Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

הדור הבא של מעצבי התודעה

לימודי עיצוב בבית הספר 'גורן' לתקשורת חזותית באקדמית עמק יזרעאל, מעניקים תואר אקדמי, מנעד מיומנויות רחב וידע מעמיק בטכנולוגיות מתקדמות למעצבים לעתיד; לצד יחס אישי ואווירה ייחודית שמאפשרת שיתופי פעולה עסקיים בתחום העיצוב

מתוך מגזין המותג "כלות אורבניות" (צילום: מורן מעיין)

"חוויית הלימודים בבית הספר 'גורן' לתקשורת חזותית באקדמית עמק יזרעאל היא פרייסלס". אומרת אלה חזן, שכמו עוד סטודנטים רבים מ"גורן", לא רק זכתה במהלך הלימודים לקבל כלים מקצועיים מתקדמים, ידע מעמיק, חיבור לעולם העיצוב העכשווי, וחיים באזור רווי מעיינות ושדות שגורמים לך להרגיש שאתה חי בתוך ציור; אלא גם זכתה להכיר את השותפה המקצועית המשמעותית שלה לעתיד.

חזן ושותפתה לעיצוב המותג "כלות אורבניות", עלמה אלוני, אפילו לא למדו באותו מחזור, אבל האווירה בבית הספר אפשרה לרקום קשרים מקצועיים רבים בין הסטודנטים וגם עם גורמים בכירים בתעשייה, שהפרויקטים נעשו עימם בשיתופי פעולה מגוונים, החל מחברות בינלאומיות ועד אומנים ידועים. אלוני מספרת שממש יום לאחר שסיימה את הלימודים התקבלה לעבודה נחשקת בתל אביב, כמעצבת גרפית בחברת האופנה "סאקס", שם הגשימה חלומות לשזור בין עיצוב גרפי לבין אופנה.

בהמשך, כשאלוני ובעלה ציפו לילדם הראשון, הם החליטו לעבור לגור בקיבוץ בצפון. בדיוק באותה תקופה חזן חזרה משהות ארוכה בפריז בה עבדה בסטודיו משלה, לעמק יזרעאל שנטוע עמוק בליבה. במהרה הקשר החברי, שנשמר כל השנים, שודרג לשיתוף פעולה עסקי במותג "כלות אורבניות" – אלוני כארט-דירקטורית ועורכת גרפית, ואלה כעורכת תוכן של המדיה החברתית. עבודתן דורשת עיצוב למגזין פרינט, למדיות חברתיות ולבלוג אינטרנטי, תחת המותג שמספק תוכן איכותי בתחום החתונות והרבה סיפוק לשתיהן, כי הוא יוצא מהישיבה מול המחשב לאינסוף מקומות ומלא ביצירתיות ורומנטיקה – תרתי-משמע.

מתוך גלריה 430- בים המלח, אומן: קובי ווגמן (צילום: ליאור ליפשיץ)

מגשימים חלום מקצועי

הדי.אן.אי של החברות בין ליאור ליפשיץ מאזור ים המלח לאילן פופר מרמות מנשה נבנה כשהגישו פרויקטים משותפים בבית הספר גורן לתקשורת חזותית. לשניהם היה ברור מהשנה הראשונה בלימודים שלחיבור ביניהם יש פוטנציאל עסקי משובח ויגיע יום בו יפתחו סטודיו ביחד. תמיד היה חשוב לשניהם לעסוק גם בפרויקטים מעצבי תודעה חברתית.

פופר, בהשראת העבודות של המעצב והיזם מבית בנטון, קלמן טיבור, עיצב ירחון שעוסק בזכויות הילד במדינות עולם שלישי; ליפשיץ אצר תערוכת אומני גרפיטי בינלאומיים שציירו על מבנים שנושקים לים המלח, במטרה להעלות את המודעות למצב ים המוות והחיים באזור. הפרויקט הבינלאומי ממשיך לגדול בניהולם וקיבל את השם "גלריה 430–".

לשניהם הלימודים בגורן היו מאוד משמעותיים, גם כקבלות בעולם האמיתי. בזכות עבודה שליאור הכין במהלך הלימודים הוא זכה לייצג את ישראל בפרויקט בינלאומי שנקרא Out Of The Vase. הוא גם הצליח להציג בניו יורק עבודות לגורו העיצוב סטפן סגמייסטר, וכשנשאל אם הוא מחפש עבודה, ענה בנימוס שהוא חוזר לישראל. בהמשך השתלב כארט-דירקטור במשרד מיתוג מהגדולים בישראל, "OPEN", בו היה אחראי לכל הפרינט והדיגיטל של קבוצת קניוני ביג.

עבודת מיתוג עבור חברת תבואות שור. סטודיו The PPL

כשפופר וליפשיץ צברו ניסיון, הם החליטו לזקק את העבודה שלהם. להגשים את החלום המקצועי באופן מדויק. שניהם חשו צורך להיות בקשר אישי ישיר עם הלקוח, ולפי היכרות מעמיקה לבנות לו אסטרטגיה ומיתוג שבאמת הכי מתאימים לו.

"אנחנו מסרבים לעבוד בצורת 'שגר ושכח'", מסביר ליפשיץ. "בסופו של דבר אנחנו מספרים את הסיפור שלו וצורת העבודה הזו מביאה את התוצאות המדויקות ביותר. לקוחות באים אלינו כדי שנעזור להם לתמצת חזון וסיפור שלם לאריזה אחת ייחודית, שתבלוט על המדף". ההחלטה לפתוח את הסטודיו שלהם the ppl ביחד, התבררה כנכונה. ידיהם מלאות בעבודה עבור חברות בארץ ובחו"ל, והכיף בלעבוד עם חברים ולבחור בעצמך את העבודות שמתאים לך לעשות הוא בונוס לחיים.

אבירם מאיר, מנהל בית הספר גורן לתקשורת חזותית, מדגיש שעיצוב תקשורת חזותית הוא מקצוע מרתק שעובר בימים אלה מהפכה של ממש בתחום העברת המידע והמסר, ולאקדמיה בתחום זה תפקיד חשוב ומשמעותי בחינוך הדור הבא של מעצבי התודעה שלנו. לא פחות. "מעצבים אקדמיים שהוכשרו במשך ארבע שנות לימודי התואר שלהם בגורן משתלבים בעשייה המקצועית והטכנולוגית ברמות הגבוהות ביותר, משפיעים ומובילים בתחומם על המרחב החזותי, התודעתי, התרבותי, המסחרי והפוליטי הסובב אותנו".


www.yvc.ac.il/goren
טוב לדעת
נגישות