Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

דור חדש לכספות מאובטחות

מנכ"ל Securenet חיים קריגר עם פרשנות מעניינת על הוואקום שנוצר בארץ בתום עידן הכספות המסורתיות – ועל ההזדמנויות החדשות שנפתחות בבחירה של כספת וירטואלית מאובטחת משופרת שתוסיף יכולות חדשות לארגז הכלים הארגוני

צילום: shutterstock

חיים קריגר, מנכ"ל Securenet מקבוצת אמן (צילום: ניר אלון)

לפני מספר חודשים הודיעה חברת סייברארק על End Of Life לפתרון הכספות הווירטואליות שלה (SIM) שעתיד להסתיים במרץ 2022. על אף ההצלחה הרבה בשוק הישראלי, הודיעה החברה לאחרונה שבעוד כשנתיים וחצי תפסיק את התמיכה במוצר. מדובר ברעידת אדמה של ממש שכן סייברארק חולשת על כלל המגזרים בשוק הישראלי.

פתרון הכספות של סייברארק נחשב לחלוץ ההצפנה והאבטחה עבור שינוע קבצים אוטומטי. קיימים אתגרים רבים במציאת חלופה לפתרון, אך זוהי הזדמנות פז להסתכל על השוק והחלופות אותם היא מציעה ולראות אילו יכולות נוספות מציעות החברות בצרכים הדיגיטליים בהם אנו חיים כיום. להלן פרשנותי על העניין.

כיצד בוחרים חלופה ראויה לכספות סייברארק?

פתרון הכספות הווירטואליות של סייברארק התמקד בהצפנה (At Rest) והעברה מאובטחת (At Transit) תוך כדי שינוע ואוטומציה של קבצים בעולמות ה-MFT: Managed File Transfer. החברה יצרה פתרון סגור עם פרוטוקול ייחודי לצורך הגנה מירבית, אך לצורך שינוע אוטומטי דו צדדי חייב גם את הצד השני להטמיע סייברארק, דבר שגרם לתלות בפתרון אחד לכלל הארגונים (Proprietary). העולם החדש Secure Content Communication platform מרחיב את היריעה, ולצד העברת קבצים מאובטחת מציע פלטפורמה שלמה של פתרונות כחבילה אחת.

לא אחת שמענו מלקוחותינו כי המשכיות עסקית היא יעד מרכזי בשלב המיגרציה, שמירה על המידע ושימור התהליכים הקיימים למעבר המידע מצד לצד הוא קריטי, אנו סקיורנט יחד עם אקסליון בנינו כלי המרה אוטומטיים מכספות סייברארק לאקסליון במטרה להשיג יעד מרכזי זה, שכן מידע קריטי ורגיש עובר בתהליכים אלו וביצוע פרויקט איכותי הוא חובה שלנו כלפי לקוחותינו. מענה על השאלות הבאות, יאפשר לכם לבחור את פתרון המתאים ביותר לארגונכם.

מהי רמת האבטחה?

אבטחה היא קריטית בכל הרמות, החל מהפיתוח ועד ליישום, הוא הבסיס לחשיבה על חלופה לכספות סייברארק, שכן הקבצים העוברים בין הארגונים מכילים מידע רגיש ברמה לאומית, לכן בחרנו לשתף פעולה עם Accellion, זאת על פי דבריו של אבי דדי, סמנכ"ל הטכנולוגיות של Securenet. בנוסף לתקן FIPS 140-2 אליה הוסמכה, אקסליון היא היחידה בעלת הסמכת FedRamp של הממשל האמריקאי, המחייבת לבצע Penetration Tests על בסיס רבעוני, עבור הקשחה מרבית לפלטפורמה.

מדד חשוב למערכת של Accellion שהיא סגורה ולא מאפשרת גישה לקבצים עצמם דרך מערכת ההפעלה, מבוססת Virtual Instance בתצורת Linux ללא יכולת של מנהל ה-IT להגיע לקבצים עצמם. גידול במעמד מנהל אבטחת המידע CISO היא תוצאה ישירה של החשיבות אליה מייחסים ארגונים לאבטחת מידע, לכן אקסליון בצורה ייחודית בנתה CISO Dashboard, זאת לטובת ניטור חכם עם מנוע לזיהוי אנומליות, קבלת מידע היכן נמצא הקובץ בכל זמן נתון והאם קיימות התרחשויות חריגות היכולות להעיד על אירוע אבטחת מידע.

עד כמה הפתרון מקיף?

העולם הדיגיטלי מתפתח ואיתו גם הדרישות והצרכים של הארגונים. מספר דוגמאות מובהקות הן: הסרת המגבלה של מערכת סגורה, יצירת שיחה בתצורה Native-ית ככל הניתן עם פתרונות הן בענן והן מקומית, הצפנת מיילים, הסרת הצורך ב-Client ושימוש בממשקים מודרניים וכן הנגשה למובייל. אם עד היום כל ארגון היה בונה תהליכים ואינטגרציות כמעטפת לכספות סייברארק, כיום המגמה השתנתה והמטרה היא לעבור לפלטפורמה אחודה המספקת סל רחב של פתרונות Out Of The Box – לרבות כספת וירטואלית מאובטחת. לשם המחשה, אקסליון מציעה פלטפורמה העונה לכל צרכים אלו ויותר.

הפתרון של אקסליון הוא למעשה פלטפורמה היברידית לשיתוף מידע בצורה מאובטחת הניתנת להתקנה על גבי שרת בארגון, ענן פרטי או ציבורי. HTML5 פותר את נושא ה-Clients ושיתוף קבצים בצורה קלה ומאובטחת, Connectors שונים ל-OneDrive, DropBox, SalesForce, SharePoint, SAP ועוד מאפשרים אינטגרציה למערכות חיצוניות בענן ומקומית בצורה מרוכזת. שימוש במובייל מנגיש למשתמשים את הפלטפורמה גם מהטלפון \ טאבלט הנייד שלהם על גבי אפליקציה ייעודית המאפשרת לשתף מידע ביתר קלות.

כיצד לבצע מיגרציה למערכת החדשה?

אקסליון היא חברה אמריקאית עם הנהלה ישראלית: המנכ"ל, סמנכ"ל הטכנולוגיות, מנהל המוצר וחלק מהדירקטוריון הוא ישראלי, וכפועל יוצא מכך מבינים בהנהלה את הצרכים של השוק הישראלי, לכן ראו ביתר חשיבות בחירת שותף שמכיר מצוין את השוק הישראלי לביצוע המעבר מכספות סייברארק לפתרון החדש בצורה חלקה ויעילה ביותר. כאן נכנסת לתמונה Securenet מקבוצת אמן, המובילה את תחום אבטחת המידע והסייבר הודות להתמחות המוכחת שלנו ביישום הפתרונות של סייברארק להעברה מאובטחת של קבצים.

לפני מספר חודשים נחתם הסכם שיתוף פעולה בתחום הכספות הווירטואליות עם אקסליון. הפתרון נמצא בתהליכי בדיקות ויישום אצל מספר לקוחות בשוק הישראלי, ומחובתנו לסייע בתהליך המיגרציה לפתרון של אקסליון על הצד המקצועי ביותר על-פי מתודולוגיית עבודה מסודרת לצד מנהלי פרויקטים. אנו נותנים מכלול שירותים מקצועיים נרחב תוך כדי מתן תמיכה 24/7 לכלל הלקוחות, וקשת רחבה של פתרונות אבטחה מתקדמים שכבר מלווים את הארגונים הגדולים בישראל ובעולם. אנו מלווים את לקוחותינו משלב האפיון ועד הטמעה ושילוב בתהליכים ארגוניים ולמעשה אחראיים על יותר מ-50% מכלל ההטמעות והתחזוקה של כספות סייברארק בישראל.

חשוב לבחור באינטגרטור בעל הכרות עמוקה עם מאפייני המערכת והיישומים השונים, ועם יכולת מוכחת להוביל את המיגרציה למערכת החדשה בצורה חלקה ואפקטיבית. אנו כבר עובדים בשיתוף פעולה מצוין עם אקסליון המאפשר לנו לשדרג את יכולות הארגון בתחום תקשורת התוכן המאובטחת, ואני סמוך ובטוח שהשוק הישראלי יאמץ בשתי ידיים את השינוי המבורך.


הכותב הוא מנכ"ל Securenet מקבוצת אמן.
טוב לדעת
נגישות