Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

הבדיקה שתגלה מה מפריע למערכת העיכול שלכם

בדיקות דם וצואה רגילות עלולות לפספס מגוון רחב של בעיות במערכת העיכול – ולמנוע טיפול מתאים. באקו לאב נעזרים במעבדות המתקדמות ביותר בחו"ל כדי לבצע את הבדיקה המקיפה ביותר – שיכולה לזהות רגישות למזון, מעי דליף ושורה ארוכה של בעיות אחרות, לצד דרכי הטיפול המתאימות

צילום: Depositphotos

בעיות במערכת העיכול הן תופעה נפוצה – ולא מעט אנשים סובלים מכאבי בטן, יציאות לא תקינות ואי נוחות כללית, לצד סימפטומים נוספים. אך במקרים רבים, כשהם ניגשים לרופא המשפחה ומבקשים לערוך בירור, הוא שולח אותם לבדיקת דם – שחוזרת עם תוצאה תקינה. כלומר, "על הנייר" האנשים הללו בריאים לחלוטין – אבל בפועל, הם לא מרגישים כך.

בחברת אקוסאפ (EcoSupp), העוסקת בתוספי תזונה איכותיים, החליטו להקים את Eco-Lab – חברה לביצוע בדיקות המעבדה המתקדמות ביותר בשוק, במטרה לספק מענה לאותם אנשים הסובלים מסימפטומים שונים הפוגעים באיכות החיים שלהם, אך לא מצליחים לגלות מה הגורם לבעיה.

באקו לאב מסבירים כי על פי גישות הוליסטיות שונות, ובהן רפואה פונקציונלית, נטורופתיה, רפואות המזרח ועוד, אחד הכלים הבסיסיים לאבחון בעיות בריאות הוא בדיקה לנוכחות פתוגנים (מזהמים) במעי. בדיקה זו יכולה להצביע על מקורן של בעיות שונות, גם אם אינן מתבטאות בסימפטומים שמופיעים במערכת העיכול, אלא במערכות אחרות – כגון העור, מערכת העצבים, המערכת ההורמונלית ועוד.

אקו לאב פועלת בשיתוף פעולה עם מעבדות בחו"ל, המאפשרות לה להציע ללקוחותיה בישראל בדיקות מעבדה ייחודיות ומקיפות, הכוללות מגוון רחב מאוד של מדדים בריאותיים. כך למשל, מבוססות בדיקות אלה על דגימות של רוק, שיער, שתן, צואה, דם יבש ועוד; כאשר התוצאות מאפשרות להעריך את התפקוד במערכות השונות של גוף האדם, ולגלות מדוע קיים חוסר איזון – ואיך ניתן לשפר את המצב.

בדיקות אלה כוללות בדיקה מקיפה של מערכת העיכול, בדיקות רגישויות למזון, בדיקות הורמונליות מקיפות, בדיקה מקיפה לבלוטת התריס, בדיקת בלוטת האדרנל, בדיקות B12 ברקמות, בדיקת רמות אומגה 3, בדיקת חומצות אורגניות בשתן ועוד.

כל אלה מבוצעות בתהליך פשוט ומהיר, כאשר ערכת הבדיקה מגיעה אל בית הלקוח עם הוראות מדויקות לביצוע, ונאספת חזרה בידי שליח. הדגימה מועברת למעבדות המתקדמות באירופה ובארה"ב – שם היא נבחנת בידי צוות מומחים ובציוד חדיש; והתוצאות נשלחות למייל האישי של הלקוח, בדיסקרטיות מלאה.

להבין לעומק את תפקוד המעי

אחת הבדיקות המתקדמות ביותר שמציעה אקו לאב היא GI-MAP – בדיקה מיקרוביאלית מקיפה של מערכת העיכול, המבוססת על ניתוח של דגימת צואה בטכנולוגיית PCR החדשנית, ואושרה בידי ה-FDA. טכנולוגיה זו מסייעת לנו לזהות מזהמי מעיים ופרמטרים נוספים הקשורים למערכת החיסון; וכן לגלות רגישות של מערכת העיכול למזונות שונים, כגון גלוטן – האנטיגן הנפוץ והבעייתי ביותר.

הבדיקה מומלצת עבור מגוון רחב של מטופלים – החל באלה הסובלים מסימפטומים במערכת העיכול, כגון עצירות, שלשול, נפיחות וכאבים, כמו גם בעיות ספיגה וחוסרים תזונתיים, קרוהן, קוליטיס, מעי רגיז ומעי דליף. בנוסף, עשויה הבדיקה לסייע גם לסובלים ממחלות עצביות, ניווניות, ממחלות אוטואימוניות ומחלות כרוניות נוספות, בעיות חיסון, ניוון, תזונה, דלקתיות, וקשיי עיכול – מאחר שכל אלה עשויים להיות קשורים לנוכחות של מזהמים במערכת העיכול.

הבדיקה מאתרת ברמת דיוק גבוהה פתוגנים כמו חיידקים, וירוסים, פטריות ופרזיטים הנמצאים בדגימה, ומנתחת את ה-DNA של מיקרואורגניזמים אלה – מה שמאפשר לה גם לזהות את הטיפול האנטיביוטי המתאים, במידת הצורך, ובהתאם למידע הגנטי של החיידקים.

בדיקת GI-MAP plus כוללת גם מרקרים אימונולוגיים (חיסוניים) הקשורים לבריאות ולתפקוד המעי, כגון SIgA, Elastase, Calprotectin וכן בדיקת הליקובקטור פילורי וזיהוי רמת האלימות של חיידק זה, כאשר זנים מסוימים שלו יכולים להעלות את השכיחות של מחלת כיב פפטי, התפתחות נגעים טרום-סרטניים ועוד).

זיהוי מעי דליף או רגישות למזון

כך למשל, השתמש בבדיקה זו מטופל שסבל מאי נוחות מתמדת במערכת העיכול, אף שכל הבדיקות שלו היו תקינות ונמצא כי אינו חולה בצליאק. בדיקת ה-GI-MAP גילתה כי הוא רגיש לגלוטן – ומכאן נובע אי הנוחות שלו, כולל מצבי רוח שהחמירו בסופי שבוע – כאשר הגדיל את צריכת הלחם שלו. בעקבות תוצאות הבדיקה, הוא שינה את הרגלי התזונה שלו, וזכה להקלה ניכרת.

במקרה של מטופלת שלא הצליחה לעכל כמעט שום ארוחה, ולכן ירדה במשקל למרות שלא הייתה מעוניינת בכך, בדיקת ה-GI-MAP שביצעה הראתה כי כמות אנזימי העיכול שלה נמוכה במיוחד. היא לקחה את תוצאות הבדיקה למטפל פונקציונלי, ולאחר שהותאמה לה תזונה מיטבית, עם תוסף אנזימים מותאם במדויק, השתפרה הרגשתה הכללית – והיא חזרה בהדרגה למשקל תקין.

בדיקת GI-MAP מאתרת גם חיידקים ידידותיים השוכנים במעיים והם בעלי תפקיד חשוב בשמירה על תפקוד תקין של המעיים בפרט, ומצבנו הבריאותי בכלל. הבדיקה יכולה להצביע על רמות לא תקינות של חיידקים אלו, ובכך לכוון את הטיפול בחולה, ברמה התזונתית ו/או התרופתית. מדד חשוב נוסף שכולל הבדיקה מתייחס לזונולין – המקושר למצב של מעי דליף. הזונולין הוא חלבון המופרש במערכת העיכול, ותפקידו להגדיל את הרווחים המיקרוסקופיים שנמצאים במחסום המעי, ודרכם חודרים חומרי ההזנה אל מחזור הדם.

כאשר רווחים אלה מתרחבים יתר על המידה, נוצר מצב המכונה מעי דליף – המתבטא בשורת סימפטומים, כגון חוסר נוחות, כאבי בטן, רגישות למזונות שונים ואף התפרצות של מחלות אוטואימוניות – כמו דלקת מפרקים שגרונית או מחלות מעי דלקתיות. כאשר הבדיקה מצביעה על רמות גבוהות של אנזים הזונולין, עולה האפשרות כי המטופל סובל ממעי דליף – וניתן לספק לו את הטיפול המתאים, שישפר את מצבו.


לפרטים נוספים ולהזמנת בדיקה: טל: 1-801-226-226 | www.lab-it.co.il
טוב לדעת
נגישות