Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

האנשים שמאחורי עסקאות הנדל"ן בישראל

הביקוש לנכסים בישראל יצר בענף הנדל"ן, לצד יזמים וקבלנים, מקום למקצועות נוספים ולאנשי עסקים המהווים פרמטר חשוב לקיום עסקה על הצד הטוב ביותר. לפניכם אנשי קריירה מעוררי השראה שמאחוריהם מספר עסקאות נדל"ן בולטות, שיתנו לכם טיפים מרכזיים לביצוע עסקת נדל"ן מוצלחת

מערכת המוסף (צילומים: עמיר צוק, בנימין אדם) נדל"ן האנשים שמאחורי העסקאות
Array

אפרת קיסוס מקליס

אדריכלית ומעצבת פנים המתמחה בתכנון ועיצוב מלונות, הוסטלים וחללי מסחר בישראל ובאירופה. נשואה 5+ בנות, גרה בהרצליה

"גדלתי במושב קטן בערבה, בשם פארן. המרחבים האינסופיים של המדבר, גרמו לי בעיקר לחלום על מרחקים, על כל מה שלא היה סביבי ולדמיין אותו. לאחר הצבא, גמלה בליבי ההחלטה ללמוד אדריכלות, ואם כבר, אז מטובי האדריכלים בעולם. נרשמתי ללימודי אדריכלות בבוסטון, באוניברסיטת Massachusets colleg of Art. היו אלו שנים משמעותיות, במהלכן נחשפתי לתרבויות, שפות, אומנות ועיצוב. בשובי לישראל, חשבתי באיזה תחום אוכל לממש את עצמי ואת השפה העיצובית הבינלאומית שלי, כך למעשה, בחרתי בעיצוב מלונות. החלטה זו התבררה כנכונה, במהלך שנותיי הצלחתי לבסס את שמי בתעשייה, בזכות עשרות רבות של מלונות שעיצבתי בכל רחבי ישראל".

מהן החוזקות של השירות שאת מעניקה?

"אני אוהבת את מה שאני עושה. את חדוות היצירה שהיא חלק בלתי נפרד מחיי. אני מצליחה, ברגישות רבה, להגיע לנבכי ליבו של היזם ולנווט עמו יחדיו את התהליך, בדרך הטובה והנעימה ביותר. אני רגישה לתקציבים, ויודעת איפה חשוב להשקיע יותר בכדי ליצור עיצוב ייחודי וחד פעמי, לעומת היכן כדאי לי לחסוך. היום שולטות הרשתות החברתיות, בראשן האינסטגרם. כשאני מתכננת פרויקט אני חוזה מראש היכן יצטלמו האורחים בחללים השונים ויעלו מיד לאינסטגרם, לכן חשוב לי ליצור סימני היכר לחלל ולמלון.

"השפה העיצובית שלי מאוד מגוונת, אני אוהבת טכנולוגיה ושימוש באמנות וידאו ליצירת חוויה בחללי המלון. בראש ובראשונה אני מקפידה על עמידה בלוחות זמנים, ולמעשה ביצוע פרויקטים מהירים זה מה שמאפיין את ה DNA שלי. מלון הוא עסק כלכלי לכל דבר וחייב להיפתח בזמן".

לאן מועדות פניו של ענף המלונאות בעתיד הקרוב, ושלך כאדריכלית בפרט?

"אני מאמינה במלונאות ברת השגה. אני רוצה שכמה שיותר אנשים יוכלו להיחשף לחוויית אירוח ועיצוב ייחודית, ולא רק פלח שוק שיכול להרשות לעצמו כלכלית. אני מאמינה בחוויה יוקרתית שלא תמיד חייבת להיות יקרה. תחום המלונאות בדרך לשינוי דרסטי, דור ה-Y דורש יותר, הוא אוהב לעבוד פחות ולהצליח מהר, לבלות כחלק מהעבודה היום יומית. הטכנולוגיה שהם צורכים משתנה ומהירה, והיא סופר חשובה להטמעה בתהליך התכנוני. הוסטלים המשדרים יוקרה, הינם ההתמחות שלי עכשיו. אני עובדת על פרויקט Air bnb עם רשתות מלון נבחרות, אנחנו הופכים בניינים שלמים לדירות אירוח עם אופי ייחודי לכל בניין".

Efrat Kisoss Architecture & interior design
efrat_kisoss_architecture

טליה שפירא, צילום: עמיר צוק, בנימין אדם

טליה שפירא

יועצת עסקית מומחית בליווי חברות בענף הנדל״ן, התכנון והבנייה. בת 50, אמא ל-2, מרמת גן

"במהלך הקריירה שלי, צברתי ניסיון מקצועי וניהולי עשיר. הובלתי וניהלתי יחידות רווח עצמאיות, מחלקות שיווק, פיתוח עסקי ומכירות במגוון חברות מובילות במשך שנים רבות: הקמתי וניהלתי את מערך השותפים העסקיים בחברת בזק, הקמתי מחלקת שיווק ופיתוח מוצרים בחברת נטוויז'ן, ולקחתי חלק בהקמת מערך השיווק והמכירות ובהשקה של חברת Start-up גדולה. סיימתי בהצטיינות לימודי מנהל עסקים באוניברסיטת ת"א, ובעקבות פניות של חברים לעזור להם בהקמת חברות, בכניסה למשרות בכירות ועוד, החלטתי למנף את הידע והניסיון הרב שצברתי במהלך השנים לטובת קריירה בייעוץ לחברות במטרה ליצור צמיחה וגידול ברווח".

מהן החוזקות של השירות שאת מעניקה?

״השירות שמקבלים לקוחותיי מענף הנדל"ן מתאפיין בשילוב נדיר של שני רכיבים חשובים להצלחתם: הראשון, הבנה מעמיקה ורוחבית של ענף הנדל"ן והשני, מקצועיות, ניסיון עסקי וניהולי עשיר ומגוון בכל הרבדים בהם נדרש ייעוץ וליווי של החברה: רובד הלקוח – שיווק, מכירות, שימור לקוחות ושירות. הרובד הארגוני – יצירת מבנה ארגוני, הגדרות תפקידים, נהלים, מדדים, בקרות, תרבות ארגונית, שיטות ניהול צוות וזמן. הרובד הפיננסי – תמחור, ניהול תזרים, מדדים פיננסים, ניהול אשראי וכדומה. בזכות שילוב נדיר זה, אני נותנת לחברות בענף הנדל"ן ידע נרחב, כלים חיוניים וכן ייעוץ והכוונה מקצועיים המובילים אותם להצלחה, צמיחה, יציבות ולהגדלת הרווח".

פרויקט שליווית וזכור לך במיוחד

"ליוויתי חברת ייזום נדל"ן שתוך מספר שנים צמחה במהירות רבה. החברה החלה דרכה עם צוות מצומצם. עם הזמן צברה החברה פרויקטים, היקף העבודה גדל, אך השלד הארגוני נשאר "רזה" והחברה המשיכה להתנהל באופן "ספונטני" ללא שיטת ניהול אפקטיבית. העומס היה עצום ופרויקטים גדולים עמדו בפתח לקראת ביצוע.

"פיתחתי עימם שיטות ניהול ועבודה אפקטיביות, שייצבו את הליבה הארגונית של החברה: עבודתי כללה יצירת תהליכי עבודה מסודרים, הגדרת מבנה ארגוני נכון, הרכבת צוות איכותי שאליו האצילו סמכויות. בנינו שגרות דיווח, מדדים ובקרות שאפשרו למנהלים להמשיך לשלוט בחברה ולדעת מה קורה בכל תחום. בזכות שיטה זו, אפשרתי לחברת ייזום הנדל"ן לעמוד בהצלחה בהיקפי פעילות הולכים וגדלים, לצמוח ולהרוויח, ולצד זה, לשמור על איכות העבודה והשירות שהם נותנים ללקוחותיהם".

052-5002070
www.taliashapira.co.il
טליה שפירא – ייעוץ ופיתוח עסקי, ליווי חברות

שרון ארני, צילום: עמיר צוק, בנימין אדם

שרון ארני

מעצבת פנים, בעלת סטודיו בוטיק לתכנון ועיצוב פנים. בת 50, נשואה+3

"משחר ילדותי הצד היצירתי שלי בלט. במשך שנים למדתי ציור, כתבתי וכל הקשור לאמנות תמיד משך אותי. לפני כ-25 שנה, לאחר שסיימתי תואר ראשון בתחום אחר לגמרי, החלטתי שאני חייבת ללמוד את מה שבאמת בוער בעצמותיי, עיצוב פנים. מאז תחום זה הפך להיות המקצוע שלי המשלב בתוכו את אהבתי הן לעיצוב והן לאנשים. אני למעשה עוסקת בשיפור איכות חייהם של לקוחותיי ובהגשמת חלומותיהם".

באילו פרויקטים את מתמחה?

"הסטודיו שלי מספק שירותי תכנון ועיצוב פנים בעיקר לבתים פרטיים גדולים ומושקעים ודירות יוקרה, אך ברזומה שלי גם משרדים, מסעדה, מספרה, מרפאת שינים וחללים מסחריים שונים. אני נהנית לגוון וטוענת שמעצב טוב צריך להיות מסוגל לעצב כל סוג של חלל".

מהן החוזקות של השירות שאת מעניקה?

"אני עוסקת בתחום התכנון ועיצוב הפנים כ-25 שנה, במהלכן צברתי ניסיון רב, הבנה וידע מקצועי בתהליכי בנייה וכן בשילוב מערכות טכניות מתקדמות בבתים. אני דואגת לתכנון ולעיצוב של הפרויקט וגם עוסקת בניהולו מול הלקוח. לרוב, אני מצטרפת לפרויקט משלב התחלתי מאוד ומספקת ללקוח "טוטאל דיזיין", כלומר, את כל הדרוש לפרויקט מ-א' עד ת'. חשוב לי לרדת לפרטי פרטים עד לשלב בחירת אגרטל הפרחים והנרות בשולחן הסלון. הסטודיו שלי אינטימי וככזה מספק שרות בוטיק וליווי צמוד ללקוחות.

"יתרון נוסף הוא היכולת שלי לעצב במספר סגנונות, מקלאסי דרך כפרי ועד למודרני ולשלב ביניהם. אני מתאימה את הבית ללקוחות, לאהבותיהם ורצונותיהם. מטרתי היא שהלקוחות "ירגישו בבית" לכל אורך תהליך העבודה, ובוודאי בסופו. אני מכוונת לעיצוב העומד במבחן הזמן ומעודדת שילוב פריטים אישיים, ישנים או בעלי משמעות".

www.sharonarny.com
שרון ארני תכנון ועיצוב פנים Sharon Arny-interior design studio
 052-8436844
sharon_arny_interior_design

תמר אברהם, צילום: עמיר צוק, בנימין אדם

תמר אברהם

שמאית מקרקעין ומשפטנית בזוגיות, אמא ל-4 ילדים, מיהוד

"אני עוסקת בשמאות מקרקעין משנת 1991. במהלך 28 שנות עבודתי בתחום זה, הענקתי שירותי שמאות מקרקעין לכל סוגי השחקנים המעורבים בשוק הנדל"ן הישראלי. במגזר הציבורי; רשויות ממשלתיות כמו השמאי הממשלתי הראשי, רשות מקרקעי ישראל, משרד האוצר, וכן לרשויות מקומיות כמו עיריות ומועצות. במגזר הפרטי אני עובדת עם יזמים, בעלי נכסים, עורכי דין, חברות ציבוריות, דיירים בפרויקטים של תמ"א ופינוי בינוי ועוד.

"אני אוהבת את תחום הנדל"ן ועובדת מתוך עניין רב. שמאות מקרקעין היא מומחיות המשלבת ידע בדיני תכנון ובנייה, דיני קניין, מיסוי מקרקעין, וכן הבנה וידע כלכלי בהתנהגות שוק וניתוח עסקאות ותשואות, ידע בבנייה ושיטות בנייה ויכולת לשלב את כל התחומים הללו כדי לתת ללקוחות את הכלים הדרושים להם להצליח ולקבל את ההחלטות הטובות ביותר. העבודה משלבת סיורים בכל הארץ, מפגש עם אנשים והשתתפות בתהליכים מרתקים".

מהן החוזקות של השירות שאת מעניקה?

"המוטיבציה שלי היא הכוח המניע את כל המערכת. חשוב לי להעניק ללקוחותיי את הכלים שיסייעו להם לקבל החלטות טובות ויהוו מנוע צמיחה עבורם. אני עובדת עם כל סוגי השחקנים הקיימים בתחום הנדל"ן, מכירה היטב את התחום ובכך מעניקה את הפתרון הטוב ביותר לכל לקוח. העובדה שאני נותנת שירותים לרשויות מקומיות, מאפשרת לי לעזור ללקוחות פרטיים לקדם תכנית בניין עיר ולבצע בדיקת התכנות כלכלית למיזם שהם רוצים לקדם. כמו כן, אני מתמחה בייצוג לקוחות בישיבות בוררות, בהליכי מו"מ ויודעת להיחקר בבית המשפט על חוות דעת מומחה".

פרויקט שליווית וזכור לך במיוחד

"יכולתי לדבר על פרויקטים גדולים שאני מעורבת בהם, כגון, נמל תל אביב, ייצוג רשויות מקומיות בתביעות ירידת ערך נכסים במאות מיליונים עקב סלילת כבישים, בדיקת התכנות כלכלית לשכונה חדשה במרכז על קרקע בשווי מאות מיליוני שקלים ועוד עוד. אבל אני דווקא אוהבת לזכור במיוחד את העזרה לאנשים הבודדים שמתקשים להתמודד עם סוגיות שונות הקשורות לנכס בבעלותם.

"פעם פנתה אלי אישה שהדבר היחיד שהיה לה זו מחצית דירה ישנה שנמכרה והעירייה דרשה ממנה היטל השבחה. היא שלחה לי את השומה ולאחר שקראתי אותה בעיון, הצעתי לה פשוט ללכת ולבקש פטור המגיע על דירת היחיד לשטח של עד 140 מ"ר. אחרי יומיים היא התקשרה אלי מאושרת עד הגג והודתה לי שהעצה שלי הצילה אותה כי חוץ מאותה מחצית דירה, אין סיכוי שיהיה לה סכום כסף משמעותי בחיים. היא הייתה בהלם שהעצה הזאת לא עלתה לה כסף".

בית ״טופ רסקו״, דרך העצמאות 40, יהוד
www.tamarab.co.il

אלעד וסתיו שיראזי, צילום: עמיר צוק, בנימין אדם

אלעד וסתיו שיראזי

אחים ושותפים בחברת 'שיראזי בנייה וניהול פרויקטים'

אלעד: "אני בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, וסתיו הוא הנדסאי בניין. לאחר סיום לימודיי עבדתי כשכיר בחברת נדל"ן, בתפקיד ניהול פרויקטים. לאחר מספר שנים בתפקיד זה במהלכן צברתי ידע וניסיון רב בענף הבנייה, הרגשתי בשל מספיק לצאת לעצמאות, והקמתי את חברת 'שיראזי – בנייה וניהול פרויקטים'".

סתיו: "במהלך שנים אלו, התמקצעתי כהנדסאי בניין, וההחלטה לחבור כשותף לחברה של אלעד קרתה באופן טבעי. חברתנו מתמחה בשני תחומי פעילות עיקריים: עבודות ביצוע כקבלנים מבצעים, והשני תחום השבחת נכסים, תוך התמחות בדירות יוקרה, בתים פרטיים ומשרדים".

מהן החוזקות הבולטות של חברתכם?

סתיו: "הגינות, שקיפות ומקצועיות הינם אבני היסוד שלנו. חשוב לנו לערב את הלקוחות ולפתור כל סוגיה בזמן אמת ובכך למנוע הפתעות עתידיות. אנו מעורבים באופן אישי בכל שלבי התכנון והבנייה, ובכל פרויקט שאנו לוקחים על עצמנו, אנחנו נמצאים באתר מדי יום ביומו, יחד עם צוות העובדים".

אלעד: "בשל הניסיון שצברנו, אנו רואים את התמונה הכוללת, עד הפרט הקטן ביותר, ובכך הלקוח יכול לקבל מענה לכל. הפעילות של החברה מבוססת על קשר אישי וישיר שלנו עם כל הלקוחות. זו הסיבה שאנו לוקחים מספר מצומצם של פרויקטים בכל פעם, ולא מעסיקים קבלני משנה. אנו מתייחסים לכל פרויקט כאילו הוא פרטי שלנו. אנו רואים בכל לקוח שגריר, וחשוב לנו לתת את השירות והמוצר הטובים ביותר. אנחנו לעולם לא נתפשר על מקצועיות, עמידה בלוחות זמנים ובסטנדרט בנייה גבוה וקפדני".

פרויקט אחרון שעשיתם

אלעד: "במקביל לבנייה ושיפוץ דירות ובתים, פועלת החברה גם בתחום המשרדים. בימים אלו סיימנו פרויקט משרדים מדהים, במגדל מידטאון תל אביב, בקומה 29, המשתרע על פני 400 מטר. הלקוח השקיע כסף רב בבניית ועיצוב המשרדים, ומתוך סלקציה קפדנית של קבלני ביצוע, האמין ובחר בנו בשל סטנדרט הבנייה והגימור הגבוה. רוב חומרי הגמר הובאו מחו"ל, לוח הזמנים היה מוקצב, ושילב ניהול צוות עובדים גדול, שעבד סביב השעון, על מנת להשלים את הפרויקט בזמן. מיקום המשרד בקומה ה-29 דרש לוגיסטיקה מורכבת ומאתגרת של הובלת הסחורות, ומצאנו פתרונות יצירתיים לכך".

סתיו: "והתוצאה הסופית, מיותר לציין, יצאה מושלמת. הלקוח קיבל משרד מהיפים ביותר בתל אביב".

שיראזי – בנייה וניהול פרויקטים
050-7444781

יוסי ולאה ברוק, צילום: עמיר צוק, בנימין אדם

יוסי ולאה ברוק

בעלים של חברת 'בתים – ניהול נכסים בע"מ', המתמחה בניהול ואחזקה של מגדלי יוקרה ומבנים מסחריים. זוג נשוי בשנות הארבעים + 5 ילדים ונכדה, גרים באלעד

יוסי: "אני, הנדסאי בניין בהשכלתי, הקמתי את בתים ניהול נכסים לפני כ-17 שנים. ובארבע שנים האחרונות חברה אלי לאה, רואת-חשבון בהשכלתה, נושאת משרה בחברות ציבוריות בעברה, כשחקנית חיזוק לחברה. את תחילת דרכי המקצועית כהנדסאי בניין עשיתי בחברת אשטרום נכסים. בהמשך ניהלתי פרויקטים גדולים כדוגמת איקאה נתניה ובית חרושת לשוקולד בקדימה. הפרויקט האחרון אותו ניהלתי היה פרויקט מגורים "איינשטיין על הים", אשר כלל 92 דירות, בריכת שחיה, חדר כושר, פקידי קבלה 24/7, מועדון דיירים ועוד.

"לקראת סיום הפרויקט, הודיע לי היזם שהוא מפסיק לבנות בארץ ועל כן דרכנו נפרדות. הבשורה הגיע לאוזני הדיירים והם מיהרו לפנות אלי בתור אחד שמכיר את הבניין על כל מערכותיו המורכבות, לבוא ולנהל את הפרויקט. השאר היסטוריה. אני גאה להגיד שהיום, שבע עשרה שנים לאחר מכן, אנחנו עדיין מנהלים את הבניין הזה. מצג נדיר בנוף חברות הניהול בבנייני מגורים, שעל פי הסטטיסטיקה מתחלפות מדי שנתיים-שלוש״.

צילום: עמיר צוק, בנימין אדם

איפור: טל אלון

לאה: "בניינים רבים שנוספו לנו בשנים מאוחרות יותר, גם הם נמצאים תחת ניהולנו עד היום. אנו חברה שרצה למרחקים ארוכים".

הישג שאתם גאים בו במיוחד

לאה: "בארבעת השנים האחרונות, הפעילות שלנו הכפילה את עצמה. יצאנו מגבולות גזרת צפון תל אביב, לכל אזור גוש דן וירושלים. יש שיגידו שזה קרה מפה לאוזן. ואנחנו נגיד שזה בסיעתא דשמיא, השגחה פרטית של ממש".

יוסי: "למרות שלחברת בתים יש ניחוח של חברה משפחתית, תמהיל העובדים שלנו מגוון ביותר. העובדים שלנו הם אנשי מקצוע מעולים, מרביתם חילוניים, אולם אנו מעסיקים גם מנהלי פרויקטים חרדים. כל צוות המשרד חרדי למהדרין. אנו מרגישים שאנו מהווים גשר בין העולמות.

"המפגש שלנו עם אנשים חילוניים תמיד מצמיח שיחות מרתקות שבסופן כל החומות נופלות. אנו גאים מאד בעובדים שלנו ומקבלים כל הזמן משוב חיובי מהשטח על המקצועיות הזמינות והשירות שהם מעניקים לבעלי הנכסים ולשוכרים".

במה "בתים" שונה מחברות ניהול אחרות?

יוסי: "לצערנו, תחום הניהול טרם זכה לרגולציה מתאימה וכל אדם עם כלי עבודה יכול בתאוריה לפתוח חברת ניהול. כאשר אנו מקבלים פרויקט ישירות מהיזם, הוא מודע למורכבות של הפרויקט ולעלויות התפעול. אך פעמים רבות אנו פוגשים נציגות דיירים שאינה מודעת לאחורי הקלעים של הבניין. מבחינת הדיירים אם הבניין נקי אז הוא מתוחזק. הם לא מתארים לעצמם כמה מערכות מרכיבות מגדל מגורים או משרדים. כמה חשובה תחזוקה מונעת של המתקנים. אילו תקנים מחמירים קיימים בנושא כיבוי אש, שבהעדרן בקרות מקרה, חס ושלום, הביטוח לא יכסה על נזק".

לאה: "כמו כן, מגדל כזה מגלגל בין 2 ל-10 מיליון שקל דמי ועד בשנה. על פי השקפת עולמנו, בעלי הנכסים והשוכרים צריכים לדעת להיכן מנותב הכסף שלהם. על כן אנו מבצעים הנהלת חשבונות כפולה לכל פרויקט. אנו ממליצים לכל פרויקט לפתוח חשבון בנק על שם הנציגות ולהפקיד בו מסי ועד הבית. כך אנו פועלים בשקיפות מלאה מול הנציגות. דמי הניהול שלנו הם Fix-Price וכל חסכון שאנו משיגים מנותני השירותים נהנים ממנו דיירי הבניין. מעולם לא גזרנו עמלה משום ספק או נותן שירות שאנו עובדים איתו. זה המוניטין שצברנו".

יוסי: "חוזקה נוספת שלנו היא התקשורת עם הדיירים ובעלי הנכסים. אנו משקיעים בתקשורת דיגיטלית מהירה וזמינה בין דייר הקצה לבין המטה. כל פנייה אלינו מתועדת. פנייה מדייר שנעשית דרך האפליקציה שלנו, מתקבלת אצלנו במערכת ובסיום הטיפול בה הדייר מקבל מסרון על גמר טיפול. אנו גאים בשירות הלקוחות שלנו. צוות המשרד שלנו נותן את הלב והנשמה כדי שהדיירים ירגישו כל הזמן שמישהו מטפל בהם".


קרן ראובן כהן, צילום: עמיר צוק, בנימין אדם

קרן ראובן כהן

עורכת דין, בעלים משותף של משרד עורכי דין ״כהן – ראובן ושות" המתמחה בדיני מקרקעין ומשפחה, מרצה בנושאי תמ"א 38 ופינוי בינוי – התחדשות עירונית. בת 45, נשואה לעו״ד חיים כהן + 3 ילדים, מתגוררת בפתח תקווה

"במשך 6 שנים שימשתי כיועצת בכירה של הגב' ציפי לבני במשרדי הממשלה השונים. בשנת 2005 הקמתי את משרד עורכי הדין שלי, המתמחה בתחומי המקרקעין, אזרחי-מסחרי ודיני המשפחה. שותפי למשרד ולחיים, בעלי, עו"ד חיים כהן, מוביל את מחלקת דיני המשפחה, ואני מובילה את מחלקת המקרקעין במשרד. מאז ומתמיד אהבתי תחום זה, אשר מהווה עבורי, מעבר לעשייה המקצועית, גם שליחות בכל מה שאני מעניקה ללקוחותיי בעסקה המשמעותית בחייהם, שכן מבחינתי, בית אינו רק ארבע קירות, אלא הבסיס המשפחתי, הביטחון, היציבות וההשקעה הכספית המשמעותית של התא המשפחתי או של היזם. כיום אני גם מרצה בפני סטודנטים בנושאי תמ"א 38 ופינוי בינוי".

מהן החוזקות של השירות שאת מעניקה?

"אני מאמינה בשימת לב לפרטים הקטנים, כאשר הלקוח תמיד לנגד עיניי יחד עם כל התרחישים העתידיים האפשריים, וזאת לצורך ביצועה של עסקה מיטבית עבורו, נטולת סיכונים, אך מבלי להתעלם מהמשברים, העלולים להתקיים והמנגנונים הקבועים מראש לפתרונם. בפרויקטים לפי תמ"א 38, אותה נקודת המבט מתרחבת, שכן הוראותיו ותנאיו של הסכם לביצועו של פרויקט כזה, הנם בעלי השלכות על מס' רב של אנשים, אשר שמים את קורת הגג שלהם "בידיו" של יזם, או מנגד, היזם, אשר משקיע הון רב עוד בטרם החתימה על הסכם התמ"א ובוודאי בביצועו של הפרויקט, ויש לוודא, כי יעשה זאת במינימום של הפרעות ומכשולים".

פרויקט שליווית וזכור לך במיוחד

"בשנת 2010, כאשר ביצועם של פרויקטים לפי תמ"א 38 עדיין היה ב "חיתולים", ליוויתי בעלי דירות בפרויקט סבוך הן מבחינה תכנונית והן מבחינה כלכלית. לימים, פרויקט זה היה לפרויקט "הדגל" עבור היזם ולשביעות רצון כל בעלי הזכויות בבניין. מאז, כבר הוקמו פרויקטים רבים ברחבי הארץ".

כהן – ראובן ושות' – משרד עורכי דין
www.kerenrc-law.co.il
הסיבים 52, פתח תקווה
03-9304518

שלום אסבן, צילום: עמיר צוק, בנימין אדם

שלום אסבן

בן 40, נשוי+3, ממגדל העמק. מומחה משכנתאות ופיננסים ובעלים של "משכנטק ייעוץ משכנתאות פרימיום"

"אני בוגר תואר בכלכלה וניהול ותואר נוסף במערכות מידע, אשר את שניהם סיימתי בהצטיינות יתרה, פתחתי בקריירה בעולם ההייטק בתפקידי ניהול מערכות מידע פיננסיות וניהול צוותי פיתוח, וכמו כן, עסקתי מספר שנים בניהול פרויקטים של מערכות סליקה פיננסיות וניהול מועדוני לקוחות עבור הגופים הגדולים במשק בתקציבים של מאות מיליוני שקלים. לפני כ-5 שנים החלטתי ליישם רעיון ייחודי שלי לפיתוח מודל ממוחשב שעושה אופטימיזציה בתחום התמהיל משכנתא וזאת על סמך ידע וניסיון רב שצברתי במשך השנים. הפיתוח הצליח, הבנתי שיש לי משהו ייחודי ופתחתי עסק שנקרא "משכנטק" שעושה מאז מהפכה בתחום".

מהן החוזקות של השירות שאתה מעניק?

"אנחנו מאפשרים ללקוחותינו ליהנות מחבילת ייעוץ וליווי פרימיום אמיתית שתשיג להם את המשכנתא הטובה והמתאימה ביותר לצרכיהם, באופן שבו אנו לוקחים אותם כפרויקט אישי וממליצים להם להתחיל תהליך איתנו כמה שיותר מוקדם. השירות כולל הכנה, ייעוץ פיננסי, התאמת תמהיל אופטימלי, ניהול משא ומתן קשוח מול הבנקים וליווי פיננסי מלא. אני גאה להגיד שהשיטה עובדת בענק ושיש ל'משכנטק' מעל 120 המלצות מפורטות בפייסבוק ואנחנו יודעים לתת תמורה גבוהה לכל סוגי הלקוחות, תוך התייחסות לכספם כאילו הוא כספנו האישי".

טיפ זהב לקוראים מנקודת המבט של תחום התמחותך: על מה חשוב להקפיד לפני שרוכשים נכס?

"להתחיל תהליך מוקדם של הכנה למשכנתא וייעוץ פיננסי כדי שתוכלו לקבל ייעוץ אובייקטיבי ממישהו שהוא לטובתכם ולא אינטרסנט. לא להתפשר על איכות היועץ, לראות המלצות קודמות ומפורטות, להסתכל לטווח ארוך ולא רק על ההחזר החודשי ההתחלתי, להתאמץ להשיג משכנתא איכותית ויציבה לטווח ארוך".

משכנטק ייעוץ משכנתאות פרימיום
www.mashcantec.com
050-3113445

אייל אופק, צילום: עמיר צוק, בנימין אדם

אייל אופק

הנדסאי, בעלים של חברה קבלנית לעבודות בניין. בן 47, נשוי+4 ילדים, מקריית טבעון

"תחום הבנייה סקרן אותי עוד מנעוריי. כילד עזרתי לסחוב דליים של חומרי בנייה כאשר הורי הגדילו ושיפצו את ביתם. ההתנסות המשמעותית יותר החלה בגיל 27, כאשר בניתי את ביתי הראשון ודרכו נחשפתי לתחום הניהולי-ביצועי של בניית בית. שם למעשה התחלתי להתמקצע וללמוד את השלבים של מעבר משלב התכנון על הנייר, למצב גמור ומושלם. הרגשתי שבתחום זה אני יכול לממש את הפוטנציאל הגלום בי, ולבטא את התכונות הקיימות אצלי כאדם, החשיבה האינסופית על פרטים והדמיון שעובד ללא הפסקה, הם אלו אשר גרמו לי לאושר רב".

מהן החוזקות של השירות שאתה מעניק?

"באמתחתנו ניסיון רב וידע עשיר בבנייה איכותית מדויקת, עם אופק לבית עובד ומתפקד לאורך שנים רבות ללא תקלות ועם מינימום תחזוקה. עשרות לקוחות מרוצים אשר יעידו על סטנדרט הבנייה הגבוה שלנו. אנו מהווים גורם אחראי אחד לכל משימות הבנייה. אנו מרכזים את העבודה מול כל הגורמים ובעלי המקצוע אשר נבחרו על ידינו בקפידה, ומדווחים ללקוח על כל הנעשה באתר הבנייה. אנו מתעדכנים באופן שוטף בידע, במוצרים ובחומרים חדשים המוצגים בתערוכות בנייה בארץ ובעולם ומבקרים בימי עיון מקצועיים.

"הניהול השוטף והאחריות על ביצוע כל העבודות בשטח היא עלינו, וללקוח נשאר ליהנות מוודאות מוחלטת, שליטה מלאה בתקציב הבנייה וכמובן בחירת החומרים, הרהיטים וכל שאר הדברים שהופכים מבנה לבית. התוצאה היא תהליך עבודה פורה ויעיל אשר בסופו, הלקוחות שלנו נכנסים לבית חלומותיהם בזמן, מרוצים ונטולי דאגות. אנו מעניקים ללקוח פתרון מלא הכולל את כל בעלי המקצוע הדרושים ברמה הגבוהה ביותר וכן נותן פיקוח הדוק ורציף על הפרויקט החל משלב התכנון ועד קבלת המפתח".

כלניות 7, קריית טבעון
04-9535373
www.eyalofek.com
איל אופק חברה קבלנית


מפיקה ויוזמת הפרויקט חן רוטנברג, קבוצת רוטנברג תקשורת
טוב לדעת
נגישות