Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

בדיקות שמגלות את התזונה המומלצת – בהתאמה אישית

Wlab מציעה מגוון בדיקות חדשניות היכולות לאפשר ללקוחות לגלות מהי התזונה שתעזור להם להפחית סימפטומים כמו מיגרנות, שלשולים ובעיות עור; וגם כיצד יוכלו לרדת במשקל ולהגביר את שריפת הקלוריות באופן אופטימלי. כל זאת, בליווי אישי של תזונאיות – ותמיכה בכל שלב בתהליך

נופר אוחנה (צילומים: באדיבות חברת Wlab) Personalized Medicine דצמבר 2019
צילום: Wlab
ערכה ללקיחת דם הנשלחת לבית המטופל ונאספת למעבדה ישירות מבית הלקוח

הסיפור של Wlab, המבצעת בדיקות מתקדמות וייחודיות לצורך התאמה תזונתית אישית, החל לפני כמה שנים, כאשר אחד המייסדים חלה בעצמו ולא הצליח למצוא פתרונות ברפואה הקונבנציונלית בישראל – שהציעה לו ניתוח כאפשרות יחידה. רגע לפני שנכנס לניתוח, הוא החליט לצאת מבית החולים ולנסות בדיקות מעבדה מתקדמות שקרא עליהן אך לא היו קיימות בישראל, כדי להרכיב תמונת מצב מעמיקה שאותה לא הצליח לקבל מרשויות הבריאות.

בעקבות הסיפור האישי שלו ומתוך תחושה של שליחות, החליט להנגיש את הבדיקות הללו, שעזרו לו כל כך, גם בישראל, וכך נוסדה Wlab, המציעה מגוון בדיקות, ובהן בדיקת אי סבילות למזון, בדיקה גנטית המסייעת לירידה במשקל, בדיקת סטטוס תזונתי הבוחנת ויטמינים ומינרלים, בדיקת תפקודי מעי המצביעה על המיקרוביום של כל נבדק ונבדק, וכן בדיקות הורמונליות נרחבות, לקהל הרחב.

בלי ביצים, בלי מגרנות

מאיה גלר, האחראית על מעקב סיפורי הלקוחות ב-Wlab, מספרת כי "המטרה היא להפגיש בין הטכנולוגיה פורצת הדרך של הבדיקות המתקדמות ביותר, עם גישות ריפוי הוליסטיות של גוף ונפש, עם תזונה נכונה. כך פועלת החברה להתאמת הבדיקות באופן אישי לכל לקוח, ומציעה לו בית שבו יוכל למצוא הפניה לבדיקות, ייעוץ רפואי, מפגשים עם תזונאיות – הכל תחת קורת גג אחת".

כך למשל, עם קבלת התוצאות של בדיקת האי-סבילות למזון, נשלחת ללקוחות אפליקציה עם מתכונים וארוחות המותאמים אישית לפי תוצאות הבדיקה, ובאפשרותם להתייעץ באופן שוטף עם התזונאיות של Wlab – ואף לשלוח להן בזמן אמת תמונות של ארוחות ולקבל חוות דעת.

שירות נוסף של החברה הוא ביקור של נטורופתית בבית הלקוח, בעקבות תוצאות הבדיקה. "הנטורופתית מגיעה לביתם של הלקוחות, מבינה את הצרכים סביב נושא התזונה, בודקת באילו חומרי גלם הם משתמשים ועוזרת להם להכיר חומרים חדשים", אומרת גלר. "יחד הם מרכיבים מנות חדשות ומפתיעות, כחלק מתהליך השינוי האישי של כל אחד. המטרה היא לא לבצע שינוי דרסטי שאי אפשר לעמוד בו – אלא להשתלב באורח החיים של הלקוח, להכיר לו אלטרנטיבות חדשות שהוא יאהב – כך שהשינוי יהיה מקור לתחושת העצמה והנאה, ולא לאיסורים".

גלר מספרת כי הגיעה לעבודה בחברה בעקבות סיפורה האישי – כלקוחה של השירות. "עשיתי את בדיקת האי-סבילות למזון, שהובילה לשינוי עצום לטובה בחיים שלי", היא מספרת. "חוץ מזה שמצאתי פתרון לבעיות שהטרידו אותי, למדתי שהחיים מפתיעים: אני עובדת במקום שהזכיר לי מהי בריאות אמיתית, ויכולה להעביר את זה הלאה. אני שומעת כמעט כל יום סיפורים של לקוחות שעשו את הבדיקה ומדווחים על הטבה משמעותית, ולפעמים גם היעלמות של בעיה כרונית שסבלו ממנה. על אף שהספרות המקצועית חלוקה בדעתה, לקוחות רבים יעידו אחרת.

"כך למשל, דיברתי עם אישה שסבלה שנים רבות ממיגרנה וניסתה הכל – תרופות, ייעוצים רפואיים רבים. הבדיקה שלנו העלתה כי במקרה שלה, מקור הבעיה הוא ביצים. ברגע שהיא הפסיקה לטגן חביתות כל יום, המיגרנות שלה פשוט נפסקו. במקרה אחר, אישה שבמשך 20 שנה שלשלה פעמים רבות מדי יום, נעזרה בבדיקה שלנו כדי לחזור לשגרה רגילה. היא שבה אלינו ואמרה תודה על שקיבלה את החיים שלה בחזרה. כמוה יש עוד רבים – אנשים הסובלים מבעיות עור אטופיות, גרד, סוכרת נעורים לא מאוזנת, מעי רגיז ועוד ועוד".

צילום: Wlab

בודקים גנים הקשורים למטבוליזם, ומספקים לכל מטופל את הרכב קבוצות המזון שיעזור לו לרדת במשקל

הגנים הקשורים למטבוליזם

נורית קליפר, הדיאטנית הראשית של Wlab, מספרת כי "אחת הבדיקות הפופולריות שלנו, בדיקת אי סבילות למזון, בודקת את התגובה המושהית של מערכת החיסון למזון. להבדיל מאלרגיה מיידית ומסכנת חיים, שבה ברור מהו הגורם, במקרה של אי סבילות, הנוגדן מתעורר רק כמה שעות עד ימים מרגע צריכת המזון, ועשוי לגרום לטווח רחב של סימפטומים, שלרוב אינם מסכנים חיים אך פוגעים באיכות החיים. מדובר, לדוגמה, בבעיות במערכת העיכול, סימפטומים דמויי מעי רגיז, מיגרנות, בעיות בעור, כאבי מפרקים ועוד.

"אנו מציעים בדיקת דם שאפשר לבצע במעבדה, או באמצעות ערכה הנשלחת לבית המטופל. הלקוחות מקבלים למייל את הדו"ח עם תוצאות הבדיקה, יחד עם מתכונים מותאמים אישית באפליקציה אינטרנטית ונוחה לשימוש. בנוסף, כל לקוח מקבל ייעוץ אישי עם דיאטנית קלינית.

"בדיקה פופולרית אחרת היא בדיקה גנטית לצורך ירידה במשקל. בבדיקה זו, אנו בודקים גנים הקשורים למטבוליזם, ומספקים לכל מטופל את הרכב קבוצות המזון שיעזור לו לרדת במשקל בצורה היעילה ביותר ולשמור על התוצאה, בדגש על חלוקה נכונה בין פחמימות, שומנים וחלבונים. "בשנות ה-80 הדיאטה הפופולרית הייתה דלת שומן, ובשנות ה-2000 הפחמימות נהפכו לאויב. זה עלול להיות מאוד מתסכל לנסות דיאטה פופולרית אחת אחרי השנייה ולא להגיע לתוצאות הרצויות כי היא איננה מתאימה עבורכם וזה מה שהבדיקה הגנטית שלנו פותרת.

"באמצעות בחינת הגנטיקה של הרכב סיבי השריר, הבדיקה יכולה גם להצביע על איזה אימון נכון יותר לכל לקוח להגברת הניצול האנרגטי ושריפת השומן – אימון של כוח מתפרץ או אימון שעובד על העלאת דופק בצורה עקבית (סיבולת לב-ריאה). בעיקרון כל סוג של פעילות גופנית היא מומלצת וטובה עבורנו, אבל יחס מועדף לסוג אימון ספציפי יכול להביא לתוצאות אופטימליות. מכל הנתונים הללו אנחנו בונים תוכנית מותאמת אישית – שמאפשרת גם ירידה במשקל, וגם שמירה על התוצאה לטווח הארוך. ה-DNA שלנו מקצר לנו את הדרך ומלמד אותנו את הלמה והכמה – אנחנו נראה לכם את האיך״, מסכמת קליפר.

טוב לדעת
נגישות