Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

לשמור את הבדיקות הגניקולוגיות והמיילדותיות בענן

מערכת ה-Web archiver של ארטיסן סוניקס מאפשרת לרופאים להמשיך לדאוג לרפואה בלבד – כשהיא שומרת את המידע הרפואי המצטבר על המטופלות, מחשבת את נתוני הסטטיסטיקה של ההיריון ומאפשרת לחלוק את התוצאות עם הנשים, ישירות לטלפון הסלולרי שלהן

חוה טרטנר (צילומים: יח"צ) WOMEN'S Health יולי 2019
מוודאת שהרופא לא שכח אף אחת מהבדיקות הרבות שיש לבצע. מערכת Web archiver

ארטיסן סוניקס, שהוקמה ב-1996 בידי ד"ר יורם אלפרוביץ, הייתה חלוצה בהבנת הצורך המדיקו- לגאלי בשימור מידע רפואי דיגיטלי והגנה מפני תביעות עתידיות – בעידן שבו האינטרנט טרם זכה לתפוצה רחבה. כיום, ממשיכה החברה בפועלה החדשני, בשיווק מערכת המיועדת לשמירה בענן של בדיקות רפואיות בתחומי הגינקולוגיה והמיילדות. במשך שנים רבות המערכת הותקנה בעשרות מרפאות ובתי חולים בארץ, כשהיא מטויבת ומשודרגת לאורך כל הדרך.

דורון ניר, מנכ"ל החברה, מספר כי "בעבר, רופאים רכשו מערכות גדולות של מחשבים נפרדים המיועדים אך ורק לביצוע הבדיקות, והמידע נשמר רק בהם. היה צורך להקליד מידע רב באופן ידני ולכן הרופאים החזיקו מזכירה בחדר הבדיקות; בסיכום התהליך הם היו צריכים לחשב נתונים שונים על העובר באופן ידני, ולא פעם נפלו טעויות בגלל ריבוי המספרים; ובסופו של דבר, המטופלת יצאה עם דיסק ועליו החומר הרפואי שלה – ולא פעם לא הייתה לה שום דרך לפתוח ולקרוא אותו בבית.

"המערכת שלנו, שצוברת פופולריות וכבר מותקנת אצל המומחים הידועים ברפואת נשים וכן ברבים מבתי החולים, הופכת את כל התהליך הזה לפשוט יותר. ראשית, ניתן להתקין אותה על המחשב הקיים במרפאה, בלי צורך לרכוש מערכות גדולות ויקרות. שנית, המערכת מתעדת את כל מה שנבדוק באופן אוטומטי, ומבצעת עבור הרופאים את כל החישובים שעד כה נדרשו לעשות בעצמם – גיל היריון, משקל עובר ומדידות למיניהן.

"בנוסף, המערכת כוללת מעין צ'ק ליסט – רשימת תיוג, המוודאת שהרופא לא שכח או פספס אף אחת מהבדיקות הרבות שיש לבצע. בסיום התהליך, המידע נשמר בענן, והמטופלת מקבלת לינק אליו – שהיא יכולה לפתוח גם מהטלפון הסלולרי. גם הרופא יכול לגשת למידע מכל מקום – נניח, אם הוא יצא לחופשה או לבילוי. חשוב להדגיש שהעובדה שהמידע נשמר בענן אין משמעה פגיעה בביטחון ובפרטיות המידע – שכן ארטיסן סוניקס עומדת בכל התקנים המחמירים בתחום".

Web archiver

היתרונות של המערכת רבים – קודם כל, פשטות ההפעלה. המערכת פשוט יודעת מה הרופא צריך. פרט לכך היא מוזילה את עלות השירות לרופא – ממערכות בשווי של עשרות אלפי שקלים, לשירות בתשלום חודשי, בהתאם לבחירת הלקוח. ניתן להכניס את המערכת גם במרפאות קטנות יחסית, בלי להגדיל את הצפיפות בגלל הכנסת עוד מסכים ומקלדות; ולשתף את הנבדקת בתוצאות בקלות. כל המידע נשמר – כך שבכל פגישה עם הנבדקת, הרופא יכול פשוט להיכנס לענן, ולהשוות בקלות לבדיקות קודמות.

פרט לכך, מספקת ארטיסן סוניקס שירותי ניהול מרפאה מלאים – זימון תורים, חשבוניות, ניהול משמרות ומסמכים, תזכורות ועוד, הכל בסנכרון עם המערכת הקלינית ושמירה של הנתונים באותו מקום. "נוחות השימוש, לצד העלות הנמוכה, אפשרו לנו פרויקט דגל ראשון שבו סיימנו לחבר את קופת חולים לאומית לכל הגינקולוגים העצמאים שעובדים עם הקופה, מה שמאפשר להנגיש בדיקות רפואיות לרופאים שבתוך הקופה, ולשמור על רצף טיפולי", מסכם ניר.

ארטיסן סוניקס

שנת הקמה: 1996

מייסד ובעלים: ד"ר יורם אלפרוביץ

מנכ"ל: דורון ניר

ליצירת קשר: doron@artisansonics.com

טוב לדעת
נגישות