Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

ליצור ערך משולש מתעשיית הקנאביס

אסף ביבס, מנכ"ל ומייסד-שותף ב-Pollen Group: "תעשיית הקנאביס היא סביבה תחרותית ומורכבת לניווט המשתנה ללא הרף, מה שהופך את הכניסה של יזמים ומשקיעים לאתגר לא פשוט ואת ההצלחה בה לאפילו עוד יותר קשה". תעשיית הקנאביס: עושים סדר

צילום: maxpixel.net

"ככל שתעשיית הקנאביס ממשיכה להתרחב, היא הופכת לתחרותית יותר ומושכת אליה מגוון רחב של אנשים שלהוטים 'לרכוב על הגל הירוק'. אלא שחלקם אינם מיומנים, בלשון המעטה, ואחרים אפילו מפוקפקים במידה כזו או אחרת, ולכן איתור לדוגמא של יועץ איכותי בתחום הקנאביס הוא כיום אתגר לא פשוט כלל" – כך אומר אסף ביבס, מנכ"ל ומייסד-שותף בקבוצת 'פולן' (Pollen Group), במטרה לעשות קצת סדר בתחום מתפתח זה

בראיון למגזין 'הירוק החדש', מסביר ביבס כי "משקיע או יזם שמעוניינים כיום להיכנס לתעשייה יתקשו להבחין בין מה שנכון או לא נכון לעשות, מכיוון שזוהי סביבה מורכבת לניווט, עם חוקים ותקנות אשר משתנים ללא הרף ואתגרים ייחודיים אחרים".

וכאן נכנסת לתמונה פולן גרופ – חברת אחזקות ישראלית אשר מתמקדת בהאצה של חידושים ומגמות עולמיות בתעשיית הקנאביס. "על-ידי מינוף של הידע המקצועי שלנו וקשרינו האישיים החזקים בשוק הישראלי והעולמי", מדגיש ביבס, "אנחנו יכולים לבנות ולשרת מאגר לקוחות מגוון מאוד – ולהקים שותפויות שיוצרות ערך חברתי, סביבתי וכלכלי כאחד".

מימין: אסף ביבס ואסף עופר (צילום: לואיז גרין)

החזון: השפעה חברתית והצלחה עסקית

קבוצת פולן הוקמה על-ידי ארבעה שותפים –אסף ביבס, אסף עופר, דייב וולף ועופר שפירא – כולם מומחים ומעורבים מאוד בתעשיית הקנאביס בארץ ובעולם. "היתרון שלנו הוא שהצלחנו ליצור קבוצת כוח המגובה בחדשנות ובקהילה של משקיעים, יזמים ומומחים עם חזון משותף – ליצור השפעה חברתית והצלחה עסקית", מציין עופר.

החברה מורכבת משלוש יחידות עסקיות:

פולן ייעוץ – יחידה עסקית שמצד אחד, מספקת שירותי ייעוץ אסטרטגי ליזמים יוצאי-דופן ומלאי תשוקה שרוצים להפוך רעיונות מרגשים למציאות; ומצד שני, עוזרת למשקיעים ולחברות פרטיות עם תובנות ייחודיות לגבי צוותים, חברות, מוצרים, קניין רוחני ועוד מגוון רחב של נושאים.

פולן השקעות – יחידה עסקית המתמקדת ביצירת קניין רוחני, בבניית מותגים חדשים ובהגברת המו"פ בישראל, על-ידי השקעות בחברות שנמצאות בשלב מוקדם יחסית.

פולן הזנק – תוכנית האצה ייחודית שמתכוונת קבוצת פולן להקים, במטרה לחזק ולהעצים את תהליך החדשנות בקרב יזמים מבטיחים בעלי רעיונות עסקיים שעונים על האתגרים וההזדמנויות בתעשיית הקנאביס.

שירותי הייעוץ האסטרטגיים שאותם מספקת קבוצת פולן ללקוחותיה מענף הקנאביס הם נרחבים ועשירים, ביניהם בנושאי מיזוגים ורכישות, מיזמים משותפים, חוזים ושיתופי פעולה מסחריים, הערכות שווי, בדיקת נאותות, ביצוע עסקות, ניהול תיקים, גיוס כספים, מיסוי בינלאומי, מו"פ מוצרים, בניית מותגים, פיתוח עסקי, וחדירה לשוק העולמי והישראלי בפרט.

אסף עופר, המנהל העסקי ומייסד-שותף, מעיד בגאווה כי "בנוסף לחברי הצוות שלנו שמחזיקים בידע וביכולות ייחודיות שנצברו מניסיון רב-שנים בתעשיות שונות, חברנו למספר שותפים אסטרטגיים, אשר ביחד משמשים אותנו בבנייה ושירות של מאגר לקוחות מגוון ורחב מאוד. הגישה השירותית שלנו נובעת מהרעיון שלפיו הלקוחות, המשקיעים והיזמים איתם אנחנו עובדים הם יותר מ'סתם' עסקה, ולפיכך אנו רואים את עצמנו כשותפים לדרך וכספקי פתרונות, לפני הכל.

מהם הערכים שמנחים את פולן בפעילותה?

"בהיבט העסקי, המשימות שלנו הן לחבור ליזמים מבריקים וחברות חדשניות, להצמיח עסקים להובלה בשוק ולייצר תשואות אטרקטיביות למשקיעים שלנו. אבל לא פחות חשוב מכך הוא ההיבט החברתי שעומד לנגד עינינו בכל הפעילויות שלנו. מעבר ליצירת רווח כלכלי מתעשיית הקנאביס, אנחנו רוצים לייצר השפעה חיובית על הסביבה שלנו באופן כללי ועל אנשים בפרט".

טוב לדעת
נגישות