, עם סנדלים בקיץ, עם מגפיים ונעליים בחורף. נעלי kyBoot משחררות את המתח מהגב, מחזקות את השרירים, ומקלות על המפרקים. הנעליים עשויות מרשת חדירה, כדי לאפשר לרגלים לנשום".

וכיצד הנעליים משפיעות על הנועל אותן? מה היתרונות שלהן?

צילומים: באדיבות נעלי kyBoot

"הנעליים מקלות על המפרקים ומשחררות את שרירי הגב, הן מקלות על כאבי גב, דורבן, ברכיים וגיד האכילס, הן מחזקות את שרירי היציבה, משפרות את זרימת הדם ברגליים, פוטרות מהצורך במדרסים אורתופדים, מפחיתות את תחושת העייפות, מרגיעות ומשפרות את הכושר, וכל זאת לצד ההנאה שבצעידה איתן".

האם נעלי kyBoot מתאימות למי שסובל מרגליים שטוחות, פלטפוס?

"בוודאי, השינוי מתבטא בכך שאנשים בעלי רגליים שטוחות יכולים לעמוד בנעלי kyBoot זמן ארוך יותר מאשר בנעליים רגילות. בשלב הראשון מומלץ לעמוד באופן מודע יותר: להעביר את המשקל מרגל לרגל (לצעוד במקום) או לצעוד צעד-שניים קדימה ואחורה, ולשים לב להימנע מקריסת כף הרגל.

"הדבר עוזר לאדם לעמוד בכוונה מעט על העקב בזמן ההפניה. תרגול קבוע, 2-3 שעות ביום, בשילוב של עמידה במקום העבודה, למשל, יעזור לשפר את מצב הרגליים אפילו עד למצב 'נורמלי'".

האם יש עדויות מוסמכות בארץ על נעלי kyBoot?

"לאחרונה נערך מחקר מקיף במחלקת שיקום אורתופדי של בית החולים שיבא, תל השומר, בהנהלת ד"ר זיו נר, על השפעות הסוכרת על כף הרגל של החולה. במחקר נמצא והוכח כי נעלי kyBoot הן הנעילות ביותר ומסייעות בשמירה על הכושר כל החיים. הן מסייעות בשמירה על רגליים עייפות ומונעות כאבים בכפות הרגליים".

למי נועדו נעלי kyBoot?

"למי שמבקשים לצעוד על הקרקע אבל להרגיש כאילו הם מרחפים באוויר. לנשים ולגברים שסובלים מבעיות אורתופדיות קלות ועד קשות, לבני הגיל השלישי – בשהותם בבית או בחוץ, בטיול, בהליכה ברחוב, למי שעובדים בעמידה משך שעות ארוכות, ובכלל למי שאוהב את עצמו ורוצה להרגיש טוב".

ומה בעניין אופנה? הנעליים מעוצבות ומעודכנות אופנתית?

"יש לנעלי kyBoot 'ללכת על אוויר' עשרות דגמים: סנדלים, כפכפים, נעלי ספורט, נעלי עור, נעלי הליכה ומגפיים לגברים ולנשים. הטכנולוגיה של נעלי kyBoot היא בסוליה, הסוליה עבה ובולטת, והשחרור מכאבים והחזרה לתפקוד בריא מפצה על מראה מגושם במקצת. חלק מהדגמים צבעוניים ומודרניים. בכל מקרה, השימוש בנעלי kyBoot בשעות בהן אנו עומדים או הולכים עושה את העבודה. חשוב לנסות את הנעליים כי מרגישים בשיפור מהצעד הראשון, מסכם קציר.


לפרטים: 3916* | ז׳בוטינסקי 1, רמת גן (קניון דימול); קראון פלאזה ירושלים
טוב לדעת