Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים לקריאת המגזין - לחצו כאן Designer חדש באקסטרה: גיליון ינואר 2020 של מגזין העיצוב

תופעת צבע: גל ירוק

צילום: Anton Grassl /Esto

הצבע הירוק מזוהה עם הטבע, מייצג איזון, צמיחה וחיים, ומביא לסביבה שבה הוא מצוי הרמוניה ורעננות. בשנים האחרונות מיוצג הירוק בתחום העיצוב במנעד של גוונים, החל מבהירים כמו מנטה, ועד כהים ומעושנים המעניקים עומק ומשדרים סמי-דרמה. ככזה הוא משתלב עם כל גוון אחר, אם כבלוק של צבע ואם כנגיעות קלילות בחלל

01 > אדריכלות: טרה קוטה מזוגגת

המרכז לחקר האמנות האסייתית במוזיאון רינגלינג לאמנות, פלורידה, הוא תוספת ירוקה, מרעננת ועכשווית שתוכננה בידי משרד האדריכלים Machado Silvetti. החזית מורכבת מיותר מ-3,000 אריחי טרה קוטה מזוגגים בירוק, צבע שפותח במיוחד לצורך המעטפת. נוכחותם מחברת את המבנה לסביבה הטבעית ומייצרת לו כניסה מונומנטלית ובלתי נשכחת.

צילום: Lime Lace

02 > תאורה: דניש סטייל

נגיעה של סטייל דני אפשר להכניס לבית באמצעות גוף תאורה המעוצב בתחכום עדכני. המנורה, שמשלבת אלומיניום וזכוכית אטומה, עוצבה על ידי Frank Kerdil ל-Dyberg Larsen, וניתן לתלות אותה כפריט בודד או לצד מנורות זהות נוספות, כדי להעצים את נוכחותה.

צילום: יח"צ

03 > ריהוט: צללית מעודנת

כורסת ה-Tiki היא אחד הסמלים של המותג השוודי Fogia, שנחשף בעשור האחרון לשוק הבינלאומי וגם לישראל (Pas Normal). קווי המתאר של הכורסה יוצרים צללית מעודנת תוך שמירה על ניקיון ופונקציונליות כחלק מערכי העיצוב הסקנדינבי.

צילום: Alberto Strada

04 > משרד: הרכב ושב

חללי העבודה נראים היום כחדרי מגורים לכל דבר, וחללי הישיבה המשותפים משמשים למנוחת העובדים ולפינוקם. מערכת ישיבה CODE של המותג Truedesign עוצבה בהשראת הארגונומיה החדשה, הנשענת על צרכים מעודכנים ומאפשרת גמישות והתאמה לחלל עבודה, המתנה ועוד. את מערכת הישיבה של המותג, המיוצג ב"וקסמן ריהוט משרדי", עיצבו צמד האדריכלים Aldo Parisotto ו-Massimo Formenton מסטודיו Parisotto+Formenton.

צילום: אורי גרון

05 > עיצוב פנים: בין הטבעי לגשמי

צבע האוקיינוס והשתקפות השמים המרצדים על פני הגלים, יחד עם הצורך לעבד מחדש את אוצרות הטבע המודרניים ולשמר את הקיימים, היוו את ההשראה לגוון שבחרה "נירלט" כצבע המוביל בשנה זו – ירוק רענן עם ניואנסים של כחול (IS 0688). הגוון משלב בין הטבעי לגשמי ומייצג תפיסה חדשה ומתקדמת של שימוש חכם ונכון במחזור, כחלק מהמגמה הירוקה.

צילום: יח"צ חו"ל

06 > מבט לאמבט

עיצוב פופי צעיר הולבש על אמבטיות ניאו קלאסיות, וטפט עם איורים וטקסטורת צמחיות סבוכות מביא פרשנות חדשה לציורי הקיר שהיו מקובלים באחוזות ובתי מידות אי שם בהיסטוריה של העיצוב. חוויית הרחצה של Devon&Devon, שמתאפיינת בסביבות רחצה בסגנון ניאו קלאסי ובגווני שחור-לבן (ונמכרת ב-HeziBank), היא עכשיו ססגונית ורטובה מתמיד.

צילום: Excelsa

07 > כלי בית: טבע על-חושי

הצלחת של Excelsa מצעידה את עריכת השולחן כמה מנות קדימה, בהיותה חיקוי כמעט אותנטי של הדבר האמיתי. הצלחת, בדוגמת עלה, צבועה ידנית והיא מוקד משיכה לא טריוויאלי על שולחן האירוח, ועשויה לגרום לאוכל להחוויר לידה. העמדה של כמה צלחות יחד יוצרת חוויה על-חושית של טבע במיטבו.

צילום: Outdoor Interiors Australia

08 > טקסטיל: חוץ טרופי

יצירת חלל חיצוני כחלק מחוויית מגורים מצויה באג'נדה התכנונית של כל אדריכל ומעצב. אחד המרכיבים המסייעים ליצור מרחב ייחודי כזה הוא האבזור, ובכללו ריפוד או כריות, המשקפים את אופיים ואישיותם של הנוכחים בבית. כריות חוץ של Outdoor Interiors Australia, בדיוק כמו כריות שבוחרים לפנים הבית, מוסיפות ארומה טרופית אוניברסלית, המתמזגת עם הצמחייה שבגינה או במרפסת.

סטודיו דור כרמון ל-OTOTO (צילום: סטודיו דן לב)

09 > גאדג'ט: טיפה על פיה

לראש בקבוק היין עיצבו בסטודיו דור כרמון את Leila, גאדג'ט לאירוח המתבסס על דמות פיה נוגה ועדינה הנעטפת בכסות של זר, שרק צריך להרים מעלה ולהתחיל במזיגת המשקה. "טיפת הטל בבוקר, שנופלת על עלה ירוק ורענן, הזורם באיטיות בשביל הזעיר שנוצר על ידי הווריד הראשי במבנה העלים, היא ההשראה לעיצוב הפקק והזר", הסבירו בסטודיו, כשחיפשו אחר הצורה המושלמת למזיגת יין שאינו נוטף.


kohlery@gmail.com
טוב לדעת
נגישות