Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

נגה, סיפורי שימור ועוד

שחזור מדויק של מבני עבר מפוארים, בבתי יוקרה ובמבנים היסטוריים, מביא לידי ביטוי עבודות שימור מרהיבות של חברת נגה נגרות, יצרנית עבודות עץ. כך, בעזרת טכניקות טיפול בעץ, מתקבל המראה העתיק והמיוחד אליו מצטרפים יתרונות הבנייה המודרנית

מערכת Designer (צילומים: שי גיל) Designer מרץ 2019
צילום: שי גיל

מלון רנומה

מלון רנומה החדש, שנחנך לאחרונה ברחוב טרומפלדור 4-6 תל אביב, הוא עוד אחד מהבניינים שנבנה בסגנון הבאוהאוס הבינלאומי, שהעיר משופעת בהם. פרויקט הבנייה המחודשת של המלון כלל את שימור המבנה והסבתו למלון, בתוספת בנייה חדשה למגורים, הבנויה בנסיגה מקו החזיתות.

צילום: שי גיל

עבודות השימור כללו שימור ושחזור חזיתות המבנה וגרם המדרגות ההיסטורי הצפוני, שחזור האגף הדרומי שנהרס, שחזור פרטי נגרות ומסגרות מקוריים, שחזור אלמנטים מטיח, כמו בליטות עיטורים מסביב לפתחים, תכנון מעליות וכל שאר המערכות הדרושות להסבת המבנה לבית מלון.

חלקה המשמעותי של חברת נגה נגרות בא לידי ביטוי בעבודות נגרות בתריסי עץ, בחלונות ובדלתות, המשתלבים בסגנון המבנה ובצבעוניות שלו ומשלימים את המראה הכללי החיצוני בבניין.

[יזם: אקרופוליס חברה להשקעות בע"מ. אדריכל ראשי: בר אוריין אדריכלים. אדריכל שימור: אמנון בר אור-טל גזית אדריכלים. אדריכלות פנים: אלכס מייטליס. קבלן מבצע: שגראווי ליבוביץ בנייה בע"מ. חלונות ותריסים: נגה נגרות]

צילום: עמית גירון

לילינבלום 14

בית יוסף רודי, בית מגורים בסגנון אקלקטי, מאפיין את בתיה הראשונים של תל אביב. זהו סגנון המשלב בהרמוניה מסורות יהודיות מזרח-אירופאיות, עם אלמנטים מזרח-תיכוניים מקומיים: את חזית הבית מעטרים עמודים יווניים בעלי כותרת יוונית, במרכז הבית ממוקם חלון יפואי עגול, ומעליו ויטראז' גדול המאיר בצבעוניות את חדר המדרגות. הסגנון האדריכלי האקלקטי יועד לשימור בשתי הקומות המקוריות בחזית הבניין, וכן בחדרי המדרגות. בכך נשמר אופיו המיוחד של הבית, כפי שנבנה ב-1913.

נגה נגרות שחזרה את החלונות במבנה ההיסטורי, תוך שימת לב לכל פרט ופרט, המשלב באופן ייחודי בין שיא הקדמה הטכנולוגית לבין שימור אופיו המיוחד של הבניין המקורי. חלונות העץ המקוריים הוחלפו בחלונות משוחזרים מהתקופה, אשר הוטמעו בתוך מבנה האבן, להם התווסף זיגוג כפול למניעת רעש חיצוני. להשלמת המראה ופונקציונליות השימוש נוספו תריסי כנף מעץ מרנטי ודלתות עם נעילה כפולה, המונעות כניסת רוח ורעש מהרחוב ההומה. בכך מעניק בית יוסף רודי לדייריו הנאה מושלמת מכל העולמות: הנוחות של תל אביב 2019, עם האותנטיות של תל אביב 1913.

[אדריכלים: יניב פרדו. פיקוח: רוטלוי הנדסה בע"מ. קבלן מבצע: צביקה פוקס חברה לבניין בע"מ. חלונות ותריסים: נגה נגרות]

צילום: איתי סיקולסקי

בית פרטי בנאות אפקה

וילה המשתרעת על שני מבנים, שנבנתה על מגרש בשטח 1,000 מ"ר, עוצבה בהשראת סגנון הבנייה האקלקטי שאפיין את שנות ה-20 וה-30. ברוח זו הותאמו פריטי הנגרות אשר ייצגו את התקופה – חלונות, דלתות ותריסים בפרופיל בו נוהגים לעשות שימוש בבניינים המיועדים לשימור.

צילום: איתי סיקולסקי

חזית המבנה מחופה באבני בריק המסודרות במקצב של קשתות. המבנה הראשי הינו דו-קומתי עם גג רעפים מעליו. מרפסת ציורית פונה מחדר השינה של ההורים בקומה השנייה לעבר הגינה המרכזית. בצמוד למבנה הראשי בנוי מבנה בריקים עם פרגולה צמודה. מבנה הבריקים משמש כחדר המגורים ומשלים את "ריבוע" הגינה שבמרכזה בריכת השחייה.

התריסים והחלונות של נגה נגרות עוצבו בהתאמה לחומרי הגמר והפתחים של הבית. אלה מעניקים מענה למפרט, מבלי לוותר על האיכויות הגבוהות בבידוד רעשים, בידוד אקלימי ועמידות גבוהה של העץ והצבע בתנאי מזג האוויר הישראליים, כמו גם עמידה בתקנים בינלאומיים מחמירים של החלונות, התריסים, דלתות החוץ, דלתות הפנים והאבזרים הנלווים המיועדים לבתי יוקרה, ולבניינים לשימור.

[אדריכלות: וויט אדריכלים]
טוב לדעת
נגישות