Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

על רחבת הריקודים

בסטודיו בוטיק לריקודים סלוניים ולטיניים של אלי מזרחי לא מפסיקים לנוע, בקצב הטנגו, הוואלס, הסווינג, הצ'ארלסטון, הפוקסטרוט ועוד. פשוט מאוד: במקום בו נמצא אלי מזרחי, שופט בינלאומי בריקודים סלוניים ובעלי הסטודיו, הריקוד הוא דרך חיים

תלמידי הסטודיו בנשף ריקודים בארמון הופבורג בווינה (צילום: אסנת מזרחי)

"יש קיצורי דרך לאושר, ריקוד הוא אחד מהם", אמרה ויקי באום, סופרת יהודייה-אוסטרית, ונדמה שלא טעתה כלל. הריקוד, המהווה חלק מתרבותו של כל עם, מצוי כבר אלפי שנים, וידוע ביכולתו להוביל להנאה, לשחרור ולתחושה של אושר. הריקודים הסלוניים הפכו בשנים האחרונות לחלק מסגנון חיים המבטא הנאה, שחרור, רומנטיקה וסטייל. תוכניות ריאליטי בפריים-טיים הביאו את הריקודים הסלוניים אל קדמת הבמה ואל המודעות, והפכו אותם לנחשקים, סקסיים ומלאי תשוקה. ומכאן הדרך אל הרחבה קצרה, אבל מחייבת לימוד ואימון כדי ליהנות, לבלוט ואפילו לזכות בתחרויות.

אחד מעמודי התווך של הריקודים הסלוניים בישראל הוא אלי מזרחי, המוכר לרובנו בשל היותו שופט בתוכנית הריאליטי "רוקדים עם כוכבים". מזרחי הוא שופט בינלאומי בריקודים סלוניים, מדליסט ופיינליסט בתחרויות לריקודים לטינו-אמריקאיים וקלאסיים, בקנדה, בארצות הברית ובאירופה. בעבר רקד בלהקת "בת שבע", ושימש כוריאוגרף במחזות זמר שונים בארץ ובעולם, ביניהם "ברנשים וחתיכות" ו"כנר על הגג". כיום הוא שופט בפסטיבלים בינלאומיים, למשל פסטיבל כרמיאל, TAG-TLV, תחרויות ל-same sex ועוד, ומנהל סטודיו-בוטיק לריקודים סלוניים למבוגרים ברמת השרון.

"בריקודים הסלוניים טמונים יתרונות רבים: לבד מהיותם מהנים, הם משפיעים על הדימוי העצמי והגופני ומשפרים את חיי הזוגיות. הם מהווים פעילות גופנית בריאה, המשלבת אימון אירובי שורף קלוריות, מסייעים לשחרור מתחים, גמישות ויציבה של הגוף. בנוסף, מחקרים רבים מצביעים על כך שהריקוד מחזק קשרים נוירונליים במוח ומשפר פעילות קוגניטיבית. מומלץ מאוד כאמצעי לשיפור איכות חיים ומלחמה במחלות. הפעילות החברתית טומנת בחובה יתרונות רבים נוספים, בין היתר: מסגרת חמה ותומכת להכיר בה אנשים חדשים, שיפור הביטחון העצמי והתקשורת הבינאישית שכל כך חסרה היום בעידן בו רבים סובלים מבדידות קשה", מסביר מזרחי.

ב"סטודיו-בוטיק של אלי מזרחי לריקודים סלוניים", לומדים ורוקדים מגוון סגנונות, ביניהם: קלאסיים – טנגו, ואלס, פוקסטרוט, ואלס וינאי, ולטיניים כגון ווסט קוסט סווינג, סלסה, רומבה, צ'ה צ'ה צ'ה ועוד. עוד מתקיימות בסטודיו סדנאות ריקוד למתחילים, כחלק מהווי חברתי וסגנון חיים, וגם סדנאות לרקדנים מקצוענים.

לצידן, מתקיימים נשפי ריקוד מפוארים בארץ ובחו"ל, הרקדות של ריקודים סלוניים ולטיניים, הרצאות לחברות עסקיות או למוסדות חינוכיים, משולבות בהפעלה ומוזיקה לטינית מרקידה ותוססת. והכיף הכי גדול : אין שום הכרח להגיע עם בן או בת זוג. צוות המורים המקצועיים הוא שמהווה את הפרטנרים האולטימטיביים לריקוד.

האם באמת כל אחד יכול ללמוד לרקוד?

"בוודאי, ללמוד לרקוד זה כמו ללמוד ללכת", משיב מזרחי, ומוסיף: "כל הרעיון הוא ללמוד אצל מורה מקצועי שמלמד את הצעדים הבסיסיים עליהם בנוי הריקוד. כבר בתום השיעור הראשון – כולם מסוגלים לרקוד, ואפילו ליהנות מכך".

אילו פעילויות נוספות הסטודיו מציע ללקוחותיו?

"הסטודיו מהווה מסגרת חברתית כוללת ומחבקת, התלמידים אצלנו הם כמו משפחה. כל שבוע יש מסיבת ריקודים בסטודיו בה כולם נפגשים ורוקדים. אנחנו טסים להתפנק בסופ"ש של סדנאות וספא בחו"ל, משתתפים בנשפים מפוארים בחו"ל (שנה שעברה היינו בארמון הופבורג בווינה, השנה בקרנבל המסכות בוונציה). הפעילויות ענפות ומגוונות ומשלבות תמיד את התשוקה המשותפת של כולנו לריקוד".

מי הם התלמידים בסטודיו-בוטיק לריקודים סלוניים?

"בסטודיו שלנו לומדים תלמידים מבוגרים המחפשים פעילות פנאי מעשירה, ספורטיבית ונעימה עם חברה איכותית. המוטו שלנו הוא שריקוד הוא דרך חיים, וכל אחד יכול ללמוד ולהצליח!" מסכם מזרחי".

טוב לדעת
נגישות