Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

קריאת ים סוף

נובלות סוחפות, אוטוביוגרפיה קולינרית, ספרי הדרכה ושאר ירקות. החדשים והמומלצים

מיכל אסף (צילומים: יח"צ) שמנת אפריל 2020
mhkuo: lenin estrada, unsplash

אהרוני: תחנות אוכל בחיי

ישראל אהרוני

לאחר עשרות שנים בסצנת המסעדנות הישראלית, בתוכניות בישול ובתוכניות ריאליטי, השף ישראל אהרוני מוציא את ספרו האישי ביותר – "אוטוביוגרפיה קולינרית", כהגדרתו, שכל חובב אוכל יוכל למצוא בה אינספור טעמים. זהו ספר מלא בסודות מקצועיים, בתשוקה למאכלים וברגעים מצחיקים ומרגשים מחיי אהרוני, שנחשפים לראשונה.

האוטוביוגרפיה פוסעת לאורך מסלול חייו של אהרוני ומוגשת בפורמט סיפורי וקולח, בלשון נגישה ובתיאורים צבעוניים ועסיסיים של מקומות, אנשים ומאכלים. כל פרק מסתיים במתכון שמוזכר או מקושר אל הפרק אסוציאטיבית – בסך הכול 24 מתכונים.

[אחוזת בית]


הקריירה שלךְ – הדרך הנכונה

סאלי הלגסן ומרשל גולדסמית

האם את מעולה בירידה לפרטים? האם את יודעת לעבוד היטב בצוות? האם את מומחית ביצירת קשרים? מדריך המיועד לנשים המבקשות לעשות את הצעד הבא בקריירה שלהן. מחברי המדריך, הלגסן וגולדסמית מזהים 12 הרגלים שמכשילים נשים בדרכן לקידום, ומסבירים למה מה שתרם להן בעבר עלול דווקא לחבל בהצלחתן בעתיד.

סאלי הלגסן נחשבת לאחת המומחיות המובילות בעולם למאפייני הניהול של נשים, פרסמה שלושה ספרים פורצי דרך על מנהיגות נשים. ד"ר מרשל גולדסמית נחשב לסמכות עליונה בכל הנוגע לסיוע למנהלים בכירים ובדרגי הביניים להשיג שינוי התנהגותי חיובי ובר-קיימא.

[הוצאת מטר]


רשימת המשאלות של אמא

קאתי הופקינס

אייריס פרקר הותירה אחריה שלוש בנות שונות באופיין ומנוכרות זו לזו: דִי הרגישה וטובת הלב, רוז הלחוצה והמאופקת ופְלֶר החופשייה והפזיזה. אייריס פרקר הותירה אחריה גם תוכנית: אם שלוש הנשים המסוכסכות רוצות ליהנות מהירושה של אמן, עליהן לבלות שישה סופי שבוע יחד ולהגשים את רשימת המשאלות שחיברה.

בלית ברירה יוצאות האחיות למסע עצוב-מצחיק שבו ייחשפו לחוויות חדשות ויבצעו משימות שלא חלמו שיעשו, תוך שהן מנסות להתגבר על עבר של מריבות ואי-הבנות. ספר חם וחכם המציע לקוראים מבט רציני ומשעשע בו-זמנית על היחסים המורכבים בין אחיות.

[הוצאת הכורסא]


לאן נעלם עץ הכסף

נחמיה שטרסלר | איורים: רמי טל

לנעה ומאיה נמאס שאבא מעיר אותן בכל בוקר כדי שילכו לבית הספר ולגן. הן היו רוצות משהו אחר לגמרי: שההורים יישארו בבית, ישחקו איתן וגם ילכו איתן לקניון. רגע, ומאין יהיה להן כסף לבילוי בקניון? אולי מעץ הכסף שצומח אצלן בחצר? הבעיה היחידה היא שעץ הכסף נעלם…

כך מתחיל מסע ההרפתקאות של נעה ומאיה, שמגלות שכסף לא באמת צומח על העצים. זהו הספר הראשון בסדרה "כלכלה בגובה העיניים", שבה יוצגו לפני הילדים נושאים שונים בכלכלה ובצרכנות באמצעות הרפתקאות שעוברות האחיות נעה ומאיה. נחמיה שטרסלר כלכלן ופרשן בעיתון "הארץ", בטלוויזיה וברדיו, מפליא לפשט נושאים כלכליים מסובכים כך שיהיו ברורים לכל, גם לילדים.

[ידיעות ספרים]


דברים שמצאתי במחסן המשפחתי

עדנה גורני

נובלה ממוארית המגוללת תחנות מרכזיות בחייה של מספרת ששמה רונית: ניסיונותיה לדובב את אימה על חלקה במלחמת העצמאות; חשיפת הקשרים שניהל סבה, לימים שופט בבית המשפט העליון בישראל, עם מתווך קרקעות פלסטיני שנרצח שנים לאחר מכן; והשתתפותה של המספרת במשלחת נוער שליוותה את נציגי ישראל באולימפיאדת מינכן 1972.

פרקים נוספים בנובלה עוסקים ביחסי אהבה, בשיברוני לב, בגילויי מיניות ראשונים ובמפגש מפתיע עם הסופר אמיל חביבי, ששב לרגע מן המתים.

לנובלה מצטרפים ארבעה סיפורים קצרים, שכל אחד מהם עוסק בהרפתקה אחרת: התאהבויות נואשות, התקפי חרדה ומסעות הזויים. כתיבתה של גורני ישירה, עכשווית מאוד ומרהיבה ביופייה, והעברית שלה עשירה, קולחת ומצחיקה. בסיפוריה החושניים – הנעים בין הריאליסטי לפנטסטי – ניכרות אהבתה הגדולה לטבע והיכרותה האינטימית עמו.

[הוצאת אחוזת בית]


שלוש נשים

ליסה טדאו

תיעוד מרתק ואמפתי של תשוקה, התאהבות, שברון-לב וריגוש אקסטטי שחוות שלוש נשים לאורך שמונה שנים. העיתונאית ליסה טדאו חוצבת צוהר אל נפשן של לינה, אם לשניים מהפרברים שנישואיה כבו לגמרי לאחר עשור, ורעבה לתשוקה היא פוצחת ברומן עם אהבה ישנה שמשתלטת עליה לחלוטין; מגי, נערה בת 17 שלכאורה ניהלה רומן חשאי עם המורה החתיך והנשוי שלה לאנגלית.

המשפט הפלילי שמתנהל עקב כך הופך את העיירה הקטנה שלהם על פיה; וסלואן, בעלת מסעדה יפהפייה, מצליחה ואלגנטית, שנשואה באושר לאדם שאוהב לצפות בה מקיימת יחסי מין עם נשים וגברים אחרים. במהלך שמונה השנים האחרונות, תיעדה טדאו את חייהן של גיבורות ספרה, שבכנות ופתיחות חלקו איתה את התנסויותיהן המיניות, תשוקותיהן, רגשותיהן, אהבותיהן, שברונות הלב ומחשבותיהן הכמוסות ביותר.

[ידיעות ספרים]


סיפור פרסי

פַּרי סָני

המשך עלילותיהם של בני משפחת לוי, גיבורי הספר "תרנגול פרסי". משפחה מאיראן, שעזבה חיים שלמים בטהראן כדי להגיע לארץ ישראל, כאשר על קשיי ההגירה מקלים הזיכרונות, השמירה על המסורת העתיקה, המנהגים והתרבות וגם אהבה אסורה מלאת תשוקה שנמשכת שנים. על רקע שכונת עולים ירושלמית, מסופר סיפור חייהם לאחר שעלו לארץ.

שנות השישים בישראל הן שנים קשות לאבּרהים, אב המשפחה, לאחר שעזב בטהראן מעמד חברתי גבוה, בית מרווח ואת הנשים שאהב לתת בהן את עינו, ובא לגור בצריף דל. גם אשתו מוּלוּק מחפשת את מקומה בארץ החדשה, ואינה מסוגלת לוותר על אהבתה הסודית להרצל, השליח מארץ ישראל, שהחלה עוד בטהראן ובעזרת אופיה המיוחד וכישוריה מצליחה לבסס מעמדה בקרב נשות השכונה כמנהיגה.

[הוצאת אגם]


זקופים – גברים מדברים מיניות

יוסי אשור

ספר המביא את קולם של גברים במסעם לגילוי המיניות, בשלבים השונים של החיים, גם בתוך מעשה האהבה וגם מחוץ לו. הספר חושף אותנו לראשונה לעולמם המיני של הגברים, ומעניק לנו את המפתח לקודש הקודשים שלהם – מקום שיש בו אשמה, בושה ופחד, לצד תשוקה, עוצמה ועונג.

בספר 28 מונולוגים של גברים ישראלים במנעד רחב של גילים, רקעים ומצבי חיים שמדברים על המיניות שלהם. הספר מתאר מיניות כפי שגברים תופסים אותה, במילים שלהם, בצורה ברורה וכנה, בלי גאווה ובלי מבוכה, ומספק הזדמנות, לגברים ולנשים, לחוות סוף־סוף את המיניות הגברית מבעד לקליפות ומאחורי הסיסמאות.

[הוצאת אריה ניר]


זן ואמנות ניקיון הבית והלב

שוקיי מצומוטו | איורים: קיקואה טמורה

רב-המכר היפני שיוביל אתכם לחיים נקיים, רגועים ושמחים יותר. על פי הזן-בודהיזם היפני, פעולת הניקיון משמשת לא רק להסרת הלכלוך, אלא בעיקר כתרגול לטיפוח התודעה. בספר מתבסס שוקיי מצומוטו על טכניקות זן עתיקות לתחזוקת הבית ומראה כיצד שינויים קטנים בהרגלים היומיים – משגרת הבוקר, דרך ארוחת הצהריים ועד לפעולה האחרונה לפני השינה – יכולים להפוך את ביתנו למקום נקי, שקט ומלא שלווה.

מצומוטו הוא נזיר בודהיסטי ממקדש קוֹמיוֹג'י בקָמִייָאצ'וֹ שבטוקיו והמייסד של האתרים "קפה מקדש" ו"מקדש וירטואלי", שם הוא מאפשר לאנשים להחיות את הבודהיזם המסורתי דרך האינטרנט.

[הוצאות "הכורסא" ו"מודן"]


הסוד

קתרין יוז מודן

בת' חשבה שכבר השלימה עם כך שלעולם לא תדע מי הוא אביה הביולוגי. אבל עכשיו, כשבנה הקטן זקוק בדחיפות לתרומת כליה, החיפוש מקבל משמעות אחרת. בת‘ חוששת שאימה מרי לקחה איתה את הסוד לקבר, אבל מחליטה בכל זאת לחפש קצה חוט.

היא מגיעה לביתה הקטן של מרי במנצ'סטר ומוצאת במַכתבה דיווח מהעיתון על תאונה שאירעה לפני ארבעים שנה. היא לא מצליחה להבין מדוע שמרה אימה את הכתבה הזאת, אבל אז היא קוראת את המכתב שנמצא באותה מעטפה, ומתחילה להבין שזהות אביה היא רק חלק מסוד גדול ומטלטל הרבה יותר.

[הוצאת מודן]

טוב לדעת
נגישות