Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

העלו בח"כתן: מרב מיכאלי

לקראת יום הבוחר, הצצה אל אחורי הקלעים של ח"כיות מובילות והצוות המלווה אותן. כי לצד כל ח"כית מצליחה עומדת נבחרת חלומות שחושפת גם פנים אחרות

יובל בן משה (צילום: בנימין אדם) שמנת פברואר 2019
צילום: בנימין אדם, מרב מיכאלי
מימין: מעיין עוז, מרב מיכאלי, ניר רוזן ונטע צ'חונובסקי

צילום: בנימין אדם, מרב מיכאלי

חה"כ מרב מיכאלי, העבודה

הצוות המלווה

נטע צ׳חנובסקי, דוברת; ניר רוזן, יועץ פוליטי; מעיין עוז, יועצת פרלמנטרית וראש המטה.

האג'נדה

בשתי מילים – פועלות למען שוויון ושלום. פועלות למען מדינה יהודית ודמוקרטית אבל חילונית ומאפשרת חופש דת וחופש מדת, מדינה פמיניסטית שמובילה שוויון חברתי ומגדרי, מדינה רודפת שלום.

אנו מאמינות כי על השלטון במדינת ישראל לספק לאזרחיות ולאזרחים את החבילה השלמה הכוללת: ביטחון באמצעות הסדר מדיני, בנוסף לעוצמה של צה"ל; מדינת רווחה; מדינת העם היהודי שהיא גם מדינה דמוקרטית. אלה שלושה עקרונות שאי אפשר לוותר עליהם.

יום עבודה

בימי חמישי אנחנו יושבות ומתכננות את הלו"ז לשבוע הבא, בדרך כלל הישיבות כוללות הרבה אוכל וקפה, והפלאפונים על מצב טיסה. בשגרה, ימי ראשון וחמישי הם ימים למפגש עם ציבור, חוגי בית, תקשורת ופגישות פוליטיות. ימי שני, שלישי ורביעי הם ימי עבודה בכנסת בירושלים. הסופ"שים מלאים ב"שבתות תרבות" ובאירועים פוליטיים. אז אין הרבה זמן לנוח.

אומרים על הח"כית כשהיא לא שומעת

מזל שיש לה רק 24 שעות ביממה, כי היא פשוט מכונת עבודה משומנת שלא עוצרת בשום שעה ובשום יום. מתפללות שייקבעו דיונים בוועדת חוץ וביטחון כדי שהיא תיפרד מהפלאפון לכמה שעות תמימות בהן יהיה לנו קצת שקט (הדיונים בוועדה מסווגים וללא פלאפונים). בימים קשים, פשוט מכניסות לה ללו"ז זמן לפילאטיס, כי גם חברת הכנסת צריכה להיות בכושר.

אוהבים אצלה

את האווירה: גם ישיבות רציניות וארוכות תמיד מלוות באוכל שווה שהיא מביאה איתה ולפעמים אפילו כוסית קוניאק. גם בפריימריז שמרה על אווירה טובה ועל אופטימיות. אוהבות את הנגישות שלה בשיח היומיומי והמקצועי והתחושה שתמיד אפשר להביע את הדעה, וגם אם יש ביקורת – היא מתקבלת בברכה.

עצבים

מרב מתעצבנת כשפוגעים בקודש הקודשים שלה – הלו"ז. כראוי לפמיניסטית, היא מתעצבנת כשאנחנו לא מדברות בנקבה, או בעברית לא תקנית. טעית בשם המספר? שווה ערך לעריפת ראש והרצאה של מספר דקות. דיברת בזכר? מיד תקבלי תיקון. ועוד דבר שמעצבן את הח"כית: כשאין קליטה טובה בטלפון. היא לא מוכנה לדבר בטלפון אם יש ברקע רוח, מכוניות, צפירות או רעש בכלל.

קפה? תה?

כמויות תה לא נורמליות. בדרך כלל תה עם המון עלים וגרגרים שחורים, שלא ברור לנו מה הם, וחלב. חוץ מזה, היא שותה כמויות מים לא אנושיות. יש לה בקבוק מים איתו היא מסתובבת 24/7 וממלאת אותו רק במי ברז.

לא מוכנה להתפשר

על אווירה נעימה ומצמיחה. אם היא שומעת ויכוח או טון קשוח בינינו – היא מיד מתערבת ומרגיעה את המצב. היא לא מוכנה להתפשר על אווירה לא אופטימית. כדרכה ואמונתה שאופטימיות היא עמדה פוליטית, היא מאמינה ב"נאה דורש ונאה מקיים". אמירות פסימיות ומרמור אינם מתקבלים בלשכה. מעבר לזה, המקצועיות והיסודיות הם קווים מנחים בכל דבר.

ומה לצהריים?

אנחנו מחלקות את הקניות בין כולנו. בדרך כלל מרב מביאה את הירקות, על שלל הסוגים והצבעים, ניר מביא חטיפים, שוקולדים וצ'וקולוקים, מעיין מביאה לחם ונטע מביאה גבינות. אין זמן כמעט לאכול וכל אחת חוטפת לעצמה אוכל כשמתפנות לה כמה דקות.

משעשע

אחרי הפריימריז, מרב לקחה את כל הצוות לשתות בתל אביב, כדי לחגוג את הניצחון ב-1 בלילה, על אף שחלקנו (כולל היא עצמה) קמנו למחרת ב5- בבוקר.

פינוקים

הכל מתחיל ונגמר באוכל. איך אפשר לפנק את הח"כית? לקבוע ישיבת צוות בבראסרי או בקפה נורמן, לדאוג מראש להמון המון גבינות, ירקות ותה. זה חלום בשבילה. אם ניתן לקבוע פילאטיס, מה טוב. את הצוות היא מפנקת בעוגיות ועוגות של אמה ואחותה שידועות ביכולות האפייה שלהן, וכשהיא ממש רוצה לפנק – היא נותנת בכיף ובאהבה ימי חופש.

משהו קטן שלא יודעים על הצוות

כמעט חצי מהשיחות שלנו ביומיום, בטלגרם ובוואטספ, מתנהלות באמצעות סטיקרים. יש לנו עשרות סטיקרים של מרב, וגם של חברי הצוות, סטיקר אחד שווה אלף וואטספים. וסוד אפילו עוד יותר קטן? אנחנו משתמשות לפעמים גם בסטיקרים של ביבי. מה לעשות שהם קורעים מצחוק.

ביום שאחרי

לאחר 10 באפריל צפויה לנו עבודה קשה. חודש הרכבת הממשלה (או האופוזיציה, אבל פועלות לכך שהממשלה), חודש משמעותי לצוות. צפויים מאמצים רבים כדי לקבל את התפקידים המשמעותיים ביותר בממשלה ובכנסת הבאה.

טוב לדעת
נגישות