Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

לשיר זו אופנה

שיר גרשוביץ (36) היא מעצבת אופנה, בעלת בוטיק שמלות כלה ושמלות ערב Shir G בנווה-צדק. בוגרת 'שנקר' בפקולטה לעיצוב אופנה, במסגרתה התמחתה בבית האופנה היוקרתי לשמלות כלה וערב Anne Bowen בניו-יורק. עם סיום לימודיה ייסדה את המותג Shir G

ענת יפה (צילומים: יח"צ) שמנת אפריל 2020

הדרך

"באחד המסלולים בטיול שאחרי צבא בדרום אמריקה הייתה לי הארה. בפטגוניה (חבל ארץ בתחומיהן של ארגנטינה וצ'ילה) לנוכח נופים עוצרי נשימה וחופש אינסופי לגוף ולנפש, הבנתי כי העיסוק ביופי ובוויזואליות ועיצוב ועצמאות חופשיים ביצירה, הם הדבר הנכון והמדויק עבורי. לא נותר בי מקום לשאלות והיה ברור לי כי בשובי לארץ ברצוני ללמוד ב'שנקר' ולפתוח עסק עצמאי לעיצוב בגדי נשים.

"כשחזרתי הכנתי תיק עבודות כדי להתקבל ללימודים ומשם הכל קרה מאד מהר. בין השנה השלישית לרביעית של התואר טסתי לניו יורק לסטאז', שם התמחיתי במותג מוביל במנהטן לשמלות כלה וערב בשם anne bowen. לעולם לא אשכח את ההתרגשות והפרפרים בבטן כשראיתי דגמים שעיצבתי עבור המותג עולים לבמה בשבוע האופנה בניו-יורק. באותה נשימה גמלה ההחלטה בלבי שעל הקולקציה הבאה שאעצב יופיע השם שלי".

לחצו להגדלה

העיצובים

"אני מגדירה את העיצובים שלי כמינימליזם עם טוויסט. במסגרת לימודי תולדות העיצוב הרבו לומר לנו שכנראה כבר לא נמציא את הגלגל.

"אני מאד מתחברת לזה ומתוך ידיעה שהחידוש נמצא לעיתים בפרטים הקטנים ולא בהכרח בניסיון ליצור את הדבר הבא, ניתן להגיע לקלאסיות עם המון ייחודיות שעדיין תהיה רלוונטית עוד שנים רבות.

"להגיע לנקודה המדויקת במינימליזם הרבה יותר קשה מליצור מקסימליזם או אקסטרווגנטיות. לדעת לעצור בנקודה שבה אין להוסיף או לגרוע קו או תפר כלשהו, זו ההחלטה החשובה ביותר".

לחצו להגדלה

חופש יצירה

"אני לא מייחסת משקל יתר לטרנדים, פחות חשוב לי מהי הגזרה האופנתית ביותר השנה או מהו הצבע המוביל. אני אוהבת קלאסיקות ומינימליזם ונאמנה מאד לתחושות הבטן שלי לגבי מה יהיה נכון ויחמיא לגזרת האישה.

"אינני נוהגת לשים דגש על טרנדים שכנראה יחלפו. חשוב לי יותר להתאים את צבע הבד לגוון העור של הלקוחה, כיצד השמלה מונחת עליה ולכן אני מרבה בתפירה אישית שמאפשרת לי לדייק ולהתאים לכל אחת.

"כך אני זוכה גם לחופש יצירתי לגזרת בסיס קלאסית שתתאים לנשים רבות וגם לשינויים הקטנים שגורמים לבגד להיות מדויק לכל אחת ואחת".

לחצו להגדלה

ההשראות

"אני אדם מאוד סקרן שאוהב להביט באנשים ויכולה לשאוב השראה מכל דבר ויזואלי שמעניין אותי. בהתחלה שאבתי את רוב ההשראה מהבדים עצמם וכשהבטתי בבד מסוים ידעתי כיצד אני מדמיינת אותו על הגוף.

"אני מסתכלת על תצוגות אופנה בעולם וערה למתרחש בכל עונה אך עדיין בסופו של דבר הקו המנחה שלי הוא מה אני הייתי רוצה ללבוש וכיצד אני מדמיינת את עצמי באירוע.

"הבדים האיכותיים והנעימים למגע הם בגדר חובה מבחינתי ומהווים חלק בלתי נפרד מהדגם לפני שאני מחליטה כיצד תראה השמלה והיכן כל קו עובר על הגוף.

"לדוגמה, כשעיצבתי לעצמי את שמלת הכלה היה חשוב לי שהיא תהיה חלקה ומינימליסטית אך עם תחכום ועניין בגזרה. שארגיש שהשמלה ייחודית ואלגנטית ועדיין תשדר נינוחות וניקיון עיצובי. כיום הדגם הזה על גרסאותיו השונות הוא הפופולרי ביותר בסטודיו עבור הכלות שלי".

קולקציית אביב קיץ

"נראה הרבה צבעים, מעבר משמלה שחורה לשמלה בצבע. הצבעים החזקים תופסים יותר מקום על הקולב ואיתם הבדים הנשפכים והנעימים למגע כדוגמת הסאטן והמשי. נראה כאן הרבה שמלות מחמיאות וקלילות שגורמות לנו להרגיש נפלא בסגנון בלתי מתאמץ ונונשלנטי".

עיסוק אחר

"אם לא הייתי מעצבת אופנה, הייתי נמצאת במקום שהוא ההפך הגמור מהעולם אותו אני חיה היום – שב"כ או מוסד. כקצינת מבצעים בצה"ל תמיד הייתה לי משיכה לנסתר ולמסווג".

לחצו להגדלה

להיות מעצבת ישראלית

"מבחינתי להיות מעצבת ישראלית הוא השילוב בין גזרות מודרניות לאלמנטים מקוריים מהפולקלור הארץ-ישראלי. למעשה כבר בשנות החמישים נולד בישראל קו עיצוב אופנה חדש בסגנון ים תיכוני וארץ-ישראלי (משכית) ביוזמתה וניהולה של רות דיין.

"לעיתים אני מעצבת דגמים מסוימים בהשראה אתנית בשילוב אלמנטים מודרניים. הגענו לכאן ממדינות שונות וממגוון תרבויות והשילוב הזה בא לידי ביטוי באקלקטיות של הלבוש בארץ.

"בכל שנה נעשים עוד ועוד צעדים בכדי לבסס את האופנה הישראלית כבירת אופנה נוספת בעולם. זו גאווה גדולה לראות כיצד הופך העיצוב הישראלי לתו תקן של איכות".

72 שנות עצמאות

"באופן פרדוקסלי קצת מצחיק, מוזר משהו, מנותק מהמציאות העכשווית, לדבר על עצמאות, בימים מאתגרים שאיתם אנו והעולם כולו מתמודדים. תקופה זו מנוגדת בתכלית הניגוד למושג עצמאות, שכן, עצמאות הינה ההיפוך הגמור מתלות.

"עצמאות פירושה להיות אדם חופשי לרצונות ולבחירות שלו אך למרבה האירוניה בימים מורכבים אלו כולנו כלואים בבתינו בהסגר כפוי. יחד עם זאת אני אופטימית. על כולנו מוטלת החובה לעמול בהתמדה ובנחישות על היותנו חברה למופת, להשכיל ליישם את ערכי האכפתיות, הנחישות והערבות ההדדית. אם נדע לנהוג על-פי אותם ערכים-נהיה לחברה ראויה ונזכה לחוות עצמאות נצחית".

בעוד עשור

"מעצבת אופנה עם חנות דגל בארץ וקולקציות שנמכרות גם בחו"ל".

החברה הישראלית בעוד עשור

"כולי תקווה שהטכנולוגיה שהופכת לנגישה לכלל האוכלוסייה תהפוך לגשר שיצמצם את הפערים בחברה הישראלית, עליו יצעדו כלל המגזרים המרכיבים את הפסיפס הישראלי, תוך שהם מנהלים אינטראקציה הדדית ובאמצעותה תורמים לשגשוגו של המשק ולחוסנה הכלכלי של ישראל. זה אמנם נראה כחזון אחרית הימים אך הניצנים של תהליך זה הנראים כבר בארץ יתעצמו במהלך השנים הבאות ויעצימו את החברה הישראלית".

טוב לדעת
נגישות