Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

באות מאהבה: דרורית קפלן

הן מתכננות ומעצבות, יוזמות ויוצרות, ובמידה רבה יש להן חלק נכבד במראה סביבת החיים שלנו במרחב הפרטי והציבורי, ובדרך שבה אנו מתייחסים לעיצוב ולאדריכלות. כמה מהנשים המובילות את סצנת העיצוב הישראלי: על יזמות, יצירה ומקורות השראה

מערכת Designer Designer דצמבר 2019
Array
צילום: יח"צ


"כל מה שמגביל אותי מעורר בי השראה. כל עוד הכל אפשרי והכל פתוח אני מנומנמת, ברגע שמציבים לי גבולות אני מתעוררת ופורצת קדימה"


דרורית קפלן

סמנכ״לית פיתוח ושיווק | מטבחי רגבה

כשיצאתי לדרך… "בסוף לימודי אדריכלות חיפשתי מקום עבודה זמני, רק כדי לזכות במענק לידה, ו'נפלתי' על תחום הריהוט המתועש. מותג בינלאומי רכש את החברה ופנו אליי שאקים שלוחה ישראלית/אירופאית למחלקת העיצוב, ומכאן הכל התחיל.

"עוד בתקופת הלימודים חשבתי שתחום האדריכלות פחות מתאים לי, כי אין לי סבלנות לחכות למוצר המוגמר. עיצוב מוצרים מתועשים התאים לי יותר ופרחתי בפרויקטים האלה – ריתק אותי לקחת מפעל ולפרוץ בתוכו את הגבולות. נשלחתי לקנדה ללמוד איך עובדת מחלקת פיתוח, בניית קטלוג מוצרים ושילוב בין פיתוח לשיווק בחברה גדולה, והתאהבתי בתחום 'ניהול עיצוב', שמשלב בין העיצוב לאמנות הניהול. זה לונה פארק של החלטות שהמטרה אחת: מוצר מנצח".

הניצוץ | "נולדתי להורים אמנים, ציור ומוזיקה תמיד היו שם וכולנו הושפענו, כך שמבחינתי לא הייתה אופציה אחרת. בתור קיבוצניקית לשעבר היה חשוב לי להיות פרקטית ויחד עם זאת להישאר בתחומי היצירה ולכן בחרתי בעיצוב".

הנחת עבודה | "בחברת רגבה, בה אני עובדת שנתיים, אני מנהלת שתי מחלקות, שיווק ופיתוח, אותן מאיישים אנשים יצירתיים ויצריים, ויצא ככה שכולן נשים אז בכלל זאת חגיגה סוערת. לכל מחלקה יש תוכנית עבודה שנתית והסנכרון ביניהן הוא המנוע – יצירת סל מוצרים הדוק שמשתלב עם האמירה השיווקית. רגבה היא חלום אתגרי ביצירת סל מוצרים רענן ומתחדש, מבלי לפגוע בנכסי המותג הוותיק, ואכן בשנתיים האחרונות יש ברגבה תנופת פיתוח אדירה שאני גאה בה".

צילום: עוזי פורת

קבלו דוגמה | "פרויקט הדגל שלי ברגבה הוא הקמת מותג מטבחי יוקרה +RG (תשמעו עליו בשנה הקרובה). היה לי ברור שרגבה מתאימה לזה, יש לחברה את האופי שאני מכירה מחברות איטלקיות משפחתיות: הקפדת-יתר על איכות ופרטים שלא אופיינית בשוק שלנו".

במבט קדימה | "העתיד מבחינתי ברגבה הוא פיתוח מוצרים שמשלבים ערכים חברתיים-תרבותיים, כלומר – פרויקטים שיש בהם מעבר לעיצוב והם יותר חיבור בין מוצר להתנהגויות אנושיות סביבו. זה שילוב אולטימטיבי של פיתוח מוצר, שיווק ופיתוח עסקי. העולם סביבנו משתנה ואני שואלת את עצמי איך זה בא לידי ביטוי בנראות המטבח. גם הוא חייב להשתנות. בתחום האישי הייתי רוצה לייצר בכל מקום שאעבוד בו סביבה מקדמת עבור מעצבים תעשייתיים ישראליים: זה לא שאנחנו הכי טובים, פשוט בישראל אין תרבות עיצוב מתועש ולכן חלק מהאחריות שלנו כסמנכ"לי/מנהלי הפיתוח במפעלים מתועשים הוא לקדם את התחום".


www.regba.co.il
info@regba.co.il
03-372-6061
מטבחי רגבה
regba_kitchen

הפקה: ענת כהנא-ברששת | איפור: זר קינן-חדד, קורל מזון, שולי דיקר לירין שחף | צולם ב"פיטרו ריהוט" חולון
טוב לדעת
נגישות