Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים לקריאת המגזין - לחצו כאן Designer חדש באקסטרה: גיליון ינואר 2020 של מגזין העיצוב

דרכון רומני לאנשי עסקים

פתיחת עסקים במדינות השונות באירופה, או רכישת נכסי נדל"ן המניבים תשואה נאה. יש לכם דרכון רומני? יש לכם אזרחות אירופאית עם כל היתרונות, הזכויות וההטבות שגם לכם כדאי ליהנות מהן

צילום: shutterstock

מי זכאי?

חוק האזרחות הרומני שנחקק בשנת 1991, על התיקונים השונים שעבר, מעניק לרבים מתושבי ישראל דרך נוספת לקבלת אזרחות אירופאית. כך, לאחר שרומניה הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 2007, כל אזרח רומני יכול ליהנות מהזכויות הרבות שהאיחוד מעניק לאזרחיו. החוק עצמו מאפשר לכל צאצאי המדינה, וכן לילידי המדינה שבעבר נשללה מהם האזרחות, להשיב אותה ולהפוך לאזרחים לכל נושא ועניין, עם כל ההטבות הרבות שיש לאזרח אירופאי.

כחלק ממגוון השירותים שמעניקה חברת פספורטוגו, העוסקת בייעוץ ובטיפול בזכאים לדרכון אירופאי, זוכה מגיש הבקשה לליווי צמוד. זה כולל הדרכה וליווי מהשלב הראשוני של הגשת הבקשה: בדיקת היתכנות זכאות והתאמת מסלול הזכאות, ועד הגשת התיק לקונסוליה הרומנית בישראל וקבלת האזרחות.

עסק באירופה

אזרחות ודרכון רומני / אירופאי, זוכים בשנים האחרונות לביקוש עצום, הרבה בזכות היתרונות שיש לאוחז בדרכון אירופאי. מחקר שערכה חברת פספורטוגו, מלמד על מגוון יתרונות לפתיחת עסקים באירופה: "בעל דרכון אירופאי יכול לעבוד בעסק שלו באופן חוקי. מי שאינו אזרח אירופאי יכול לעשות זאת רק עם הוצאת אשרת עבודה. רשויות אירופאיות רבות מתירות הכנסת השקעות חוץ, אך הן לא מתירות אשרת עבודה ובדרך כלל אף אוסרות זאת", מסביר עו"ד מוטי כהן, מנכ"ל חברת פספורטוגו. לדבריו "הקמת חברה באירופה ניתנת לביצוע גם מהארץ. חברות ומשרדים רבים בארץ מתמחים במתן שירות זה, וניתן להקים דרכם חברה מבלי לטוס לחו"ל".

מה היתרונות במהלך כזה? בהרבה ממדינות אירופה הכלכלה יציבה והתשתיות חזקות, כוח העבודה משכיל ומיומן ועלויות השכר נמוכות, בהשוואה לישראל. בנוסף, קיימות אפשרויות לקבלת מענקים והטבות מהאיחוד האירופי ושיעורי המס נוחים מאוד. לדוגמה, בפראג: כ–15% מס ליחידים וכ–20% מס לחברות, אשר צפוי לרדת במהלך השנים הקרובות. בתוך מדינות האיחוד ייהנה איש העסקים מפטור ממע”מ למסחר בין מדינות חברות איחוד. כל זאת ניתן לעשות כאשר איש העסקים אוחז בדרכון אירופאי.

דרכון רומני: למה לבחור בפספורטוגו?

 1. חברה ותיקה, מקצועית גדולה ויציבה בתחום השירות והנפקת האזרחויות.
 2. 15 עורכי דין ונוטריונים בארץ ובחו"ל.
 3. נציגות אופרטיבית ומשפטית ברומניה.
 4. תשלום שקוף ומחולק לפעימות תוך אפשרויות מימון שונות.
 5. השקעה בתחום השירות – בניית פורטל אישי עבור קהל הלקוחות, השקת בדיקת זכאות אונליין לציבור הרחב שלא בטוח אם הוא זכאי.
 6. 4 משרדים בפריסה ארצית: חיפה, ראשון לציון, ירושלים וגבעתיים.
 7. שירות VIP עד לבית הלקוח בכל הארץ.

מהשקעה לתשואה

אחד התחומים שקורצים לישראלים רבים הוא רכישת נדל"ן באירופה למגוון שימושים. בין אם מדובר בדירה להשקעה, נכסים מסחריים מניבים, בית נופש, דירה לילדים הלומדים בחו"ל, רכישת נכס הוא עניין שלא יסולא בפז.

"בנקים אירופאים רבים נותנים הטבות משמעותיות על משכנתאות לתושבי האיחוד בלבד, שיכולות להגיע לכ-80% מימון המשכנתא", אומר עו"ד כהן. "לדוגמה: בספרד, אזרח אירופאי מקבל מימון של כ-70% מערך הנכס ולעתים אף יותר, בעוד משקיעים מישראל יקבלו בדר"כ מימון של 50%. בנוסף, אזרחי האיחוד האירופאי נהנים מריביות נמוכות על המשכנתאות, יכולים לקבל הלוואה מבנק מקומי תמורת שיעבוד הנכס ולמנף בכך את ההון העצמי, כשגם מס הרכישה נמוך ברוב המקרים".

אם בישראל הפכה רכישת נכס נדל"ני לעניין כמעט בלתי אפשרי, באירופה עם הרבה פחות מ-100 אלף שקל, תהפוך לבעלים הגאים של נכס מניב, וליהנות מתשואות של בין 6% ל-20% באזורים שונים באירופה. אפשרות נוספת מאפשרת להשקיע אף 100 אלף שקל בקרן ולהיות שותף בפרויקט נדל"ני מניב (מגורים, משרדים, מסחרי) ולגרוף תשואות.

יתרונות הדרכון האירופאי – הטבות נוספות

 • אפשרויות עבודה חוקיות בתנאים סוציאליים מלאים.
 • לימודים מסובסדים באופן מלא/חלקי במוסדות המובילים באירופה.
 • תנועה חופשית לכ-150 מדינות ברחבי העולם בהן אין צורך באשרת ויזה.
 • הבטחת שקט נפשי ואפשרות לרילוקיישן בעת הצורך, והכנת הקרקע לכם ולילדיכם תוך השארת כל האופציות פתוחות.
 • קבלת ויזת תייר גם ליעדים שהכניסה אליהם אסורה לישראלים, כגון דובאי, אינדונזיה או באלי.

לפרטים נוספים ולהתאמת מסלול זכאות ללא עלות: 9723* | Passportogo.co.il
טוב לדעת
נגישות