Search magnifier

חיפוש

חדש באתר: גיליון סוף השנה של 'דיזיינר' - מגזין העיצוב של ישראל. לחצו כאן ברוכים הבאים לאתר אקסטרה המחודש - עדכני ומגוון בשפע כתבות ומאמרים מקצועיים

מכשירים את הדור הבא של המפתחים

מתוך היכרות מעמיקה עם צורכי השוק והאתגרים הכרוכים בגיוס אנשי טכנולוגיה איכותיים, הקימה קבוצת SQLink את SQLabs - מרכז הכשרות ייעודי למקצועות ההייטק. כך נותנים מענה טכנולוגי מקצועי ומותאם במדויק לצרכים של חברות הייטק, חברות ממשלתיות, גופים פיננסיים וחברות פרטיות

שחר בן-פורת (צילומים: שחר אושרת) JOBS פברואר 2019
משרדי חברת SQlink (צילום: אביב מודעי)

המצוקה בעובדים מתחומי הטכנולוגיה בשוק היא עובדה קשה וידועה כאחד. חברות הייטק, חברות ביטחוניות, וארגונים פיננסים וממשלתיים נתקלים שוב ושוב במחסור בעובדים מקצועיים ובעלי ניסיון. בעיה זו רק הולכת ומחמירה: הביקוש בשוק לעובדים מקצועיים גובר בעוד שמספר העובדים הרלוונטיים אינו גדל בהתאם.

צילום: שחר אושרת

יניב בן-ישי

בקבוצת SQLink, אחת מחברות התוכנה המובילות בישראל אשר מגייסת באופן קבוע עובדים טכנולוגיים, התחדדה ההבנה כי יש בידיה היכולת לשנות מציאות זו.

"לפני כשנה הקמנו את SQLabs לשם כך", מספר יניב בן-ישי, סמנכ"ל השיווק של הקבוצה, "זהו מרכז ההכשרות של הקבוצה, שמציע מסלולי הכשרה ייעודיים בשיטת Boot Camp. המטרה היא להכשיר את הדור הבא של מפתחים ואנשי טכנולוגיה בארץ, ולשלבם בתעשייה תוך חודשים ספורים לאחר סיום הכשרה".

הכשרה שמחוברת לצורכי התעשייה

לאור המצוקה בעובדים מקצועיים, נאלצו החברות השונות להשקיע בשנים האחרונות משאבים רבים בהליכי איתור וסינון, במטרה למצוא את העובדים המתאימים להן הן מבחינה מקצועית והן מבחינה בין-אישית. "כחברה שמחוברת למרבית החברות בתעשייה, זיהינו את הצורך הקיים והחלטנו להכשיר מועמדים אד-הוק לצרכים האמיתיים שקיימים בשוק", מציין בן-ישי. לדבריו מצטרפת לימור רוזיליו, מנהלת הפיתוח העסקי של SQLabs, האומרת כי "יצרנו את מסלולי ה- Boot Camp במטרה להכשיר אנשי מקצוע בזמן קצר וברמה הגבוהה ביותר. מסלולים אלו נמשכים 3-8 חודשים והינם עדכניים ומותאמים לצרכי השוק".

צילום: שחר אושרת

לימור רוזיליו

בכך בא לידי ביטוי אחד ההבדלים המשמעותיים בין SQLabs לבין מסלולי ההכשרה השונים כיום בשוק ההדרכות, אשר מציעים קורסי מדף מוכנים מראש.

"אנו רואים היכן נמצא הצורך", מסבירה רוזיליו, "ויודעים לתת לכך מענה דרך הכשרת מועמדים. מכאן, שאנו יכולים ליצור עבור כל חברה מסלול הכשרה ייעודי המבוסס על טכנולוגיות מסוימות, שפות פיתוח וכדומה. כך, יכולים אותה חברה או ארגון לקלוט בסיום המסלול עובדים חדשים שהוכשרו במיוחד לצרכיהם הספציפיים".

מסלולי ה- Boot Camp ב-SQLabs, שנמצאים בפיקוח משרד העבודה והרווחה, מועברים בשיטה המשלבת לימודים פרונטליים בכיתה לצד תרגול מעשי במעבדות עבודה, כמו-גם פרקטיקום (הכשרה מעשית) בחברות עצמן. מדובר במסלולים אינטנסיביים ומעמיקים הכוללים 400-500 שעות לימוד מאומצות בכיתה, ומטלות המבוצעות במעבדות עבודה מתקדמות. הפרקטיקום, הנמשך כ-100 שעות לאורך 2-6 שבועות, הינו חלק בלתי נפרד מההכשרה.

לדברי רוזיליו, "מטרת הפרקטיקום היא להכין את הסטודנטים לדבר האמיתי שמצפה להם מיד בסיום ההכשרה, ובמהלכו מקבלים הסטודנטים הזדמנות להביא לידי מימוש את כל הכלים שהם רכשו במהלך ההכשרה ולהתנסות ב'דבר האמיתי'. מעבר להתנסות של הסטודנטים בפרקטיקום, עבור הלקוחות זוהי הזדמנות מצוינת לבחון מעשית ואישיותית את המועמדים ואת יכולותיהם המקצועיות והטכנולוגיות, ולקלוט את המתאימים ביותר בתום תקופת הפרקטיקום".

צילום: שחר אושרת

כולם מרוויחים

הסטודנטים במסלולי ההכשרה של SQLabs אינם משלמים על הלימודים, ובתקופת הפרקטיקום הם אף מקבלים שכר מחברת SQLink. מאחר שההכשרה ניתנת ללא עלות, ומתוך אחריות הקבוצה ללקוחותיה, עורך מרכז ההכשרות תהליך סינון קפדני במטרה לבחור את המועמדים הטובים והמתאימים ביותר.

תהליך המיון כולל שלושה שלבים – מבחן מקצועי, ראיון מקצועי וראיון אישיותי – ורק מועמדים שעוברים את שלושתם בהצלחה יכולים לקחת חלק בהכשרה. על-מנת להבטיח לעצמו קריירה בתחום עם סיום המסלול, נדרש כל מועמד לעמוד בהצלחה במשימות, במטלות ובפרויקטים במהלך הלימודים, ולאחר מכן בפרקטיקום המעשי. תוכנית הלימודים וההכשרה נבנית ומועברת על-ידי סגל המנטורים של SQLabs, המורכב מאנשי הייטק ותיקים ובעלי רקורד עשיר בתעשייה, בשיטת Hands On הנכונה ביותר לקראת היציאה לשוק.

"בדרך זו אנו מצליחים לצמצם את המסחור בשוק ופותחים דלתות לבוגרים כישרוניים, אשר תוך תקופת זמן קצרה מצליחים להתברג במשרות פיתוח, ולפצוח בקריירה חדשה ומבטיחה", מסבירה רוזיליו. "כל מסלולי ההכשרות שאנו פותחים נבחרו בקפידה ומכוונים לדרישות הלקוחות, כמו-גם לצורכי השוק כגון Big Data, QA, DevOps, Front End, Full Stack ועוד. הדבר מבטיח אחוזי קליטה והצלחה גבוהים".

כדי להמחיש זאת, מתארת רוזיליו דוגמה מהשוק הפיננסי: "מרבית החברות והגופים בשוק הפיננסי פועלים על-בסיס טכנולוגיות ותיקות כגון Mainframe ו-Cobol – טכנולוגיות שבאקדמיה כבר לא מלמדים אותן. כך נוצר מצב אבסורדי שבו עובדים אשר למדו אותן לפני 30-40 שנה יוצאים לפנסיה, ואין במקומם עובדים חדשים שמיומנים לעבודה בהן. לאחר שזיהינו את הבעיה, הצענו לאותם גופים וחברות להכשיר דור חדש שיידע כיצד לעבוד בסביבה טכנולוגית זו". ב-SQLabs הסתיימו עד היום מספר מחזורים של מסלולים אלו, והבוגרים שלהם השתלבו בהצלחה רבה במגוון גופים פיננסיים.

צילום: שחר אושרת

מסלולים ייעודיים בהתאמה אישית

במקביל למסלולי ה-Boot Camp, מציע מרכז ההכרות של SQLink מסלולים ייעודיים הנמשכים 80-150 שעות ומתוכננים בהתאמה אישית לצרכים של לקוחות הקבוצה – בין אם מדובר בחברה טכנולוגית או בגוף פיננסי. רוזיליו: "המסלולים הללו נבנים לפי בקשת לקוחותינו ובתיאום עימם, והם נוטלים חלק פעיל בתהליך – החל מבניית התכנים וסינון המועמדים, וכלה בקליטתם בסוף ההכשרה.

"במקומות שבהם אנו מזהים מחסור בעובדים, אנו יודעים לתת מענה ממוקד-לקוח. בעולם הפיננסי, לדוגמה, זיהינו מחסור באנשי בדיקות ובאנשי Help Desk לחברות פיננסיות. בהתאם לכך, יצרנו עבור מועמדים שהגיעו מתחום ידע זה קורסים ייעודיים, שבהם הכשרנו אותם למקצועות ספציפיים אלו".

מרכז SQLabs פועל בשני סניפים, ברמת-גן ובירושלים, אשר מבוססים על סביבת לימודים מעוצבת המשלבת בין כיתות לימוד לבין מעבדות מתקדמות. בכך מביאה הקבוצה גם לירושלים מסגרת לימודים והכשרה מקצועית ומתקדמת, שכמותה נהוג למצוא בעיקר במרכז הארץ. לסניף הירושלמי ישנו יתרון בולט עבור עובדים בחברות ממשלתיות, מאחר שהממשלה מחייבת את כל העובדים במגזר זה להשתתף בהשתלמויות מקצועיות. "אנו מציעים קורסים מגוונים המותאמים לתחומים החדישים ביותר, על-ידי מיטב המרצים", מציינת רוזיליו,

הכשרות – גם לעובדי הקבוצה

על-מנת לשמר רמה מקצועית גבוהה ולהעשיר בידע גם את העובדים של SQLink עצמה, בנתה עבורם הקבוצה מסלולי הכשרה ייעודיים. "ההתפתחות המקצועית היא אחד הדברים החשובים לעובדים", מסביר בן-ישי את הרקע. "אנשים ששוקלים כיום היכן לעבוד בוחנים, בין השאר, איזו אפשרות להתפתחות מקצועית נותן להם מקום העבודה העתידי וכחברה שחשוב לה מיתוג המעסיק, לקחנו את ההכשרות המקצועיות צעד קדימה".

עובדי הקבוצה משתתפים במסגרת העבודה בקורסים שונים בהיקף 40 שעות לימוד, המועברים בשני הסניפים של SQLabs, ונהנים מהתפתחות מקצועית. כך שביעות הרצון והמחוברות שלהם לארגון גבוהה והם ממשיכים לעבודה בקבוצה למשך זמן ארוך יותר. בן-ישי: "אנו מציעים להם קורסים בתחומים שונים, חלקם טכנולוגיים וחלקם בנושאי מיומנויות וכישורים רכים, והכול ללא עלות. בחרנו את הקורסים בקפידה, בין השאר בהתבסס על הנושאים שמעניינים את העובדים שלנו".

לאור ההצלחה, החליטו ב-SQLink להציע גם ללקוחות הקבוצה את הקורסים הללו, ומהם נהנים כיום עובדי המגזר הממשלתי בירושלים וגם עובדים מחברות וארגונים במגזר הפרטי.

מכשירים עובדים מכל קבוצות האוכלוסייה

מתוך תפישת העולם, לפיה מגיעה לכל אחד הזדמנות שווה לעבוד בתעשייה, החליטה הקבוצה להציע גם מסלולי הכשרה ייעודיים לאוכלוסיות שונות. לשם כך, יזמו ב-SQLink שיתוף פעולה עם עמותות הפועלות למען מגוון אוכלוסיות, ופיתחו מסלולי הכשרה לקהלים כגון המגזר הערבי, יוצאי אתיופיה ועוד, המאופיינים ברקע סוציו-אקונומי נמוך אך כבעלי פוטנציאל ויכולת טכנולוגית גבוהה.

"המטרה שלנו היא לא הלימודים אלא ההשתלבות בשוק העבודה", מסכם בן-ישי. "אנו לא יוצרים הכשרות לצורך הכשרות בלבד אלא מסתכלים מראש על היום שאחרי. חובת ההוכחה היא על המשתתפים עצמם, כמובן, אבל חשוב לנו לתת למודרכים שלנו את כל הכלים הדרושים להצליח וכמו כן ללוות אותם בצעדיהם הראשונים בתפקידם הראשון, ובאופן כללי בקריירה".


www.sqlabs.co.il

מערך מקיף של פתרונות מחשוב

קבוצת SQLink מונה כ-2,000 מומחים ויועצים מכל תחומי ה-IT והפיתוח. החברה מציעה ללקוחותיה מערך של פתרונות מחשוב הכולל שירותי תשתית, ניהול פרויקטי אינטגרציה מורכבים, פתרונות תוכנה, ייצוג ושיווק של מוצרי תוכנה, בדיקות, שירותי הדרכה והטמעה, הכשרות טכנולוגיות, תכנון, בדיקה ותחזוקה של מתחמי עבודה להיי-טק, מיקור חוץ וייעוץ Offshore.

טוב לדעת
נגישות