Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

העלו בח"כתן: גילה גמליאל

לקראת יום הבוחר, הצצה אל אחורי הקלעים של ח"כיות מובילות והצוות המלווה אותן. כי לצד כל ח"כית מצליחה עומדת נבחרת חלומות שחושפת גם פנים אחרות

יובל בן משה (צילום: בנימין אדם) שמנת פברואר 2019
צילום: בנימין אדם, גילה גמליאל
מימין: אבי כהן, שי-לי שפיגלמן, השרה גמליאל, אווה מדז'יבוז' ונתנאל חי יוסף

צילום: בנימין אדם

גילה גמליאל, הליכוד

השרה לשוויון חברתי

הצוות המלווה

נתנאל חי יוסף, ראש מטה השרה; אבי כהן-סקלי, מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי; אוה מדז'יבוז', מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה במשרד לשוויון חברתי; שי-לי שפיגלמן, ראש מטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי.

האג'נדה

אבי: להשיג שוויון חברתי באמצעות צמצום פערים בין הפריפריה למרכז, ובין שכבות שונות באוכלוסייה, באמצעות מרכזי צעירים בכל הארץ ועידוד השכלה בקרב מגזרי מיעוטים.

אוה: מובילים את פעילות הוועדה למניעת הטרדות מיניות, את קמפיין "תתמודדי", שהביא למהפכה הנשית בבחירות המוניציפליות, ואת המאבק על ייצוג מגדרי שוויוני בחברה ובמגזר הציבורי בישראל.

שי-לי: שימוש בעולם הדיגיטלי לטובת קידום אין ספור תחומי חיים בישראל, כמו: רפואה דיגיטלית, הפיכת הממשק בין האזרח לממשלה ולרשות המקומית לחכם וידידותי ועוד. לאחרונה גם השקנו את מיזם הלמידה הדיגיטלית "קמפוס", שמאפשר ללמוד מאות קורסים מקוונים וגם לקחת קורס הכנה לפסיכומטרי חינם.

יום עבודה

אחרי שגילה מלווה את הבנות לבית הספר, מתקיים סבב טלפונים קבוע לעדכונים מכל גזרות הפעילות. במשרד כל אחד צולל ללו"ז שלו ונפגשים לפחות לפגישת עבודה שבועית אחת, ויש שבועות שאנחנו יושבים כל יום. לגילה אין שעות, אנחנו מקבלים שיחות והודעות מ-6 בבוקר עד חצות ולפעמים גם אחרי.

אוהבים אצלה

אוה: לגילה יש חוש הומור מפותח, היא יכולה לגלגל אותנו מצחוק, אבל בענייני עבודה יש רצינות ומקצועיות מקסימלית. מצאתי שותפה לאג'נדה שנתנה לי רוח גבית מעצימה לאורך כל הדרך.

שי-לי: תמיד מרשים אותי שגילה מסתכלת על כולם – ממנכ"ל המשרד ועד אחרון הסטודנטים – בגובה העיניים, שואלת ומתעניינת בשלום כולם.

עצבים

אוה: כשאנחנו דוהרים על פרויקטים ומיזמים טובים וחשובים לחברה בישראל, ואז הביורוקרטיה מנסה לתקוע מקלות בגלגלים. בסוף הכל פתיר אבל מושקעות בביורוקרטיה הרבה אנרגיות.

קפה? תה?

תה ירוק בלי סוכר ובעיקר מים.

לא מוכנה להתפשר

על ליווי הבנות לבית הספר בכל בוקר, בהתאם לכך מתואמים ראיונות בבוקר. משתדלת לתת לצוות את המרחב לחיים האישיים ולזמן משפחה, גם בתקופות בהן יש לחץ בעבודה, והדבר לא מובן מאליו. לא מתפשרת על מצוינות: הפרויקטים שאנחנו עובדים עליהם יהיו תמיד ברמות תכנון וביצוע גבוהות ביותר.

לא יאמן

באחד הסיורים שעשינו ביו"ש, הנהג שכח לתדלק והרכב נעצר בלי יכולת להמשיך. זו הייתה סיטואציה מלחיצה ומשימה לא פשוטה להשיג דלק לאורך ציר 60, ובמקביל לשמור על אבטחה ולא לתפוס תשומת לב מיותרת. גילה הייתה נינוחה ורגועה וניצלה את הזמן לשיחות טלפון מהרכב. בסוף חולצנו בשלום.

פינוקים

ארוחת צהריים שמבשלת מזל, חמותה, באמצע היום. כל הלשכה מתענגת על המטעמים.

השרה מרגיעה את הצוות

גם כשצצים קשיים ומכשולים בדרך להשגת היעדים שהצבנו לעצמנו, היא אומרת "הכל לטובה".

משהו קטן שלא יודעים על הצוות

נתנאל הוא אב לשלושה ממושב תעוז, בעבר היה מנכ"ל תנועת הנוער נטע ומנכ"ל ארגון שגרירי רוטשילד. אבי הוא אב לשישה מבית שמש, רו"ח וכלכלן מהאוניברסיטה העברית. אוה אמא לאריאל, מתגוררת בתל אביב, שימשה בעבר כמנכ"לית רדיו תל-אביב, סמנכ"לית קשת, מנכ"לית קבוצת מעריב ויושבת ראש הרשות השנייה. שי-לי אמא לארבעה תושבת סביון. שימשה בעבר סמנ"כלית מחקר ופיתוח במייקרוסופט ישראל.

ביום שאחרי

התחלנו לקרוא חומר מקצועי ולהציב מטרות ויעדים לקדנציה הבאה של גילה, בעזרת השם, כשרת החינוך.

טוב לדעת
נגישות