Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

קלאסיקה בעיצוב עכשווי

מצד אחד, פשטות וניקיון עיצובי; מצד שני תחכום ושימוש מושכל ויצירתי בפרטים ובחומרים. פריטי הריהוט שמעצב תומר נחשון הם מה שכל אחד היה שמח לאמץ בסביבתו, ובעיקר להעשיר באמצעותם את החלל המעוצב

ענת יפה (צילומים: יח"צ) המעצבים ספטמבר 2019
שולחן אוכל Tisch, כיסאות Dining_Chair_01 וספסל Mentsh

החיפוש אחר דיוק אסתטי ופונקציונלי מניע את האדריכל והמעצב תומר נחשון (36) לחקור חומרים וטכניקות שונות. אם לדייק, מה שעומד לנגד עיניו של נחשון הוא עיצוב פריטים בפרופורציות מדויקות, שיתאימו לצרכים יומיומיים ויהיו רלוונטיים לשנים ארוכות.

הנחת העבודה הזו בולטת בתוצרי הסטודיו שלו: פריטי ריהוט בעיצוב שמצד אחד הוא קלאסי ועל-זמני, ומאידך כאלה המביאים איתם דרך התבוננות חדשה על תהליך העיצוב ביחס לחומר, לפיתוח ולזהות. מכאן גם ברור כיצד עומד מאחורי כל רהיט בסטודיו סיפור שלם שנרקם משלב הרעיון הגולמי, לדרך הייצור שלו, ועד החומרים והפרטים בו.

את הסטודיו הקים תומר נחשון בסדנה המשפחתית של אביו בחיפה, שבע שנים לאחר שסיים את לימודיו בטכניון, בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים. בילדותו ספג תומר מאביו ידע, אהבה והבנה על חומרים וטכניקות שונות, שאותם הוא מיישם היום בפריטים השונים, בשילוב עם הידע והניסיון מעולם האדריכלות. "העבודה בסדנה בקנה מידה של אחד לאחד מאפשרת לי להתבונן דרך מגוון נקודות מבט ולעצב מאינסוף מקורות השראה", מעיד נחשון.

ספריית Expo וכורסאות Armchair_01 ו-Rocking_Armchair (צילום: שי אפשטיין)

חומר ומחשבה

כורסת Lounge_01 ומנורת השולחן Brassy

פריטי הריהוט שנחשון מעצב ייחודיים ומשקפים תפיסת עולם עיצובית הדוגלת בשאיפה ליצירת קלאסיקה על-זמנית. כך בולט בהם סגנון עיצוב נקי המעניק מקום של כבוד לחומר, ובעיקר כזה שיתאים לכל חלל בכל זמן.

אחד הפריטים, Lounge_01, כורסה שזווית משענת הגב שלה והתנוחה הייחודית של בסיסה, משיגים איכויות אנושיות עדינות מבלי להתפשר על עיצוב איכותי. הארגונומיה של מבנה הכורסה, בשילוב כרית העור שנשענת על צלעות הפלדה, נותנים חוויה נוחה ושלווה.

שילוב מעניין נוסף בין מראה רטרו קלאסי לבין פונקציונלית מודרנית נראה ב-Brassy – מנורת שולחן דינמית שעיצב נחשון שהצורניות שלה מוגדרת על פי תנוחתה המתכווננת, את הטוויסט האופנתי החינני משלים השילוב בין פליז הזהב לנחושת האדמדמה.

פריט אייקוני נוסף מבית היוצר של נחשון הוא Expo – מערכת קיר בהתאמה אישית. המערכת משלבת בהרמוניה חומרים שונים דוגמת מדפי פלדה, תיבות מעץ אגוז אמריקאי, מתלי יין מעור ופרטי פליז. להשלמת המראה בחלל, לצד המערכת, עיצב נחשון את Armchair_01 – כורסה קלאסית ומתוחכמת שהמבנה שלה מספק תמיכה מפתיעה בגב התחתון. העור הטבעי מגיב לגוף ומשתנה בהתאם לאורך זמן.

מענה לבתים הישראליים המרבים לארח בחגים ובכלל, מגיע בדמות שולחן האוכל Tisch – שולחן פשוט ומתוחכם (ראו תמונה בראש העמוד). משטח העץ הטבעי הגדול של השולחן מונח על שלד פלדה, בו שתי הקורות המרכזיות מתכנסות לנקודת שיא, דבר המייצר את המתח הוויזואלי בשולחן.

ייצור רהיטים חדשים והרחבת קולקציות קיימות הוא לב העיסוק בסטודיו. לאחרונה עוצבה סדרה חדשה הכוללת כיסאות אוכל וכיסאות בר, המדגישים בעיצובם את השאיפה לניקיון אסתטי וחומרי. הכיסאות עשויים מעור ופלדה בלבד, והחיבור בין שני החומרים זכה להתייחסות עמוקה בפן העיצובי והפונקציונלי.

תומר נחשון על כורסת Armchair_01

אבל תומר נחשון לא מסתפק רק בזה, ושואף לפתוח בהמשך גלריה שתשלב את סדנת העבודה, בה יוכלו להתקיים מפגשים עם אנשים שיוכלו לצפות מקרוב בפריטי הריהוט, להרגיש את החומרים וגם להיחשף לתהליך העבודה והייצור שהוא חלק מהותי בתפיסה העיצובית של הסטודיו.

ואיזה חלום אתה מקווה להגשים?

נחשון: "לייצר בית לעיצוב עבור בעלי מלאכה מקומיים, המאפשר ליצור ולייצר מגוון של פריטים בחומרים ובטכניקות שונות. כך ניתן להיחשף לטכנולוגיות, חומרים ונקודות מבט שונות, המאפשרות התבוננות מחודשת על התהליך העיצובי, קנה המידה והפונקציונליות של הפריט הסופי".


סטודיו נחשון, טל': 054-7299288, הרצל 84 א', שכונת הדר, חיפה.
nachshon.workshop@gmail.com | www.tomernachshon.com
טוב לדעת
נגישות