Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

"הדבר הגדול הבא של עולם התשלומים בקמעונאות"

כך מגדיר שי פרמינגר, מנכ"ל חברת ERN סליקת תשלומים, את הפיתוח החדשני של החברה - הוראות קבע בסלולרי - ומדבר על האתגר הניהולי במתן מענה לצרכים המשתנים של לקוחות בתי העסק, תוך שילוב בין טכנולוגיה מתקדמת לשירות איכותי

שי פרמינגר
צילום: אילן שפירא

ERN סליקת תשלומים: "החברה המובילה והוותיקה בישראל לסליקת תשלומים בכל אמצעי התשלום שאינם כרטיסי אשראי (כלומר צ'קים והוראות קבע בסלולרי). אני רואה את החברה שלנו כחברה טכנולוגית העוסקת בניהול סיכונים פיננסים ולכן במהותנו אנחנו חברת פינטק. אנו מעניקים שירותי הבטחת תשלום למרבית בתי העסק בישראל במועד ביצוע העסקה, בצ'ק או בהוראות קבע בסלולרי, זאת בדומה לשירות שחברות כרטיסי האשראי מציעות לגבי משתמשי כרטיסי אשראי. בכך, אנו מאפשרים לבית העסק לספק את המוצר או את השירות לצרכן המשלם בצ'ק, תוך שאנו מבטיחים לו לקבל את התשלום המובטח לו".

הייחוד בשוק: "החברה עברה במהלך השנים האחרונות שינויים משמעותיים והינה אחת מחברות הפינטק המובילות בישראל. הבידול שלנו הוא ברמת המוצר, ברמת השירות וגם ברמה הטכנולוגית. אין עוד חברה בתחום שלנו עם ממשקים טכנולוגיים ידידותיים ונוחים לשימוש, אשר מוטמעים בקופות של כל בתי העסק. בזכות הטכנולוגיה הייחודית שלנו אנו יכולים לאשר עסקאות בסכומים מהותיים ובזמן אמת. בנוסף, פיתחנו מוצר חדשני ודיגיטלי המאפשר תשלום לצרכנים בבתי העסק בהוראות קבע בסלולרי. זהו מוצר שיש רק לנו והוא מסתמן כדבר הגדול הבא של עולם התשלומים בקמעונאות".

הוראות קבע בסלולרי: "האתגר הניהולי המרכזי בתחומנו הוא לחדש ולתת מענה לצרכים המשתנים של לקוחות בתי העסק, בעידן שבו ישנם שינויים רבים בתחום אמצעי התשלום. ליותר מ-18% ממשקי הבית בישראל אין כרטיס אשראי וגם לאלה שיש כרטיסי אשראי יש מסגרת מוגבלת בכרטיס האשראי. במשך שנתיים פיתחנו אמצעי תשלום חדש, שנשען על כל יכולותיה המקצועיות של החברה ונותן מענה לצורך אמיתי לעסקאות הגדולות וארוכות התשלומים – מענה שלא היה קיים בכלל בשוק.

"לאחר עבודה מאומצת, הצלחנו לפתח מוצר שהוא דיגיטלי לחלוטין מצד אחד, ויש בו את כל היתרונות של הצ'קים מצד שני. אשראי מעבר למסגרת שיש לצרכנים בבנקים ובחברות האשראי מבלי שהצרכן משלם ריבית. גם הלקוח מצידו מרוויח: הוא משלם בבית העסק באמצעי דיגיטלי נוח, קל ומודרני, ללא הגבלה של תקרה, מסגרת או מספר תשלומים וללא ריבית. האתגר הניהולי שהיה כרוך באיגום משאבים נותן את אותותיו – בכל יום אנו רואים עוד ועוד בתי עסק מצטרפים אל השירות שלנו של הוראות קבע בסלולרי וכיום יש אלפי בתי עסק שנמנים על השירות. זו ההוכחה הטובה ביותר עד כמה השירות היה נחוץ".

בקרת סיכונים מתמדת

כניסה לתחומי פעילות נוספים: "כניסתה של מנורה החזקות בתחילת שנת 2017 לבעלות של 40% בחברה עם אופציה להגדלת אחזקותיה בהמשך, והאמון שראשיה – ערן גריפל, יו"ר קבוצת מנורה, וארי קלמן, מנכ"ל קבוצת מנורה – נותנים בחברה, בחזונה ובעתידה. כניסתה של קבוצת מנורה, יחד עם בעלי המניות האחרים שהקימו את החברה לפני כמעט שני עשורים, מאפשרת לחברה כניסה חזקה ובטוחה לתחומי פעילות משיקים נוספים ולהמשיך לצמוח בקצב דו ספרתי כפי שאנו עושים בשנים האחרונות".

להוביל תהליכים לפני השוק: "על מנכ"ל להיות עם יד על הדופק ולחשוב כל הזמן מה הצעד הבא, לאור המגמות והשינויים המתרחשים, ולהביא את החברה שהוא מנהל להקדים את השוק. אנו חייבים להיות חדשניים ובחזית הטכנולוגיה, אך מכיוון שאנו פועלים בעולם של פיננסים וניהול סיכונים לציית לרגולציה שהינה נשמת אפנו. בנוסף, עסקים עושים עם אנשים, ולכן הממד האנושי מאוד חשוב במערכת היחסים מול עובדים, מנהלים, לקוחות וספקים".

ניהול מצבי משבר: "בסופו של דבר החוכמה הגדולה היא לנסות למזער את הסיכון של האפשרות להיכנס למצבי משבר, זאת על-ידי בקרה מתמדת של כל הזרועות בחברה ובחינה של כל האיומים והסיכונים. יחד עם זאת, אם אכן קרה משבר, חשוב שלא להסתתר אלא להתמודד עימו ועם הנקודות הכי כואבות שהמשבר יוצר ולטפל בהן בדחיפות. בנוסף, חשוב להיות רגוע במצבי משבר ולנסות לפעול בצורה מושכלת, אחראית ורגועה".

פתרון טכנולוגי ודיגיטלי כולל

אמצעי התשלום העתידיים: "העולם הפיננסי שבו אנו חיים משתנה: לא לחינם התקשורת עוסקת כל כך הרבה באמצעי התשלום העתידיים: אם זה ליברה, המטבע החדש של פייסבוק או באפליקציות התשלומים שהבנקים הקימו (אפילו בבלוקצ'יין ובמטבעות קריפטו). כל אלה מציבים עבורנו, כחברה העוסקת בעולם שנתפס כשמרן, אתגרים גדולים שהדרך היחידה להתמודד איתם הינה על-ידי מתן פתרונות חדשנים יצירתיים מבוססי דיגיטל".

פתרונות חדשניים: "אני חושב שהמוצר שלנו 'הו"ק פלוס' – הבטחת תשלום בהוראות קבע בסלולרי – הוא לא פחות ממהפכני, אנחנו רואים את זה בקצב הצטרפות העסקים לשירות הזה. תוך שנה הצטרפו אלפי בתי עסק לשירות החדשני הנ"ל. בסופו של יום זהו שירות שמעמיד אותנו בחוד החנית של התשלומים הדיגיטליים, שכן אנחנו מאפשרים ללקוחות בית העסק לבצע עסקאות דחויות, או עסקאות תשלומים, ללא מגבלות תקרות האשראי המוקצים לו בבנק ו/או בחברות כרטיסי האשראי ובפריסה רחבה ונוחה דרך הטלפון הנייד שלהם, ללא חשש פיננסי".

סיכום השנה העברית שחלפה, תשע"ט: "סיימנו שנה טובה מאוד מבחינת החברה. אלפי בתי עסק אימצו את המוצר החדש שלנו להבטחת תשלום בהוראות קבע סלולריות, עד כדי כך שהוא מהווה כבר חלק משמעותי בפעילות שלנו. הדבר נובע מכך שידענו לזהות צורך אמיתי ונתנו לו פתרון טכנולוגי ודיגיטלי כולל. האתגר המרכזי כפי שציינתי, היה להטמיע את המוצר החדש שלנו. זאת לא הייתה משימה קלה, שכן מדובר בחינוך שוק, הן בצד של בעל העסק והן בצד הצרכני".

האתגרים בשנה העברית החדשה, תש"ף: "בשנים הקרובות הערך האמיתי היחיד שיעמוד מול עיני הצרכנים יהיה סביב השאלה: 'מהם אמצעי התשלום הנוחים והטובים עבורם להשתמש בכל עסקה ועסקה'. ERN נותנת ערך אמיתי לבתי העסק הנמנים על שירותיה. אנו מאמינים שבהיותנו בחוד החנית הטכנולוגית והמקצועית נמשיך להביא לבתי העסק עוד מוצרים איכותיים נוספים בשנים הקרובות".

שם ומשפחה: שי פרמינגר.

גיל ומצב משפחתי: 50, נשוי + 3.

מקום מגורים: תל-אביב.

השכלה: תואר ראשון במשפטים, תואר שני במינהל עסקים.

תפקיד: מנכ"ל חברת ERN סליקת תשלומים.

תפקידים קודמים: מנכ"ל קבוצת גאון אחזקות.

תחביבים: ספורט.

התנדבות: חבר הוועד המנהל וועדת ההשקעות באגודה למלחמה בסרטן.

דמות ניהולית ממנה שואב השראה: בני גאון ז"ל, שהיה מנכ"ל קונצרן כור ויו"ר קבוצת גאון אחזקות.

משהו שלא יודעים עלי: "הייתי אלוף ישראל לנוער בטניס שולחן, מקום שלישי בארץ בוגרים וחבר הסגל האולימפי, כולל ספורטאי מצטיין בצה"ל".

טוב לדעת
נגישות