Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

באות מאהבה: אתי ונדרמולן

הן מתכננות ומעצבות, יוזמות ויוצרות, ובמידה רבה יש להן חלק נכבד במראה סביבת החיים שלנו במרחב הפרטי והציבורי, ובדרך שבה אנו מתייחסים לעיצוב ולאדריכלות. כמה מהנשים המובילות את סצנת העיצוב הישראלי: על יזמות, יצירה ומקורות השראה

מערכת Designer Designer דצמבר 2019
Array
צילום: בנימין אדם


"ערים בעולם, ביקור במוזיאון, ספר עיצוב, סרט, תערוכות, אופנה, ואפילו מנות אוכל מיוחדות – לכולם יש השפעה ויכולת לעורר אצלי רעיון"


אתי ונדרמולן

מעצבת פנים | TNG בנייה ועיצוב בע"מ

כשיצאתי לדרך… "כאשר סיימתי לימודי אדריכלות ועיצוב פנים באורט קריירה, ובלי כל ניסיון, הפרויקט הראשון שלי, כסטאז', היה עיצוב דירה ללקוחות תושבי חוץ. רציתי להיחשף ולהוכיח את היכולות האישיות שלי, והפרויקט הסתיים בהצלחה רבה ובהמלצות טובות להמשך הדרך".

הניצוץ | "עולם העיצוב מגלם בעיניי התחדשות אין-סופית, מגוון ובעיקר סיפוק מהתחושה של הלקוחות בסוף התהליך. כל מה שקשור בפונקציונליות ובאסתטיקה גורם לי שמחה ושלמות".

הנחת עבודה | "ליווי צמוד של הלקוחות לכל אורך הדרך, תוך הקשבה והבנת צורכיהם כאינדיבידואל וכמשפחה. לפני הכל, פגישה ראשונית עם לקוחותיי – כבר בשלב ההחלטה על תכנון ועיצוב או בניית הבית, ואפילו לפני רכישת הבית, הדירה או המגרש עליו ייבנה. מכאן אני איתם בכל שלבי התכנון, התוכניות לביצוע, בחירת הספקים ומבצעי העבודות, רכישת חומרי הגמר, כל ההחלטות הנוגעות לפרויקט, וכמובן – תכנון וסנכרון בין כל הנוגעים בדבר".

צילום: אלעד גונן

קבלו דוגמה | "בית פרטי באזור השרון, שסיימנו לתכנן לאחרונה, כשהדגש בו הוא על עיצוב מודרני ופונקציונלי. הקיר בחדר המגורים מחופה בגרניט פורצלן ומשמש לאחסון ולהסתרת המזגנים שפועלים בכל שטח בבית בנפרד. מטבח שבמרכזו אי של 3 מטרים מחופה בדקטון, שמשמש גם כמשטח עבודה וגם לישיבה של בני הבית. תשומת לב מיוחדת ניתנה לפרטים כגון יצירת מקומות אחסון בדגש עיצובי ותכנון חכם בחדרים, שהם לא גדולים במיוחד, להעמדה של הרהיטים הדרושים.

"בנוסף, יצרנו במרכז הבית ספרייה המפרידה בין גרמי המדרגות ומטפסת מעלה מהקומה התחתונה עד התקרה בקומה השנייה. הכנסת החוץ הירוק פנימה בעזרת פתחים וחלונות, שימוש מגוון בתאורה שיוצרת תרחישים על הקירות, במעקה היורד מטה ובתקרות המונמכות, כל אלה יוצרים עיצוב מנצח, הרמוני ומושלם".

במבט קדימה | "התוכניות והשאיפות שלי הן לתכנן בית מלון בוטיק באזור אורבני או במקום בטבע, שאז התכנון והאופי יהיו שונים בתכלית. בנוסף, להמשיך לתכנן בתים ודירות ללקוחות שונים, שכל פרויקט שונה ממשנהו – הן במיקומו, בשטחו, בתקציב ובצורכי בעלי הבתים. לכן, האתגר שונה בכל פעם ומציב בפניי בכל פעם מחדש זוויות שונות, שימוש בחומרים שונים ועניין. החשיפה האישית שלי לתערוכות ולכנסים בארץ ובעולם עוזרת לי לקבל השראה ולהתחדש באופן קבוע".


www.evander.co.il
etivandermolen@gmail.com
0547732314
vandermolen_design
Eti Vandermolen – Interior Architecture & Design

הפקה: ענת כהנא-ברששת | איפור: זר קינן-חדד, קורל מזון, שולי דיקר לירין שחף | צולם ב"פיטרו ריהוט" חולון
טוב לדעת
נגישות