Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

מיזוגים עם הענקים

הסטארט-אפ שבו עבדה נרכש לפני עשור על-ידי רד האט האמריקאית, שנרכשה לאחרונה על-ידי IBM בעסקת ענק. מיקי קנת, מנהלת מרכז הפיתוח של רד האט ישראל, מספרת על המיזוגים עם הענקים הטכנולוגיים, על החזון להרחיב את מרכז הפיתוח ועל הקריאה שלה לנשים להשתלב בעולם הטכנולוגי

מיקי (מיכל) קנת
צילום: ניב קנטור

על המיזוג עם רד האט: "בשנת 2008 רכשה חברת רד האט האמריקאית את הסטארט-אפ הישראלי שאני נמניתי על עובדיו הראשונים. כשנרכשנו, הצוות מנה כ-40 עובדים והיום המרכז בישראל מונה קרוב ל- 250 עובדים, רובם מהנדסים אשר עוסקים בפיתוח תשתיות למחשוב ענן, וירטואליזציה וקונטיינרים. אנו מתמקדים בעולמות הרישות, האחסון והמחשוב. במהלך השנתיים החולפות עשינו עבודה מקיפה עם לקוחות ארגוניים גדולים בארץ, על מנת לחבר את מודל הקוד הפתוח עם תשתיות הענן והידע של המהנדסים, לצד פעילות של אנשי המכירות. שילוב זה יוצר דינמיקות מעולות ותוצאות מעניינות מאד".

על המכירה ל-IBM: "רד האט הוקמה אמנם על בסיס הקוד הפתוח ומזוהה יותר מכל עם מערכת ההפעלה LINUX, אך כיום יש לנו פורטפוליו רחב של מוצרים ואנו חברה מובילה בתחום תשתיות לענן. ההוכחה לכך היא הרכישה של IBM שקנתה אותנו לפני מספר חודשים ב-34 מיליארד דולר (שליש משוויה של IBM). זו עסקה שעתידה להיות מושלמת בקיץ ונהפוך לאחריה להיות חטיבה עצמאית ב-IBM".

האתגר המקצועי: "הייתי שמחה שמרכז הפיתוח של רד האט בישראל, שהוא אחד מתוך מספר מרכזי פיתוח של רד האט בעולם, יהיה גדול יותר, הן מבחינת נפח הפעילות (פרויקטים/טכנולוגיות) והן מבחינת היקף כח האדם. זהו אתגר לא פשוט כשמרכז העצבים של החברה נמצא מעבר לים. אבל, ככל שהמרכז המקומי יהיה משמעותי יותר כך תהיה לנו אפשרות גדולה יותר להשפיע על פיתוח פרויקטים חדשים ועל כיוונים עתידיים".

פתיחות, שקיפות ותרומה לקהילה

על מנהיגות וניהול: "כיום התפקיד שלי משלב בתוכו את קידום המחקר בתוך רד האט ואת חיזוק הקשר של החברה עם האקדמיה בישראל, כמו גם הובלה של מרכז הפיתוח של החברה בישראל מול המטה הבינ"ל שלנו. כמנהלת בארגון אני מאמינה בצניעות ובשקיפות. מתוקף היותנו ישראלים אנו נוטים להיות לעיתים מעט אסרטיביים ויהירים, ואני מעדיפה לנקוט בדרך צנועה ומאוזנת יותר.

"רד האט מאמינה בפיתוח עובדים, ואנחנו מסייעים לאנשים למקסם את היכולות שלהם ולפתח את הקריירה שלהם. אנחנו משאירים להם מרחב פעולה רחב, אך יחד עם זאת גם דורשים תוצאות מוכחות, כי בסופו של דבר אנו חברה כלכלית. אנו ארגון שטוח יחסית שבו המקצועיות והעבודה בשטח קובעות יותר מאשר הדרגה".

על אחריות חברתית ותרומה לקהילה: "אחד הדברים שאני יותר אוהבת ברד האט היא התרבות הארגונית שלה הבאה לידי ביטוי בפתיחות, שקיפות ותרומה לקהילה. אנו מפעילים בישראל מספר תוכניות העשרה שאחת מהן היא תוכנית ROSE – Red Hat Open Source Education במסגרתה אנו מפגישים בין ילדים בכיתה ט' מרעננה לילדים בגיל זה מטירה, ללימודי העשרה משותפים בנושאי קוד פתוח, לינוקס ופייטון.

"הפרויקט פועל בצורה יפה כבר חמש שנים והוא כולל למידה לצד היכרות חברתית בין הילדים. בסוף הקורס הילדים מתכנתים משחק של מירוץ מכוניות בו הם אחראים על פיתוח האלגוריתם המפעיל את מכונית המירוץ של השחקן. פעילות יפה נוספת היא קיום ביקורים בחברה לאנשים בעלי מוגבלויות ובחינת שילובם בתפקידים שונים אצלנו".

להשתלב בעולם העבודה של המחר

על ההגעה לתחום המחשוב: "סיימתי בגרות במגמה ריאלית ובמסגרת המיונים לתפקיד בצה"ל הופניתי למבחנים לממר"ם אותם עברתי בהצלחה. באותם ימים אנשים כמעט ולא ידעו מה זה מחשב וגם אני לא, אבל ממעט המידע שהצלחתי לאתר, הבנתי שממר"ם זאת יחידה טובה ושכדאי לי להתקבל אליה.

"אני זוכרת שבקורס היו כ-50 משתתפים, כאשר פחות מעשרה מהם היו בנות. לאחר סיום הקורס שירתתי בחיל האוויר כמתכנתת במשך חמש שנים וכך התחברתי לתחום המחשוב. גם את בעלי הכרתי בקורס הזה, כך שבעצם הרווחתי פעמיים. במהלך השירות הצבאי התחלתי ללמוד מחשבים, יחד עם מדעי החברה, ולבסוף סיימתי את התואר במדעי החברה בלבד, כי במחשבים כבר עבדתי בפועל".

על שילוב קריירה ואימהות: "הן אני והן בעלי אנשי קריירה. בעלי שירת שנים רבות בצה"ל ביחידה 8200, ואני עבדתי במהלך התקופה במספר חברות סטארט-אפ כמו גם בחברות אמריקאיות גדולות. לאורך הדרך ידענו לשלב קריירה מקצועית עשירה לצד חיי משפחה, תוך איזונים ופשרות, וכמובן תמיכה מהמשפחה המורחבת".

מסר אישי: "המסר שלי מיועד לכולם, אבל במיוחד לנשים צעירות, שאולי בוחנות את צעדיהן לעתיד. עבודה בהיי-טק אין משמעותה רק ישיבה של 8-9 שעות ביום מול מחשב. ההיי-טק מורכב מהרבה מאד תחומים וכל אחת יכולה לבחור לעצמה את התחום המאתגר והמעניין אותה ביותר. בעולם הטכנולוגי ישנו מנעד רחב מאוד של תפקידים ולימודי הטכנולוגיה הם רק הבסיס הראשוני לקריירה מרתקת, שכל אחת יכולה למצוא בה את דרכה. כל שעליכן לעשות הוא לקחת את המפתח שניתן לכן, ולהיכנס לעולם המרתק הזה שהוא גם עולם העבודה של המחר".

שם ומשפחה: מיקי (מיכל) קנת.

מצב משפחתי: נשואה + 3 ילדים (בוגרים).

השכלה: תואר ראשון במדעי החברה מהאוניברסיטה הפתוחה.

תפקיד: מנהלת מרכז פיתוח רד האט, ישראל.

תפקידים קודמים: מנהלת מוצר, מנהלת פיתוח בחברת Net2Wireless, ומנהלת צוותי פיתוח שונים בסטארט-אפים וחברות היי-טק אמריקאיות שונות (Daisy, 3Com).

טוב לדעת
נגישות