Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

העלו בח"כתן: רויטל סויד

לקראת יום הבוחר, הצצה אל אחורי הקלעים של ח"כיות מובילות והצוות המלווה אותן. כי לצד כל ח"כית מצליחה עומדת נבחרת חלומות שחושפת גם פנים אחרות

יובל בן משה (צילום: בנימין אדם) שמנת פברואר 2019
צילום: בנימין אדם, רויטל סויד
מימין: עידו בן תורה, נתאי סויד, אדר הרשקוביץ, חה"כ רויטל סויד, דניאל דהאן, אדל סויד

צילום: בנימין אדם, רויטל סויד

חה"כ רויטל סויד, העבודה

סגנית יו"ר הכנסת

הצוות המלווה

אדר הרשקוביץ, עידו בן תורה וקובי קיסוס, יועצים פרלמנטרים; נתאי, דניאל ואדל – הילדים של רויטל ומאיר.

האג'נדה

שמירה על מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית, שמקיימת שוויון לכל אזרחיה. בארבע השנים האחרונות עמדה רויטל בחזית המאבק להגנה על שלטון החוק והדמוקרטיה ונלחמה מול ימין דורסני שאיים, ועדיין מאיים, לרמוס את מערכות אכיפת החוק והמשפט.

הדמוקרטיה הישראלית בנסיגה, ובית המשפט העליון הוא זה שמבטיח שוויון זכויות, וש-"61 חברי כנסת לא יתלו את ה-59 האחרים", לכן נמשיך להגן על מערכת המשפט ושלטון החוק. כיו"ר השדולה למרחב הווירטואלי, העלתה לסדר היום את הצורך בהגנה על פרטיות המשתמשים והסכנה שבהשפעה בלתי הוגנת על התודעה.

יום עבודה

הנבחרת שלנו היא גרעין מגובש המורכב מהיועצים הפרלמנטריים ובני המשפחה שמצטרפים למשימות מיוחדות, כמו הבחירות המקדימות שהיו לאחרונה. כל אחד דעתן ותורם מעצמו, וסיעור המוחין סוער במיוחד. לצד העשייה הפרלמנטרית בוועדות ובמליאה, מתקיימות פגישות ומפגשים בכל ערב עם הציבור בחוגי בית, כנסים ועוד. אדר מנהלת את הלשכה יחד עם עידו וקובי, ודניאל ונתאי מתגייסים בצו 8 בארועים מיוחדים.

אומרים על הח"כית כשהיא לא שומעת

אדר: "וואי רויטל, את מזכירה לי את אמא שלי".

עידו: "מזל שהיא שומרת שבת, אתם לא מדמיינים מה זה ה-24/6 שלה".

קובי: "יש לה במושב האחורי ארון בגדים. אתה הולך להביא ז'קט אדום ושובר את הראש איך להבדיל בין אדום יין, פוקסיה או ורוד".

אדל: "אחרי כל הופעה של אמא בטלוויזיה, החיקוי מחכה לה בבית".

נתאי ודניאל בוויכוח מתמיד על איך צריך להיראות אינסטגרם של חברת כנסת – רציני ומקצועי, או סטורי שלה אוכלת סלט באמצע הלילה.

אוהבים אצלה

מצב כפית בלילה. חוש הומור בכל מצב. כל שעתיים נשנוש חובה. תמיד מביאה עוגות ללשכה. מור"קים מהכנסת בארוחות שישי. דלת פתוחה לציבור בכל שעה. אכפתיות. חריצות. ווינריות.

עצבים

מתעצבנת כשהיא רואה עוולות, חוסר צדק ועיוות. מהציניות שבפוליטיקה, מיום עבודה שלא מוצה, מהעובדה שהיא לא מבלה מספיק עם הילדים, מכלים בכיור – בבית ובלשכה, ומזה שאדר מתדלקת רק אחרי שנדלקת הנורה.

קפה? תה?

נס קפה 3X בבוקר, חזק בלי סוכר. במהלך היום מאבדים ספירה.

לא מוכנה להתפשר

על עבודה יסודית, מקצועית ומדויקת – החל מדיוק בכתיבת הצעת חוק, ועד לכתיבת פוסט. היא לא תעסוק בנושא עד שלא תלמד ותחקור אותו לעומק עם אנשי מקצוע. עקבית מאוד באידיאולוגיה ובערכים שמתווים לה את הדרך, ולא אוהבת התנהלות פופוליסטית וסיסמאות ריקות מתוכן.

ומה לצהריים?

בימי כנסת ובין ההצבעות לרוב לא מספיקים לאכול ביחד. חוטפים משהו ממזנון הכנסת במקרה הטוב. בימי סיורים, רוב התזונה מבוססת על פריכיות וקוטג' ברכב בדרכים. והכי חשוב תמיד, דיאט קולה.

משעשע

בסיום אחת ההצבעות, לפנות בוקר, הצוות הלך לישון, כל הח"כים נסעו הביתה ורויטל חיכתה לנו שעתיים בכנסת עד שהתעוררנו ובאנו עם הרכב.

פינוקים

פינוקים אצלנו בצוות מבוססים בעיקר על נשנושים ואוכל. אחת לכמה זמן נפגשים לארוחת צוות לילית אצל רויטל.

צפירת הרגעה

כשמישהו מהצוות לחוץ, בין אם זה במישור האישי או המקצועי, רויטל מקפידה לעצור ולנהל שיחה ורק אז להתקדם הלאה. היא גם יודעת לתת ספייס כשצריך.

משהו קטן שלא יודעים על הצוות

אדר, העוזרת הפרלמנטרית, היא עו"ד שהתמחתה בפרקליטות מחוז מרכז, עבדה אצל הח"כית במשרד עו"ד והמשיכה איתה לכנסת. קובי עבר את מבחני הלשכה תוך כדי קמפיין הבחירות המקדימות.

ביום שאחרי

אדר בחו"ל בהול, קובי בהופעה של עומר אדם, עידו חוגג יום הולדת, נתאי, דניאל ואדל יחזרו לשגרה של לימודים עבודה ולטיול הגדול אחרי הצבא. רויטל כבר תמצא את האתגר לכנסת הבאה.

טוב לדעת
נגישות