Search magnifier

חיפוש

חדש באתר: גיליון סוף השנה של 'דיזיינר' - מגזין העיצוב של ישראל. לחצו כאן ברוכים הבאים לאתר אקסטרה המחודש - עדכני ומגוון בשפע כתבות ומאמרים מקצועיים

"תופרים לכל פורמט את חליפת האבטחה שלו"

אסנת כתריאל, האישה הראשונה שנכנסה לענף האבטחה, הצליחה תוך עשור להוביל את חברת 'צוות שגיא' שבבעלותה לצמרת ענף האבטחה בישראל. כתריאל: "אנו פונים לכלל המגזרים – מעיריות, מתחמי מגורים ומועדונים, ועד אירועים פוליטיים, ליווי של אנשי עסקים ומתחמי vip של אמנים"

אור חי (צילומים: צוות שגיא) JOBS פברואר 2019
אסנת כתריאל (צילום: בנימין אדם)

מכריה אומרים עליה שהיא "אישה תותחית שעומדת בקודקוד החברה שלה" ושהיא "נלחמת ועושה שינוי גדול בעולם שהוא מאוד קשוח" – ולא בכדי: אסנת כתריאל, הבעלים של חברת האבטחה 'צוות שגיא', היא אשת עסקים מצליחה שבמאמץ עיקש וממושך הובילה תוך 10 שנים בלבד את חברת האבטחה אל צמרת הענף בישראל. כיום, 'צוות שגיא' היא מחברות האבטחה האיכותיות בארץ, אשר מספקת מענה לדרישה גוברת והולכת למערכי אבטחה מקצועיים ומיומנים, ומציבה סטנדרטים חדשים באבטחת מועדונים ואירועים ציבוריים ופרטיים, מוסדות חינוך, ובשירותי אבטחת V.I.P לאנשי עסקים ואמנים – הן בתחום העסקי והן בתחום החברתי-תיירותי.

"אנו ב'צוות שגיא' פונים לכלל המגזרים – הפרטי/עסקי והציבורי/ממשלתי", אומרת כתריאל. "החברה משלבת בתוכה מרקם של תחומי עניין שונים בתחום האבטחה. כגון: עיריות, מועדונים, מתחמי מגורים, אירועים, הפקות של חברות קטנות וגדולות, ליווי של אנשי עסקים שמגיעים לארץ, וצוותי התערבות במשחקי כדורגל ובמתחמי ה-vip של אמנים מהארץ ומחו"ל".

צילום: צוות שגיא

כתריאל – למעשה, האישה הראשונה שנכנסה לענף שרובו ככולו מבוסס על גברים – חולשת כיום על תחום האבטחה של הופעות האמנים מחו"ל ומהארץ, לצד כנסים מקצועיים, אירועים של פוליטיקאים בציבור ועוד, אשר מקבלים ליווי מקצועי וייעוץ אישי להתאמת שירותי האבטחה לפי צרכיהם. במסגרת סל השירותים, מכינה 'צוות שגיא' תיק אבטחה ('תיק שטח') ומטפלת בכל האישורים הנדרשים מכוחות הביטחון וההצלה. כמו כן, מתקינה החברה ככל שנדרש אמצעי ניטור, מיגון ואבטחה מתקדמים, ומספקת מכשירי קשר, מגנומטרים וכל ציוד אבטחה ייעודי הדרוש למילוי המשימות.

כיצד נקבעת תוכנית האבטחה (פריסה, כמות המאבטחים/צוותים וכדומה) לאתרים ולאירועים השונים?

כתריאל: "השוני הוא בסוג האירוע, כמות מוזמנים ודרישות משטרת ישראל לאירוע. כמובן, שיש גם את אופי המקום או הלקוח. אנו דואגים 'לתפור' לכל פורמט את 'חליפת האבטחה' שלו. מיד עם חתימה על הסכם עם הלקוח, מנהל מטעמנו שמכין תיק אבטחה ו/או את הצבות המאבטחים – תלוי בגודל האירוע, ובהתאם להוראות ודרישות משטרת ישראל".

אבטחה לאירועים מתחילה בהיערכות קפדנית

צילום: צוות שגיא

כחלק מסל השירותים, מעורבת 'צוות שגיא' בכל שלבי תכנון האירוע: מומחי אבטחת האירועים של החברה מכינים עבור הלקוח תיק שטח מפורט לאבטחת אירועים, בהתאמה אישית לסוג האירוע, מיקומו והיקפו. תיק השטח – המבוצע In-House בחברה – מגדיר את פתרונות השליטה הלוגיסטית בקהל הרחב המשתתף באירוע תוך שמירת ביטחונו ובטיחותו, מזהה איומים ונקודות-כשל אפשריות, ומספק פתרונות לכל תרחיש אבטחה אפשרי – תוך תיאום מלא עם משטרת ישראל וגורמי הביטחון וההצלה.

במקביל, במסגרת ההיערכות, מציבה 'צוות שגיא' מנהל ביטחון העוסק בכל הפן הביטחוני הקשור באירוע רב-משתתפים כגון הפגנות, הופעות גדולות או משחקי ספורט רבי-משתתפים. אירועים גדולים כאלו דורשים תיאום מול כוחות ההצלה השונים, ארגון בטיחות, עמידה בראש צוות האבטחה על-פי תכנית מסודרת וכדומה. אירועים ועוד.

בין היתר, פועל מנהל הביטחון מול המשטרה, מד”א ומכבי האש, משיג אישורים, מתכנן מולם את כל הקשור לבטיחות האירוע ועוד. כמי שדואג לפרטים הטכניים הכי קטנים במהלך תכנון האירוע ואישורו מבחינה ביטחונית, הוא מכין תוכנית ביטחונית מפורטת לאירוע ובהמשך מפקח על ביצועה בשטח: הוא נותן את הוראות בטיחות לעובדים, קובע את זרימת הקהל במקום בדרך הבטיחותית ביותר ועוד, כך שהלקוח יודע שהדבר המשמעותי והחשוב ביותר באירוע – האבטחה ושלום הקהל – נמצאים בידיים טובות ומנוסות.

צילום: צוות שגיא

הכשרה מקצועית לפי דרישות המשטרה

חברת 'צוות שגיא', שהוקמה על-ידי אסנת כתריאל, נושאת את שמו של שגיא אור ז”ל. אור היה דמות מוּכרת בסצנת הבילויים של ראשית שנות האלפיים, כבעליה של חברת האבטחה 'בסט מאבטחים'. בשיאה, העסיקה החברה מאבטחים בלמעלה מ-30 מועדונים ברחבי גוש דן, חלקם התמודדו כמעט מדי לילה עם גילויי אלימות קשים, אך הכל נקטע בליל ה-31 באוקטובר 2007 כאשר נרצח אור באחד המועדונים והוא בן 33 בלבד.

בעקבות זאת, החליט חברו הטוב אלון כתריאל להמשיך את דרכו, ויחד עם רעייתו אסנת הקימו השניים ביוני 2008 את 'צוות שגיא' כמעיין צוואה לזיכרו של שגיא אור. כיום, 10 שנים מאז, מציעה החברה שילוב נדיר של ידע וניסיון מוכח, טכנולוגיה מתקדמת וכוח אדם איכותי הכולל עובדים מיומנים ובעלי יושרה, תודעת שירות גבוהה ומראה ייצוגי, ביניהם מאבטחים, שומרי סף, שומרים, מאבטחי אישים, יועצי ביטחון, מנהלי אבטחה, סדרנים ודיילי V.I.P.

החברה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל, וברשותה חדר נשק הכולל עשרות כלי-נשק מסוגים שונים. 'צוות שגיא', המוגדרת כ'מפעל ראוי', מחזיקה בכל האישורים הרלוונטיים לעיסוק באבטחה ועומדת בכל התקנים של משרד התמ”ת, משרד הפנים ומשרד המשפטים לעיסוק באבטחת אירועים.

בהתאם לכך, מתפעלת החברה מערך מיון וגיוס קפדני ביותר, ועובדים שעוברים אותו בהצלחה זוכים לתנאי תעסוקה טובים, ונהנים מסביבת עבודה משפחתית, מעצימה ומאתגרת. בנוסף, הם עוברים השתלמויות מתקדמות במערך ההדרכה הפנים-ארגוני של החברה, בראשות מנהל הביטחון של 'צוות שגיא' – מומחה לאבטחת אירועים המוניים ומאבטח אישים עתיר ניסיון.

לסיכום, מהם הכישורים והיכולות הנדרשים לעבודה כמאבטח ב'צוות שגיא'?

"לכל מקום ולכל אירוע יש אופי שונה, ולכן עובדים אצלנו מאבטחים שזוהי עבודתם העיקרית, או סטודנטים וכאלה שמחפשים הכנסה נוספת. המאבטחים צריכים להיות מעל גיל 21 וללא עבר פלילי. בנוסף, כתחום שפועל תחת כל כך הרבה רגולטורים, דרישות האבטחה עלו ב-5 שנים האחרונות ולכן כל מאבטח שלנו עובר הכשרה מקצועית על-פי דרישות משטרת ישראל ובהתאמה למקום שבו הוא אמור להיות מוצב. ובשטח הוא עובר הכשרה של ראשי הצוותים והקב"טים ומנבט"ים (מנהלי ביטחון) שלנו".

צוות שגיא – חבילת שירותי אבטחה

מגוון שירותי האבטחה שחברת 'צוות שגיא' מעמידה לרשות לקוחותיה ואורחיהם מחו"ל מבטיחים כי מערך האבטחה יהפוך לחוויה נעימה ובלתי נשכחת. בנוסף לאבטחה ההיקפית והפיזית, אנו נותנים שירותים נוספים כגון:

♦ ניהול אירועים המוניים

♦ ניהול אירועי ספורט

♦ שירותי מנב"ט

♦ ניהול בטיחות באירוע

♦ אספקת מאבטחים חמושים

♦ אספקת סדרנים ובודקים ביטחוניים

♦ אספקת דיילים

♦ שירותי VIP

♦ לווי אבטחת אישים

♦ מאבטחים סמויים

♦ אבטחת כספות

♦ אבטחת בתים

♦ פינוי מטרידים

♦ שירותי אבטחה לבתי מלון

♦ שירותי אבטחה לבריכות חיצוניות

♦ הפקת אירועים משפחתיים ועסקיים


פרסום ויח"צ: קבוצת רוטנברג תקשורת
טוב לדעת
נגישות