Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים לקריאת המגזין - לחצו כאן Designer חדש באקסטרה: גיליון ינואר 2020 של מגזין העיצוב

אמנית האסתטיקה

קרוב ל-30 שנים שד"ר מוניקה אלמן, מומחית ברפואת עור ואסתטיקה, מובילה את התחום בישראל ונחשבת לחלוצת טיפולי הלייזר בארץ ובעולם. ברשת המרפאות שהקימה נחשפים מטופליה לטיפולים פורצי דרך, אך היא מאמינה שהרצון והצורך להיראות טוב חייבים להשתלב עם אורח חיים בריא ופעיל

מוניקה אלמן
צילום: סם יצחקוב

על המוניטין הבינ"ל: "אני בעלת וותק של 27 שנים ובשני העשורים האחרונים אני נחשבת לחלוצת טיפולי לייזר בארץ ובעולם. המרפאה שלי זכתה שש פעמים בתואר 'אתר בודק' עבור מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) והמשמעות היא שהמרפאות שלי נבחרו לבצע ניסויים קליניים וטיפולים באמצעות טכנולוגיה באישור ה-FDA – טיפולים המיושמים במרפאות הרשת ובעולם בהצלחה רבה. בנוסף, פרסמתי סדרת מאמרים רפואיים כחלק מעבודות מחקר ופיתוח בלייזר ועור והייתי שותפה לפרסום שני ספרים לרופאים ולאנשי מקצוע בתחום האסתטיקה והטיפול בהבזקי אור, אשר פורסמו בניו-יורק".

על קשת הטיפולים במרפאה: "ברשת המרפאות אנו מציעים מגוון של טיפולים טכנולוגיים חדשניים שהמרפאה הייתה חלק מהפיתוח שלהם, כגון פילינג בלייזר, קילוף מבוקר ממוקד לטיפול בצלקות וקמטים, שיפור במרקם העור תוך שימת דגש על פרמטרים כמו גיל המטופל, סוג עור ונזקי קרינה מהשמש ; טיפול בפיגמנטציות של העור, נגעים עוריים ממקור שונה ועוד. השיטה הטיפולית אותה פיתחתי היא שילוב של טכנולוגיות שונות כמו לייזר, גלי רדיו, טיפול תרמי, טיפול כימי ועוד, בהתאמה אישית ומיוחדת. כמו כן אנו עושים שימוש בהזרקות של חומרי מילוי לשיפור העור".

על שיטת הטיפול הייחודית: "הדרך המקצועית אותה עברתי הפכה עם הזמן לשיטת טיפול המבוססת על מספר כללי יסוד – כל מטופל הוא אדם שלם בעל מגוון צרכים גופניים ונפשיים כאחד, ולכן נדרשת האזנה, בדיקה, תיאום תוצאות והסברים מה מומלץ ומה לא. במרפאות שלי ניתן להתאים טיפולים טכנולוגיים מתקדמים עם תוצאות טובות, אך יחד עם זאת אני תמיד מדגישה כי אין אפשרות לתת פתרון לכל דבר".

על מנהיגות וניהול: "אני מנהלת את הרשת יחד עם בעלי שהוא רופא משפחה ובני שי, האחראי לתחומי התקשורת, השיווק, הפרסום ומערכות מידע. אני מאמינה שניהול אנשים מחייב הקשבה ולכן אני נותנת מרחב פעולה למנהלי מרפאות האסתטיקה שלנו, תוך שימת דגש על שפה מקצועית משותפת במטרה להיות מובילים כל הזמן".

להיות מובילת דעה

רקע אישי: "עליתי מרומניה כילדה צעירה לזוג הורים ציוניים – אימא רופאה ופעילה חברתית ואבא שהיה ממקימי בית הספר לטקסטיל בארץ. את שירותי הצבאי עשיתי בממר"ם כחלק מהנטייה הטכנולוגית הטבועה בי. לימים החלטתי ללמוד רפואה ואת דרכי המקצועית כרופאה צעירה התחלתי תוך שאני משלבת אימהות. הדרך לא הייתה קלה אבל הרצון להצליח היה גדול והתגברתי על כל הקשיים. הדרך להצלחה עבור נשים היא יותר קשה וגיבוי מהמשפחה עם עזרה גדולה ובעל תומך הם חלק חשוב מההצלחה".

על האהבה לתחום: "האהבה הרבה שלי לתחום ממשיכה להניע אותי גם לאחר שנים רבות של עבודה קשה. קיים בי רצון אין-סופי להצליח עבור המטופלים, סקרנות אישית בלתי נגמרת ושאיפה להיות חלק מהתפתחות של תהליכים שישאירו חותם לדור הבא. חרטתי על דגלי להיות מובילת דעה ולתת מענה לבעיות עור אסתטיות, תוך לימוד של רופאים אחרים כי מדע הוא לא משהו אישי אלא משהו שצריך להיות נגיש לטובת הציבור".

רגעים מרגשים: "לפני כשנה הגיע אליי צעיר כבן 30 שסבל מצלקות אקנה קשות בפניו. לאחר סדרת טיפולים הצלקות טושטשו במידה ניכרת והמטופל, שהיה חסר ביטחון עצמי עקב מראהו החיצוני, התקשר אליי וסיפר לי כי הביטחון שחזר אליו הוביל אותו להציע נישואין לחברתו.

"סיפור דומה קרה לי עם מטופלת בת 22 שסבלה במשך שנים ארוכות מצלקות אקנה קשות בפניה, דבר שמנע ממנה לעסוק בתחום אותו למדה, תחום התקשורת. לאחר סידרת טיפולים אסתטיים שלווו בטיפול תרופתי מקדים, עבר עור פניה מהפך של ממש והיא הגשימה את החלום והחלה לעסוק במקצוע אותו היא אוהבת. אלה הם רק שני סיפורים קצרים, מיני רבים, על מקרים אנושיים שמגיעים למרפאה שלי באופן יום-יומי".

החשיבות בשמירה על העור

על אסתטיקה לאורך זמן: "אין דבר כזה צעיר לנצח ולכן צריך מגיל צעיר לשמור על העור ויותר מכך – ללמד את הדור הצעיר לאכול נכון, לשמור על בריאות, לקיים פעילות ספורטיבית ולהימנע מחשיפה לשמש. תחזוקה נכונה של הגוף ושמירה על תזונה משפרים את הבריאות שלנו. בעבודות מחקר רפואיות לאורך השנים ניתן לראות כי אנשים ששמרו על הלוק האסתטי – התמודדו יותר טוב עם מחלות. זו עובדה רפואית."

על ריבוי הניתוחים הפלסטיים כיום: "יש לשים לב למידתיות, כי העידן שלנו, עקב הרשתות החברתיות והרצון להידמות ולחקות אנשים אחרים, בעיקר אצל צעירים, מביא למצבים של טיפולים מיותרים, מוגזמים ובידיים לא מיומנות שיכולות אף לגרום לנזקים".

על החזון המקצועי: "לחנך את הציבור על החשיבות בשמירה על העור לאורך שנות החיים ולמצוא דרכים חדשות לטפל בבעיות עור, כגון כתמים עקשניים ונגעי עור בעיתיים, לא רק בפן האסתטי. אני מקווה שעוד בדור הנוכחי נוכל למצוא דרך שתאפשר לחומרים מרפאים לחדור לתוך העור בטכנולוגיות מתוחכמות כמותן טרם ראינו".

שם ומשפחה: ד"ר מוניקה אלמן.

מצב משפחתי: נשואה + 3 ילדים.

השכלה: לימודי רפואה באוניברסיטת מילאנו, איטליה.

תפקיד: מומחית ברפואת עור, בעלת רשת מרפאות האסתטיקה ד"ר אלמן.

שנת הקמת הרשת: 1997.

תפקידים קודמים: רופאת עור ומין בבית החולים איכילוב בתל-אביב ומכבי שירותי בריאות.

טוב לדעת
נגישות