Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

משלב רגש בעשייה

אורי אלטשולר, סמנכ"ל פיתוח עסקי ישראל קנדה, מדבר על הבית שבו גדל ("התנדבות ועשייה חברתית"), על ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בעלי החברה ("יוצרים משהו מאוד מאוזן"), על שילוב מגורים, תעסוקה, חינוך ופנאי ("דרישות הדור החדש") ועל החלום לפתח מיזמי נדל"ן ליהודי העולם

אורי אלטשולר
צילום יוסי דה פונס

השפעת בית ההורים: "נולדתי וגדלתי בהוד השרון. למדתי במוסדות החינוך בעיר עד לסיום התיכון. מיד עם סיום לימודי התגייסתי לחטיבת הצנחנים, בה ביצעתי שורה של תפקידים כלוחם וקצין בסדיר ובקבע. במסגרת המילואים אני משרת כראש מדור אימונים בבסיס האימונים של פיקוד צפון.

"גדלתי בבית מאוד מיוחד, שעודד התנדבות ועשייה חברתית, בדגש על אהבת האדם והארץ. הורי חינכו אותנו שאין דבר שעומד בפני הרצון והמסר הזה מאוד השפיע עליי וכך גם על אחותי ואחי, למרות שכל אחד מאתנו התפתח לכיוון שונה (אחותי עדי היא יזמית חברתית שהקימה את 'כנפיים של קרמבו', ואחי ניר הקים חברה מצליחה בתחום הביומד), יש מכנה משותף מאוד ברור שמלווה אותנו והוא ששום דבר לא עוצר אותנו ברגע שיש לנו מטרה מול העיניים".

מלימודי משפטים לקריירה בנדל"ן: "מיד עם תום שירותי הצבאי התחלתי לעבוד במשרד ראש הממשלה. במקביל למדתי משפטים. עם סיום לימודי המשפטים התמחיתי במחלקת הנדל"ן של משרד עוה"ד הדין גולדפרב-זליגמן, שם גם המשכתי לעבוד כעורך דין. אהבתי מאוד את המשרד ואת האנשים, שמלווים אותי גם כיום כעורכי הדין של החברה. בהמשך הקמתי פעילות בתחום הריטייל באנגליה וגרמניה. עם שובי ארצה ייסדתי חברת נדל"ן שהתמחתה בהתחדשות עירונית, אותה גם ניהלתי, עד שהצטרפתי לישראל קנדה כסמנכ"ל פיתוח עסקי".

ישראל קנדה: "הפעילות של החברה נחלקת לשתי זרועות עיקריות: הראשונה עוסקת במגורים ומסחר בלב אזורי הביקוש כאשר בשני העשורים האחרונים החברה הקימה כמה מהפרויקטים הכי חשובים בישראל, בדגש על תל-אביב, ובהם: מידטאון, מגדל הגימנסיה, סידרת ה-W בפארק צמרת, דה וינצ'י, רוטשילד 17, הקמפוסים של מייקרוסופט ו-WIX ועוד פרויקטים רבים אחרים.

"הזרוע השנייה היא מה שאנו מכנים 'זרוע חומר הגלם', במסגרתה אנחנו מאפשרים לרוכשים להשקיע בפרויקט כבר מהשלבים המוקדמים, כשהקידום הסטטוטורי עוד נמצא בראשיתו, ובכך לנצל את עליית ערך הקרקע שצוברת תאוצה לאורך קידומו של ההליך התכנוני עוד בטרם שלב הבנייה".

בית השקעות בנדל"ן הראשון והיחיד מסוגו בישראל: "המשמעות היא שכל אדם שיבוא בשערי החברה, ימצא את ההשקעה שמתאימה לו, הן מבחינת הצרכים והרצונות והן מבחינת היכולות. מדובר בחליפה שתפורה באופן אישי ומדויק לכל לאחד שרוצה להשקיע בנדל"ן, בין אם יש לו, או לה, הון עצמי נמוך יחסית ובין אם תקציב בלתי מוגבל. אני יכול לומר שאנחנו מבצעים תהליך בריא, שמתחיל בהיכרות עמוקה עם הלקוח שמגיע אלינו, ורק לאחר מכן מכוונים אותו להשקעה שתוביל אותו להגשים את המטרה שלשמה הגיע אלינו, בין אם זה לשפר את מצבו הכלכלי ובין אם זה להשיג את חוויית המגורים או סביבת העבודה אליה הוא מייחל".

פרויקט רחוב הרכבת (הדמיה: ישר אדריכלים)

ראייה הוליסטית של צרכי הדיירים

מגורי יוקרה בתל-אביב: "תל אביב, כמו כל מטרופולין מוביל בעולם, היא עיר יקרה ולכן המונח 'מגורי יוקרה' רלוונטי היום גם לפרויקטים ישנים שממוקמים בשכונות המבוקשות של צפון ומרכז העיר. אנחנו אמונים על הנגשה של מגורי יוקרה באמצעות הקטנת גודל הדירות, לצד שימת דגש על האזורים המשותפים. קחו לדוגמה את הפרויקט שאנחנו עתידים לבנות בקרוב ברח' אחד העם בתל-אביב. בנין בן שש קומות עם 70 יחידות דיור. שמנו בו דגש על תמהיל נכון שכולל גם דירות קטנות.

"אבל חוץ מהמיקום, המפתח בפרויקט היה תכנון המרחבים המשותפים, בדגש על ה-rooftop שכולל 'סקיי פול' (בריכה על הגג), ג'קוזי ואזור מיוחד לאירוח. אתה יכול לנשום את הים ואת אווירת העיר הגדולה ליהנות ממתקנים שבדרך כלל מוצאים במגדלים ולא בפרויקט בוטיק. דירות קטנות לצד מרחב משותף גדול מאפשרים להנגיש את הפרויקט לקהל מגוון של רוכשים".

רוויה בשוק הנדל"ן היוקרתי: "לא מקבל. אני חושב שאם מנטרלים אופנות, מגלים שיש גידול אוכלוסייה עקבי ואגרסיבי. יש דור ראשון שנהנה מירושות ויש לו כרית הון לא מבוטלת, הוא נכנס לשוק בשנים האחרונות. עתודות הקרקע אוזלות, יש הגירה חיובית ותוך 30 שנה נכפיל את האוכלוסייה. זו דרמה. יש ביקוש אמיתי וקשיח. אנחנו רחוקים מרוויה".

חדשנות ויצירתיות: "קיימת אצלנו הבנה עמוקה שהדור שחי היום מצפה לקבל מוצר שעונה על קשת רחבה של צרכים. מכאן גם מגיע הדגש שלנו על קידום מתחמי עירוב שימושים – מיזמים המשלבים מגורים, תעסוקה, חינוך ופנאי וכך יוצרים קהילה של ממש. הפרויקטים מתוכננים מתוך ראייה הוליסטית של הצרכים של מי שעתיד לאכלס אותם.

"אתן לך דוגמה: אתמול שוחחתי עם עומרי, חבר טוב שלי שגר בדירה בפרויקט מידטאון והוא סיפר לי שהוא התחיל את הבוקר שלו באחד מבתי הקפה במתחם, המשיך לאימון בחדר הכושר ומשם עלה לסדרת פגישות במגדל המשרדים. כשהזכרתי לו שבקרוב הוא יוכל גם לסגור את היום בהופעה חיה במועדון 'זאפה', שעתיד לקום במתחם, הוא צחק ואמר שאולי כדאי לו למכור את הרכב, כי הוא לא ממש יוצא מהמתחם….

"אצלנו כל מגדל שונה מקודמו ואנו מקדישים מחשבה רבה לעיצוב כל פרויקט כך שיהיה ייחודי ושונה עם ערך מוסף ספציפי ועם תוכן ממשי".

דרך ברורה ויציבות אל מול רוחות השינויים: "אנו לא מושפעים מאופנה חולפת כזאת או אחרת. לחברה יש אסטרטגיית השקעות ברורה והפעילות שלנו בשנה האחרונה מוכיחה את זה היטב: הרכישות של מתחם אורדן באזור התעשייה הצפוני של נתניה ואישור הוועדה המקומית להפיכתו לפארק היי-טק, הפרויקט החדש ברח' הרכבת, שכולל מגדל מגורים ולצידו מגדל משרדים בשילוב מסחר ומלונאות, והגדלת האחזקות בפרויקט מידטאון – כל ההשקעות הללו תואמות את הדרך הזאת.

"זה יוצר שלם הגדול מסך חלקיו ומספק עולם תוכן אמיתי. משקיעים מתחברים ליציבות ולדרך ובסופו של יום הציבור מביע אמון וגם ביצועי המניה מגיבים בהתאם. המניה רשמה עלייה של יותר מ-100% בשנה האחרונה".

הפעילות בשוק ההון: "החברה נסחרת במדד תל-אביב 125, ואני שמח לראות שלא רק הלקוחות שלנו מפרגנים, אלא גם הציבור הרחב שמביע את אמונו והתוצאות בהתאם. עם זאת, אנחנו לא מנהלים את החברה דרך הפריזמה של המניה. גם כשהמניה טסה למעלה. אנחנו פועלים לטווח ארוך. להיות חברה ציבורית פירושו להיות שקוף והגון ולקיים ממשל תאגידי איכותי. אנחנו מאמינים בזה. אם תנהל נכון ותשקיע נכון, המשקיעים יתחברו לדרך שלך ולחזון שלך".

שחקני נשמה

ברק רוזן ואסי טוכמאייר: "הבעלים של ישראל קנדה ושני המורים הכי טובים שיכולתי לבקש. עובדים הכי קשה מכל מי שאני מכיר. מגיעים שעה לפני כולם ועוזבים שעה אחרי כולם. מאחורי התדמית הנוצצת עומדים אנשים מאוד חרוצים, hard workers. מעבר לזה, וכמו בכל זוגיות טובה, הם משלימים אחד את השני. ברק באנרגיה הבלתי נגמרת וביכולת קבלת ההחלטות שלו, ואסי בחוכמה וזווית הראיה הייחודית שלו. ביחד הם יוצרים משהו מאוד מאוזן".

רגש בעשייה: "למרות שכולנו אמונים על אנליזות עסקיות קרות של השוק, זו חברה מאוד אישית, שמשלבת הרבה רגש בעשייה. מגלים אכפתיות ללקוחות, רוצים שהפרויקטים יהיו הכי טובים. לפני שאנחנו צוללים למספרים אנו חייבים להרגיש חיבור לפרויקט המתהווה. הרגש הוא מעין מנוע פנימי שמלווה את העשייה. רוב העובדים אצלנו הם שחקני נשמה, הם נמצאים בחברה שנים רבות וזה אומר הרבה".

משנים את תל-אביב: "אם תסתכל על הפרויקטים שלנו תגלה שאנחנו משנים את קו הרקיע של תל-אביב, עוטפים את הקריה ומשתלטים על העיר… תל-אביב עומדת בשורה הראשונה של ערים מובילות בעולם, ממש כמו לונדון וניו-יורק. אנחנו מאמינים בה ומשקיעים בה. עם זאת, אנחנו בונים בכל רחבי הארץ ומייצרים עוגנים עירוניים חשובים גם במקומות כמו עתלית, נתניה ועוד".

חזון עסקי: "הגדלת הזרוע המניבה של החברה במטרה להגדיל את תזרים ההכנסות הקבוע, לצד המשך פיתוח מיזמים התואמים את האסטרטגיה של החברה. אנחנו רק בשלב של חימום המנועים ועוד יש לנו דרך ארוכה שבה נפתח יוזמות מעניינות".

להפריט את תהליך התכנון

סדר יום לממשלה החדשה בתחום הבנייה: "צריך לשחרר קרקעות, לצמצם בירוקרטיה, לפתוח חסמים ולהאיץ תהליכי תכנון ובנייה. השוק צמא לזה. יש שיפור בעבודת וועדות התכנון, אבל זה לא מספיק. צריך שאדריכלים יוכלו לחתום על היתרים ולהאיץ את התחלות הבנייה. הפרטה של תהליך התכנון תהיה מהלך נכון ומתבקש".

חלומות שעוד נותרו להגשים: "במסגרת עבודתי אני פוגש הרבה אנשים מקהילות יהודיות ברחבי העולם. לכל קהילה יש את הייחוד שלה והמאפיינים שלה, שקשורים בתרבות של המדינה שבה הם גרים ולמקורות המשפחתיים והקהילתיים שלהם, אבל יש דבר אחד שמשותף לכולם וזה הכמיהה לישראל. החלום שלי הוא לפתח מיזמי נדל"ן, שמותאמים לצרכים הספציפיים של אותן קהילות, מתוך היכרות עמוקה עם התרבות המקומית והחיבור עם הישראליות ועם הערכים של החברה. אני מאמין שיום אחד עוד אשתלב בעשייה פוליטית, כי בוער לשנות פה דברים ולעשות את המדינה הזו לטובה יותר".

שם ומשפחה: אורי אלטשולר.

גיל ומצב משפחתי: 37, נשוי לשני ואבא לגבע, נגה וליאור.

תפקיד: סמנכ"ל פיתוח עסקי בישראל קנדה.

מקום מגורים: קדימה צורן.

השכלה: תואר ראשון במשפטים (LLB)בהצטיינות ממכללת שערי משפט.

תחביבים: חתירה בקיאק, כדורגל וקריאה.

התנדבות: חבר בחבר הנאמנים של ארגון "איחוד הצלה", שעוסק בהצלת חיים על בסיס מתנדבים מכל גוני הקשת החברתית בישראל.

טוב לדעת
נגישות