Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

בועות של כוכבים

לפני 326 שנה, בחבל שמפיין שבצרפת, היא הגיעה אל העולם: תוססת, מבעבעת, בהירה, טעימה ומתקתקה להפליא. אביה, מולידה וממציאה היה דום פריניון, נזיר בנדיקטי, שהבין כבר אז שיצירתיות ויזמות הם שם המשחק. השמפניה, מוזמנים להרים לחייה

יובל בן משה (צילומים: יח"צ חו"ל) שמנת דצמבר 2019
כרמי דום פריניון בחבל שמפיין

כשמלאו 29 שנה לדום פריניון, נזיר בנדיקטי, הוטלה עליו משימת חייו: לנהל את אוטוויל (Hautvillers), מנזר בנדיקטי במחוז שמפיין בצרפת. הנזיר הצעיר הביט סביבו, נשבה בקסמיו של הנוף הירוק המשובץ בענבים, והבין כי הצלחתו טמונה בכרמים הנטועים מסביב למנזר.

פורטרט אבן של הנזיר דום פריניון

פריניון התמקד בעשיית יין, אבל חשב מחוץ לקופסה. ראשית, התעקש לחסל את הבועות שנוצרו במהלך תסיסת הענבים, אך ללא הצלחה. הבועות האלה היו חזקות ועיקשות ממנו, ואף הביאו לו תהילת עולם בהמציאו את השמפניה הקרויה על שמו.

במלאכת יצירת היין וניסיונותיו הרבים, השתמש פריניון בפקקי שעם אשר מנעו מדו-תחמוצת הפחמן להיפלט החוצה מהמשקה, וכך נשמרו הבועות ונמנע הצבע הכהה של היין.

התוצאה הייתה יין תוסס ומרענן בגוונים בהירים. ב-4 באוגוסט 1693, לפני 326 שנה בדיוק, טעם פריניון מאחד הבקבוקים והכריז בהתרגשות "אני שותה כוכבים", כך מספרת האגדה. ואכן, השמפניה הפכה למשקה של כוכבים, מלכים ואנשי אצולה.

כנסיית דום פריניון

אבל המציאות הייתה קצת יותר עצובה, שכן הנזיר הפך עיוור, מגבלה אשר חידדה מאוד את חוש הטעם שלו. וברגע אחד, הבין שיצר יצירת מופת אלמותית. וכשהמציאות עולה על כל פריניון, השמפניה המנזרית זכתה למוניטין באירופה, ובתחילת המאה ה- 19 נרכשה על ידי תאגיד-העל מואט & שנדו (Moët & Chandon), המייצר מאז 1936 שמפניה פרימיום הנושאת את שמו של הנזיר, דום פריניון.

אשכול ענבים בכרמי דום פריניון

האצילות מחייבת

אצולת צרפת כולה, ובראשה המלך לואי ה-14, נשבו בקסמה של השמפניה ובטעמה, וכל כך למה? השמפניה הזו מיוצרת מענבים שנבצרו ידנית, שמאוכסנים בארגזים קטנים ונלחצים בלחץ עדין מאוד. לאחר קבלת המיץ, עובר הנוזל הצללה והתססה איטית והיין הצלול (vin clair) עובר לתסיסה נוספת בבקבוק.

בשלב זה מתחילה תסיסה שניונית בבקבוק הסגור, אשר מייצרת את הלחץ (כ-7 אטמוספירות) ואת בועות ה-CO2 (פחמן דו-חמצני) – יצרני בועות הזהב. מדובר בעצם בערבוב של מספר זני יין היוצרים טעם כל כך מיוחד. לכל שנת וינטג' של דום פריניון נדרשות 10 שנים בכדי לראות אור יום.

בקבוק דום פריניון ברוט 2009

רגעים של שמפניה

השמפניה היא משקה תוסס ומלא תשוקה, ואם תוסיפו לכך את הלמות פקק השעם המתפרץ אל העולם ומבשר על בואה, הרי שיש כאן סיבה למסיבה.

גדולי האומות והעולם צוטטו כשהם מדברים עליה בתאווה גדולה: "שמפניה היא אחת מהתוספות האלגנטיות בחיים", אמר הסופר צ'ארלס דיקנס. "אני שותה שמפניה כשאני מנצח, כדי לחגוג, ואני שותה שמפניה כשאני מאבד, לנחם את עצמי", הכריז נפוליאון בונפרטה. "יש זמן בחייה של כל אשה שהדבר היחיד שעוזר הוא כוס שמפניה", אמרה בטי דייוויס, השחקנית האמריקאית.

"שמפניה היא הדבר היחיד שמנקה את ראשי כשאני עייפה", צוטטה בריז'יט בארדו, השחקנית הצרפתייה. "אני שותה שמפניה רק בשתי הזדמנויות: כשאני מאוהבת וכשאני לא", התוודתה קוקו שאנל, מעצבת האופנה הצרפתייה. "שמפניה גורמת לאדם להרגיש שיש יום ראשון ויש ימים טובים יותר מעבר לפינה", סיפרה מרלן דיטריך, השחקנית והזמרת הגרמנייה.

רגע לפני חגיגות השנה האזרחית החדשה, אפשר בהחלט להיתלות באילנות גבוהים ולהיערך כראוי לחגיגות.

האיכות קובעת

מבין כל הכרמים בחבל שמפיין, נבחרים הכרמים האיכותיים ביותר. רק שנות הבציר האופטימליות ייבחרו ליצירת השמפניה, והחל משנת 1921-2009 נבחרו בסך הכל 42 בצירים.

דום פריניון ברוט 2009:

שנה של חורף ואביב מאתגרים, שלאחריהם קיץ מוצלח מאוד, הביאה לענבי פינו נואר בשלים ונהדרים, הענבים שנבצרו בבציר. מזג האוויר הנדיר באותה שנה הביא טעמים בשלים של פירות עשירים והעניק לשמפניה גוף מלא וקטיפתי.

טווח מחירים: 800-950 שקל.

דום פריניון רוזה 2006:

עשוי מענבי פינו נואר ושרדונה, שנקטפו במשך שלושה שבועות בחודש ספטמבר בשנת 2006. השמפניה בעלת גוף מלא, עם מרקם של משי, טעמי פרחים עדינים ומסגרת של מליחות מעודנת.

טווח מחירים: 1,900-2,400 שקל

טוב לדעת
נגישות