Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

קנאביס רפואי כטיפול מותאם אישית

מטופלים רבים חוששים או מתקשים לצרוך קנאביס רפואי, אך ב-Cann10 הופכים את תהליך הטיפול לפשוט, יעיל ומותאם לצורכי המטופל. מארי ביתן, מדריכת קנאביס רפואי ויועצת זנים בחברה, מסבירה כיצד מתמודדים עם החששות, תופעות הלוואי האפשריות, ואורח החיים של כל מטופל

מוצרי קאנרית (צילום: Cann10)

למעלה מ-30,000 ישראלים נהנים כיום מטיפול בקנאביס רפואי עבור שלל התוויות רפואיות. הקנאביס מסייע להגברת תיאבון, מקל על כאבים, מטפל בתופעות לוואי של תרופות, בתסמיני מחלות קשות וקלות, משפר את איכות החיים ומהווה אלטרנטיבה זולה ובריאה יותר מאשר טיפולים תרופתיים שונים.

טטיאנה פארמיאקוב, אם לשניים מאשקלון, חלתה בסרטן מסוג לימפומה והחלה לסבול מכאבים חזקים בעקבות המחלה וטיפולי הכימותרפיה. "עם תחילת הכימותרפיה, הכאבים גברו ובעקבותיהם הצוות הרפואי המליץ לי על נטילת שמן קנאביס. אני עובדת במרפאת כאב בבי"ח אסותא בעיר, ונחשפת יום יום למטופלים שמבקשים מרשם לקנאביס. להערכתי, כשליש מאלה הם חבר'ה צעירים, ומאוד ברור שמרביתם מבקשים את הטיפול למטרות פנאי בלבד ולא מסיבות רפואיות. מסיבה זו, הגישה שלי בתחילת הדרך הייתה מאוד סקפטית לגבי האפקטיביות הטיפולית של הצמח".

פארמיאקוב התנסתה בטיפולים רבים לשיכוך כאבים, אך הכאבים הלכו וגברו. "אחרי שכבר נואשתי מכל יתר הטיפולים, בעלי והבן שלי הציעו לי לנסות את הקנאביס. אמרו לי 'מה יש לך כבר להפסיד?'. ואכן, מיואשת, ניסיתי את שמן הקנאביס של Cannareet ולשמחתי הרבה אחרי כל הניסיונות הרבים, רק הקנאביס שחרר אותי מעול הכאבים ושינה מקצה לקצה את איכות החיים שלי. סוף סוף התחלתי לישון בלילות ולעבוד במהלך היום, בזכות החברים והסביבה התומכת. בתחילת הטיפול נהגתי לנעול את שמן הקנאביס בתוך מגירה, מפחד שמא הילדים שלי ירצו להתנסות בשמן בעצמם, אבל עם הזמן נוכחתי לראות שזה לא מעניין אותם".

מארי ביתן, מדריכת קנאביס רפואי ויועצת זנים בחברת Cann10, מסבירה: "עוד לפני תחילת הטיפול בקנאביס רפואי, אנו פועלים להנגיש את התהליך למטופל ולהפוך אותו ליעיל, פשוט ונעים עבורו. שירותי ההדרכה והייעוץ נעשים מתוך ההבנה כי טיפול נכון אינו מסתיים במתן המרשם, אלא ממשיך זמן רב לאורך התהליך. ההדרכה באה לידי ביטוי באופן צריכת הקנאביס, במתן טיפים ואזהרות לשימוש והחזקה נכונים, ובתיווך מול הרופא אם יש צורך בהתאמת מינון הטיפול. יש לציין ששירותי ההדרכה, הליווי והייעוץ למטופלי Cannareet ניתנים ללא תוספת עלות. בפגישה הראשונה, ההדרכה מתבצעת פרונטלית בבית המטופל, ולאחר מכן טלפונית.

"מטופלים רבים שמקבלים אישור לצרוך קנאביס רפואי חוששים מהטיפול ומתופעות לוואי אפשריות שעלולות להתפתח. העבודה שלי מול המטופלים מתחילה בהיכרות מעמיקה של אורח חייהם, היסטוריה ומצב רפואי, המינון ותדירות מתן הטיפול שאליהם הם נדרשו. לאחר מכן, אני מסבירה על צמח הקנאביס, סגולותיו ומנגנון הפעולה של הטיפול בגוף. בשלב השלישי אני בונה תוכנית על-מנת לייצר טיטרציה – מתי יש לצרוך את הטיפול, באיזה אופן ותדירות. כמו כן, אני מדריכה על ההתמודדות עם תופעות לוואי של הקנאביס הרפואי".

קלי ג'וי פיליפס היא צרכנית קנאביס למטרות רפואיות. פיליפס, במקור מאנגליה וכיום מתגוררת עם משפחתה בכפר יונה, סובלת מפיברומיאלגיה – מחלה אוטואימונית שמובילה לכאבים קשים באזור הכתפיים והגב. "הקנאביס באנגליה הוא מחוץ לחוק, גם לשימוש לצרכים רפואיים, ולכן שם צרכתי תרופות משככות כאבים שהיו חזקות וממכרות אך לצערי לא עזרו מספיק", היא מספרת, "אמי, אחותי ואנוכי עשינו עלייה לישראל בעקבות אחי ומשפחתו, וכשהגענו חיפשתי פתרון לבעיה שלי ואז נתקלתי באפשרות לצריכת קנאביס למטרות רפואיות.

"היום השימוש ב-Cannareet מסייע לי לחילופין. כלומר, לפעמים הוא פוטר אותי לחלוטין מהכאב ולפעמים אני עדיין מרגישה את תסמיני המחלה. ועדיין, זו האופציה הטובה ביותר שיש ברשותי לטיפול בכאבים שמהם אני סובלת. בגלל שאין לי תחושה בקצות האצבעות, אני לא יכולה לגלגל אבל תמיד יש מי שמסייע לי בזה", היא מוסיפה בחיוך.

קלי משתפת בחוויית הייעוץ והליווי הניתנת בידי מדריכת המטופלים, מארי ביתן. קלי: "העובדה שיש מישהי מקצועית מטעם Cannareet שמלווה אותי לכל אורך הטיפול, היא משנה מציאות ממש. מארי מסבירה את היתרונות והחסרונות של הטיפול ושל הדרכים לצרוך את הקנאביס. אם לא הייתה לי מישהי כמו מארי הייתי מודאגת יותר, לא הייתי בטוחה מה אני עושה ואם אני עושה את זה נכון. זה שירות מדהים, ובלעדיו הייתי מרגישה אבודה".

ביתן מסבירה את שיטת הטיפול בהתאמה אישית עם קנאביס: "אנו פועלים על-פי עקרון הביו-אינדיבידואליות הגורס כי אין טיפול אחד שמתאים לכולם. יש לתכנן את הטיפול באופן אישי כך שיתאים גם למצבו הרפואי של המטופל וגם לאורח חייו.

"קלי, למשל, סובלת אומנם מפיברומיאלגיה אך היא אישה צעירה ומתפקדת. אם הקנאביס עוזר לכאבים הנלווים למחלה אך היא תהיה מנומנמת כל היום, מבחינתי עשיתי חצי עבודה. יש לעזור לה למצוא את המינון והריכוז שיאפשרו לה תפקוד ביום, ומנוחה בשעות המתאימות לה. הרבה פעמים לוקח זמן להגיע לאיזון כזה, אך זה שווה את הסבלנות. אין כמו טיפול בקנאביס רפואי לטיפול במכאובי מחלות כרוניות. הוא פשוט עובד נפלא עם הגוף".

מוצרי Cannareet – שמן ותפרחות – מבוססים על איכויות חומר גלם מהגבוהות בעולם ומהווים תוצר של תהליך מעבדתי מוקפד העומד בתקניו המחמירים של משרד הבריאות – IMC-GMP לייצור הטיפול, וכן IMC-GAP לגידולו. המוצרים זמינים בכל בית מרקחת בעל רישיון למכירת קנאביס רפואי ברחבי הארץ.

אורי אלפרוביץ, מנכ"ל Cann10: "המומחיות הייחודית של Cann10 – השילוב בין עולמות הפארמה, טכנולוגיה ועולם הקנאביס – היא שמקנה לה יתרון חסר תקדים בתעשיית הקנאביס העולמית, וזו הפעם הראשונה בישראל שבה שילוב כזה בא לידי ביטוי.

"אנו מאמינים כי קנאביס רפואי לא ימשיך להימכר כמוצר גולמי לאורך זמן, וכי הפוטנציאל הכלכלי האמיתי נמצא בטכנולוגיות החדשניות שיהפכו את המוצר הירוק למוצר טיפולי כמו כל תרופה אחרת. התהליך שקנאביס רפואי עובר והתקרבותו לעולם הפארמה, יאפשרו להפוך את צריכת הקנאביס הרפואי לטיפול יעיל ונוח יותר לשימוש, יתאימו את הטיפול באופן פרטני לכל התוויה, וירחיבו את הארסנל הקיים למגוון רחב יותר של מוצרים".

טוב לדעת
נגישות