Search magnifier

חיפוש

עכשיו קל ונוח יותר למצוא כל כתבה ברוכים הבאים לאתר אקסטרה המחודש - עדכני ומגוון בשפע כתבות ומאמרים מקצועיים חדש באתר: מגזין 'הירוק החדש' - כל הפרטים על תעשיית הקנאביס הרפואי בישראל. לחצו כאן

כל לקוח הוא עולם ומלואו

עו"ד אורלי סטולרו ספיר יודעת שתכונות הרגישות והאמפתיה שלה ללקוחותיה מהוות חלק בלתי נפרד מהמקצועיות שלה. כמי שמסייעת ללקוחותיה במציאת פתרון לבעיותיהם, מה שמנחה אותה הם מקצוענות ושירות ללא פשרות

אורלי סטולרו ספיר
צילום: סמי חזקיהו

התפקיד המקצועי הראשון: "במהלך לימודי המשפטים עבדתי כדיילת באל על, חייתי על הקו בין שדה התעופה ללימודים התובעניים באוניברסיטה. בניתי את עצמי מאפס, לא היו לי קרובים או מכרים שסללו את דרכי למקצוע, אך הערכים שהוקנו לי בבית הוריי וכן התמיכה מבן זוגי, סייעו לי לבנות משרד מוביל בתחומי התמחותו השונים".

החיבור למקצוע עריכת דין: "בילדותי, נגרם עוול משפטי לקרובי משפחתי, אשר זעק לשמיים. באותה עת כילדה צעירה החלטתי שאלמד משפטים כדי שאוכל להגן על אחרים מפני עוולות ואי צדק. זה ממש היה בדמי".

מקצוענות ושירות מכל הלב

פעילות המשרד: "קודם כל אני מייצגת צדדים ועסקים ונלחמת עבורם ללא פשרות בערכאות המשפטיות השונות בתחומי התמחותי השונים. כמו כן, אני עוסקת בגישור ופתרון סכסוכים, כגון סכסוכים עסקיים, סכסוכי משפחה וירושה, בהם לכל משפחה ניתן פתרון יצירתי משלה, וכן סכסוכים בין בני זוג במטרה להביאם להסכמות בדרכי שלום ובכך למנוע מאבקים משפטיים מכאיבים להם ולילדיהם. מי כמוני מבינה זאת כאימא לילדים.

"תחום עיקרי נוסף במשרדי, מאז הקמתו, הוא נדל"ן על רבדיו השונים: עסקאות מקרקעין (קניה ומכירה) ועוד. יחד עם בעלי, שהוא יועץ נדל"ן, אני משתפת פעולה מדי פעם בתחומים של תמ"א 38 ועסקאות מקרקעין אחרות, בנוסף אני מוסמכת הכנת ייפוי כוח מתמשך".

קוריוז קטן: "שלושה זוגות, שגישרתי ביניהם, שולחים אלי זר פרחים, אחת לשנה, בתאריך החתימה על הסכם שלום הבית ביניהם. משמצאתי שניתן לפתור את הסכסוך ביניהם ולמנוע פרידה מכאיבה, הם חזרו לחיות כזוג בעקבות הגישור שלי וזוכרים אותי לטובה. זה סיפוק עצום בעיקר מאחר והיו מעורבים כאן ילדים".

החזון המקצועי: "להמשיך לראות כל לקוח כאדם שהוא עולם ומלואו. קודם כל אני מקשיבה ללקוח, רואה אותו, שומעת אותו, מבררת מהן מטרותיו. 'מקצועיות' בעיני אין משמעה רק בקיאות במקצוע ושימוש בו לתועלת הלקוח. חלק בלתי נפרד ממקצועיות היא תודעת השירות ללקוח, הבאה לידי ביטוי בסבלנות, הקשבה, כבוד, זמינות וכיוצ"ב".

שאיפות לעתיד: "אמשיך להילחם ללא פשרות עבור לקוחותיי וכן לפתח את פעילות המשרד, להמשיך להשיג הישגים עבור לקוחותיי להעניק להם שירות מכל הלב, כפי שהיה עד היום".

נשים מתחילות לעמוד על שלהן

רגעים מרגשים בקריירה: "היו הרבה רגעים כאלו, כאשר מנעתי סילוק אישה קשישה וחולה מבית בעלה המנוח ע"י ילדיו, או כאשר יותר מ-90 משפחות שייצגתי קיבלו פיצוי כספי עבור ירידת ערך דירותיהם בשל כביש שנסלל לצד שכונתם לאחר 11 שנות הליכים משפטיים, או כאשר לקוחות (גברים או נשים) שעברו התעללות פיזית או מילולית או שניהם ובסופו של דבר קיבלו את הגט המיוחל.

"כך גם כאשר מצאתי פתרונות גישור בין בני זוג, תוך מינימום פגיעה בילדים, כאשר סיימתי בהצלחה גישור בין אנשי עסקים מסוכסכים במשך שנים, תוך מציאת פתרון לשביעות רצונם, או כאשר ברגע האחרון מנעתי מעשה הונאה בין בני משפחה כאשר חלקם ניסה להשתלט על העיזבון של כולם. זה יוצר סיפוק עצום".

מיעוט נשים בתפקידים בכירים: "אמנם עדיין יש פער בין נשים לגברים, גם בהפרשי שכר כאשר התפקיד הוא זהה, אך קיימת מגמת שיפור ואני מברכת עליה. יותר נשים פורצות את תקרת הזכוכית, יותר ויותר נשים תופסות תפקידי מפתח. היום נשים חושבות: 'מגיע גם לי להצליח ולממש את עצמי'".

מה נדרש כדי ליצור מנהיגות נשית: "תעוזה ויוזמה. ובנוסף, אנושיות, יסודיות, מקצועיות וחריצות. צריך להתחשב ברצונם של אחרים, להקשיב ולכבד".

שם ומשפחה: עו"ד אורלי סטולרו ספיר.

גיל ומצב משפחתי: 49. נשואה+2.

השכלה: תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב. מגשרת מוסמכת (מלשכת עורכי הדין) ומומחית בגישור עסקי-מסחרי ובגישור בענייני משפחה וירושה. מוסמכת להכנת ייפוי כוח מתמשך.

תפקיד: בעלת משרד עו"ד אורלי סטולרו ספיר, יותר מ-24 שנות וותק.

שנת ההקמה: ינואר 1998.

תפקידים קודמים: התמחות בבית המשפט המחוזי בת"א אצל סגן הנשיא, השופט אריה בן ארי ז"ל, וכן התמחות במשרד מסחרי גדול. שימשה כדירקטורית בחברות ממשלתיות, וכן ייצגה שלוחה ישראלית של אוניברסיטה מאנגליה. זאת בנוסף לייצוג עסקים וחברות ואנשים פרטיים מזה 24 שנים.

תחביבים: ספורט וריקוד, קריאה, מוזיקה, טיולים בארץ ובעולם, שהות מהנה עם המשפחה.

טוב לדעת
נגישות