Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

מנטור לכל מתמחה

במשרד עוה"ד המוביל בישראל בתחום המיזוגים והרכישות, נשיץ ברנדס אמיר, מאמינים שהמתמחים הם דור העתיד של המשרד ומרבית השותפים כיום החלו שם את דרכם כמתמחים. תוכניות הכשרה ייחודיות, שיטת התמחות מגוונת, מנטורינג אישי וסיכויי הישארות גבוהים מעניקים למתמחים הרבה ערך מוסף

גליה היפש (צילומים: עמי ארליך) המתמחים פברואר 2019
השתלמות משרדית במדריד (צילום: איתי מזוז)

משרד עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר הוא המשרד היחיד בארץ שמשקיע כבר שבע שנים ברציפות בתוכנית קיץ לסטודנטים מצטיינים למשפטים, כפי שנהוג במשרדים המובילים בארה"ב. לא מדובר בהתמחות, אלא בתוכנית שפועלת הרבה קודם לכן, בחופשת הקיץ שבין השנה השנייה לשנה השלישית ללימודים. עבור התוכנית ממיינים בכירי המשרד סטודנטים מצטיינים במוסדות אקדמיים מובילים ומתוכם נבחרים בין 10 ל-15 הסטודנטים הטובים ביותר. הם מקבלים הזדמנות להצטרף לעורכי הדין במשרד שהופכים להיות מנטורים שלהם. פרויקט תלפיות אזרחי, אם תרצו.

תוכניות לסטודנטים מצטיינים

צילום: עמי ארליך

עו"ד טל אליאסף, השותף
המנהל של הפירמה

"אנחנו מקפידים שהסטודנטים ישתתפו בישיבות, בדיונים בבתי המשפט, בפגישות עם לקוחות מובילים וילמדו מה זה אומר להיות עו"ד בכל אחד מהתחומים בהם אנו עוסקים", אומר עו"ד טל אליאסף, השותף המנהל של הפירמה. "הסטודנטים מתלווים למנטורים שלהם בכל עיסוקיהם ונחשפים הלכה למעשה לכל הפעילות של המשרד. אנחנו מגלים שהסטודנטים הנ"ל הופכים אחר כך לשגרירים טובים שלנו.

"לתוכנית הזו אין קשר לתקופת ההתמחות, אנחנו לא מבטיחים להם דבר לגבי ההתמחות ולא דורשים מהם להתחייב כלפינו, אך כמובן שאת הסטודנטים שהצליחו בתוכנית אנחנו שמחים לפגוש מאוחר יותר במיונים להתמחות. יש לא מעט מקרים של סטודנטים שהחלו בתוכנית הקיץ, המשיכו כמתמחים וכיום עובדים כעורכי דין מן המניין במשרד (ראו בוקסה)".

מוביל מגוון רחב של תחומים

משרד נשיץ ברנדס אמיר הוקם בשנת1981 על-ידי גד נשיץ ז"ל וחנינא ברנדס. כיום הוא אחד מהמשרדים הגדולים והמובילים בארץ. בשנת 2018 הוא נבחר למשרד המוביל בישראל בתחום המיזוגים והרכישות, עם ההיקף הגדול ביותר של עסקאות בתחום. בנוסף למיזוגים ורכישות, המשרד מוביל במספר תחומי עיסוק הכוללים הייטק וביוטק, שוק ההון ודיני תאגידים, ליטיגציה מסחרית, תביעות נזיקין וביטוח, תביעות ייצוגיות, נדל"ן, תכנון ובניה והתחדשות עירונית, דיני עבודה, משפט מנהלי, ייצוג רופאים, עו"ד ודירקטורים בתביעות רשלנות, קניין רוחני, הגבלים עסקיים, איכות סביבה, עבירות צווארון לבן ועוד. עוה"ד במשרד מדורגים באופן קבוע כעו"ד מובילים במדריכי הדירוג הישראלים והבינלאומיים.

תוכניות הכשרה למתמחים

כיצד אתם מגייסים מתמחים ואילו הדרכות אתם מעניקים להם?

"אנחנו מגייסים סטודנטים מהמוסדות האקדמיים הטובים ביותר. המועמדים מגיעים אלינו לשני ראיונות מעמיקים שכוללים מרכיב של היכרות ושיחה בלתי אמצעית. אנחנו עורכים עם המועמד גם דיון משפטי כלשהו על מנת לראות כיצד המועמד חושב ומנתח סיטואציה משפטית כלשהי. זה יכול להיות דיון על כתבה בעיתון, מאמר או פסק דין כלשהו. לא נשאל שאלה ספציפית שיש עליה תשובה ספציפית.

"לאחר הקבלה להתמחות, יש לנו תוכנית להכשרת מתמחים שמתחילה בסדרת הרצאות כלליות בנוגע להתמחות, הכלים שעומדים לרשות המתמחים והתוכנות המשפטיות השונות, ולאחר מכן הרצאות שמעבירים השותפים בנושאים שונים כולל איך מנסחים הסכם, מה תהליך הכנת כתבי בית דין ועוד. אלה הרצאות שנעשות לאורך כל תקופת ההתמחות כך שמתמחה שמסיים התמחות אצלנו יוצא מכאן בעל רמה מקצועית גבוהה מאוד".

דלתות פתוחות, אווירה והווי

צילום: עמי ארליך

מור קדוש,
עו"ד במחלקה המסחרית

עו"ד מור קדוש, העובדת במחלקה המסחרית בנשיץ ברנדס אמיר, היא עורכת דין שהחלה את דרכה בתוכנית הסטודנטים המצטיינים של המשרד, המשיכה כמתמחה וכיום היא עו"ד מן המניין. על חוויותיה היא מספרת:

"ההצטרפות לתוכנית הסטודנטים נעשית בשלב מוקדם יחסית בחיי הסטודנט, ובזכות התוכנית בחרתי להתמקד אחר כך בלימודיי במיזוגים ורכישות בתחום ההיי-טק.

"התוכנית היא הזדמנות להגיע בצורה בלתי אמצעית לעבודה בשטח, כשעוד לא מכירים אותה. לאחר מכן, בתקופת ההתמחות הייתי עמוסה מאוד, והייתי זקוקה למישהו שייתן לי כלים להמשיך הלאה. פניתי למנטור שלי דאז וזה עזר לי מאוד לעשות סדר. המנטור עוזר מאוד לתחושה שיש מישהו שנותן גב בתוך המשרד ומשמש כמצפן.

"בנוסף, מאוד נהניתי מהעובדה שברגע שלמתמחה יש רצון ויכולת, השמיים הם הגבול מבחינת מה שהוא יכול לעשות במשרד. אפשר לבוא טאבולה ראסה ולסיים את השנה עם נגיעה בחוזים החשובים ביותר. מה שמאוד מייחד את המשרד שלנו הוא שכל הדלתות פתוחות, המתמחה יכול בכל רגע נתון להיכנס לכל חדר של כל עורך דין וכל שותף ולהתייעץ על כל דבר שבעולם, גם לגבי תהליכי העבודה עצמם. המתמחה לוקח חלק פעיל מאוד בכל התהליך.

"מבחינת הפן החברתי, המתמחים הם חלק בלתי נפרד מהפעילויות החברתיות של המשרד. כל חג הוא סיבה למסיבה וכל שנה המשרד מקיים השתלמות שנתית (בדרך כלל בחו"ל) והמתמחים הם חלק בלתי נפרד מכך. בנוסף, יש תקציב ייחודי לצורך פעילויות מתמחים, שכוללות ערבי גיבוש ופריסה שבועית לקראת קבלת שבת. יש פייסבוק מתמחים ובהחלט נוצרת בין המתמחים אווירה חברית ומשפחתית".

סיכויי הישארות גבוהים

אילו אפשרויות קידום אתם מציעים בתום ההתמחות?

עו"ד אליאסף מסביר כי לאחר ההתמחות המדיניות ברורה: "משאירים כאן את כל המתמחים הטובים. אין לנו מכסה מסוימת שאנחנו רוצים להשאיר, כל מי שטוב נשאר. המתמחים הם דור העתיד של המשרד: הגידול שלנו הוא בעיקרו גידול אורגני. רוב השותפים במשרד היו מתמחים שגדלו בו, גם אני. זה יתרון גדול מאוד עבור המתמחים".

המתמחה בפרונט

מהו הערך המוסף שאתם מקנים למתמחים?

"שיטת ההתמחות בנשיץ ברנדס אמיר מאפשרת לכל מתמחה לעבוד עם מספר שותפים במחלקה שלו ולהיחשף לשיטות העבודה השונות ולתחומים השונים וללמוד מהם. בנוסף, ניתנת למתמחים אפשרות לרוטציה בין המחלקות בתיאום עם המשרד. להבדיל ממשרדים אחרים שבהם יש הגבלות לגבי מה מותר למתמחה לעשות ומה אסור, אצלנו למתמחה טוב מותר לעשות הכל, תוך שהוא בפיקוח כמובן. המתמחה שותף לכל דבר בתיק שעליו הוא עובד.

"המתמחים משתתפים בפגישות עם לקוחות, בוועדות ובדיונים בבית משפט ולוקחים חלק פעיל בכל האספקטים של העסקה או התיק על מנת שיוכלו ללמוד כיצד לבצע את הדברים בעצמם בעתיד. שיטת ההתמחות היא פול מחלקתי כך שהמתמחים משויכים למחלקות ומקבלים עבודה מעורכי הדין באותה מחלקה, אך במקביל, לכל אחד מהם ממונה מנטור, עו"ד בכיר מהמחלקה, שמסייע למתמחה בכל ההתנהלות המקצועית, מדריך ומכוון אותו ומסייע לפתור את בעיותיו והתלבטויותיו. השילוב הזה בין ההכשרות וההדרכות המעמיקות שאנו מעבירים, העבודה בשטח והתמיכה מהמנטור מביא לערך מוסף גדול למתמחה".

מה הקריטריונים לבחירת מתמחים?

"אנחנו מחפשים את המתמחים המצטיינים, לא רק בלימודים, אלא גם בדברים האחרים שהם עושים כמו בצבא או בעבודה. אנחנו מחפשים מתמחים בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה, יחסי אנוש, כריזמה, יכולת להוביל תהליכים, ראש גדול, מקצועיות ויסודיות מצד אחד, אך גם יכולת להבדיל בין טפל לעיקר מצד שני. בתחום המסחרי אנגלית ברמה גבוהה מאוד היא תנאי, יש יתרון בתואר נוסף במנהל עסקים, כלכלה או חשבונאות או בתחומים דומים".

ת.ז. נשיץ ברנדס אמיר

שנת ייסוד: 1981.

כתובת: רח' תובל 5 תל-אביב.

טל': 03-623600.

דוא"ל: info@nblaw.com

מס' שותפים: 64.

מס' עוה"ד: כ-180 עו"ד.

תחומי התמחות מרכזיים: מיזוגים ורכישות, היי-טק, שוק ההון, נדל"ן, ליטיגציה מסחרית, נזיקין וביטוח, דיני עבודה, משפט מנהלי, קניין רוחני, הגבלים עסקיים, פירוקים וכינוסים, איכות סביבה, צווארון לבן.

טוב לדעת
נגישות