Search magnifier

חיפוש

עכשיו קל ונוח יותר למצוא כל כתבה ברוכים הבאים לאתר אקסטרה המחודש - עדכני ומגוון בשפע כתבות ומאמרים מקצועיים חדש באתר: מגזין 'הירוק החדש' - כל הפרטים על תעשיית הקנאביס הרפואי בישראל. לחצו כאן

מתלבשת על ההצלחה

רוית רוזנברג, מנכ"ל משותף בחברת 'יונידרס' העוסקת בעיצוב, ייצור, מכירה והשכרה של ביגוד ייצוגי, צמחה בעסק שהקים אביה ועזרה להרחיב אותו ולמנף את ההצלחה. עכשיו היא שואפת לסייע לנשים נוספות לפרוח בחברה המשפחתית

רוית רוזנברג
צילום: איה בן-עזרי

"יונידרס" על קצה המזלג: "חברה העוסקת בעיצוב, ייצור, מכירה והשכרה של ביגוד ייצוגי ונעלי עבודה, לאנשים בכל ענפי התעשייה והשירותים – עובדי רשות שדות התעופה, בזק, רשות שמורות הטבע, אלקטרה, ארקיע וכיוצ"ב. בעשור האחרון הרחבנו את פעילותנו וכיום החברה מפעילה בנוסף רשת של 12 חנויות מכרמיאל ועד אילת, בהן נמכר קוד לבוש לאנשים עובדים בכל המקצועות: מנהלים, עורכי דין, טכנאים, שפים ואחיות.

"החנויות הן פרויקט שלי, שהתחיל כניסיון לענות על צורך בביגוד ייצוגי לעסקים קטנים. הן ממוקמות באזורי תעשייה ומוכרות בגדי עבודה שמתאימים לסגנון הישראלי, כמו דגמ"חים, חולצות כפתורים או חולצות פולו. הרעיון הוא שכולם ימצאו מענה בחנות, מסטודנט, דרך מתמחה במשרד עו"ד ועד רופא בבית חולים".

הקמת החברה: "סבתא שלי, ארנה סמואל, תפרה לפרנסתה חזיות לנשים. היה לה בית מלאכה קטן עם שתי מכונות תפירה ברמת-גן, וזה היה עסק ייחודי בשעתו. קצת אחרי מלחמת יום הכיפורים התחילה בנייה גדולה של בתי מלון באזור תל-אביב ואבי, גיורא סמואל, שהכיר את עולם הטקסטיל מאמו, זיהה את הצורך בבגדים ייחודיים מקצועיים, בעיקר לתעשיית המלונאות".

אבי, גיורא סמואל ז"ל: "אבא היה יזם ברמ"ח איבריו. הוא ניגש למלאכת תפירת הביגוד הייצוגי והחל בייצור קולקציות עבור בתי מלון חדשים, כשהוא נעזר במעצבות מקומיות ובתופרות מאזור הצפון. אלה היו שנות ה-70', היו לו המון רעיונות יצירתיים, ובמהרה הוא הפך ל-One man show: הוא היה סוגר עסקאות עם מלונות, קונה את הבדים, גוזר אותם ומפזר בין התופרות באזור הקריות. באחת מטיסותיו הוא פגש אמריקאי שאמר לו שהיום כבר לא מוכרים ביגוד, אלא משכירים אותו. אבא התלהב, ייבא לארץ קונספט של השכרה שהיה אז חדשני בעולם, והעסק התחיל לגדול. בזכות חריצותו ואהבת האדם שבו, הוא בנה תוך עשר שנים חברה גדולה ומובילה בתחומה".

להמשיך את החזון של אבא

כניסתי לחברה: "בגיל 20 חלמתי ללמוד תרפיה במחול באקדמיה בירושלים. כשהתלבטתי מה לעשות, אמר לי אבי, שהיה אדם סמכותי וכריזמטי: 'קודם תגיעי לחברה, תתחילי לעבוד'. מאז אני פה. התחלתי כאשת מכירות, התקדמתי למנהלת מכירות, בניתי צוותים, משם קודמתי לסמנכ"ל שיווק וב-15 שנים האחרונות אני ממנכ"לת את הארגון. התפקידים עזרו לי להכיר את החברה מלמטה למעלה, מה שמאוד עוזר לי לנהל אותה היום".

מעסק משפחתי לחברה מובילה: "כשנכנסתי המחזורים היו קטנים ועבדו בחברה סביב 50-60 אנשים. היום אנחנו מעסיקים מעל 600 עובדים בפריסה ארצית ופועלים כחברה אחת עם שתי חטיבות: חטיבה שמשווקת ביגוד ייצוגי ונעלי בטיחות ומפעילה רשת חנויות, וחטיבה שניה שמשכירה ביגוד למפעלים ולגופים גדולים. אחי, רון סמואל, משמש כבעלים משותף יחד עימי ואחראי על חטיבת ההשכרה, ואני אחראית על חטיבת המכירות".

הניהול המשותף: "אחי ואני מסתדרים טוב. אנחנו אנשים מאוד שונים, כל אחד עם סגנון ניהול וקצב אחר, אבל שנינו הפנמנו שחשוב שנהיה מסוגלים לדבר ולהתנהל יחד לטובת ההצלחה של 'יונידרס'. זה פרויקט לא פשוט. המזל שלנו הוא שהחברה מאפשרת לכל אחד מאיתנו ניהול עצמאי בטריטוריה שלו. החלוקה הזו נעשתה על-ידי אבא שלנו עוד בחייו, ובאיזשהו מקום נראה שבכך שחשב על זה כבר אז, הוא שומר עלינו עד היום".

החזון הניהולי: "התפתחתי מקצועית תחת אבא שהיה גם מנהל, שנתן פלטפורמה לכל אחד להגשים את עצמו. הלימוד היה לשבת לידו, לשמוע אותו מתנהל. הוא מאוד אהב את האנשים שעבדו איתו ואת הלקוחות והיה מוכן לעשות בשבילם הרבה. הוא עבד עד שנפטר בטרם עת לפני עשר שנים. במרוצת השנים, נוצרו עם העובדים קשרים הדוקים שהיו הרבה מעבר ליחסי עובד-מעביד. ברור שכשהחברה גדלה משהו מזה הלך לאיבוד, אבל עדיין יש כיום קבוצה של מנהלים קרובה ומחויבת, עם קשרים אישיים חזקים שרצים איתנו כבר עשרות שנים".

רגע מרגש: "ב-2013 חגגנו 40 שנה לחברה באירוע גדול שנערך בשוני. גם אחי וגם אני עלינו לבמה וסיפרנו את הסיפור שלנו. הרגשנו שאנחנו שם בזכות ולא בחסד, שאנחנו מצליחים לשמר ולהגדיל את מה שאבינו בנה. זה לא מובן מאליו שאתה נכנס לחזון שלא אתה חלמת אותו מלכתחילה, אבל אתה מביא אותו למקום גדול יותר".

ביגוד עמיד לאש

הזווית הנשית: "אנחנו ארגון שמעסיק הרבה מאוד נשים, מרמת ההנהלה, שהיא נשית בעיקרה, ומטה. זה לא דבר שנעשה בכוונת מכוון, ואולם זו מגמה שאני מברכת עליה. נשים מביאות עמן שילוב של אסרטיביות ואינטואיטיביות".

תוכניות לעתיד: "ברמת החברה, הייתי רוצה שיהיה יונידרס בכל ארון בישראל, ובמקביל לבחון כניסה לשווקים מחוץ לגבולות המדינה. בשנה האחרונה נכנס פרויקט גדול של צה"ל, ביגוד עמיד באש ליחידות המיוחדות, שאנחנו מייצרים ומשכירים תחת המותג Combatex. אנחנו מאוד גאים בפרויקט ומייחלים להעמקת שיתופי הפעולה עם כוחות הביטחון.

"ברמה האישית, מעניין אותי לחקור עסקים משפחתיים, ובפרט להעצים נשים בעסקים כאלה. למרות ההתפתחות הגדולה, יש נשים שעדיין מודרות מתפקידים בכירים בחברות משפחתיות. קיים עדיין לא מעט שוביניזם חבוי בכל הקונספט המשפחתי והייתי רוצה לעזור להן למצוא את הדרך להשתלב לצד האחים והאבות".

שם ומשפחה: רוית רוזנברג.

גיל ומצב משפחתי: 56, נשואה + 3 ילדים.

השכלה: תואר ראשון BA כללי בפילוסופיה יהודית והיסטוריה מאוניברסיטת תל-אביב, תואר שני בהתנהגות ארגונית מאוניברסיטת בר-אילן. כיום לומדת יישוב סכסוכים ופתרון קונפליקטים בבר-אילן.

תפקיד: בעלים ומנכ"ל משותף של חברת "יונידרס".

שנת הקמה: 1973.

מספר עובדים: 600.

תפקידים קודמים: שורת תפקידים ב"יונידרס", כולל אשת מכירות, מנהלת מכירות וסמנכ"ל שיווק.

טוב לדעת
נגישות