Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

פתרונות מתקדמים לשיפור הבריאות של האם והיילוד

תרמו פישר סיינטיפיק, מחברות המדע הציבוריות המובילות בעולם, מחזיקה סל פתרונות רפואיים בתחומים רבים – כולל פוריות. בשוק זה, היא רותמת את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לבדיקות גנטיות, בדיקות טרום הלידה ואחריה, והעלאת אחוזי ההצלחה בהפריה חוץ-גופית

חוה טרטנר (צילומים: יח"צ) WOMEN'S Health יולי 2019

אחד התחומים הצומחים והמתפתחים ביותר בעולם הרפואה בשנים האחרונות, ואף בעשורים האחרונים, הוא הפוריות – כל הקשור להיריון ולידה, בדגש על התקופה שלפני הכניסה להיריון. זוהי תקופה רגישה עבור נשים רבות – חלקן מתקשות להרות, אחרות מודאגות מבעיות גנטיות שהן עלולות להוריש לעובר, או חוששות מכניסה להיריון בגיל מתקדם יחסית.

"אם יש טרנד עיקרי שאפשר לשים עליו את האצבע בכל הנוגע לבריאות הנשים ולפוריות, הוא שנשים נוטות כיום ללדת ילדים בשלב מאוחר יותר בחיים, אולי בגלל בחירה משפחתית או קריירה", אומרת יאן ז'אנג, סגנית נשיא ומנהלת תחום בריאות הפוריות בחברת Thermo Fisher Scientific. "משמעות ההריונות המאוחרים היא שההריונות באופן כללי הופכים להיות מאתגרים יותר, כיוון שגיל האם עלול להשפיע הן על בריאות האם והן על בריאות העובר. לשמחתנו, מטרתנו היא למנף את הידע הרב שנצבר בעשור האחרון בתחום הגנטיקה והפוריות, ולרתום את הידע העשיר הזה לטובת מסע הפוריות של נשים. זה מה שאנחנו חותרים לעשות".

יאן ז'אנג, סגנית נשיא ומנהלת תחום בריאות הפוריות בחברת Thermo Fisher Scientific

להעניק בריאות ואושר לכל משפחה

תרמו פישר סיינטיפיק היא חברת מדע ציבורית מובילה, המציעה מגוון מוצרים ושירותים לטובת שיפור הבריאות בעולם. "החברה מספקת כלים אנליטיים מתקדמים לפיקוח על בטיחות הסביבה, המים והאוויר", מפרטת זאנג, "בין היתר, מציעה שירותים המהווים חלק מטיפול חיסוני אונקולוגי אשר מציל חיי אדם; מוצרי אבחון המשמשים רופאים על מנת לעצב טיפולים מותאמים אישית לתוצאות מיטביות, ועוד ועוד. החברה עוסקת במחקר בתחומים רבים, ביניהם ניתוחים גנטיים, חקר תפקוד החלבונים, חקר תפקוד הכימיקלים בחילוף חומרים, הדמייה, חקר התא הבודד ונושאים רבים נוספים במדעי החיים, פרמצבטיקה ואבחון".

זאנג מנהלת את היחידה העסקית בתרמו פישר, בתחום בריאות הפוריות. המחלקה מתמקדת באספקת פתרונות ליישומי תמיכה בשוק הפוריות, הממנפים את הפלטפורמות הטכנולוגיות החדשניות ביותר. "חלק מהפתרונות המובילים משתמשים בטכנולוגיות הניתוח הגנטי המתקדמות ביותר לבדיקות נשאיות גנטיות, בדיקות טרום לידה ואחרי לידה, תעדוף העובר להפריה חוץ-גופית ועוד. המשימה הרחבה של תרמו פישר היא לאפשר ללקוחות שלנו להפוך את העולם לבריא, בטוח יותר ונקי יותר. בתוך תחום בריאות הפוריות, משימה זו באה לידי ביטוי על ידי תמיכה רציפה בלקוחות שלנו, כדי להעניק בריאות ואושר לכל משפחה ומשפחה".

כיצד משתקפת החדשנות בפעילות החברה?

"מדי שנה תרמו פישר משקיעה קרוב למיליארד דולר במחקר ופיתוח, על מנת ליצור פורטפוליו חדשני לגישור בין מדע וטכנולוגיה, ולמציאת יישומים שיאפשרו ללקוחותינו להפוך את העולם לבריא יותר, נקי ובטוח יותר".

בדיקות נשאות לאם, אנליזות גנטיות לעובר

כיצד תורמת החברה לנושא בריאות האישה בעולם?

"תרמו פישר תורמת רבות לנושא, אבל באופן ספציפי בתחום בריאות הפוריות, כיוון שהחשיבות של הולדת ילדים בריאים היא כה משמעותית בחייהן של נשים רבות, אנו שואפים למצוא פתרונות טכנולוגיים מתקדמים עד כמה שניתן, על מנת לסייע לשפר את הבריאות הן של האם והן של הילד, לפני, במהלך ואחרי ההיריון, ואף במהלך טיפולי הפוריות. במסגרת זו, אנחנו עורכים מחקרים לבדיקת נשאות גנטית לצורך תכנון ההיריון, הערכת פוריות ואנליזות גנטיות של עוברים במהלך ההפריה החוץ-גופית כדי להפחית הפלות ולשפר את הצלחת ההיקלטות, ועוד".

מהו הקשר בין תרמו פישר לישראל? מה החברה מחפשת כאן, ולמה?

"תרמו פישר משרתת את השוק הישראלי כבר עשרות שנים. יש לנו מפעל בקרית שמונה המייצר קסטות למיפוי DNA וחלבונים, ובמקביל אליו הקמנו מספר שיתופי פעולה מדעיים חזקים עם חוקרים מובילים בישראל. לאחרונה, הטרנד של הרפואה המותאמת אישית הוביל לשיתופי פעולה חזקים עוד יותר ואנו מקווים להמשיך ולחזק את הקשר עם ישראל גם בעתיד".

נא להכיר: חברת Thermo Fisher Scientific

Thermo Fisher Scientific היא חברת ביוטכנולוגיה אמריקאית. מטה החברה ממוקם במסצ'וסטס. החברה נוצרה בשנת 2006 בעקבות מיזוג בין החברות Thermo Electron ו- Fisher Scientific. ב-2013 רכשה החברה את Life Technologies Corporation תמורת 13.6 מיליארד דולר. עסקה זאת ממצבת את תרמו פישר כאחת החברות המובילות בשוק המבחנים הגנטיים וכלי המעבדה המדויקים.

החברה היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בניו יורק. היא מעסיקה למעלה מ-70 אלף עובדים בכל רחבי העולם. בין המוצרים שהחברה מציעה: מכשירים אנליטיים, ציוד, ריאגנטים וחומרים מתכלים, תוכנה ושירותים למחקר, ייצור, ניתוח, גילוי ואבחון, וכן מוצרים פרמצבטיים. מטה החברה בישראל ממוקם בקרית שמונה ומייצר קסטות למיפוי DNA וחלבונים.

טוב לדעת
נגישות