Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

מעצבים באהבה את הגינה

החשיבות הרבה שבעלי בתים מקדישים לטיפוח הגינה הביתית שלהם, מקבלת חיזוק עם מבחר כלים מקצועיים מבית המותג STIHL, שמציעה חברת ש.ונציה. אלה כוללים את כל הדרוש לתחזוקה השוטפת, לטיפוח הגינה ולהפיכתה לעוד חלק חשוב בבית

שחר בן-פורת (צילומים: ANDREAS STIHL AG & Co. KG) Designer יולי 2019
צילום: ANDREAS STIHL AG & Co. KG

"אנשים מאוד אוהבים את הגינה הביתית שלהם", אומר עמית שמר, מנכ"ל חברת ש.ונציה. "כאשר אדם נכנס לבית חדש הוא משקיע בגינה, כך שהיא תיראה טוב ותיראה מזמינה, כולל מקום ישיבה והצללה מתאימה. ההשקעה הזו ממשיכה – גם אם אנשים לא עובדים עם מעצבי נוף, מרביתם ישקיעו באופן שוטף כדי ליצור את הגינה שהם רוצים, והם אוהבים לעשות זאת".

אמירה זו של שמר מגובה בנתונים: לפני קרוב לשנתיים החברה שהוא מנהל ערכה סקר, שבחן את היקף ההשקעה של אנשים בגינות הפרטיות שלהם. "בין היתר שאלנו את המשתתפים בסקר אם הם אוהבים לעבוד בגינה או צריכים לעבוד בה. 65% מהאנשים אמרו שהם עובדים בגינה מתוך אהבה ולא מתוך צורך, 30% מהם אמרו שהם אוהבים מאוד לעבוד בגינה, ו-35% אמרו שהם אוהבים לעבוד בגינה".

העובדה כי רבים משקיעים בטיפוח ובעיצוב הגינה שלהם באה לידי ביטוי בפעילות של ש.ונציה. החברה משמשת כיבואנית רשמית ובלעדית של חברת STIHL, המתמחה בתכנון ובייצור של כלים לתחזוקה הגינה (ראו מסגרת). "בסקר שעשינו בדקנו סוגים שונים של בתים פרטיים עם גינות – בתים עם דשא טבעי, בתים עם דשא סינתטי ובתים ללא דשא, לדוגמה בית עם בריכה ודק מסביבו. תוצאות הסקר לימדו אותנו שקרוב ל-70% לא מעסיקים גנן בכלל אלא עובדים עם הכלים שיש להם, כאשר 25% נוספים מעסיקים גנן ומחזיקים במקביל כלי עבודה שהם עושים בהם שימוש, בנוסף לעבודה של הגנן".

צילום: ANDREAS STIHL AG & Co. KG

כך תבחרו את המכשיר הנכון לגינה שלכם

אם אתם רוצים לעצב את הגינה שלכם בהתאם לקונספט עיצובי מסוים, חשוב שתבחרו את הכלים שיעזרו לכם להפוך את החזון שלכם למציאות. כדי לעשות זאת כהלכה עמית שמר, מנכ"ל חברת ש.ונציה, מספק מספר טיפים:

"קודם כל חשוב להבין מה הייעוד של המכשיר וכמה אנו מתכוונים להשתמש בו. נקודה נוספת שחשוב להתייחס אליה היא האם אנו מחזיקים בכלי אחד בלבד, שניים או יותר; וכן להתייחס ליכולות המכשיר מבחינת נוחות, משקל וביצועים".

העיקר, אומר שמר, הוא להתאים את המכשיר לצורך. למשל, גיזום ענפים. "לא פעם לקוחות מגיעים ומבקשים מסור עבור ענפים, אך כאשר בודקים איזה ענפים הם מתכוונים לגזום, מתברר שהמכשיר הנכון הינו גוזמת גדר חי. במקרה של ענפים בעובי של עד 30 מ"מ, ענפים של שיחים סבוכים, נכון יותר לעבוד עם גוזמת גדר חי. ענפים עבים וענפים של עצים צריך לגזום עם מסור שרשרת".

בכל הקשור בטיפול בדשא, יש צורך בשני מכשירים. "המכשיר הראשון הינו מכסחת דשא, והשני חרמש/קוצץ קנטים. לאחר כיסוח הדשא יש קצוות שהמכסחת לא מגיעה אליהם, ולכך משמש החרמש. חשוב להדגיש כי לא מכסחים דשא עם חרמש במקום מכסחת דשא". ומה לגבי כיסוח עשבים בגינה וסביב עצים? "לשם כך משתמשים בחרמש. מומלץ תמיד לכסח את העשבים כאשר הם עדיין ירוקים, ולא כאשר הם מגיעים להיות גבוהים ויבשים".

עבור ניקיון הגינה וסביבתה, אומר שמר, אפשר להשתמש במגרפה או במטאטא, אך המפוח הוא הפתרון המומלץ. "זה פתרון מעולה, קל לתפעול ומהיר לעבודה, המחליף גם את המגרפה וגם את המטאטא. יש לא מעט מתנגדים למפוח בעקבות הרעש, אך כיום יש מפוחים נטענים שאינם מרעישים, דבר המאפשר לשמור על אווירה נעימה".


טיפים וכתבות נוספות תמצאו ב-www.svenezia.co.il

צילום: ANDREAS STIHL AG & Co. KG

החיבור לקרקע

הכלים הנפוצים לתחזוקת הגינה והעיצוב השוטף שלה הם מכסחת דשא, חרמש/קוצץ קנטים, מסור גיזום/גדר חי, ומפוח. מדוע הם חשובים? "הגנן לא תמיד מגיע מתי שצריך אותו. בסתיו, לעתים, נערמות במהירות ערמות של עלים שנשרו מהעצים בגינה. באביב ובקיץ השיחים צומחים במהירות, לשם כך צריך לנקות את העלים שנשרו או לגזום את השיחים בתדירות גבוהה. ואם הגנן מגיע פעם בחודש, למשל, זה לא מספיק. לכן, בשביל תחזוקה נכונה של הגינה צריך להחזיק בבית כלים מתאימים ולא להסתמך רק על איש המקצוע".

מדוע אנו בכלל משקיעים כל כך הרבה בגינה הביתית שלנו? "אני גר ביישוב כפרי", אומר שמר, "ואני רואה מה קורה אצלנו: הגינה מהווה חלל נוסף של הבית. כמו שלאדם אכפת איך פינת האוכל, המטבח או הסלון ייראו, כך חשוב לו כיצד הגינה תיראה".

לדבריו, עיצוב הגינה מושפע גם הוא מטרנדים הקשורים לעולם הטבע ולעולם הבריאות. "יש הרבה אנשים שמגדלים לעצמם ירקות, ככל שיש יותר מודעות למזון אורגני. אחרים מגדלים צמחי תבלין וצמחים לתה – נענע, לואיזה, מרווה, זוטא ולימונית. כמובן שיש לא מעט אנשים שמטפחים עצי פרי. אנשים אוהבים את החיבור לקרקע, לטבע. זה נותן רוגע לחיים".

צילום: ANDREAS STIHL AG & Co. KG

סדרת מוצרים לגנן הביתי

STIHL היא חברה גרמנית ידועה, הפועלת כבר יותר מ-90 שנה, המובילה בתחומה בעולם ומתמחה בכלי גינון הפועלים על בסיס טכנולוגיה מתקדמת. החברה מחזיקה מבחר רב של כלים, בחלקם מיועדים לשימוש ביתי, ובחלקם לשימוש מקצועי, והיא הייתה הראשונה לייצר כלים לגינון הפועלים על בסיס סוללות נטענות. בנוסף מייצרת החברה את כל הציוד הנלווה הנדרש, החל משרשרות למסור שרשרת וחוט ניילון לחרמש, דרך מזמרות ידניות, וכלה בכפפות ומגיני פנים.

ש.ונציה החלה לפעול בשנת 1921, ובשנת 1959 הפכה לחברה בע"מ. מאז 1962 היא משמשת כייבואן רשמי ובלעדי של STIHL בישראל. "שיטת העבודה שלנו מבוססת על נקודות מכירה המהוות גם תחנות שירות", מסביר שמר. "בשונה מהנהוג ברשתות ובחנויות DIY, ב-40 נקודות המכירה שלנו מוודאים כי הלקוח קונה את המכשיר שהוא באמת זקוק לו. לאחר מכן מרכיבים עבורו את המכשיר, מדריכים אותו כיצד לעבוד איתו ואיך לטפל בו נכון. באותו המקום בעתיד, הלקוח גם יקבל את השירות שהוא יזדקק לו עבור המכשיר".

ש.ונציה מספקת ללקוחותיה את כל מגוון המוצרים שהם זקוקים להם, כולל מכשירים לגיזום עצים ושיחים ומכונות לשטיפה בלחץ. החברה מציעה כלים חשמליים אותם יש לחבר לנקודת חשמל, כלים המונעים עם בנזין, וכלים הפועלים עם סוללה נטענת.

החברה משווקת ליין מיוחד של כלים המיועדים לגנן הביתי. כלים אלה פועלים עם אותה סוללה ומטען – כך אפשר לרכוש סוללה אחת ומטען אחד שיכולים לשמש מספר כלים (7 מכשירים שונים). בנוסף מציעה החברה ליין של כלים מקצועיים (20 מכשירים שונים) לחקלאים, גוזמים גננים מקצועיים, מועצות מקומיות, עיריות וגופים גדולים כמו חברת חשמל וקק"ל.


להשיג בנקודות שירות נבחרות של STIHL בכל רחבי הארץ.
לנקודת שירות הקרובה לביתך ולפרטים נוספים: www.svenezia.co.il | טלפון: 03-5203401.
טוב לדעת
נגישות