Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים לקריאת המגזין - לחצו כאן Designer חדש באקסטרה: גיליון ינואר 2020 של מגזין העיצוב

לחיות את החלום האירופי

ישראלים רבים חושקים באזרחות אירופית שתאפשר להם ליהנות מאפשרויות לימודים, תעסוקה, עסקים ועוד. הוצאת אזרחות רומנית היא אחת הדרכים ליהנות מכל הזכויות של אזרחי האיחוד האירופי. אתם צאצאים לילידי רומניה, אוקראינה ומולדובה? כתבה זו עשויה לפתוח לכם את השער לדרכון האירופי

מיכל אסף (צילומים: יח"צ) דרכון זר מרץ 2019
צילום: shutterstock
בוקרשט, רומניה

גל המחאה החברתית שפרץ בארץ לפני מספר שנים, סימן מגמה שהלכה והתעצמה לפיה ישראלים רבים מעזים לחשוב מחוץ לקופסה. לבקר את המציאות הקיימת ולחפש הזדמנויות במקומות אחרים. מאז אותה מחאה חברתית אנו עדים לכמות הולכת וגוברת של הוצאת דרכונים זרים, ביניהם דרכונים רומניים. המניעים מצד הישראלים שמוציאים את הדרכון מגוונים ומשתנים: חוסר יציבות וחששות ביטחוניים, חרדה כלכלית ושאיפה לאורח חיים רגוע יותר. וכמובן ומעל הכל – הרצון לחיות את החלום האירופי.

ישנה גם כמות לא מבוטלת של אנשים שמוציאים את הדרכון הרומני כדי שיהיה בכיס, ליתר ביטחון, כך שבכל עת תהיה פתוחה בפניהם האופציה לפרוס כנף ולעבור לחיות באירופה, אפילו לתקופה קצרה.

מדוע נוהרים כולם להוציא אזרחות רומנית?

בשנת 2007 הפכה רומניה לחברה מלאה באיחוד האירופי. מאותו רגע עלה קרנו של הדרכון הרומני והוא אפשר חופש תנועה, עבודה, מגורים ועוד, בכל מדינות האיחוד האירופי. מכאן שאזרחות רומנית פותחת את השער לחיים בבריטניה, צרפת, ספרד ושאר מדינות האיחוד הנחשקות. כמובן שזהו רק קצה הקרחון, היות שהדרכון הרומני טומן בחובו, כמו כל דרכון אירופי, מגוון רחב של הטבות לקהלים שונים. לדוגמה:

סטודנטים וצעירים המעוניינים ללמוד בחו"ל תואר אקדמי כלשהו, יכולים ליהנות מלימודים חינם או לימודים מסובסדים משמעותית. מיותר כמובן לציין שהלימודים במוסדות אלו נחשבים לאיכותיים ונחשקים ביותר. דרכון אירופי גם מקנה יתרון בקבלה למוסדות אלו, למי שאיננו בעל דרכון שכזה ונאלץ לשלם סכומי עתק על מנת ללמוד בחו"ל.

זוגות צעירים שמעוניינים ברילוקיישן ייהנו באירופה מרווחה כלכלית רבה יותר: גידול ילדים ובכלל המחייה באירופה – זולה משמעותית מאשר בישראל.

גם כשמתבגרים, מערכת הרווחה במדינות האיחוד היא נדיבה יותר ומציעה שירותים מתקדמים, סל תרופות עשיר ועוד.

אנשי עסקים רבים מוציאים דרכון רומני מכיוון שדרכון זה, כמו כל דרכון אירופי, מאפשר מעבר חופשי בנמלים, ללא צורך לעמוד בתורים הארוכים של הדרכונים הזרים. כמו כן הם נהנים מחופש פעולה רב יותר ברכישת נדל"ן וקרקעות, פתיחת חברות ועוד.

וכמובן יש את הצעירים ההרפתקנים, שמעוניינים לגור תקופה מסוימת באירופה, לחוות חיים במדינה אחרת לתקופה מסוימת, באופן חופשי, מבלי להזדקק לאשרות עבודה ואשרות שהייה.

משרד עו"ד פינקו-ברקן – המומחים בהוצאת אזרחות רומנית

האם גם אתם זכאים לאזרחות רומנית?

חוק האזרחות הרומנית מקנה זכאות לאזרחות שכזו באחת משלושה דרכים: לידה, אימוץ או הענקה על פי בקשה. כמובן שמרבית הישראלים המגישים בקשה לאזרחות רומנית עושים זאת כשהם מסתמכים על הסעיף המקנה אזרחות רומנית למי שמלאו לו 18 והוריו או הורי הוריו נולדו ברומניה והאזרחות נשללה מהם.

יוצאי רומניה שעלו ארצה בין השנים 1950 ועד ראשית 1952, וכן אלו שעלו ארצה מרומניה מאמצע 1964 ועד סוף שנת 1965, זכאים לאזרחות רומנית, כולל כל צאצאיהם ללא הגבלת דורות. בנוסף, צאצאים בוגרים לילידי רומניה, שהוריהם או הורי הוריהם נולדו ברומניה ואזרחותם נלקחה מהם, כפי שנעשה בזמנו, זכאים לאזרחות רומנית עד דור שלישי.

קהל רחב נוסף שזכאי לאזרחות רומנית ולעיתים איננו מודע לכך, הוא קהל יוצאי אוקראינה ומולדובה.

זכאות לאזרחות רומנית ליוצאי מולדובה ואוקראינה

מטפלים בהצלחה בעשרות רבות של בקשות בחודש

בין שתי מלחמות העולם, הראשונה והשנייה, שטחה של רומניה היה הגדול ביותר בהיסטוריה שלה ואזורים נרחבים שהיום הם בריבונות של אוקראינה או של מולדובה היו אז תחת השלטון הרומני.

חשוב להדגיש כי לא כל השטח של אוקראינה או של מולדובה היו תחת שלטון רומני ולכן חשוב לבדוק לגבי כל עיר את הזכאות של מבקש האזרחות והדרכון ביחס למי שנולד בערים, שבזמנו היו תחת שלטון רומני.

דוגמה לכך הם יהודים שנולדו בקישינב, שהיום שייכת למולדובה, עם זאת במהלך התקופה שבין שתי המלחמות, למעשה נולדו ברומניה, ולכן, צאצאיהם עשויים להיות זכאים לאזרחות רומנית.

משרד עו”ד פינקו-ברקן מספק ייעוץ וליווי בכל השלבים המשפטיים, המנהליים והביורוקרטיים הנדרשים מול השלטונות ברומניה (או במדינות אחרות שהיו באותה עת תחת השלטון הרומני), ובמידת הצורך גם בישראל, וזאת עד קבלת האזרחות הרומנית, תוך ביצוע כלל הפעולות הנדרשות, בין היתר – שירותי תרגום והכנת המסמכים, אישורי נוטריון, אישורי אפוסטיל וכל ההליכים הביורוקרטיים הנדרשים.

את הזכאות כאמור מוכיחים באמצעות מסמך המצביע על הלידה של היליד הרומני. משרד עו”ד פינקו-ברקן מתמחה בהשגת מסמכים אלו של היליד הרומני גם ממדינות אוקראינה ומולדובה.

להוציא אזרחות רומנית לבד או עם משרד המתמחה בתחום?

פעמים רבות אנו נתקלים באנשים שהחלו בתהליך הוצאת אזרחות רומנית ובזבזו סכומי עתק לשווא – כספים על תיקון פגמים באופן בו הגישו את הבקשה, אישור מיותר או חוסר אישור של מסמכים, שגיאות במילוי טפסים ועוד.

חשוב לציין שהרשויות ברומניה אינן סלחניות ובעת הוצאה של אזרחות רומנית, נדרש מגיש הבקשה לידע רב. לרוב ידע זה מהווה חסם משמעותי בהגשת הבקשה: אי הבנת השפה הרומנית בהם כתובים טופסי הבקשה, שוני רב בדרישות החוק ובמנהגים בין מדינת ישראל ורומניה, חוסר אחידות ושינוי תכוף של התקנות הרומניות הנוגעות להוצאת אזרחות רומנית, קושי באיתור המסמכים הדרושים ואימותם כנדרש על ידי נוטריונים וחותמת אפוסטיל.

לכן, חשוב מאוד לעשות זאת באמצעות משרד עו"ד מקצועי המומחה בתחום. משרד עו"ד פינקו-ברקן מתמחה בהוצאת דרכונים רומניים כבר כשני עשורים! חטיבת הוצאת הדרכונים הרומניים מנוהלת על ידי עו"ד אייל ברקן, עם ניסיון עשיר בהגשת אלפי בקשות לדרכונים רומניים. למשרד שלוחה ברומניה, מיומנת ובעלת קשרים ענפים, המביאים לכך שהליך הוצאת אזרחות רומנית תחת ידינו מתנהל במקצועיות ובמהירות בפיקוח מתמיד של עו"ד האמונים.

המשרד מעסיק צוות פקידותי שצבר מומחיות בהשגת תעודות לידה מרומניה, הגשת מאות בקשות, הכנת תיקים, ניהול קשר שוטף עם הרשויות ברומניה. בנוסף, למשרד קשרים הדוקים עם הרשויות האמונות על ההליך ברומניה בכל מקרה חריג שמצריך טיפול. ולראייה –ההגשות שלנו מאושרות במלואן!

מעבר להוצאת אזרחות רומנית, מספק המשרד שירותים משלימים נוספים, כגון: מתן חוות דעת בדין הרומני, השבת רכוש מרומניה, הוצאת ויזות עבודה ועסקים, הקמת חברות ברומניה, מתן שירותי אדמיניסטרטור, רישום כתובות לחברות, תרגומים מרומנית לעברית ולהפך, אישורים נוטריונים, אישורי אפוסטיל ועוד.

הדרכון הרומני נותן למחזיק בו את החופש לבחור! החופש להחליט היכן לעבוד ולחיות.


הצטרפו לישראלים הרבים שנהנים מדרכון רומני אירופי: באתר משרד עו"ד פינקו-ברקן תוכלו למצוא בקלות מידע רב נוסף אודות הוצאת אזרחות רומנית וכן למלא בדיקת זכאות בחינם לאזרחות רומנית: barkan-law.com או להתקשר לשיחת ייעוץ חינם וללא כל התחייבות בטלפון: 03-6444500.
טוב לדעת
נגישות