Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

המשפיעים של העתיד

אסופת כתבות על עורכי דין שסומנו כבעלי השפעה. אנשים אלו חתרו למען הגשמת החזון האישי והעסקי שלהם ומהווים השראה לכולנו

שוש רוטנברג, קבוצת רוטנברג תקשורת השראה ישראלית המשפיעים של העתיד
Array
צילום: עמיר צוק

עו״ד יפעת כץ

בעלת משרד עורכי דין מוביל בתחום הפלילי. בגיל 24 סיימה בהצטיינות לימודי משפטים במסלול ישיר לתואר שני, באוניברסיטת בר אילן. בשנת 2004, בהיותה בת 26 בלבד, הקימה את המשרד שבבעלותה

מה הוביל אותך להתמקצע בתחום הפלילי?

"אומרים ש"פליליסטים" הינם אנשים שנדבקו בחיידק בגיל צעיר. מאז ומתמיד היה ברור לי שאהיה עורכת דין בתחום הפלילי. האתגר והעניין, בשילוב עם הרצון להגן על זכויות אדם, הפכו את התחום הפלילי לבחירה הטבעית עבורי".

מה האתגר שעומד בפניך בתחום מורכב מסוג זה?

"כסניגורית, אני נדרשת להגן על אנשים המתמודדים עם סיטואציה מורכבת, מול מערכת משומנת. ההגנה על זכויות הפרט, היא חלק בלתי נפרד מהעבודה. כשהמדינה מבקשת מאסר בפועל, אני נלחמת על שיקום. אני מאמינה שרק שיקום יכול להביא אדם לשינוי אמיתי. הקושי האמיתי, מגיע דווקא ברגע בו מגיע אלי לקוח הטוען לחפותו. במדינה בה אחוז הזיכויים הוא מהנמוכים בעולם, ייצוג חפים מפשע הופך לנטל כבד, בגלל החשש כי זו 'מלחמה בטחנות רוח'. אך בסיום משפט ארוך וקשה, כשאני שומעת את המילה "זיכוי", אני נזכרת בסיבה שבגינה הגעתי למקצוע, ויודעת שאני במקום הנכון".

מי קהל הלקוחות שאת מייצגת כיום?

"חלקם חפים מפשע, חלקם קטינים וחלקם אנשים נורמטיביים שהסתבכו לראשונה בחייהם בעבירה פלילית. במקביל, אני מייצגת גם בתיקי צווארון לבן וכן בתיקי פשיעה חמורה, בעבירות סמים, אלימות, עבירות מין, עבירות המתה ועוד".

מה מבדל את משרדך מהמתחרים?

"לעולם לא אבטיח ללקוח הבטחות גדולות במטרה להכניס תיק למשרד, אך אתן לכל לקוח יחס אישי ואהפוך כל אבן על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר. כשאני לומדת תיק, אני מנסה להתעלם מהתמונה המצטיירת מכתב האישום. אני מרכיבה את הפאזל מחדש, בניסיון לאתר חורים בראיות ולבנות טענות משפטיות שיוכלו להביא לביטול כתב האישום או לתוצאה מקלה. לשמחתי רבים מתיקי המשרד הסתיימו בזיכויים ובביטול כתבי אישום".

ספרי על רגע מכונן שזכור לך במיוחד

"בתחילת דרכי הגיע אלי תיק של אדם שנאשם בדקירת זוגתו. הוא טען שהיא פצעה את עצמה כי חשדה שבגד בה. אני זוכרת שראיתי את התמונות המחרידות בתיק ולא האמנתי לו. עם כל הקושי, הכרחתי את עצמי להתרכז בעבודה ולהתנתק מהאמונות שלי. במשך חודשים הגשתי בקשות לקבלת חומרי חקירה ואספתי ראיות מזכות. הצלחתי להציג חוות דעת פתולוגית אשר קבעה כי מדובר בפציעה עצמית. בהמשך איתרתי עורך דין שהעיד כי המתלוננת התוודתה בפניו שאכן פצעה את עצמה. למרות הכל המדינה סירבה לסגור את התיק.

"רגע לפני סיום התיק, המתלוננת זומנה למסור בדיקת פוליגרף וסירבה. ממש ברגע האחרון, כשחפותו של הלקוח זעקה, הצלחתי להביא לביטול כתב האישום. הלקח שלמדתי מאותו תיק, הוא שאין שום משמעות לשאלה האם אני מאמינה ללקוח אם לאו. כשלקוח טוען לחפותו, אני אהפוך עולמות כדי להציג את הגנתו בצורה הטובה ביותר".

הטיפ שלי

"תמיד לשאוף לעשות את הכי טוב שאפשר או לא לעשות בכלל״.

054-3030588 | www.yifatk-law.co.il | פייסבוק: יפעת כץ – עורך דין פלילי

שירלי כהן אדיב

צילום: יח"צ

הבולדוזרית שנלחמת על מימוש זכויות רפואיות!

עו״ד שירלי כהן אדיב, תואר ראשון במשפטים, מגשרת, נוטריון, מתמחה במקרקעין ודיני עבודה, התחום הקרוב לליבה הינו מימוש זכויות רפואיות

עו"ד שירלי כהן אדיב, בחרה להעמיק את עבודתה והתמחותה בנושא של מימוש זכויות רפואיות, וכן להעניק מניסיונה לקהילה, במתן סיוע משפטי מקצועי, למיעוטי יכולת במסגרת התנדבותית. בעקבות מקרה אישי שחוותה עם אדם שקרוב אליה, ניתנה לה ההזדמנות לראות מנקודת מבטו של החולה, במה כרוך התהליך הבירוקרטי הסבוך והקשה שעל אותו אדם לעבור, בנוסף להתמודדותו עם המחלה, מול הרשויות השונות וחברות הביטוח.

חוויה זו הותירה בה רצון להיאבק את מלחמתם של כל אלו שבן רגע חייהם השתנו, ולא רק שעליהם להתמודד עם שיקום מורכב וקשה, הם למרבה הצער, גם נאלצים להתמודד עם גופים כגון: המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, ולעיתים אף בתי המשפט, על מנת לממש את זכויותיהם מהם. מה שבעיקר מניע אותה הינו הצורך לאפשר לאותם אלו שנפגעו מתאונה/מחלה, להתמקד במאבק על השיקום, ופחות במאבק המשפטי.

מטריה של שירותים משפטיים

משרדה של עו"ד כהן אדיב, מעניק מגוון רחב של שירותים משפטיים, תוך הקשבה מרובה ושירות מקצועי ואישי. המשרד מתמחה בתביעות כגון: תאונות עבודה/דרכים, פטור ממס הכנסה לנכים, נכות כללית, שירותים מיוחדים ועוד.

"משרדי ליווה חולה אונקולוגית, שהגיעה למשרדי ולא הייתה מודעת כלל לזכויותיה, במיצוי הזכויות מול 'מגדל' ביטוח, שם היה לה כיסוי לתרופות שאינן בסל הבריאות. לנוכח המחלה הנ"ל, נזקקה לתרופה מצילת חיים, על בסיס חודשי, בעלות של כ-32,000 ₪ שאינה בסל הבריאות. מיד עם קליטתה במשרדי הוגשה התביעה הרלוונטית ל'מגדל' ביטוח, שאושרה בתוך ימים מספר. בנוסף, המשרד ליווה אותה בקבלת תו נכה לרכב, וכן בתביעה לפטור ממס הכנסה.

"פקיד השומה קיבל את התביעה והיא זכתה לפטור ממס ההכנסה לצמיתות. בנוסף, התביעה אף הוכרה רטרואקטיבית והאישה קיבלה החזר בעבור 5 שנים אחורנית, בסך של למעלה מ- 350,000 ₪". משתפת אותנו עו"ד שירלי כהן אדיב.

מקרה מהשנה החולפת

בשנה האחרונה זכה משרדה לייצג נפגעת עבודה, גננת במקצועה, ממרכז הארץ, שעברה תאונת עבודה קשה, לפני כשנה במהלך טיול של הגן. הגננת פנתה למשרד כ-9 חודשים לאחר התאונה, לאחר שעורך הדין שייצג אותה גרם לה נזקים מול הביטוח הלאומי, ואף לא יידע אותה על זכויותיה בפנסיה ובביטוחים השונים. על מנת למקסם את מלוא זכויותיה מהראל ביטוח הגיש המשרד עבורה תביעה לאובדן כושר עבודה. התביעה התקבלה והגננת מקבלת מאז קצבה חודשית בסך של כ–4,500 ₪ באופן קבוע, וכן תשלום רטרואקטיבי, מיום התאונה ועד קבלת התביעה.

משנדחתה תביעה לקצבת נכות מתאונה מקרן הפנסיה הראל, הגישה עו"ד שירלי כהן אדיב עבורה ערעור לקרן הפנסיה שהתקבל, מה שזיכה אותה בקצבה חודשית נוספת של כ-2,300 ₪. גם הביטוח הלאומי הכיר בפגיעה וקבע לגננת נכות זמנית בשיעור של 100% מה שמזכה אותה בקצבה חודשית בסך 6,900 ₪ נוספים, בנוסף על דמי פגיעה בסך 30,000 ₪. יש להודות שההתמודדות היומיומית עם המקרים הקשים היא בהחלט מאתגרת, אך ההצלחה, שמשמעה עולם ומלואו מבחינת הלקוח, היא הרבה מעבר למילים "מיצוי זכויות".

"שירלי יקרה,

נפגשנו לפני כשנה, דרך המלצה של חברה טובה, ומאז את מלווה אותי בכל צעד ושעל, בתהליך הנורא של השגת זכויותיי בעקבות תאונת עבודה שעברתי. הגעתי אליך מפורקת לחלוטין, פיזית ונפשית, עם ניסיון רע ומר מעורך דין קודם, שסיבך את כל הנושא אפילו עוד יותר. ברגישות ובמקצועיות מעוררת הערכה, את נלחמת ולוחמת את כל מלחמותיי, תיקנת את כל העוולות שעשה העורך דין הקודם, שלפת את התיק שכבר היה בארכיב, והתחלת להניע את הנושא, כמו שרק את יודעת. לא ויתרת, גם כשאני כבר רציתי לוותר.. תודה. תודה לך על כל הפירות של מאמצייך.

״כשאני ממליצה לחברים שלי על שירלי, אני אומרת שהיא בולדוזרית, שלא פוחדת להילחם ולשמור על הזכויות והכבוד שלי, משיגה תוצאות, נקודה. היא מלאה ברגישות, אמפתיה ורצון אמיתי לעזור ולהקל היכן שרק ניתן, ולעולם היא אינה מוותרת. אני תמיד מבטיחה ואומרת, שכל תיאור שכזה, מגובה במיליון דוגמאות חיות מהשטח.

״יכולת הזיכרון, הידע המקצועי, ההבנה והכרותה עם המערכות: ביטוח לאומי, חברות הביטוח, רופאים מומחים לחוות דעת, הלוואות נוחות, ואפילו דואגת להעביר לי המלצות לטיפולים רפואיים שרואה שמקלים על לקוחותיה האחרים. לא פעם ולא פעמיים עזרה לי בדברים שאינם "קשורים" – מול המעסיק שלי, קופת חולים ועוד.

"אני יודעת שיש לי את שירלי שתילחם את המלחמות שלי במוסדות, להשגת זכויותיי, כך שאני יכולה להתרכז במלחמה היומיומית שלי בשיקום. אין לי מילים להודות לשירלי על כל העזרה, שאינה מובנת מאליה. זכיתי שמצאתי אותך. איני יכולה לדמיין את עצמי שורדת את התקופה הזו בלעדיך״.

תודה. ה.מ תל אביב

03-5358540 | פייסבוק: שירלי כהן אדיב – משרד עו״ד, גישור ונוטריון

ערן קייזמן

צילום: בנימין אדם

מעטפת הגנה לרופא

עו"ד ערן קייזמן בעל ניסיון ייחודי של למעלה מ-30 שנה ומתמקד בייצוג משפטי של רופאים

כל רופא, החל מסטאז'ר ועד מנהל בית חולים, או בכיר במשרד הבריאות, עלול להיקלע במהלך שנות עבודתו לבעיות משמעת, סכסוכי עבודה, בעיות הקשורות למקצוע הרפואה ורשלנות מקצועית. עו"ד ערן קייזמן, שמאחוריו עשרות שנים של קריירה מצליחה, טיפל במספר רב של תיקים מורכבים ואתגרים משפטיים מגוונים, מאמין כי השליחות המקצועית שלו היא להעניק לרופאים ייצוג מיטבי, להכיל ולתמוך בהם. ייצוג נאמן זה הפך את משרדו למשרד שאין לו אח ורע בתחום.

לפתוח משרד עצמאי ולעסוק בהגנה על רופאים – החלטה זו קיבל עו"ד קייזמן עוד בהיותו סטודנט צעיר בשנות ה-80. אביו, שמחה קייזמן ז"ל, כיהן בין היתר בתפקיד היועץ המשפטי והמזכיר הכללי של ההסתדרות הרפואית בישראל והיה פורץ דרך בנושא אחריות מקצועית של הרופאים. "להעניק סיוע מקצועי לרופאים שנקלעים למשבר במקום עבודתם – משבר העשוי להוביל לפיטוריהם, להשעייתם, לפגיעה בשמם הטוב או להרעה בתנאי העסקתם זאת חובתי המוסרית, ועל כן אני מעניק להם מעטפת שירות משפטי והגנה. אבי היה מהחלוצים בתחום זה בארץ, ואני ממשיך את דרכו", מסביר עו"ד קייזמן.

את משרדו של עו"ד ערן קייזמן בתל אביב, פוקדים רופאים מכל המגזרים, ומכל חלקי הארץ מבית החולים "זיו" בצפת עד בית החולים "יוספטל" באילת. שמו הולך לפניו בידיעה כי הוא ייצג ויתמוך בעוסקים בכל מקצועות הרפואה בערכאות השיפוטיות על גווניהן.

"אני סבור כי לעיתים קרובות המפתח להצלחת תהליך הייצוג המשפטי, מעבר לניסיוני הרב בתחום, נמצא בתמיכה מקצועית ובתשתית איתנה שבניתי בעזרת אנשי צוות במשרדי. הצוות המקצועי שלי עומד לרשות הרופא בכל עת. יחד עם זאת אני מתעקש להעניק ללקוחותיי שירות אישי 24 שעות ביממה ולהמשיך להוות בעצם את הגורם היחיד שמטפל בתיקים", הוא אומר.

התמחותו ומעמדו הבכיר של עו"ד ערן קייזמן במתן שירותים משפטיים לרופאים, לאורך שנות הקריירה הענפה שלו, נבנו בין היתר בזכות השתתפותו בהליכים משפטיים רבים הקשורים לרופאים בכירים וזוטרים כאחד. "ועדת האתיקה של ההסתדרות הרפואית, בית המשפט העליון, בית המשפט המחוזי, בית הדין לעבודה – בכל המקומות האלה הרופאים מיוצגים על ידי. הרופאים הם הסקטור שיש בו הכי הרבה שכירים, והם זקוקים לייצוג בוטיק ייחודי, ולא רק ידע בתחום דיני העבודה. אני מבין ללבם, מכיר לעומק את אופן פעילות המערכת, וכמובן, עומד לרשותם.

"לאורך השנים פיתחתי יחסי עבודה מצוינים עם ועדי הרופאים. שנים רבות אני משמש בתפקיד היועץ המשפטי של ארגון רופאי קופת חולים לאומית", הוסיף. פעילות משרדו של עו"ד קייזמן מתמחה באופן בלעדי במתן סיוע משפטי לבעלי מקצועות רפואיים בכלל ולרופאים בפרט, מאז הקמתו בשנת 1988.

03-6397357 | www.kaisman.co.il | פייסבוק : עורך דין ערן קייזמן- דיני עבודה

צילום: משרד יוסף גיא מוסרי & מורן חביב ושות'

עו״ד יוסף גיא מוסרי ועו״ד מורן חביב

יוסף גיא מוסרי & מורן חביב ושות', משרד עורכי דין ונוטריון

קצת עלינו

״משרדנו מתמחה בנדל"ן על כל ענפיו ובמיוחד בליווי משפטי צמוד של בעלי קרקעות במתחמים המיועדים לבניה, בסטטוס תכנוני שונה, (תכנית בהכנה או לקראת אישור, תכנית מאושרת), קרקעות אלה אמורות לעבור תהליך של איחוד וחלוקה מחדש, במסגרתו הקרקע מומרת בזכויות בניה ומשתבצת לתוך מגרשי בינוי בתכנית החדשה הרלבנטית, אשר ברוב המקרים, מכילה עשרות בעלי קרקע בתוך מגרש ספציפי שמיועד לבניין.

"משרדנו מייצג אלפי בעלים בתכניות שונות וביניהן חוף התכלת (הר 2200) בהרצליה, רובע שדה דב, פי-גלילות, הר 1202, ובנוסף הר 400, בהוד השרון, ח-500 חולון, בי-410 רובע-הים בבת ים, צפון ת״א 3700 וחדרה (2020)״.

מה ייחודיות משרדכם? אילו שירותים ניתנים בו?

״המשותף לכל הבעלים המיוצגים על ידינו הוא ההבנה שללא נקיטת פעולות מקדימות לשמירת זכויותיהם העתידיות, לא יבטיחו הקצאה מיטבית ואיכותית התואמת את זכויותיהם, שכן בלעדי הליווי המשפטי שלנו המקנה להם מעטפת של שירותים יחד עם מיטב השמאים ויועצי המס, קיימת אפשרות כי זכויותיהם יקופחו או יירכשו בהליך של פירוק שיתוף במקרקעין שיכפה עליהם בבית המשפט.

"מצאנו עצמנו מתמחים בהליך של איחוד בעלי מגרשים לאחר שהבנו עד כמה בעלי הקרקע אינם ערים לסכנה המיידית של קיפוח זכויותיהם, נמצאים חדשות לבקרים חשופים לאבדן יחידות דיור, שיבוץ נחות (לדוגמא ליד כביש סואן), שיבוץ עם בעלי קרקע שלהם אינטרסים אחרים, (כגון: קבלנים שרוצים לפרק שיתוף ולקנות את יתר בעלי הזכויות) או עם בעלים שלא מזוהים וספק אם אי פעם ניתן יהיה להוציא בניה לפועל, (נפטרים שיורשיהם לא ידועים, חסויים, חברות זרות)״.

"למשל, לפני למעלה מ-15 שנה קיבלנו ייצוג של בעל דונם קרקע, אשר לא הבין מדוע במסגרת תכנית בינוי חדשה, פוצלו יחידות הדיור אותן היה זכאי לקבל במספר מגרשים, במקום לקבל את כל זכויותיו במגרש אחד. בנוסף, מצא עצמו מקבל פחות יחידות מבעל קרקע אחר שהחזיק באותו שטח כמוהו, רק שקיבל זכויות נוספות.

"גילינו לתדהמתנו כי סעיף 121 לחוק התכנון והבניה ותקנים שמאיים מנחים, מאפשרים לשמאי התכנית הקובע את ההקצאה והשיבוץ, לעשות כמעט ככל העולה על רוחו בכל הקשור להקצאת הזכויות, (שיבוץ הבעלים) וקשה מאוד לתקן בדיעבד את קביעותיו המבוססות לכאורה על שווי שמאי. באותו מקרה הגשנו התנגדות לתכנית, תיקנו את העיוות שנוצר ודאגנו לשבץ את אותו בעל קרקע עם בעלי זכויות נוספים, המיוצגים על ידי משרדנו ובכך דאגנו למקסם את זכויותיו, למנוע פירוק השיתוף ולמעשה דאגנו להגדלת שווי יחידותיו באופן משמעותי.

"מאז, אנו דואגים להביא לידיעת ציבור בעלי הקרקעות המתייעצים איתנו שכדאי להם מאד להתאחד מוקדם ככל שניתן עם בעלי מגרשים נוספים, בהסכם שיתוף המנוהל ע״י משרדנו ובדרך זו נעניק להם מעטפת הכוללת את כל השירותים עד לסיום הבניה כולל הפחתת היטלי ההשבחה, ניהול מו"מ עם קבלנים ויועצים, מבטיחים להם בעזרת אנשי המקצוע לפעול ככל שניתן על מנת למקסם את זכויותיהם. אותם בעלי זכויות זוכים לעדכון שוטף בדבר התקדמות התכנית ובכל רגע נתון יש להם מי ששומר עליהם. איתנו הם יכולים לישון בשקט.

"הטיפול המרוכז מאפשר לבעלי הקרקע לחסוך בעלויות התכנון והבניה באופן משמעותי, שכן הטיפול המרוכז במאות בעלים מאפשר חיסכון בבניה, חסכון ביועצים, טיפול מרוכז בהפחתת ההיטלים והמיסים וכד׳״.

ספרו על מהלך חשוב שעשיתם בשנה החולפת

״הישג משמעותי בתחום התמחותנו: מדינת ישראל ביקשה להפקיע קרקעות במתחם חוף התכלת בשל הרכבת הקלה. משמעות ההפקעה הייתה הוצאת בעלי החלקות מתחום התכנית וקבלת פיצוי זעום כקרקע חקלאית, משרדנו הגיש התנגדות משמעותית לתכנית הפוגעת תת"ל 71 ולאחר דיון בהתנגדות, נקבע כי בעלי הקרקעות לא יפגעו וייכנסו לתכנית כשווים, כאילו ביחס אליהם לא בוצעה ההפקעה. מדובר בהישג חסר תקדים אשר היווה למעשה שינוי מדיניות היועמ"ש ביחס לשחזור זכויות במקרה של הפקעה״.

|office@jgmlaw.co.il | 03-6859888

טלי אבידן

צילום: משה גלבר

עו"ד רויטל (טלי) אבידן

מומחית בתחום דיני המשפחה, גירושין ירושות וצוואות

איך הגעת לעסוק בתחום זה?

"מאז ותמיד ידעתי לעמוד על שלי, ועשיתי זאת גם עבור חברותיי. לאחר שסיימתי לימודי תואר ראשון בחינוך ובתורת הספרות הכללית, מצאתי את עצמי שבה ללימודים. את דרכי המשפטית התחלתי בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, שם התמחיתי אצל כבוד השופטת שושנה ברגר. זו הייתה שנה מעניינת ומאתגרת בה נחשפתי להיבטים שונים של התחום, עבדתי בצמוד לכבוד השופטת ולמדתי את דרכי החשיבה המובילות להכרעה השיפוטית. עם הסמכתי, עסקתי כעו"ד שכירה במשרדים שעסקו בליטיגציה אזרחית – מסחרית רחבה.

"שוב, נזרקתי למים עמוקים, למדתי המון, כל תיק אינו דומה למשנהו, כך סיגלתי לעצמי עקרונות חשיבתיים שמלווים אותי עד היום בפתרון כל מחלוקת משפטית. כשפתחתי את משרדי, פנו אלי בעיקר לקוחות מתחום דיני המשפחה והירושה. גיליתי שזו זכות גדולה עבורי לייצג אנשים המצויים במשבר אישי ורגשי, לגעת בהם ולהוביל אותם למציאות טובה יותר עבורם".

אילו שירותים המשרד מעניק?

"משרדי מעניק שירותים משפטיים בתחום דיני המשפחה והירושה, החל מייעוץ משפטי בטרם פתיחת הליך, דרך ליווי וניהול מו"מ לקראת הסכם גירושין, עריכת הסכמים שונים בתחום דיני המשפחה, כמו הסכם ממון, הסכם הורות משותפת, הסכם שלום בית ולחילופין גירושין וכלה בייצוג מלא בפני כלל הערכאות המשפטיות ובתי הדין.

"החזון שלי הוא לעזור לאנשים המצויים במשבר משפחתי, לפתור את המחלוקות ביניהם ולצאת לדרך חדשה בצורה מיטבית עבורם, ועבור ילדיהם ביעילות ובמהירות. אני מביאה ניסיון רב שעוזר לי לתת ללקוח מיפוי מדויק של המצב וכך למזער את הסיכונים שלו ולקצר את התהליך".

מה הערך המוסף שלקוחותייך מקבלים?

"הלקוח הוא המרכז והלקוחות שלי יודעים שאני אלחם עבורם ללא חת, ויחד עם זאת כשהתנאים מאפשרים זאת, אחתור לפשרות אשר יקצרו את ההליך ויובילו את שני הצדדים לדרך חדשה וללא נזקים. אני אף פעם לא אספר ללקוח מה שהוא רוצה לשמוע. שקיפות ויושרה הם ערכים עליונים אצלי לצד חשיבה יצירתית ומחוץ לקופסא – אני תמיד מבהירה ללקוחות שלי מהו המצב המשפטי ומהם הסיכויים והסיכונים בכל מהלך. כך אני מונעת הסלמה של הסכסוך, והלקוחות צועדים על קרקע בטוחה – כשהם יודעים למה לצפות.

"החוזקה שלי זו חשיבה יצירתית אני מביאה היבטים מתחומי משפט אחרים לתוך התחום המשפחתי. הסכסוך המשפחתי כולל בתוכו מחלוקות רבות הנוגעות בפירוק חברות, פירוק שותפויות, מקרקעין, ואני עושה שימוש רב בידע שצברתי בשנותיי כעו"ד שכירה".

עצות חשובות לזוג המתחיל הליכי גירושין

"אל תתחילו הליך משפטי ללא ייעוץ מקדים עם עורך דין המומחה בתחום. אספו את כל המסמכים הכלכליים שיש להם נטיה "להיעלם" עם תחילת ההליך. הכי חשוב, להשאיר את הילדים מחוץ למחלוקת ואל תתנו לחברים או בני משפחה "שעברו את זה", לנהל את ההליך. חשוב לערוך צוואה ולנסות כמה שניתן לחתור להסכם הדדי".

077-2060170, 052-3597978 | פייסבוק: טלי אבידן – עורכת דין | www.tavidan-law.co.il

רעות לורנץ, גלעד יצחק בר-טל

צילום: רוני ינקוביץ'

עו"ד ומגשרת רעות לורנץ

עו"ד גלעד יצחק בר-טל

לורנץ בר-טל משרד עורכי דין ליטיגציה אזרחית מסחרית וליווי תאגידים

איך הגעתם לעסוק בתחום?

״המקצוע בחר אותנו, לא הייתה לנו כל התלבטות. מאז ומתמיד אנחנו אוהבים אגוזים קשים לפיצוח, איננו מקבלים עוולות כעובדה קיימת, הצלחנו פעמים רבות להפוך את הקערה, במקרים שעל פניהם היו נראים חסרי סיכוי״.

אילו שירותים ניתנים במשרדכם?

״משרדנו נותן מעטפת של שירותים בתחום האזרחי מסחרי, אנו מלווים אנשי עסקים וחברות, הן בשאלות היומיומיות העסקיות והן במצבים שנקלעים להליכים משפטים, לקשיי אכיפה וגביה, לחישוב צעדים לקראת עסקאות ופעילות מסחרית שוטפת״.

מה הייחודיות של משרדכם?

״אנו יודעים לשלב פתרונות מעשיים עם חדשנות, המותאמים לעולם המתפתח בקצב מסחרר שבמקרים רבים העולם המשפטי נמצא הרחק מאחור. אנו נותנים ייעוץ משפטי שעומד בקצב המהיר של לקוחותינו, תוך שילוב בין תשובות איכותיות ומהירות לבין חשיבה עסקית תחרותית״.

ספרו לנו על תיק חשוב מהעת האחרונה

״ייצגנו איש עסקים ניצול שואה, אשר נכס מסחרי שלו נתפס שלא כדין, וניזוק בצורה אנושה ע״י חברה פולשת. החברה המזיקה פנתה להליכי חדלות פירעון ובסופו של דבר נמחקו חובותיה. באמצעות פתרון משפטי ייחודי אשר לא הועלה מעולם בבית משפט בישראל, הצלחנו להשיב לאיש העסקים כספים מאת בעל השליטה באותה חברה הגוזלת, וזאת במסגרת ערעור בבית המשפט העליון אשר קיבל את טענותינו. אנו יודעים לשלב פתרונות מעשיים עם חדשנות, המותאמים לעולם המתפתח בקצב מסחרר שבמקרים רבים העולם המשפטי נמצא הרחק מאחור״.

מה מבדל אתכם מהקולגות בתחום?

״במשך שנים רבות עסק עו"ד בר-טל בייצוג של תאגידים וחברות ענק ובהן הבנקים המובילים, חברות תקשורת, אשראי, ביטוח, רשויות מקומיות וכן ייצוג מטעם מדינת ישראל בהליכים אזרחיים, ייצוג בבתי משפט במסות רבות של דיונים בכל רחבי הארץ, חוות דעת המשלבות את הפרקטיקה המשפטית למול התאוריה. במקביל עו"ד לורנץ שימשה כעוזרת משפטית בערכאה שיפוטית וכן עסקה במחקר משפטי בתחומים אזרחיים שונים ומביאה עימה ניסיון ייחודי של ניתוח מקרים מן הזווית השיפוטית. לעו"ד לורנץ ניסיון עשיר בהובלת תיקים אזרחיים בפני כלל הערכאות השיפוטיות בישראל.

אנו פועלים בכל תיק לזהות את האינטרסים השונים ולהתאים את גישתנו לתיק תוך הבנה כי יעילות, מהירות והפחתה בעלויות הוצאות המשפט, תוך חקירת הצרכים של התאגיד תביא למקסום האינטרסים של לקוחותינו״.

עצה חשובה לעורכי דין בתחילת הדרך?

״לא לפחד לעבוד קשה, ללמוד ולהתמקצע, לשים תמיד את טובת הלקוח בראש וברוח טובה״.

בנימה אישית חשוב לדעת…

גלעד – משמש בהתנדבות כיועץ המשפטי לעמותת יהל (אלרגיות מזון). שימש עוזר הוראה ומחקר של פרופסור חמי בן נון. גלעד גם משמש כמרצה בהשתלמויות מקצועיות לעו"ד.

רעות – שימשה כיועצת משפטית של עמותת בשביל. כיום חברה בוועדת הוצאה לפועל בלשכת עורכי הדין ומשמשת כמגשרת בסכסוכים עסקיים.

לפרטים: www.lbt-law.co.il


שוש רוטנברג היא עורכת ויוזמת הפרויקט.
פייסבוק: קבוצת רוטנברג תקשורת Rotenberg group | אינסטגרם: rotenberg_group
טוב לדעת
נגישות