Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

התקן וגינלי לדליפת שתן במאמץ ולצניחת אברי האגן

נשים רבות בישראל ובעולם סובלות מליקויים בתפקוד רצפת האגן. לא מעט מהן מתביישות וכלל לא מגיעות לרופא, אבל גם אלה שכן, נאלצות להסתפק בטיפול מסורבל ולא נוח. לקונטיפי מדיקל הישראלית יש פתרונות חדשניים – שמעבירים את השליטה בטיפול לידיהן של הנשים

חוה טרטנר (צילומים: יח"צ) WOMEN'S Health יולי 2019
Poise Impressa - התקן לטיפול בדליפת שתן

כ-50% מהנשים בעולם שעברו את גיל 30 סובלות מדרגות שונות של דליפת שתן במאמץ ומצניחה של אברי האגן – בדרגות שונות, מקלה מאוד ועד חמורה, מסביר ד"ר אילן זיו, מומחה בעל שם עולמי בגינקולוגיה, מיילדות ואורו-גינקולוגיה ומייסד חברת קונטיפי מדיקל בע"מ. "ליקויי תפקוד של רצפת האגן – התחום בו מטפלים אורו-גינקולוגים –הם בעיה בהיקף עצום", הוא מוסיף. "לפי הערכות, יותר מ-200 מיליון נשים בעולם סובלות מדליפת שתן במאמץ, ומספר עוד יותר גדול מזה – מצניחת אברי האגן.

"הבעיה הגדולה יותר היא שנשים שסובלות מהבעיה הזו פשוט לא מדווחות, הן לא מגיעות לרופאים ולא מספרות מה קורה להן. לכן, אחד האתגרים החשובים ביותר שלנו הוא להעביר לנשים את המסר שיש דרך לטפל, שכדאי להן להגיע לרופאים ולספר על הבעיה, כי יש מה לעשות. במקום להתבייש ולסבול, הן יכולות לבוא לראות את הפתרונות הנגישים שקיימים כיום – ולקחת אחריות על הגוף שלהן".

מהו הפתרון שמציעה קונטיפי מדיקל?

"הקונספט שלנו פשוט – וממוקד ברצון המשתמשת. המוצרים שלנו קטנים וניתנים לשימוש (החדרה לנרתיק) באופן עצמאי, בכל מקום וזמן שהאישה רוצה – ובאותה מידה היא יכולה להרחיק אותם כרצונה, בכל מקום ובכל זמן. זאת בניגוד למוצרים אחרים בתחום שהם לרוב גדולים ומסורבלים, ובמרבית המקרים מחייבים החדרה והרחקה רק במרפאה.

"המוצר שלנו לטיפול בדליפת שתן במאמץ מגיע אל המשתמשת בממדים קטנים, כשהוא נמצא בתוך מחדר. בעזרת המחדר היא מחדירה אותו לנרתיק, בכל מקום שהיא רוצה – בביתה, בעבודה ואף בנסיעות. בתוך הנרתיק, המוצר והמחדר נפרדים, והמחדר מושלך לפח. בתום השימוש – עד 12 שעות – האישה מושכת בחוט, המוצר קורס חזרה לממדים קטנים כמו בהחדרה, ומושלך לפח.

המוצרים שלנו כאמור קטנים, ומזכירים טמפון רגיל לווסת – אבל מסוגלים לתת אותה תמיכה שניתנת כיום באמצעות ניתוחים. המוצר שפיתחנו לטיפול בדליפת שתן נמכר לקימברלי קלארק העולמית בשנת 2013 והוא כבר על המדפים. קימברלי החליטה שכחלק מהפרסומת, יהיה שיווק משמעותי באינטרנט – והמכירות ברשת אכן גבוהות מאוד".

התקן לטיפול בצניחת אברי האגן בנשים

ומה לגבי צניחות אברי האגן?

"הטיפול השמרני כיום הוא באמצעות התקנים שרובם גדולים ומגושמים, במטרה לתמוך ולהרים את קירות הנרתיק והאברים הצונחים, עם נפח ושטח פנים גדולים – בקוטר המגיע עד 100 מ"מ. אנחנו פיתחנו מוצר צר שמוחדר לנרתיק בקוטר 25 מ"מ – ולאחר שהוא נפרד מהמחדר, נפתח לממדים של עד 90 מ"מ. לאחר שימוש בהתאם לרצון האישה – אך לא יותר משבוע ימים, האישה מושכת בחוט, בדיוק כמו בהרחקת טמפון רגיל, ההתקן קורס חזרה לגודל של 25 מ"מ, ומושלך לפח".

פרט לאפשרות להימנע מהתערבות כירורגית, מה החידוש במוצרים שלכם?

"שני המוצרים מביאים קונספט נוסף שהוא מאוד ייחודי להם, קונספט חברתי – שחרור של האישה. היא יכולה להחליט בעצמה מה היא רוצה לעשות ומתי, ואינה זקוקה לרופא. במרבית המקרים, את ההתקנים הרגילים האישה לא יכולה להכניס לבדה. היא צריכה להגיע לרופא פעם בשלושה חודשים, הוא מוציא את ההתקן הקיים, שוטף ומכניס שוב, לעוד שלושה חודשים. כך זה נמשך שנים, שכן מדובר בהתקנים רב-פעמיים לשימוש ממושך. כאן אנחנו מעבירים את השליטה בבעיה הרפואית מהידיים של הרופא לידיים של האישה, וההתקנים הם חד-פעמיים.

"האישה לוקחת החלטה בעצמה – מתי היא רוצה להכניס או להוציא את ההתקן, איפה היא רוצה לעשות זאת, ואם לעשות זאת בכלל. היא יכולה גם להחליט שבתקופה מסוימת היא תהיה בלי התקן. אחת הבעיות הקשות היא שההתקנים הקיימים, המצויים בקביעות בנרתיק, יכולים להפריע משמעותית לקיום יחסי מין. לעומת זאת, עם המוצר של קונטיפי, האישה יכולה להוציא אותו בקלות, בכל רגע שתרצה, ולהחדיר התקן חדש כאשר תרצה בכך".

מה הסטטוס של פיתוח המוצר לטיפול בצניחת אברי האגן?

"המוצר שלנו קיבל כבר אישור מכירה באירופה, וכרגע הוא נמצא בבחינת ה-FDA, לצורך קבלת רישוי בארה"ב. המחקרים מראים תוצאות מצוינות, כבר הצגנו חלק מהם, ובתקופה הקרובה נציג את המוצר בעוד שני כנסים בינלאומיים. נתונים מעודדים במיוחד קיבלנו מחברת המחקר פרוסט אנד סאליבן, שעושה עבורנו מחקר שוק בקרב 20 רופאים ו-150 נשים בארה"ב הסובלות מצניחת אברי האגן. גילינו שלאחר שנחשפו לסרטון שמדגים את המוצר – רובן המכריע גילו סקרנות ואמרו שהיו רוצות לנסות אותו בעצמן".

קונטיפי מדיקל

שנת הקמה: 2014

מייסדים: ד"ר אילן זיו, זאב ברונפלד

מיקום: פארק התעשייה קיסריה

ליצירת קשר: ד"ר אילן זיו, eziv@contipi.com

טוב לדעת
נגישות