Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

מסורת של עיצוב

חגיגות העצמאות של ישראל מעניקות הזדמנות להכיר מקרוב את החברות שהטביעו ב-DNA שלהן את היכולת הנדירה לחולל שינוי בענף העיצוב. אחת הבולטות שתמיד ממלאות אותנו גאווה היא חברת רגבה, עם מוניטין של למעלה מ-73 שנה, והזכות להיות חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית והמטבח הישראלי

רגבה
מטבח סינרגיה בעיצוב ענבר מנגד (צילום: טל ניסים)

אילו היו מספרים לקבוצת העולים אשר שירתו יחד בבריגדה היהודית והתיישבו במושב רגבה, שמלאכת אמנות העץ ואסכולת הבאוהאוס שהנחילו לדורות הבאים תהפוך לימים לחברת מטבחים מהמובילות בישראל – הם בוודאי לא היו מאמינים למשמע אוזניהם.

דרך ארוכה עברה חברת רגבה מאז נוסדה והפכה שם נרדף לאיכות ומופת בתעשיית העיצוב. החברה, אשר מעסיקה כיום כ-310 עובדים, נהנית מצמיחה טכנולוגית רציפה, חדשנות גבוהה, הון אנושי משובח ושאיפה מתמדת להציג יתרון יחסי בתעשיית העיצוב.

דרורית קפלן, סמנכ"לית שיווק ופיתוח של מטבחי רגבה, מבקשת להדגיש את התפיסה לפיה מדובר בחברת בוטיק מדויקת, אשר יודעת לנהל דיאלוג עם הלקוח הישראלי ומיטיבה לתווך בין תרבות העיצוב והיצירה לבין הצרכים והחלומות של הלקוחות. במציאות הישראלית, לשמור על צמיחה והובלה כבר למעלה משבעה עשורים – זה אתגר לא פשוט, במיוחד שבכך מעורב רצון עז לשמור על שורשים וערכים על פיהם נוסדה החברה.

צילומי ענק המוצגים על קירות אולמות התצוגה החדשים, מהווים עדות ומחווה ראויה לנגרות האומן ומומחיותה של רגבה בייצור עץ מאז שנת 1946, עת נוסדה החברה. כך או כך, רגבה מייצגת גאווה ישראלית לא רק בתחום המטבחים, שכן היא בעלת מפעל גדול ומשוכלל לעיבוד קוריאן, מהמובילים בישראל.

רגבה

צילום: עוזי פורת

מרחב רב-תכליתי

ברגבה יש חשיבה אחרת ליופי ולאסתטיקה, אבל יותר מכך יש לה תעוזה, חזון ותשוקה. דוגמה בולטת היא קולקציית מטבחי "סינרגיה", החוגגת את כל מה שחדש ומתפתח בעולם המטבחים. הקולקציה מציגה שילוב של חזית הטכנולוגיה בעיצוב, בחומרים ובגימורים, אך יותר מכך מציינת את התמורות שחלו בתחום המטבחים: את פתיחתו לעיני כל ואת תפיסתו כמרחב רב-תכליתי.

קולקציית סינרגיה הושקה רק לפני כשנתיים, אך מהדהדת בתודעה, שכן היא הביאה עמה בשורה אמיתית: מטבחים בעלי חזות שחורה ואלגנטית, אשר מקבלים את מלוא הנוכחות באמצעות מדפי מתכת דקיקים וחזיתות פורמייקה חדשנית, במראה עץ ובעיבוד אותנטי. ניכר כי השוק מכיר ביכולותיה של רגבה להנפיק קולקציות חדשות וחכמות, שכן רק מדגם "סינרגיה" נמכרו בשנתיים האחרונות מאות מטבחים.

מטבח סינרגיה בעיצוב לימור בן הרוש (צילומים: עוזי פורת, באדיבות רגבה. לחצו להגדלה)

חותרים לפרוץ גבולות אסתטיים חדשים

כמתחייב מחברת מטבחי בוטיק מובילה, שוקדת כל העת מחלקת הפיתוח של רגבה על עיצוב קולקציות חדשות ומקוריות, שייתנו מענה לצורכי המטבח המשתנים בעידן החדש.

כחלק מהמגמה המטאלית המתחזקת, ובתזמון מושלם עם האביב, מרעננת רגבה את מטבח דגם סינרגיה ומלבישה לו חזיתות בגוונים מתכתיים. נראה כי הצבעים המתכתיים אשר הופיעו בעיצוב הבית מתוך אקט אומנותי, התמקמו בשנים האחרונות בחזית העיצוב העכשווי, כשהם חושפים את האיזון המושלם בין טכנולוגיה, אסתטיקה ופונקציונליות.

ככה זה במטבחי רגבה, יודעים לייצר מטבחים שחיים בהם, אך גם כאלה המתאימים לצרכים בעידן המודרני, ושיהיו אל-זמניים ורלוונטיים לשנים. בדיוק.

טוב לדעת
נגישות