Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

על התייעלות, חדשנות וייעוץ ארגוני

מלי ביצור-פרנס, מנכ"לית קבוצת TEFEN, העוסקת בייעוץ בתחום האסטרטגי, הניהולי והתפעולי, מספרת על כלי הייעוץ החדשניים שפיתחה הקבוצה, על מודל שנועד לשפר את שורת הרווח של הארגון ועל סקר שיבדוק לעומק עד כמה מפעלים מטמיעים חדשנות טכנולוגית

מלי ביצור-פרנס
צילום: קובי בן משה

על קבוצת TEFEN: "נוסדה לפני 37 שנים והיא חברת הייעוץ הישראלית מהוותיקות והמובילות בארץ, והראשונה שיצאה לעולם, בשונה מהמקובל בו נכנסות לארץ חברות ייעוץ זרות. יש לנו נכון להיום שלוחות פעילות בארה"ב ואירופה ואנו ממשיכים בפעילות ענפה בתחום האסטרטגי, בתחום הניהולי ובתחום התפעולי, ובאופן משמעותי בתחום החדשנות ו-industry 4.0".

תפקיד המנכ"לית: "מוניתי למנכ"לית Tefen IL באפריל 2017, ובכך הפכתי לאחת המנכ"ליות הבודדות והצעירות בתחום זה בישראל. עד אותו הזמן Tefen IL הוגדרה כחברה-בת בקבוצת TEFEN הציבורית, אך בהמשך בעל הקבוצה, איל זילברמן, הפך אותה לפרטית עם 100% שליטה עצמית ומינה אותי לתפקיד מנכ"לית הקבוצה הכללית. מאז אנו רוכשים חברות, מרחיבים את הקבוצה בארץ ובחו"ל, ועושים חיל".

מודל שבעת היהלומים: "TEFEN פונה לשוק הייעוץ והיישום ומספקת שירותי ניהול פרויקטים, בעיקר לארגונים גדולים ומובילים בארץ, כמו חברות תעשייה מובילות, משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות בתחום הקמעונאות, גופים ביטחוניים גדולים ועוד. אנו עוזרים להם לשפר את שורת הרווח של הארגון ובאופן כללי את כל השורות התחתונות בארגון. פיתחנו במהלך השנים מספר מודלים המוכרים כיום בארץ, ביניהם מודל שבעת היהלומים לייעול ארגוני הכולל בתוכו הטמעת חדשנות, בינה מלאכותית ו-IT".

ייעוץ צופה-פני-עתיד: "עד היום יועץ סטנדרטי היה מקבל נתוני פעילות מהעבר, מראיין עובדים ומנהלים, מאבחן את המצב ואומר להנהלה מה צריך לעשות על מנת להתייעל. מה שהוא לא ידע להגיד להם זה כיצד לבצע התייעלות שתיקח בחשבון גורמים עתידיים, כמו למשל מה תהיה הבעיה העיקרית בעוד שנתיים, מה יהיה צוואר הבקבוק בעוד כמה שנים, מה יהיה היקף כוח האדם בחברה בעוד חמש שנים וכיוצ"ב. במודל שבעת היהלומים אותו פיתחנו אנחנו מצליחים לענות על שאלות החיזוי האלה ולאבחן במדויק היכן החברה תעמוד בעוד מספר שנים מהיום. הדבר מעניק אופטימיזציה לייעוץ שלנו ומגדיל את הכנסות הלקוחות שלנו המקבלים שירות בצורה מרשימה ומיטבית".

הצלחה משותפת

הקמת מרכז חדשנות: "מכרז בו זכינו השנה, יחד עם אורט בראודה, להקמת מרכז לטכנולוגיה וחדשנות עבור כלל התעשייה הישראלית. מדובר במכרז מאוד חשוב של משרד הכלכלה וזהו הישג מאוד משמעותי עבורנו".

רכישות: "בשנה האחרונה רכשנו חברה בשם לוג הנדסה ובאמצעותה נכנסנו לתחום של תכנון מפעלים ומערכים פיזיים. כמו כן, רכשנו חברת IT עם כלים ייחודיים ובלעדיים בתחום שנקרא RPA – פיתוח מערכות רובוטיות כתחליף לגורם האנושי. בהקשר לכך התחלנו השנה בהטמעת כלי בינה מלאכותית בייעוץ שלנו. כלים מתקדמים אלה מסייעים לנו לא רק לבצע אנליזה לחברה בהווה, אלא גם לבצע ניתוח הרואה פני עתיד. זהו משהו שייחודי רק לנו".

על אוניברסיתפן: "באופן כללי כל חברות הייעוץ מעבירות קורסים שונים ללקוחות שלהם, אבל אנחנו החלטנו לקחת את הדבר הזה צעד אחד קדימה והקמנו מעין אקדמיה לה אנו קוראים 'אוניברסיתפן'. זה התחיל בקורסים של התייעלות והתרחב לקורסים של חדשנות וטכנולוגיה, ניהול פרויקטים הנדסיים ועוד. בקרוב אנו משיקים גם קורסים בנושא של ניהול נשי. ההכשרות תפסו תאוצה כל כך גדולה עד שהקורסים שלנו מתקיימים כיום ברמה יום-יומית".

על העובדים: "בחברה מועסקים קרוב ל-150 עובדים, כמאה מתחום הייעוץ ויתרתם מתוך החדשנות, טכנולוגיה ובינה מלאכותית. מרבית העובדים מגיעים מעולמות ההנדסה ומדעי המחשב. שאר העובדים הם בכירי תעשייה לשעבר, אנשי ייעוץ ארגוני, מינהל עסקים וכלכלה. כמו כן אנו מעסיקים גם עורכי דין ופסיכולוגים".

התייעלות עצמית: "אני מכהנת כמנכ"לית TEFEN בשנתיים וחצי האחרונות. TEFEN היא חברה ידועה ובעלת מוניטין, אבל כשנכנסתי לתפקיד היא הייתה בקשיים. תחת שרביט ניצוחו של איל זילברמן, אחד ממובילי הדעה בישראל בתחום חדשנות וממייסדי קבוצת קוולטיסט הישראלית, הטמעתי את הכלים של ההתייעלות על עצמנו והפכנו למעצמה ואף למונופול בתחום. אפשר לומר שהמומחית בהתייעלות ביצעה את ההתייעלות על עצמה. למזלי איל, הבעלים, סמך עליי לאורך כל הדרך ואני מרגישה שחלקנו בהצלחה משותפת – יו"ר ובעלים ומנכ"לית ששיתפו פעולה באופן כמעט ומושלם".

הטמעת חדשנות במפעלים

רובוטים במקום עובדים: "כלי הבינה המלאכותית וה-RPA הפכו להיות מחויבי המציאות וחברות שלא יטמיעו אותם פשוט יישארו מאחור והרווחיות שלהם תקטן לאורך זמן. כלים אליו יחליפו, בסופו של יום, את העובדים בפעולות רבות ומגוונות ויאפשרו להם להתפנות לפעילות אחרת או לקבל החלטות מושכלות יותר. רבים מדברים על החלפה של העובד ברובוט ואני לא רואה זאת כהחלפה אלא כשדרוג לארגון, לתהליך ולעובד עצמו".

על תעשייה 4.0: "יש הרבה דיבורים על כך שהתעשייה הישראלית נמצאת כיום בפאזה אחרת, פאזה של חדשנות. במסגרת כנס 'התעשייה 2030', שאנו מובילים עם 'מידע כנסים' ב-28.10.19 ובו ישתתפו מאות מבכירי המשק, אנו יוצאים בסקר לברר האם זה באמת מה שקורה בשטח, או שרק מדובר על דיבורים וסיסמאות. הסקר שלנו יבדוק לעומק עד כמה מפעלים עושים שימוש במיכון, רובוטיקה או חיישנים, כמה מהם משתמשים בדיגיטציה וכלים חכמים ברצפת הייצור וכיוצ"ב".

היקף גדל והולך של סגירת עסקים: "לסגירת עסקים יש סיבות רבות ומגוונות, אבל כמי שנמצאים בחוד החנית של ייעוץ לארגונים, אני יכולה לומר שיש רעה חולה גדולה בה אנו מבחינים – הרבה יזמים מגיעים עם חזון ורעיונות ומקוריים, אבל הם לא תמיד מבינים מה נדרש לפיתוח עסקי, להוצאה לפועל של הרעיונות, לתפעול ולכושר הייצור העתידי שלהם ולסביבה התחרותית הפנימית והחיצונית, ופשוט נופלים. אם היה להם ייעוץ וליווי מצד אנשי מקצוע, הם יכלו להצליח מאוד".

קידום נשים לתפקידים בכירים: "הקמנו לפני שנתיים פורום נשים בכירות לצרכי שיתוף ידע ואסטרטגיות ניהוליות ואנחנו נפגשות במסגרת הזו פעמיים בשנה. הכנס הראשון נערך ביום האישה הבינ"ל ובמסגרתו אנו מארגנים כנס נרחב ועוצמתי מאוד, ואילו הכנס השני הוא אינטימי יותר במתכונת של שולחנות עגולים. אני מאמינה בשילוב של שני המינים להשגת תוצאות מיטביות".

שם ומשפחה: מלי ביצור-פרנס.

גיל ומצב משפחתי: 39, נשואה+2.

מגורים: פתח תקווה.

השכלה: עתודאית ובעלת תואר B.Sc. בהנדסת תעשייה וניהול מאוניברסיטת ת"א.

תפקיד: מנכ"לית קבוצת TEFEN.

תפקידים קודמים: ראש תחום מצוינות בחיל אוויר, ראש אגף מצוינות של תעש מערכות, מנהלת פיתוח עסקי בכירה בחברת אלול טכנולוגיות וסמנכ"ל פיתוח של חברות ייעוץ ושירותים.

תחביבים: האזנה למוזיקה עברית, אופנה וביגוד.

התנדבות: פעילות התנדבותית בוועדי הורים ותמיכה בבוגרים מצטיינים של צה"ל – משוחררי תלפיות, ממר"ם וכיוצ"ב.

טוב לדעת
נגישות