Search magnifier

חיפוש

עכשיו קל ונוח יותר למצוא כל כתבה ברוכים הבאים לאתר אקסטרה המחודש - עדכני ומגוון בשפע כתבות ומאמרים מקצועיים חדש באתר: מגזין 'הירוק החדש' - כל הפרטים על תעשיית הקנאביס הרפואי בישראל. לחצו כאן

"ההישג שלי הוא ילד שמחייך ולא מפחד מטיפול שיניים"

ד"ר סיגלית בלומר היא מנהלת המחלקה לרפואת שיניים לילדים בביה"ס לרפואת שיניים באוניברסיטת ת"א ובעלת קליניקת שיניים פרטית. החלום שלה הוא להצליח ללמד עוד ועוד ילדים והורים על חשיבות בריאות השיניים ולגרום להם להפסיק לפחד

סיגלית בלומר
צילום: אורן קאן

התפקיד הניהולי הראשון: "בצבא הייתי מ"כית של טירוניות, מ"מית ומ"פית. שם למדתי לנהל בפעם הראשונה. לעמוד ולדבר מול 400 חיילות בטירונות, ולרכז את הצוותים שלהן – זה אתגר בהחלט משמעותי. שם קיבלתי את הבסיס לתורת הניהול".

החיבור למקצוע רפואת השיניים: "רציתי ללמוד רפואה כללית וכשהכרתי את בעלי, שלמד רפואת שיניים, הוא עניין אותי בנושא. הוא הצליח לסחוף אותי לתחום וכך סטיתי מהכיוון המקורי והלכתי ללמוד רפואת שיניים. אני לא מצטערת על כך, להיפך, אני אוהבת את המקצוע.

החיבור החזק למקצוע רפואת שיניים לילדים: "נובע מהקשר עם הילדים והתא המשפחתי, במטרה להנגיש להם ידע לבריאות הפה של הילדים ומתן טיפול איכותי. החיבור והאהבה לילדים הוא שמוביל אותי ונותן לי דחף להמשיך קדימה. נושא נוסף שחשוב לי הוא הפחתת החרדות מטיפולי שיניים. ניהול המחלקה, יחד עם היותי רופאה המטפלת בילדים הלכה למעשה, מהווה השלמה ושילוב התפקידים. אינני מנותקת מהשטח ומבינה את כל היבטי המקצוע".

קידום בריאות השיניים של הילדים

הפעילות כיום: "הפעילות שלי כיום מתמקדת בשני מישורים: ניהול המחלקה בשילוב עם העבודה בקליניקה הפרטית. ניהול המחלקה כולל אחריות במספר רבדים: הקניית יסודות של מקצוע רפואת השיניים לילדים לסטודנטים בשנים הקליניות שלהם, הוראת מתמחים וניהול הטיפולים שנעשים במסגרת המחלקה. הטיפולים ניתנים בכל שיטות הטיפול, ברמה גבוהה לילדים שמופנים אלינו לרוב לאחר שלא מצליחים לטפל בהם במסגרת הקהילה.

"אני דואגת להקנות לרופאי המחלקה את הידע הרפואי העדכני ביותר, כולל חדשנות טכנולוגית, ציוד וחומרים החדישים ביותר. בנוסף אנחנו עוסקים גם במחקר אקדמי מעמיק ומקיף. אני גם חוקרת, מפרסמת ומרצה בארץ ובעולם בכנסים העוסקים ברפואת שיניים לילדים, בוחנת במבחנים ונמצאת בוועדות שונות בתחום. המחלקה דואגת גם לצאת לקהילה בפעילויות של טיפול והדרכה".

רגע מרגש בקריירה: "העבודה שלי בנויה מהרבה רגעים מרגשים. כאשר ילד בן שנתיים-שלוש מחייך ומשתף פעולה כשאני מטפלת בו, אני מאושרת וכמובן נהנית. דוגמא לרגע מרגש נוסף הוא כשהורים שטיפלתי בהם כשהיו ילדים מביאים לי היום את הילדים שלהם לטיפול (דור שני), ומספרים שהם אינם חוששים מטיפולי שיניים, שיניהם בריאות וזה בזכותי".

שאיפות לעתיד: "להגדיל את פעילות המחלקה ואת הפעילות החברתית-קהילתית שלה לטובת קידום בריאות השיניים של הילדים. אני גם שואפת לשתף פעולה עם ארגונים ומוסדות המטפלים בילדים עם צרכים מיוחדים, המתקשים להגיע לטיפולי שיניים, ולהנגיש להם את הטיפולים הנדרשים על מנת לשפר להם את איכות בריאות הפה. החזון שלי הוא לראות דור של ילדים עם הרבה פחות בעיות בפה והרבה פחות חרדות וחששות מטיפולים".

"להציב לעצמך מטרות, להאמין שאת יכולה"

תפיסה ניהולית: "קודם כל הצבת דוגמא אישית ועבודת צוות עם הקשבה לעמיתים ולכל אלה שעובדים איתי, ואז לקבל החלטות ולפעול".

מיעוט נשים בתפקידים בכירים: "בתחום רפואת השיניים יש עלייה בשנים האחרונות בנשים שנושאות בתפקידים בכירים ובהחלט רואים התקדמות ושינוי בתחום הזה. כשלמדתי רפואה הגברים היו הרוב, והיום יש יותר נשים, כולל מנהלות מחלקה, וזה בהחלט משמח. למרות זאת, אני עדיין מרגישה שרופאות צעירות חוששות משילוב חיי משפחה עם קריירה. הן לא תמיד מוכנות להקדיש ולוותר למען המקצוע. אני לא חששתי מכך, ידעתי שאשלב חיי משפחה עם קריירה ועבדתי עד שעות מאוחרות בערבים כדי להתקדם. לא נרתעתי, והקפתי את עצמי בסיוע מתאים לצורך גידול הילדות".

לשלב משפחה עם קריירה: "זה בהחלט לא פשוט. אני חושבת שהמאמץ וההשקעה גם בשנים שהילדים קטנים כדאיים לטווח הארוך. יחד עם זאת, אין ספק שכדי לעשות זאת, בהחלט צריך בעל תומך ומפרגן ומשפחה מעודדת. בעלי תמיד דחף ותמך. שיתוף הפעולה בינינו בחלק המקצועי תרם רבות לי ולמינוף המקצועי שלי. על אף הקריירה תמיד הייתי אימא מעורבת מאוד, זו שמתקשרים אליה כאשר רוצים לדעת מה צריך להכין או להביא לגן".

מנהיגות נשית: "קודם כל צריך להציב לעצמך מטרות, להאמין שאת יכולה, לאהוב את מה שאת עושה, להקדיש למשפחה ולדעת לתמרן ביום עבודה, כי אף יום לא דומה ליום אחר וכך החיים אינם משעממים. זה בהחלט מאתגר לשלב את כל הדברים, אבל מאוד מעניין וכיפי".

טיפ לעצמי: "לבלות יותר זמן עם עצמי".

שם ומשפחה: ד"ר סיגלית בלומר.

גיל ומצב משפחתי: 58. נשואה + 3 בנות.

השכלה: דוקטורט ברפואת שיניים מאוניברסיטת תל-אביב, התמחות ברפואת שיניים לילדים מאוניברסיטת תל-אביב.

תפקיד: מנהלת המחלקה לרפואת שיניים לילדים בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל-אביב וגם בעלת שתי מרפאות פרטיות לרפואת שיניים, בחולון וברמת החייל בתל-אביב, יחד עם בעלה, ד"ר איתן בלומר, רופא שיניים כללי.

תפקידים קודמים: מאז שסיימה את לימודיה עבדה כמרצה, מלמדת סטודנטים ומתמחים, כיהנה בתפקידי ניהול שונים במחלקה לרפואת שיניים לילדים – החל מאחריות על השנים הקליניות של הסטודנטים, דרך רכזת המחלקה ועד היום כמנהלת המחלקה.

שנת הקמה: בית הספר לרפואת שיניים הוקם ב-1978, העסק הפרטי הוקם ב-1986.

מספר עובדים: המחלקה מונה כ-30 רופאים מומחים ומתמחים, צוות תומך וסייעות.

תחביבים: הדרכת הורים, חינוך ילדים ועיצוב פנים.

טוב לדעת
נגישות