Search magnifier

חיפוש

עכשיו קל ונוח יותר למצוא כל כתבה ברוכים הבאים לאתר אקסטרה המחודש - עדכני ומגוון בשפע כתבות ומאמרים מקצועיים

אפשר ליהנות ממכשירי שמיעה

תשכחו מכל מה שחשבתם על מכשירי שמיעה: Signia Nx - טכנולוגיה ייחודית ופורצת דרך לחוויית שמיעה טבעית ובאיכות גבוהה באמצעות מכשירי שמיעה

שחר בן-פורת (צילומים: יח"צ) סיקסטיז אפריל 2019
צילום: shutterstock

"וואו!" זו התגובה הראשונה העולה בראשנו כשאנו שומעים על החידושים הטכנולוגיים המפתיעים במכשירי השמיעה החדשים. חיינו מורכבים מאינספור אינטראקציות תקשורתיות עם הסביבה, כך למשל אנו מדברים בטלפון והודות לטלפונים הסלולריים אנו יכולים לעשות זאת בכל מקום – בבית, ברחוב, באוטובוס. פעולה בסיסית זו נמנעת מרבים מאיתנו והיא רק אחד המכשולים בהם נתקלים אנשים עם ירידה בשמיעה המפריעה להם לתקשר עם הסביבה בחיי היומיום ומשפיעה באופן משמעותי על איכות חייהם.

יעל לוטן בת ה-58 הייתה עד לאחרונה אחת מאותם אנשים שנתקלו בקשיים עקב ירידה בשמיעה. מזה מספר שנים היא נעזרת במכשירי שמיעה המותאמים לצרכיה. כמי שמנהלת אורח חיים פעיל מאוד, מכשירי השמיעה משפרים באופן משמעותי את יכולתה לתקשר עם הסביבה. לאחרונה עברה יעל להשתמש במכשירי השמיעה החדשים PURE 13 7Nx מבית SIGNIA-SIEMENS, אשר פתחו בפניה עולם חדש של חוויות.

"דיברתי באוטובוס בטלפון בעזרת המכשירים החדשים. לא עשיתי זאת אף פעם וזה מדהים! אני מקשיבה למוזיקה, עונה לטלפון ומדברת, וכאשר השיחה מסתיימת אני חוזרת לשמוע את המוזיקה באופן אוטומטי. השמע יותר ברור גם בטלפון וגם כאשר מדברים אליי, וכל זה משפר מאוד את מצב הרוח", מספרת לנו יעל.

מהאבחון ועד שיקום השמיעה

REPLICATING NATURE by SIGNIA-SIEMENS

פלטפורמת מכשירי השמיעה פורצת הדרך Signia Nx מבית SIGNIA-SIEMENS, מיוצגת בישראל ע"י רשת מכוני השמיעה מדטכניקה אורתופון מקבוצת Amplifon העולמית. רשת מכוני השמיעה הגדולה בעולם מציעה פתרונות שמיעה מובילים ב-29 מדינות ברחבי העולם, ביותר מ-18,000 מכוני שמיעה.

למדטכניקה אורתופון עשרות סניפים בפריסה ארצית, המעניקים טיפול וליווי מקצועי ברמה הגבוהה ביותר בתחום שיקום השמיעה. קלינאי תקשורת מנוסים וצוות טכני מיומן מהווים את חוד החנית בתחום שיקום השמיעה בישראל. בעזרת טכנולוגיות השמיעה החדשניות ביותר מדטכניקה אורתופון פותחת עולמות חדשים של תקשורת עבור עשרות אלפי מטופלים עם ירידה בשמיעה, מינקות ועד שיבה.

מכוני השמיעה של מדטכניקה אורתופון הם מכוני הסדר של כל קופות החולים, משרד הבריאות ומשרד הביטחון להתאמת מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול, ואבזרי עזר לשמיעה ממיטב החברות בעולם. קשת מכשירי השמיעה המוצעת מגוונת מאוד ובטווח מחירים רחב, חלקם בסבסוד מלא של משרד הבריאות וקופות החולים, ובהם מכשירי שמיעה תוך-אוזניים קטנטנים ונסתרים, מכשירי שמיעה אלגנטיים מאחורי האוזן, מכשירי שמיעה בהדבקה, ומכשירי שמיעה נטענים ללא צורך בהחלפת סוללות.

מורן גפני, קלינאית תקשורת בכירה בחברה ומנהלת מכון השמיעה במגדל המאה שבתל אביב, מספרת על מכשירי השמיעה המתקדמים ביותר מפלטפורמת Signia Nx: "טכנולוגיה זו מאפשרת את חוויית השמיעה הטבעית ביותר, הבנת דיבור יוצאת מן הכלל, וקישוריות מיטבית למערכות שמע שונות, כמו טלפונים סלולריים וטלוויזיה".

שמיעה טבעית וללא פשרות

טכנולוגיית ה-Nx הביאה עמה חידושים ייחודיים ופורצי דרך:

OVP מנגנון ייחודי ובלעדי שפותח על מנת לטפל בעיוות שבשמיעת הקול העצמי, בעת השימוש במכשירי שמיעה, ומאפשרת למשתמש לשמוע את קולו באופן טבעי, מוכר ובאיכות גבוהה ביותר.

Made for IPHONE חיבור ישיר באמצעות Bluetooth (ללא צורך בסטרימר), מאפשר למשתמש להשתמש במכשירי השמיעה כמו בדיבורית חכמה המגבירה את השיחה באופן מותאם המתחשב בירידת השמיעה שלו. בדרך זו ניתן לשמוע את השיחה באיכות מיטבית, דרך שני מכשירי השמיעה בעת ובעונה אחת, מבלי להצמיד את הטלפון לאוזן. טכנולוגיית ה-Nx מאפשרת התחברות גם לטלפונים סלולריים אחרים.

מתוך אפליקציית Signia Nx

אפליקציה בקליק

מכשירי השמיעה החדשניים מסתנכרנים באמצעות אפליקציה ידידותית המותקנת בטלפון הסלולרי. האפליקציה מאפשרת שליטה קלה במכשירי השמיעה והתאמתם לסיטואציות תקשורתיות שונות ומגוונות, כגון: האזנה למוזיקה אפילו בהופעה חיה, שיחה עם חברים בבית קפה, צפייה בסרט, ואפשרויות רבות נוספות.

Spatial configurator – כיווניות המאפשרת שליטה בטווח הקליטה של מערכת המיקרופונים המיוחדת של מכשירי ה- NX. "לשליטת המשתמשים חשיבות רבה בחיי היומיום, הכיווניות מאפשרת לי להגיד למכשירים מה אני מעדיפה, ישנן אינספור דוגמאות לכך בחיי היומיום שלנו", אומרת גפני. "למשל, אם אני יושבת במסעדה רועשת, אני יכולה בקליק אחד באפליקציה לכוונן את המיקרופונים אל הדובר אותו אני רוצה לשמוע, כאילו אין קולות אחרים מסביב, דוגמה נוספת היא כאשר אני נוהגת ברכב ורוצה לשמוע את הנוסעים היושבים מאחור מבלי לסובב את ראשי אליהם. הקלקה אחת והמיקרופונים מתבייתים עליהם כאילו ישבו לידי".

Remote Mic עם טכנולוגיית ה-Nx – השתתפות בישיבה רבת משתתפים או בארוחה משפחתית היא חוויה טובה ולא מתסכלת. מכשיר הסלולר משמש כמיקרופון אלחוטי מרוחק המשדר את השיחה ישירות למכשירי השמיעה, באיכות טובה וללא מאמץ שמיעתי. על פי גפני: "ניתן להניח את הטלפון הסלולרי במרכז השולחן, ובאמצעות האפליקציה לשמוע באופן מיטבי גם את הדוברים הרחוקים".

יעל לוטן החלה להשתמש במכשירי שמיעה לפני מספר שנים, כאשר הבינה שאינה שומעת טוב ומתקשה בתקשורת היומיומית עם הסובבים אותה. לאחרונה, לאחר שהחלה להשתמש במכשירי השמיעה – Pure 13 7 NX היא מספרת על שיפור משמעותי באיכות חייה ובאיכות התקשורת שלה עם הסביבה. גפני, שהתאימה ללוטן את מכשירי השמיעה ומלווה אותה בתהליך שיקום השמיעה, מציינת כי השינוי עצום.

"הסביבה נשמעת לה טוב יותר והיא שומעת דברים שלא שמעה בעבר. בזכות טכנולוגיית ה-Nx במכשירי השמיעה החדשים, כל ה'מאמץ השמיעתי' שלה ירד באופן דרמטי". "איזה הבדל!", מחזקת לוטן אשר שולחת למורן מעת לעת מסרונים מרגשים מהתנסויותיה בחיי היומיום עם המכשירים החדשים. "אני שומעת דברים שלא שמעתי במשך שנים, וזה מביא אותי לידי הבנה שהעולם מלא בצלילים שלא שמעתי קודם".


לפרטים נוספים ולפגישת ייעוץ: מדטכניקה אורתופון 9989* מכוני שמיעה בפריסה ארצית.
טוב לדעת