Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

The Knights of Knightsbridge

איחוד של עולמות האופנה, האמנות והנדל"ן קיבל פרשנות מקורית בפרויקט עצום ממדים המתנוסס על בניין ה-Knightsbridge estate בלונדון. 18 יצירות של מעצבי אופנה בינלאומיים מובילים, ביניהם גארת' פו, ריק אוונס, יוז'י ימאמוטו, וגם יצירה ארכיונית חשובה של בית האופנה דיור מאת ג'ון גליאנו

לימור קלר (צילומים: באדיבות The Knightsbridge Estate) שמנת אפריל 2019
מעטפת לבניין בשיפוצים (צילום: Philip Vile)

לא בכל יום מתאפשר להמון לחדור אל מעבה עולם האופנה, לצלול לתוככי המסלולים וההפקות הגדולות של המלבישים הבינלאומיים. עכשיו, באמצעות הרמת ראש קטנה, יכולים תושבי לונדון והמבקרים בה לחזות במיצג ענקי שמציג הוט קוטור ופונה לכולם.

איחוד של עולמות האופנה, האמנות והנדל"ן קיבל פרשנות מקורית בפרויקט השאפתני ועצום הממדים המתנוסס על בניין ה-Knightsbridge estate במרכז לונדון. מי שעובר בצומת הרחובות Sloane Street ו-Brompton Road יתקשה שלא להבחין בדמויות המביטות אליו מחזיתו הצפונית של המבנה הארכיטקטוני המרשים, הממוקם באזור הקניות היוקרתי.

החזית נעטפה במעטה פנורמי שרוחבו 120 מטר וגובהו 11 מטר, ועליו צילומיו האמנותיים של ניק נייט (Nick Knight), צלם האופנה בעל שם עולמי. עבודות שיפוץ והרחבה מקיפות, המחייבות כיסוי של חזית הבניין, היו הזדמנות ליצור פרויקט, שלא במקרה נקרא The Knights of Knightsbridge, משחק מילים המשלב את שם הבניין עם שמו של הצלם.

מימין: גארת' פו, ג'ון גליאנו לבית כריסטיאן דיור, ג'ון גליאנו לבית האופנה מיסון מרטין מרג'יאלה (צילום: Nick Knight. לחצו להגדלה)

במיצג 18 יצירות של מעצבי אופנה, ביניהם המעצב הבריטי גארת' פו, המעצב האמריקאי ריק אוונס, מעצבת האופנה ההולנדית איריס ואן הרפן, מעצב האופנה היפני יוז'י ימאמוטו, בית האופנה מונקלר והמעצב הבלגי מרטין מרג'יאלה, לצד יצירה ארכיונית חשובה של בית האופנה דיור מאת ג'ון גליאנו – כולם נלבשים על דוגמנים ודוגמניות שנעמדו מול המצלמות ואף ירדו אל הרחוב עם מחלצותיהם המפוארות ביום ההשקה.

שריון הוט קוטור

נייט, מנהל הגלריה הלונדונית לאמנות SHOWstudio, ובין הצלמים המשפיעים בעולם, נודע בזכות קריאת התיגר שלו על מושגי היופי הקונבנציונליים ושיתופי הפעולה שלו עם מעצבי אופנה בינלאומיים כמו ג'ון גליאנו, יוז'י ימאמוטו ואלכסנדר מקווין, או עם מותגים כמו כריסטיאן דיור, לנקום, סברובסקי, איב סן לורן ועוד. בפרויקט זה החליט לשלב בתי אופנה ותיקים וצעירים, כשאת השראתו קיבל מההיסטוריה האופפת את האזור ואת הבניין, ומהדמויות ההירואיות המסותתות ומעטרות מבנים גבוהים, ופירש בדרך גלובלית ורב-תרבותית את מושג האביר הקלאסי.

דוגמניות בבגדי איריס ואן הרפן (צילום: Jeff Moore)

סיפורים מההיסטוריה שחוזרים למאה ה-17 מתארים טיפוסים מפוקפקים שהיו ממתינים למטיילים חסרי אונים באזור והוציאו לו שם רע. לצדם נודעה אגדה, שמספרת על שני אבירים שניהלו דו-קרב על גשר, נפלו ממנו והבניין נקרא כך כדי לציין את זכרם. נייט שמע את הסיפורים, טווה את החוטים הנדרשים והקליק על דמויות אופנתיות העוטות שריון הוט קוטור מודרני וצופות בדרכן אל הרחוב העכשווי.

צילום האופנה הגדול ביותר שהוצג אי פעם בלונדון שווה בגודלו ל-26 אוטובוסים לונדוניים דו-קומתיים, וההערכה היא שמדי יום חולפים על פניו כ-30 אלף איש. מעבר לכיסוי ההכרחי של הבניין, ביקשה החברה המנהלת את הבניין לשקף באמצעות פרויקט האמנות הייחודי את חזונה למגורים יוקרתיים, אזור עסקים וקניות.


המיצג The Knights of Knightsbridge יוצג עד קיץ 2019
51 Brompton Rd, Knightsbridge, London
טוב לדעת
נגישות