Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

הבית החדש של המעצבים והיוצרים

מיזם חדשני מבטיח לשנות את הדרך שבה מעצבים ויוצרים עובדים ברחבי העולם

חלל הלאונג' ב-workshop (צילום: אביב פרסבורגר)

כבר כמה שנים שכולנו מבינים שקונספט ה-Working nine to five במשרד אפרפר עם קפה מגורען מפנק ובוס שמשקיף עליך מתוך האקווריום זה הכי 1998. אבל גם לעבוד מהבית בפיג'מה בכל שעה ביום, עם עצמי ואנוכי, הכלב, הדג והכלים בכיור, כמובן – לא מסתמן כפתרון אידיאלי.

חלק מקהילה

דור ה-Y או לא דור ה-Y, מפונקים יותר או פחות – חללי העבודה נראים כמו הפתרון הנגיש והמתבקש ביותר לשינויים המשמעותיים בהרגלים ובסביבות העבודה. וכן, בואו נודה על האמת: גם נחמד לנו להרגיש חלק ממקום מגניב ועדכני. כולנו רוצים להיות חלק מקהילה כלשהי. נחמדה לנו עוד יותר הידיעה שיש לאן לברוח בכל שעה ביום או בשבוע, מבלי לתת דין וחשבון או לשלם הון.

בד בבד, שוק העיצוב בעולם הולך ופורח. מעצבים לוקחים חלק בכל תחומי החיים, וארגונים שונים כבר מבינים את הצורך בשיתוף פעולה עם מעצב בתהליכי העבודה. קהילת המעצבים מורכבת בעיקר מעצמאים (מעל שליש), ובאופן טבעי מעצבים הם מהלקוחות הבולטים של חללי העבודה. בעוד שלמעצב גרפי דרוש בדרך כלל מחשב בלבד, מעצב תעשייתי צריך גם סדנה מאובזרת, ומעצב אופנה בדרך כלל זקוק לפחות למכונת תפירה. אז איך כל זה מתיישב עם רעיון חללי העבודה המשותפים? האם אפשר בכלל לוותר על הסטודיו?

כן! אפשר! בדיוק בשביל זה הוקם מתחם חללי העבודה Workshop לפני כשנתיים, על ידי שלושה יזמים: עמית דוידוב (32), אורי סגל (32) ועפר זהבי (47). Workshop הינו מתחם חללי עבודה ראשון מסוגו בעולם, המיועד לקהילת המעצבים והיוצרים, ונותן מעטפת מלאה לחברים בו. החל בסביבת עבודה יצירתית וממנפת עם אנשים יצירתיים ממגוון מקצועות העיצוב, דרך סדנאות עבודה מאובזרות לכל התחומים, נטוורקינג וחשיפה לתעשיית העיצוב הישראלית והבינלאומית, ועד להרצאות, אירועים ואפילו מנטורים שיכולים לסייע במינוף ובפיתוח העסקי של המעצב.

Workshop משנים את חוקי המשחק

אין צורך יותר לשכור סטודיו קטן ולקנות מכשור כבד ויקר. את הסטודיו הבודד מחליף בניין גדול, תעשייתי ואורבני, עם מרחבים שונים בהתאם לצורך, וכולו מלא במעצבים ויוצרים מכל הסוגים, עם אווירה מחשמלת, יצירתית ומעשירה. החזון של Workshop הוא לשנות את הדרך שבה מעצבים עובדים ויוצרים בעולם. החזון הופך מרעיון למציאות באמצעות פתרון המורכב משלושה חלקים: מרחב, קהילה ותוכן.

בחללי העבודה המשותפים המעצבים יכולים לעבוד 24/7, לפי דרישה. אם חשקה נפשכם לעשות לילה לבן או להשכים לעבוד עם הציפורים בשש בבוקר, אין שום בעיה. בהתאם לסוג המינוי, המעצבים מקבלים גישה לכל מה שדרוש להם – משולחן עבודה ללפטופ דרך חדרי ישיבות כמובן, ועד סדנאות עבודה מאובזרות במכשור מתקדם – מכונות תפירה מכל הסוגים, ציוד לתכשיטנים, מסורים, מברגים, סטודיו לצילום מאובזר, ספריית חומרים למעצבי הפנים והאדריכלים, ועוד. יש אפשרות להיכנס למתחם בקלות ובכל זמן.

לא טוב היות האדם לבדו, ולא רק במובן הפיזי. ב-Workshop הולכת ונבנית קהילה מגוונת של מעצבים ויוצרים, אשר לומדים במהרה לשתף פעולה אחד עם השני ומייצרים הפריה הדדית. הקהילה היא מסגרת נוחה להתייעצויות מהירות, לקפה על הדרך שיוביל לעוד עבודה, ובעיקר לקשרים בלתי פורמליים עם אנשים שדומים לנו. אה, כן, ולעצות חשובות בנוגע לארוחת הצהריים. כיום הקהילה עודנה מקומית אבל (זהירות, ספוילר!) היא עומדת להפוך בקרוב לקהילת מעצבים גלובלית כאשר המתחם הראשון של הקבוצה ייפתח מחוץ לגבולות ישראל בסוף 2019 בלונדון ובהמשך בערים נוספות בעולם.

להשראה ולהעשרה, כזרוע תומכת בשגרת העבודה (וגם כדי לשבור את אותה השגרה, כי שגרה אנחנו לא אוהבים), וכדי שנהיה תמיד מעודכנים ולא נרגיש את ה-FOMO מתדפק על דלתנו, מייצרים ומפיקים ב-Workshop תכנים מקצועיים, חדשניים ומובילים. בבניית התכנים מושקעת מחשבה רבה והם ממוקדים לקהל המעצבים והיוצרים הן בתחומי העיצוב והן בתחומים העסקיים.

בנוסף, כחלק מפעילות זו הוקמה תוכנית אקסלרטור ייחודית אליה נבחרים 12 מעצבים מתוך עשרות שמגישים מועמדות. במסגרת התוכנית, מנטורים מובילים מתחומים שונים נפגשים עם המעצבים ותורמים מניסיונם לטובת קידום ופיתוח דרכם המקצועית. זוהי תוכנית אינטנסיבית שמכניסה את המעצבים להאצה עסקית משמעותית ומייצרת מחויבות.

בבחירת המיקום היה ברור ששכונת פלורנטין היא המקום המדויק והטבעי למיזם, משום ששם פועלים כבר ממילא המעצבים ושם נמצאים גם בעלי המלאכה.


1-700-701092
Workshop.make
Workshop
טוב לדעת
נגישות