Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

אומנות האסתטיקה של הפנים

ד"ר אורון כהן הוא רופא העוסק בתחומי האסתטיקה של הפנים - מפיסול אף ותיקון אי-סימטריה ועד להצערת העור וטשטוש התכהות מתחת לעיניים: "בעולם הוויזואלי שבו אנו חיים, במיוחד במדיה החברתית ובעבודה, אנשים רוצים להיראות רעננים וזוהרים. רפואה אסתטית מאפשרת להתבגר בחן"

גליה היפש (צילומים: ג'יהאן אוזטאג) רפואת המחר ינואר 2020
צילום: ג'יהאן אוזטאג

מאז ומתמיד נמשך ד"ר אורון כהן לתחומי האסתטיקה, במיוחד בהיותו מסוגל להבחין במהירות בפרטים הקטנים ביותר במראה של אדם, גם כאלה שקשה לעין רגילה לראות. הרצון שלו לעזור לאנשים להחלים גרם לו לבחור במקצוע הרפואה. הוא בוגר אוניברסיטת דברצן בהונגריה, שם סיים את לימודיו בהצטיינות. את הסטאז' וההתמחות ברפואה פיזיקלית ושיקום עשה באיכילוב. ד"ר כהן עבד מספר שנים בתחום השיקום בתפקידים רפואיים וניהוליים, ולאחר מכן החליט להביא את כישוריו כרופא לתחום הקרוב אל לבו: אסתטיקה.

לאחר שעבר את כל ההכשרות הנדרשות הוא עוסק כיום ברפואה אסתטית במרפאה פרטית שפתח בלב תל אביב, עיר מגוריו, כמו כן בקליניקה פרטית נוספת בנתניה, עיר הולדתו. במרפאתו הוא עוסק בהזרקות חומצה היאלורונית ובוטוקס למגוון מטרות: פיסול פנים (עיצוב שפתיים, לחיים, פיסול אף, קו לסת ועוד) שחזור נפחים שאבדו והצערת העור.

פנים אל פנים

צילום: ג'יהאן אוזטאג

ד"ר אורון כהן

החוק במדינת ישראל קובע שרק לרופאים מותר להזריק חומרים מסוג זה. "רק רופא מכיר את האנטומיה של הפנים ויודע היכן להזריק. העור שלנו מורכב משכבות, ומתחתיו יש כלי דם ועצבים שאם חלילה ייפגעו – יש בכך סכנות בריאותיות רבות.

"לכן חובה שרופא יעשה את הטיפולים הללו, אבל להיות רופא זה לא מספיק. חשוב שתהיה לרופא ראייה אסתטית ואת זה אי אפשר ללמד – או שיש לך את זה, או שלא. צריך לדעת לתכנן נכון, לזהות אי-סימטריה, לדעת מה כדאי לשנות ומה לא", מדגיש ד"ר כהן.

"רוב המטופלות שמגיעות אליי רוצות לשפר את המראה שלהן ולטשטש סימני התבגרות, מבלי להיראות מגוחכות או שיראו שהן עברו טיפול. צריך ראייה טובה והבנת מבנה הפנים כדי לעשות זאת נכון. חשוב לקחת בחשבון שלכל אחד מבנה פנים אחר, עור שונה, רצונות אחרים ותקציב שונה ולדעת לעשות אינטגרציה של כל המידע הזה לתוכנית נכונה לאותה המטופלת.

"רפואה אסתטית לטעמי היא אמצעי להתבגר עם חן, לטשטש התבגרות מבלי לפגוע במבנה הפנים, להוריד כמה שנים ולא לנפח ולהזריק כמויות עד שאתה נראה כמו מישהו אחר לגמרי. גם מטופלים צעירים שרוצים לעשות שינוי בפנים שלהם, כמו עיצוב שפתיים או הדגשת עצמות לחיים, רוצים שיפור לטובה מבלי להיראות מצועצע, ולכן צריך לדעת בדיוק לאן להזריק וכמה".

מהו הטיפול החשוב ביותר לטעמך בכל הקשור לטיפולים אסתטיים?

"הדבר החשוב מבחינתי הוא תיקון אי-סימטריה בפנים. זה הדבר הראשון שאני שם לב אליו כשנכנסת אליי מטופלת, עוד לפני שהיא אומרת מה היא רוצה. סימטריה היא אחד מעקרונות היופי החשובים ביותר. לפעמים מה שהמטופלת מבקשת לא בהכרח דורש תיקון, ובמקרה כזה אנסה להסביר כי אזור זה מבחינה אסתטית תקין ואינו חמור כפי שהיא חווה אותו.

"בנוסף, לעיתים יש מספר גישות לטיפול באותו אזור ולא לכל מטופלת אמליץ על אותה גישת טיפול. לדוגמה, בקמטי הנזו-לביאל (הקמטים המובילים מצידי האף לכיוון השפתיים) ניתן לטפל בהזרקה ישירה לתוך הקמט, או להזריק לאזור הלחיים ולהשיג אפקט של 'ליפט' לקמט זה. במהלך פגישת הייעוץ והערכת פני הלקוחה אנחנו בוחרים יחד את הגישה המתאימה ביותר ומתאמים ציפיות".

מה ההבדל בין הזרקות חומצה היאלורונית לבין בוטוקס?

"אלה מנגנונים שונים בעלי מטרות שונות. בוטוקס (רעלן בוטולינום) מוזרק לשריר על מנת להרפות את השריר, למשל באזור המצח, בין העיניים או בצידי העיניים, שאלה מקומות שיש בהם קמטים רבים. כשהשריר רפוי הוא לא מתכווץ ויוצר קמטים, הוא מותח איתו את העור ומעניק מראה צעיר ופחות מקומט.

"לחומצה היאלורונית, חומר הנמצא בצורה טבעית בגוף האדם, יש כמה מטרות: הראשונה היא שינוי מבנה פנים כמו פיסול אף, הגדלת שפתיים, קו לסת ועוד. מטרה שנייה היא שחזור נפחים. בגיל צעיר יש לנו כריות שומן בפנים, שמחזיקות את הפנים מתוחים כלפי מעלה, בצורת משולש הפוך. הידלדלות רקמת השומן עם ההתבגרות מובילה לצניחה של הפנים כלפי מטה. תוספת נפחים, לדוגמה, בלחיים וברקות באמצעות חומצה היאלורונית, מסייעת להרמה ולמתיחה של עור הפנים.

"עם השנים נוצרים גם שקעים מתחת לעיניים המלווים לעיתים תכופות בהתכהות, והללו מקנים מראה עייף. ההתכהות נובעת מקרבה של העור לכלי הדם מתחתיו ולפעמים גם מפיגמנטציה. ברגע שממלאים את השקעים האלה עם חומצה היאלורונית, יוצרים חיץ בין כלי הדם לבין העור, ניתן לטשטש התכהות ונוצר מראה אחיד בין הלחי לעין. העין חוזרת לקדמת הפנים והפנים נראים פחות עייפים ויותר צעירים ורעננים. תפקיד נוסף של החומצה ההיאלורונית הוא חלק מתחום שנקרא מזותרפיה, שיפור מרקם העור. מזריקים חומצה היאלורונית לתוך העור (ולא מתחתיו) ללא שינוי בנפח הפנים. לאחר ההליך העור נראה חיוני יותר ועם פחות קמטוטים".

מהו הטיפול הנפוץ ביותר שאתה עושה במרפאתך?

"אני עושה תיקונים רבים של מילוי שקעי עיניים וטשטוש התכהויות, זה מאוד חשוב בעולם הוויזואלי בו אנו חיים, במיוחד במדיה החברתית ובעבודה, אנשים רוצים להיראות רעננים וזוהרים. עיצוב השפתיים הוא גם טיפול נפוץ מאוד אצלי בקליניקה. בכלל, ברגע שעושים טיפולים אסתטיים מדהים לראות עד כמה כל הצורך באיפור פשוט נעלם, כי הפנים נראים אסתטיים, רעננים וקורנים. זה טיפול שמתאים גם לנשים שלא אוהבת להתאפר. פשוט קמים בבוקר ונראים טוב".


ליצירת קשר חפשו בפייסבוק: ד"ר אורון כהן – רפואה אסתטית | אינסטגרם: dr.oron.cohen
טוב לדעת
נגישות