Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

העלו בח"כתן: מירב בן-ארי

לקראת יום הבוחר, הצצה אל אחורי הקלעים של ח"כיות מובילות והצוות המלווה אותן. כי לצד כל ח"כית מצליחה עומדת נבחרת חלומות שחושפת גם פנים אחרות

יובל בן משה (צילום: בנימין אדם) שמנת פברואר 2019
מירב בן ארי, צילום: בנימין אדם
מימין: כרמלה באשי, מירב בן ארי ומיכל רוזן

מירב בן ארי, צילום: בנימין אדם

חה"כ מירב בן-ארי, כולנו

הצוות המלווה

כרמלה באשי, חברה טובה מימי "מלכת המדבר"; מיכל רוזנפלד, דוברת.

האג'נדה

אג'נדה חברתית לצמצום פערים וסיוע לאוכלוסיות מוחלשות בחברה הישראלית. עוד כשהקימה וניהלה מרכזים לנוער בסיכון במשך עשור, וכך גם עם כניסתה לכנסת, חוקקה, תקצבה ויצרה מציאות טובה יותר עבור רבים שהיו זקוקים לכך.

בקדנציה אחת בלבד, הצליחה להגיע להישגים מרשימים בתחומים החשובים ביותר לחברה הישראלית, כמו קידום תקציבים למען הקהילה הגאה, יצירת מסגרות חדשות עבור צעירים חסרי בית, קידום תוכניות מיוחדות עבור משפחות חד-הוריות, תנועות וארגוני הנוער, מכינות ושנת שירות, חיילים בודדים, סטודנטים, מפעלים -לבן ועוד.

יום עבודה

בבוקר מקדישה את הזמן להתארגנות עם אריאל, בתה בת השנתיים, במקביל לשתיית קפה, קריאת עיתוני הבוקר ומעקב ברשתות החברתיות. לאחר שלוקחת את הבת לגן, מתחילה את היום בפגישות, ועדות ומליאה. בימים אלה רוב הזמן מוקדש לפאנלים, חוגי בית ומפגשים עם הציבור. אנחנו מתלווים אליה ודואגים שהכל ירוץ חלק, תוך כדי עדכונים כמובן ברשתות החברתיות.

אומרים על הח"כית כשהיא לא שומעת

שתמצא זמן לאכול! מירב אמנם דואגת שהצוות יאכל, אבל היא כל כך שקועה בעבודה עד שהאוכל הופך לשולי. אל דאגה, עובדים על זה.

אוהבים אצלה

כשמירב לוקחת על עצמה משימה או תחום, היא לא מוותרת עד שהיא מסיימת ומוצאת פיתרון. בניגוד לח"כים שבעיקר מדברים, מירב עושה. גם בפגישות היא לא תמכור אשליות ותנסה לרצות, אלא תציג את העובדות כפי שהן.

עצבים

מירב הייתה קצינת חינוך בגולני וזו תקופה שמאוד עיצבה את דמותה. מכאן שאי סדר בלו"ז, או בזבוז זמן, עלולים לגרום לה לאי-שקט. כמו כל ח"כ שעובד תחת לחץ ונמצא עם האנשים שקרובים אליו שעות רבות, יש לפעמים כעסים או חילוקי דעות. כשקורה מקרה כזה, לרוב יש שתיקה שלא מחזיקה זמן רב ואחריה ממשיכים כרגיל.

קפה? תה?

קפה הפוך, חם ובלי סוכר, 3 כוסות ביום, לפעמים גם תה.

לא מוכנה להתפשר

על מקצועיות.

ומה לצהריים?

בימים ארוכים מחוץ לכנסת, עוצרים לאכול בדרכים. למירב יש צליאק ולכן המגוון שלה מצומצם יחסית.

משעשע

הגענו לחוג בית שהיה באמצע שום מקום (ממש לא בבית), עם המון בלונים ועשרות אנשים מבוגרים דוברי רוסית שלא מבינים מילה בעברית. מירב כמו מירב יודעת להתאים את עצמה, ארגנו מתורגמנית שתרגמה כל משפט שלה והיה ארוע מצוין עם הרבה סלפי.

פינוקים

בגלל שלמירב יש צליאק, הנושא הקולינרי מאוד מאתגר, אך יש עוגה מסוימת שמוגשת ברשת בתי קפה שלא ננקוב בשמה ומירב מאוד אוהבת אותה. קפה פלוס העוגה הזו – בהחלט פינוק שמירב אוהבת.

משהו קטן שלא יודעים על הצוות

למעשה לא יודעים כלום. אנחנו האנשים מאחורי הקלעים, לכן ניאלץ לאכזב כי מאיתנו לא תקבלו סקופים.

ביום שאחרי

נערוך אירוע מסכם וחגיגי, אולי מסעדה טובה בתל אביב או משהו דומה. כרגע חושבים ורואים לנגד עינינו אך ורק את הקמפיין והבחירות הצפויות. בילויים בסוף.

טוב לדעת
נגישות