Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

המושכות בחוטים: עינת פרידמן

מישהו חכם אמר פעם שסנאי הוא בסך הכל עכבר שזכה ליחסי ציבור מצוינים. מוזמנים להכיר 25 נשים העוסקות ביחסי ציבור, שיוצרות, בונות, ממתגות ומשפיעות על דעת הקהל. נשים שמובילות אג'נדה כלכלית, צרכנית, חברתית, תרבותית ועוד, וברוב המקרים נשארות מאחורי הקלעים

מערכת שמנת (צילומים: בנימין אדם) שמנת אוגוסט 2019
Array


"תמצאו את התשוקה שלכם בעשייה, היופי והחוכמה לעשות את הדברים מאחורי הקלעים. לפעמים זה הרבה יותר מרגש"

עינת פרידמן (51), אימא לשלושה. 25 שנה בתחום. בעלים "פרידמן יחסי ציבור (LeadershiPR)"

עינת פרידמן, צילום: בנימין אדם

אוברול: "חגית טסה"; נעליים: "סטיב מאדן"

עיסוקים קודמים: "תמיד הייתי חלק מעולמות התקשורת והפרסום בתפקידים שונים".

שת"פ עם לקוחות בולטים: "אינטל, בנק ישראל, אורקל, רפאל. כיום אני מפיקה מגוון מגזינים, בהם לוקחים חלק מנהלים בכירים ואנשי מפתח במשק הישראלי".

למה דווקא יח"צ? "אני לא יח"צנית שגרתית, אלא מתייחסת ליחסי ציבור כחלק מגישת שיווק הוליסטית הכוללת: מיתוג, תוכן שיווקי, ניהול משברים ועוד. המכלול הזה ממלא אותי בתחושות סיפוק והגשמה".

תכונות שבלעדיהן יח"צנית לא יכולה לצאת לדרך: "מקצוענות, נחישות ויושרה".

ניצחון אחד גדול: "לאחר שנות עבודה מרובות ובניית מוניטין חזק, הלקוחות מגיעים אליי במטרה להיחשף בצורה מקצועית, אותנטית ואמיתית".

כישלון אחד שתשמחי לשכוח: "שכחתי".

את מי תרצי ליח"צן בעתיד? "את נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. הוא אומנם מנהיג שנוי במחלוקת, אך מיישם את המוטו המנחה אותי: מחשבה יוצרת מציאות. למרות האתגרים העסקיים שחווה, הוא לא ויתר עד שהצליח להגיע למטרה".

איזה פוליטיקאי היית רוצה ליח"צן? "את בוריס ג'ונסון, ראש ממשלתה החדש של בריטניה. דמות יוצאת דופן ולגמרי לא שגרתית. אני אוהבת טיפוסים כאלה".

טיפ יח"צ למתמודדים בבחירות: "ראש הממשלה בנימין נתניהו: מצליח נהדר בלעדיי; חה"כ בני גנץ: לא תמיד הפוליטיקה היא המשך ישיר לקריירה צבאית מפוארת; איילת שקד: תמשיכי, את בדרך הנכונה; חה"כ רפי פרץ: תעדכן גרסה ותתקדם; חה"כ סתיו שפיר: תהיי אותנטית; חה"כ עמיר פרץ: הוא האיש הכחול מ'הסיפור על האיש הירוק' של יהונתן גפן".

עצה כללית לבחירות הקרובות: "פוליטיקאים, שימו את האגו בצד. העם נואש לאחדות".

התפקיד החשוב ביותר של היח"צנית? "להיות הקול השקול מאחורי הקלעים. לא תמיד צריך להוביל את הלקוח לקדמת הבמה, בוודאי לא במחיר של פגיעה בו. לנשום רגע לפני שמוציאים תגובה לתקשורת, לעצור ולחשוב במקום שבו כולם מאבדים את הראש".

הבדל בין יחצ"ן ליח"צנית: "אין הבדל".

את מי לא תסכימי ליח"צן? "אבחן כל מקרה לגופו".

עצה טובה לדור הבא: "תמצאו את התשוקה שלכם בעשייה, היופי והחוכמה לעשות את הדברים מאחורי הקלעים, לפעמים זה הרבה יותר מרגש".

משפט מיח"צן את החברה הישראלית: "פלפל, שום ושמן זית: כל אחד כשלעצמו קצת צורב, אבל ביחד – זה יופי של רוטב. אנחנו עם מיוחד – הסולידריות והאחדות הם שמבדלים אותנו משאר העמים ועלינו לשמור עליהם".

היכן תרצי להיות בשנת תש"פ? "בשנת שבתון. וברצינות, הייתי רוצה להתקדם ולהשתפר מבחינה מקצועית, לפתח פורמטים חדשים, בדגש על טלוויזיה, אינטרנט ומדיה חדשה. וברמה האישית, אני מאחלת לעצמי להיות בזוגיות טובה ולרוות אושר ונחת מהילדים".

יח"צני את השנה הבאה: "ישראל היא נינג'ה – מעצמה כלכלית פורחת בכל התחומים: כלכלה, תיירות, מדע וטכנולוגיה, והשנה הקרובה תחזק אותה עוד יותר".


עינת פרידמן
einat_friedman

סטיילינג וקונספט: גילי סיוון-כהן | הפקה: ענת כהנא-ברששת | איפור: בן קדר וסופי דוד-טוריאל במוצרי עדה לזורגן | שיער: עומרי לוי ל"cuts you up" ומתן ניזרי | צולם במלון סטאי תל אביב | תודה מיוחדת לאיתן לבנשטין
טוב לדעת
נגישות