Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

מובילה את אשדוד לעידן של תחרות

עם ניסיון כמנכ"לית ב-4 משרדי ממשלה מסתערת אורנה הוזמן-בכור, יו"ר נמל אשדוד, על האתגר הגדול בקריירה שלה: להצעיד את הנמל לעידן של תחרות אגרסיבית עם הקמת הנמל הפרטי הסמוך. "לכולנו ברור שהתחרות תהיה על השירות", היא אומרת ומציגה את התוכנית האסטרטגית של הנמל

אורנה הוזמן-בכור
צילום: רונן אקרמן

מעוז אביב, ת"א: "השכונה בה גדלתי. שכונה מיוחדת שהחיים בה דומים לקיבוץ. כולם מכירים את כולם. מאופיינת בצמחייה רבה ומגוונת ובמרבדי דשא רחבים. יושבים בדשא מתחת לבניינים והחברים הכי קרובים הם דיירי הבניין".

השפעת הבית: "גדלתי במשפחה של ארבע נפשות. אמי הייתה אחות במקצועה ואבי היה מנהל חשבונות. אחי הוא בנקאי. ההורים נטעו בנו מוטיבציה להצלחה ודחפו ללימודים, וכשנכנסתי לחיים הפוליטיים הם נלחצו. רצו שיהיה לי מקום עבודה בטוח ומסודר לכל החיים. לסבתי, איטה, הייתה השפעה גדולה עלי. היה לה דוכן עיתונים וכרטיסי פיס ברחוב אבן גבירול פינת קפלן בת"א. בחופשות אחי ואני עזרנו לה, היינו נכנסים לבית יכין הסמוך עם סל מלא עיתונים וגומרים את המכסה כבר בקומה הראשונה. נחשפתי לעולם של מכירות כבר מגיל צעיר וזה דחף אותי להצליח".

חיים סלוצקי: "מפיק אגדי. התחלתי לעבוד אצלו אחרי הצבא ובגיל 25 כבר הייתי מפיקה ראשית. הוא הפיק אז אירועי ענק, כמו המופעים הענקיים בפארק הירקון של טינה טרנר ומייקל ג'קסון והמופע המרכזי ביום העצמאות ה-50 למדינה. הוא זה שלימד אותי ש'כל החיים זו הפקה אחת גדולה' וחיבר אותי לסילבן שלום".

סילבן שלום: "ההיכרות איתו הייתה אבן דרך משמעותית בחיי. באתי מהפקות והתחברתי לבן אדם. סילבן התמודד אז על מקום בפריימריז של הליכוד וחיפש מישהו שינהל את הקמפיין. העבודה שלי כללה גם גיוס כספים וגם עשייה פרלמנטרית. האמנתי בו ובדרכו, ליוויתי אותו במשך 21 שנה בשורה של תפקידים ואנו בקשר חם והדוק עד היום".

להוביל שינוי ולהשפיע

העבודה במגזר הציבורי: "במשך שמונה שנים שימשתי כמנכ"לית בארבעה משרדי ממשלה. העבודה במגזר הציבורי העניקה לי את האפשרות ואת היכולת להוביל שינוי, דבר שאצלי הוא צורך פנימי עמוק – לתת מעצמך, לקדם, להוביל, להשפיע. אפילו במשרד קטן כמו המשרד לפיתוח הנגב והגליל קידמנו פרויקטים גדולים".

הקמת הפקולטה לרפואה בצפת: "במשך 35 שנה לא נפתחה שום פקולטה לרפואה חדשה בארץ. יצרנו פרויקט מחולל שינוי, הן ברמה האזורית והן ברמה הלאומית. זה היה חלק ממאמץ אדיר לצמצם את הפערים בין מרכז לפריפריה. היום, כשנפתח כבר מחזור שני של לימודי רפואה בצפת ובמקום פועלות מעבדות איכותיות, אני חשה גאווה עצומה על מה שעשינו.

"זו הייתה ללא ספק גולת הכותרת של עבודתי במשרד וזה משהו שאוכל לספר עליו לנכדים…. זה הביא גם לשדרוג מערך הרפואה בצפון וגם אפשר לסטודנטים שנאלצו ללמוד בחו"ל לעשות את ההשלמה בארץ. הרעיון הראשוני היה של שמעון פרס, אך הוא שכב במגירה. סילבן בא ואמר: 'צאו לדרך – אני אשיג את הכסף' וכך אכן היה".

קידום נשים לתפקידים בכירים: "משהו שקרוב מאוד לליבי ומהווה חלק מרכזי באג'נדה שלי. בכל מקום שבו הייתי פעלתי לקדם נשים לתפקידים בכירים ולהבטיח שלפחות מחצית מחברי ההנהלה יהיו נשים. כך גם בנמל אשדוד. אני מאמינה שניהול נשי מביא עימו יתרונות. זהו ניהול עם פחות אגו, ממוקד, פתוח, מרוכך, שגם מביא תוצאות כפי שמוכיחים כל המחקרים".

שילוב של בית וקריירה: "בלי בעלי לא הייתי מגיעה לאן שהגעתי. זה ברור לגמרי. זה לא פשוט לג'נגל בין בית, משפחה וקריירה תובענית. לנשים הרבה יותר קשה, כי מצפים מהן ליותר. התברכתי במשפחה שתומכת בי וגאה במה שאני עושה".

תחרות דורסנית

האתגר של נמל אשדוד: "אנו נמצאים בפתחה של תחרות אל מול הנמל הפרטי שמוקם בסמוך ושבנייתו תסתיים בעוד כשנה וחצי. זו תהיה תחרות עזה ואפילו דורסנית. אנו צופים ירידה של 40% בתנועת המכולות בשלב הראשון, בין היתר משום שאחד הלקוחות המרכזיים שלנו כיום בונה את הנמל החדש ומן הסתם ישתמש בשירותיו. יהיו שנים לא קלות, אבל אני מאמינה שנעבור את הגל הראשון ונצא מהים הסוער אל עבר שובר הגלים".

הפיכת הנמל לנמל תחרותי ואטרקטיבי: "זו משימה כבדה והיא כוללת מאמץ בשלוש גזרות: השקעה בתשתיות – אנו מיישמים תוכנית של השקעות מאוד גדולות, בהיקף של כשני מיליארד שקלים, לשדרוג התשתיות ; הקמת רציף מים עמוקים – המטרה היא לאפשר לנמל לקלוט את המגה-אוניות שנושאות מטען של 18-20 אלף TEU ; יחסי עבודה – אנו פועלים להגיע להסכם עם העובדים כדי להגיע לשקט תעשייתי בעידן של תחרות דורסנית. אני חושבת שגם העובדים מבינים שאנו נכנסים לתקופה חדשה, שתחייב אותם למאמץ מיוחד, כי בסוף אנו נבחן על השירות ; לבסוף, קיים נושא הרגולציה. יש להתאים את הרגולציה כדי שתאפשר תחרות הוגנת".

פיתוח עסקי: "האסטרטגיה שלנו מכוונת להפיכת הנמל לתחרותי יותר, שירותי יותר ומודרני יותר. כזה שבו הרציף מחכה לאונייה ולא להיפך. נמל שמקבל ופורק מטענים כמה שיותר מהר לשביעות רצון הלקוחות. אני מאמינה שהגידול בסחר, בין היתר בעקבות כניסת אמזון, יגדיל את הביקושים".

הקשר עם אשדוד: "חם ומצוין. העיר מצויה בתנופת פיתוח אדירה בכל התחומים עם צמיחה דמוגרפית, עלייה באיכות החיים ושיפור תרבות הפנאי. אנו שותפים להרבה פרויקטים עם העירייה, בין היתר בתחום החדשנות, ויש לנו חיבור הדוק לעיר ולתושביה. אחרי הכל, אנחנו המעסיק הכי גדול בעיר ויש לנו עניין עצום בכל מה שקשור לעובדים ובני משפחותיהם שהם תושבי העיר".

פיתוח הפריפריה הדרומית: "הממשלה הנוכחית עושה הרבה ורואים שינוי גדול – בבאר-שבע, בדימונה ובמקומות אחרים. סוללים כבישים, בסיסי צה"ל עוברים לנגב – מהלך שהייתי מעורבת בו מאוד, במיוחד במציאת תעסוקה לבני הזוג של משרתי הקבע – יש פיתוח של היי-טק ומדע, מקימים היכלי תרבות ועוד. עד היום כשאני מסתובבת ביישובים השונים בדרום ניגשים אלי ראשי הערים ואומרים: 'אנחנו עכשיו חונכים את הפרויקטים שאת התחלת בהם'. זה מרגש".

שם ומשפחה: אורנה הוזמן-בכור.

גיל ומצב משפחתי: 50, נשואה + שתי בנות.

מגורים: רמת השרון.

השכלה: תואר ראשון במינהל עסקים מאוניברסיטת עמק התמזה (Thames Valley University, כיום אוניברסיטת מערב לונדון) ותואר שני EMBA במנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן. בוגרת קורס דירקטורים בבית הספר לניהול של אוניברסיטת תל-אביב.

תפקיד: יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד.

תפקידים נוספים: חברה בוועדת סל התרופות של משרד הבריאות.

תפקידים קודמים: מנכ"לית בארבעה משרדים ממשלתיים: הפנים, האנרגיה, התשתיות והמים, פיתוח הנגב והגליל, שיתוף פעולה אזורי. לפני כן ראש לשכת שר האוצר וראש לשכת שר החוץ. חברה במועצת מינהל מקרקעי ישראל ודירקטורית במפעל הפיס.

טוב לדעת
נגישות