Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

האיור הוא כל הסיפור

בעזרת מגוון משעשע ומרענן של מוצרי נייר מאוירים, ובראשם מדריכי הטיולים האורבניים Tel Aviv / Jerusalem City Stories, מציעים אירה ובוריס גיזנבורג הזדמנות להיכרות חווייתית וראשונה מסוגה עם ישראל

מארז 9 גלויות Tel Aviv City Stories

חמסה ומוצרי יודאיקה שונים הם עיקר המזכרות שאנשים רוכשים בישראל, אבל אלה אינם מייצגים את החוויה העשירה, הצבעונית והייחודית של הביקור בישראל. אירה ובוריס גינזבורג מבינים זאת היטב. השניים מבקרים במרוצת השנים במדינות שונות בעולם, ובכל מקום אליו הם מגיעים, הם מבקרים בחנויות מזכרות ובחנויות של מוזיאונים.

"אנחנו תמיד מחפשים פריטים מיוחדים ומעניינים, ועם השנים יצרנו אוסף גדול של מזכרות מיוחדות", מספרת אירה. "אחרי שראינו שישראל מיוצגת בעולם עם מזכרות בנאליות, רצינו מאוד להעביר את החוויה האישית שלנו מהמקומות ומהערים כאן בישראל. היה חשוב לנו להעביר את החוויה בדרך אותנטית, צבעונית וקלילה, וכך לתת לתיירים וגם למקומיים חוויית שייכות משמחת".

כיצד הם עושים זאת? בעזרת CityKat Stories, מותג ישראלי המציע למבקרים ולמטיילים בישראל מוצרי נייר מאוירים ומעוצבים, המשלימים את חוויית הביקור ומאפשרים לזכור אותו לשנים רבות. מדוע נייר? "רצינו לחזור לתחושה שמקבלים מדפדוף בספר וממגע בנייר". מגוון המוצרים כולל גלויות תלת-ממדיות שבמרכזן אייקונים ישראליים ידועים, פוסטרים מעוצבים, וגולת הכותרת – מדריכי טיול ראשונים מסוגם, City Stories –llustrated Urban Guides.

כפולת עמודים מתוך הספר Tel Aviv City Stories

מדריך חוויתי

בני הזוג גינבזורג רואים ב-City Stories את המתנה האולטימטיבית לאוהבי ישראל, בין אם גרים בחו"ל או מגיעים לבקר בה. מדריכים אלוה מאפשרים לגלות מקומות ולהיחשף לחוויות בצורה הומוריסטית ומניעה לפעולה. קחו לדוגמה את הכותל המערבי: המדריך המאויר לוקח את מנהג הפתקים המוטמנים בין אבני הכותל ומתרגם אותו לפעילות יצירתית. בראש דף, המחולק לריבועים קטנים עם סימני גזירה, מופיעה הכותרת !Dear God, ובכל ריבוע אפשר לכתוב מה שמבקשים.

"זה אינו מדריך טיולים במובן הקלאסי, אלא כלי שמדריך את המטיילים לעצור, להסתכל על הדברים מזווית אחרת, לחוות אותם ולהיות פעילים", מסבירה אירה, המשמשת כארט-דירקטורית במשרד מיתוג שנושא את שמה. התכנים השונים שיש במדריכים הגיעו משיחות שנעשו על ידי הזוג עם מקומיים יודעי דבר. במילים אחרות, יש בהם מידע ייחודי שלא תמצאו בגוגל. המותג מציע שני מדריכים, אחד המוקדש לתל אביב, ואחד לירושלים, בשפות אנגלית וסינית. מוצר ייחודי נוסף שקשור בשתי הערים נקרא "Jerusalem vs Tel Aviv", ובאמצעותו חווים ולומדים על ההבדלים שבין שתי הערים.

מדריכי טיולים הדור הבא:
Tel Aviv/Jerusalem City Stories

"המוצרים שלנו פונים למנעד רחב של קהלים", מסביר בוריס. "בין הלקוחות שלנו יש הרבה ארגונים וחברות בינלאומיות, חברות מתחום התיירות וההייטק, שמקיימות בארץ כנסים בינלאומיים, וכמובן חברות ישראליות.

"מכיוון שמדובר במזכרת אידיאלית לתיירים, המוצרים שלנו נמכרים ב-16 חנויות בתל אביב ועוד 16 חנויות בירושלים, במלונות בוטיק ובהוסטלים שונים, כמו כן ברשת אברהם הוסטל. כמובן שגם חנויות אומנות וחנויות מוזיאון מגלות עניין, ואפשר למצוא את המוצרים שלנו בחנויות במוזיאון ישראל ובמוזיאון מגדל דוד, במוזיאון ארץ ישראל ובמוזיאון העם היהודי (בית התפוצות)".

הקהל, מספרת אירה, מגיב בחיבה רבה ובחיוך רחב. "המדריך הופך ליומן האישי של כל אחד לטיול, עם רישומים, צילומים, כרטיסים, פתקים, טיפים וסיפורים אישיים. כשחוזרים הביתה הופך המדריך לספר זיכרונות של החופשה, זיכרונות שנשארים כל החיים".

הבשורה שמביאים בני הזוג גינזבורג לתחום ממשיכה להתפשט. בימים אלה הם עובדים על שתי תערוכות קונספט: תערוכה אחת בשם "ממגדלור למגדלור", המציגה 24 שעות של החוף התל אביבי ותוצג במוזיאון ארץ ישראל; ותערוכה שנייה, "תל אביב על הצלחת", שמעבירה אותנו בתל אביב דרך מקומות אוכל ובילוי, אשר תוצג באברהם הוסטל תל אביב, במסגרת שבוע האיור 2019.

גם בעולם מכירים אותם ובקרוב יוכלו להיחשף לעבודותיהם גם מי שיבקרו בתערוכה Tel Aviv from A to Z. 110 years שתתקיים בתחילת אוקטובר בקייב, ובאמצע דצמבר במוסקבה. וזה לא הכל: הם עובדים על שני מדריכים חדשים, האחד לברלין והשני לניו יורק, כך שגם התושבים והמבקרים בערים אלה יוכלו ליהנות מהן דרך נקודת המבט היצירתית של CityKat Stories.


www.citykatstories.com
טוב לדעת
נגישות