Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים לקריאת המגזין - לחצו כאן Designer חדש באקסטרה: גיליון ינואר 2020 של מגזין העיצוב

כוכב אלומיניום

מנגנונים תרמיים, פתרונות למפתחים רחבים וחוויית משתמש; פיתוח, ייצור והתקנה בכתובת אחת מתוצרת ישראל

אדריכלות: צפדיה אדריכלים (צילום: דודו אזולאי)

םם

פתוח לרווחה

מנגנונים תרמיים, פתרונות למפתחים רחבים וחוויית משתמש – אלה רק חלק מההיצע הייחודי של "כוכב אלומיניום" למגמות השוק, כמו גם דוגמה לתהליכי הפיתוח ולעבודה מול קהל האדריכלים | אורי סלע

אדריכלות: כפיר וקס. עיצוב פנים: מרב זהר (צילום: איתי בנית)

מפתחים רחבים

המפתחים הרחבים הם אחת המגמות המרכזיות והחמות בעולמות התכנון האדריכלי. מגמת ההתרחבות ומיזוג החללים פרצה את גבולות הפנים כשביקשה למזג אותם עם חללי החוץ. חוץ ופנים שואפים לאיחוד ומנסים לטשטש את הגבולות ביניהם.

שאיפה זו, בתוספת הרצון ליצור אוורור ושילוב תאורה טבעית שתשטוף את החלל, הובילו את האדריכלים לתכנון פתחים רחבי מידות וגבוהים יותר. הגודל המיוחד והנדיב מאפשר לכמות אוויר גדולה להיכנס לבית בבת אחת ובה בעת מאפשר ליהנות מהנוף הנשקף מהם. כך, למשל, מערכת ה-VERONA החדשה של "כוכב אלומיניום", מערכת שפותחה באופן ייעודי כדי ליצור מענה למגמה שכבר נטעה במרחב האדריכלי שורשים עמוקים.

אדריכלות: קינן אדריכלים
(צילום: עודד סמדר. לחצו להגדלה)

חוויית משתמש

פיתוח מערכת VERONA הייחודית מבית כוכב, יוצרת בנוסף חוויית משתמש איכותית. באופן כללי מוגדרת חוויית המשתמש כמגמה שהולכת ומעמיקה ומחייבת חברות ליישר איתה קו. לא די במציאת הפתרון הפונקציונלי בלבד, אלא יש לצרף אליו חוויה איכותית וידידותית של שימוש, וזה מה שעושה מנגנון ההזזה המתקדם המותקן במערכות ה-VERONA.

מדובר במנגנון ייחודי שפותח בכוכב, המאפשר פתיחה וסגירה במשיכה או דחיפה קלה בלבד. על אף המפתחים הרחבים והכבדים, מערכת חלונות ה- VERONA ניתנת לתפעול קל ונגיש.

המגמה האקולוגית

אחת ממגמות-העל המשפיעות ביותר כיום על השוק העולמי, היא המגמה האקולוגית, שבאה לידי ביטוי גם כשמדובר בפרויקטים אדריכליים. אנחנו מעוניינים לשהות בחללי הפנים של הבית וליהנות מאקלים נעים, אך מבקשים להקפיד באותה עת על שימוש מבוקר במכשירי החשמל לקירור ולחימום החלל.

לבניית בית שכזה פרמטרים רבים, אך בין המרכזיים שבהם הם הפתחים, זאת משום שאלו מהווים חלק ניכר ממעטפת המבנה ומשפיעים באופן ישיר על חללי הפנים. מערכת תרמית חדשנית שפותחה בכוכב מותקנת כיום במערכות ה-VERONA והיא נקראת VERONA NEW AGE. המערכת מאפשרת בידוד תרמי המונע חדירה של חום וקור ובמקביל שומר על מרקם אקלים נעים לשהות בחללי הפנים, המפחית משמעותית את ההוצאה על אנרגיה לחימום או לקירור.

אדריכלות: רות חובב (צילום: שי אפשטיין)

כוכב המגמות

המגמות המאפיינות את תחום הפתחים מנחות את האדריכלים הפועלים בשוק. היכולת של כוכב אלומיניום לתת מענה למגמות אלו יוצרת פתרונות שמהווים כלי עבודה חשובים עבור האדריכל.

חוויית משתמש

אדריכל כפיר וקס
(צילום: יח"צ)

האדריכל כפיר וקס מ"וקס אדריכלים" מסביר שכמי שעוסק בתכנון בתים פרטיים, חוויית המשתמש היא הליבה של בית שייטיב בעתיד עם דייריו.

"אנחנו מתמחים בתכנון בתי מגורים. חוויית המשתמש בבית מגורים היא לב העניין, אנחנו מחפשים חוויה שמצד אחד היא נינוחה ורגועה, כפי שכל אחד מאיתנו היה רוצה בביתו הפרטי, ומצד שני כזאת שמבטאת את הייחוד של כל אחד מלקוחותינו ומרגשת בכל פעם מחדש.

"כשאנחנו מתכננים את הפתחים בבית אנחנו חושבים על המקום שהם תופסים ביצירת החוויה הכוללת, בסגנון שלהם, בצבעים וכד'. יחד עם זאת, כחלק מההתמחות שלנו בתחום התכנון האקלימי והבנייה הירוקה, חשוב לנו שלכל חלון יהיה תפקיד ותרומה לבית – הכנסת אוויר לאוורור טבעי, הכנסת שמש בחורף (ניצול סולרי פסיבי), מבט אל נוף ייחודי, הכנסת אור טבעי לאזור חשוך בבית ועוד. בנוסף, חשוב לנו שהחלונות יהיו מבודדים היטב ושתהיה מערכת הצללה טובה".

וקס מסכם: "מערכות האלומיניום המצוינות של כוכב, יחד עם שירות הלקוחות האישי שלהם, נותנים לנו את האפשרות לחלום ולתכנן כל פתח שאנחנו רוצים ולדעת שיש מי שיספק לפתח הזה את המוצר הכי מתאים. לא פחות חשוב מכך, אנחנו בטוחים בכל פרויקט מחדש שהלקוח יקבל מוצר איכותי, מבודד, קל לתפעול, אסתטי ועמיד מאוד לאורך זמן".

אדריכלות: גולני אדריכלים (צילום: עמית גרון)

מפתחים רחבים

אדריכלים גלית וירון גולני (צילום: יח"צ)

המפתחים הרחבים הפכו להיות ממאפייני התכנון העכשווי. האדריכלית גלית גולני מסבירה שהתכנון העכשווי רואה בפנים ובחוץ מקשה אחת. "החוץ משפיע על הפנים והפנים על החוץ. חוץ מטופח הוא סוג של תפאורה לחללי הפנים. העבודה עם מערכות האלומיניום של כוכב, המאפשרות לייצר מפתחים רחבים במיוחד ולקבוע בהם מערכות עם פרופיל מינימליסטי, יוצרת תוצאה שבה קיים מקסימום שטח הצופה לנוף שבחוץ.

"הפרופילציה הדקה, והיכולת לתכנן מפתח שנראה אחיד ללא ריבוי כנפיים, יוצרים יחד תוצאה שמאוד מספקת את הלקוחות שגרים בבית".

בידוד תרמי

אדריכלית רות חובב
(צילום: יח"צ)

האדריכלית רות חובב מסבירה שלצד יופיים המרהיב של הפתחים ומערכות האלומיניום המתקדמות, חשוב לתת את הדעת על יצירת מרקם אקלים נעים לשהות בחללי הפנים.

"החלונות הפכו להיות העיקר שמגדיר את מעטפת הבית ולכן חשוב להקפיד על בידוד ברמה מספקת. מערכת VERONA NEW AGE היא בגדר מענה מתקדם לדרישה. כוכב אלומיניום מקפידה הקפדה יתרה על חומרי גלם והתקנה נאותה, המשפיעים שניהם על רמת הבידוד והאיטום, אך כחלק מתהליך הפיתוח מוטמע במערכת ה-VERONA מנגנון תרמי המעלה עוד את רמת הבידוד בחלל".
םם

כוכב כחול-לבן

ממחלקת הפיתוח (שחושבת כמו סטארט-אפ), דרך הייצור ועד ההתקנה (שמנוהלים כמו חברת הייטק): הכל בכתובת אחת | מערכת Designer

אדריכלות: הושע קרופ (צילום: עוזי פורת)

כוכב היא תעשייה כחול-לבן ב-100%: הכל מיוצר וקורה כאן בישראל. החברה, שנרכשה על ידי קבוצת מטלפרס, נכנסה מיד עם רכישתה לתהליך הבראה שהובילו הבעלים החדשים, במהלכו יושמו שיטות ניהול חדשות והושקעו משאבים רבים ביצירת מערכי שירות, פיתוח והתקנה, כולם תחת קורת גג אחת. בניגוד לשחקנים אחרים בשוק, שמייבאים את מערכות האלומיניום ומתקינים אותן באמצעות צוותים חיצוניים, בכוכב הכל מפותח, מיוצר ומותקן תחת אותה קורת גג, באמצעות צוותים אורגניים של החברה.

האדריכל איל בר שעובד עם כוכב, מברך על מערך השירות הזה ורואה בו חשיבות רבה עבורו ועבור הלקוח שלו: "חשוב מאוד עבורי שמי שלוקח את המידות בשטח, מי שמתאם את פרטי הביצוע מולי, מי שמכין ומרכיב את פריטי האלומיניום במפעל ומי שמתקין את המערכות בפועל בשטח – עובד תחת אותה קורת גג, ותחת אותם סטנדרטים. העובדה שמערכות האלומיניום של הלקוח אינן יורדות לייצור לפני שחברת כוכב שולחת לאדריכל shop drawings לבדיקה ולאישור, חוסכת הרבה טעויות, אי הבנות ועוגמות נפש".

גם האדריכל הושע קרופ, שמנהל בימים אלה 10 פרויקטים אדריכליים במקביל בהם משולבות מערכות אלומיניום שונות של כוכב, מברך על הגישה השירותית: "כוכב נותנת שירות מצוין והיא בין החברות הבודדות שמוציאות חוברות פרטים מסודרות ויושבת עם הלקוח כדי לעבור איתו על כל פרט לפני ירידה לביצוע".

מימין: עיצוב פנים: סמדר אביגדורוב (צילום: ערן תורג'מן) | אדריכלות: אייל בר (צילום: שי אדם)

על הפרק: מוצרי דגל נוספים

חטיבת הפיתוח של כוכב חושבת כמו סטארט אפ כחול לבן, כדי לחדש ולהפתיע עם פיתוחים שמעניקים לה יתרון תחרותי דווקא בקרב קהילת האדריכלים. היא משפרת נון סטופ את הקיים ומפתחת מוצרים חדשים שמעניקים לאדריכלים מענה מדויק, בתפיסה ובסטנדרטים של חברת הייטק. ואכן, התפיסה המתקדמת של הנהלת כוכב במתכונתה החדשה מביטה על תעשיית האלומיניום כעל תעשיית הייטק לכל דבר ועניין, עם משקל גדול שמקבלת חטיבת הפיתוח, לצד שיטות הניהול, תשומת הלב שמקבלים קווי הייצור ואף המקום המרכזי שתופסים ערכי החדשנות והיצירתיות.

הרחבת תמהיל המוצרים, תוך דגש על ערכים אלו, מאפיינת כיום את מערכות האלומיניום של כוכב. הרעיון המנחה: לשפר עוד את מוצרי הדגל של החברה ולפתח חדשים נוספים. בקבוצת מטלפרס מדגישים שהם רק בראשית הדרך. הם העמידו על הרגליים חברה שעמדה לנעול את שעריה והרימו אותה בזמן קצר לשיאים משמעותיים, בכל היבט. המשובים שמגיעים מלקוחות פרטיים ואדריכלים מהווים עבור מנהליה גושפנקה טובה ומעודדת, ועם זאת הם מדגישים שעליהם להמשיך בחתירה אין סופית למצוינות, כחלק מתהליך קבוע שאין לו תאריך תפוגה.

אדריכלות: כפיר וקס. עיצוב פנים: מרב זהר (צילום: איתי בנית)

טוב לדעת
נגישות